Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Dagelijks Nieuws

Leg gewoon het stakingsrecht van de openbare diensten (de 'nuttige openbare diensten', dus politie, brandweer, NMBS, De Lijn, openbare ziekenhuizen, ...) aan banden. Verplicht een minimale dienstverlening, ook voor de NMBS. Stuur de vakbonden eens enkele weken naar Scandinavië, waar ze kunnen leren hoe een vakbond een positieve en constructieve houding kan vormen. Geef de vakbonden rechtspersoonlijkheid, zodat zaken zoals in Antwerpen enkele maanden geleden (stakers die de winkels afsluiten voor klanten) kunnen aangeklaagd worden. Verbied dat stakingen de mensen die wél werken hun werk verhinderen. Ga openlijk in debat met de vakbonden op tv, bekamp hen van De Panne tot Opgrimibie, om aan te tonen dat de verhoging van de pensioenleeftijd echt wel geen gevolg is van de crisis, maar dat het om een veel dieper, structureel probleem gaat. Tegen 2060 is 42% van de inwoners van dit land een 'oudere' (zie De Standaard van vandaag). Dát is het fundamentele probleem.

Iedereen die nu gaat staken omdat ze langer zullen moeten gaan werken (behalve misschien die waar langer werken fysiek echt niet verantwoord is) is een dikke egoïst, die geen rekening houdt met de jongere generatie. Nochtans zijn zij juist die generatie die ons met een enorme staatsschuld op te zatelen. En nu niet eens willen meebetalen. Echt bedankt!
Iedereen die nu gaat staken omdat ze langer zullen moeten gaan werken (behalve misschien die waar langer werken fysiek echt niet verantwoord is) is een dikke egoïst, die geen rekening houdt met de jongere generatie. Nochtans zijn zij juist die generatie die ons met een enorme staatsschuld op te zatelen. En nu niet eens willen meebetalen. Echt bedankt!

Ken er niet veel van ;) maar ik stem op LR !
LR?
2011-12-20 21:21:41
Snap toch ook niet waarom iedereen staakt...

Iedereen leeft langer, dus moet iedereen ook een deel langer werken, logisch toch?
2011-12-20 21:23:09
Lijst Rubinho :p

En ook iedereen zit te zagen dat we geen regering en begroting hebben en dat ze niet door doen en op hun lui gat zitten. en nu is dat er allemaal en doen ze zelf geen kloten meer.

En ook met staken gaat België toch nog meer belastingen moeten betalen enzo economische schade door de staking (mensen die niet op hun werk raken enzo) ? of vergis ik me nu?
(edited)
En ook met staken gaat België toch nog meer belastingen moeten betalen enzo economische schade door de staking (mensen die niet op hun werk raken enzo) ? of vergis ik me nu?

België moet geen belastingen betalen, dus geen idee wat ge daar mee bedoelt.

En uiteraard heeft dit gevolgen voor de economie. Het is geen algemene staking (privé staakt niet), dus op zich valt dat wel nog mee. Qua imagoschade in het buitenland (anderhalf jaar geen regering kunnen vormen, als die dan enkele weken in het zadel zit, wordt er meteen massaal betoogd tegen maatregelen die in de EU haar gelijke niet kennen omdat ze zo licht zijn) kan dit wel tellen.

Overigens vind ik ook dat ge enkel uw 'stakingsvergoeding' (geen idee wat de officiële naam daarvan is) moogt krijgen als ge effectief zijt gaan staken. Wie een dag congé pakt, mag m.i. geen euro krijgen.
(edited)
Ik bedoel: door die staking geraken veel mensen niet op hun werk of komen ze veel te laat.
Waardoor bedrijven verlies leiden en moeten ze minder betalen aan België

ofzo?
Die derving van belastingsinkomsten zal niet bijster groot zijn denk ik, het is een aangekondigde actie (m.a.w. mensen kunnen eventueel nog openstaand verlof nemen of een andere manier vinden om op hun werk te geraken).

De NMBS heeft een monopolie, dat bestaat door de staat zelf. Dan verliest ge het 'absolute recht' op staken m.i. Mensen hebben geen alternatief dan de NMBS.
De vakbonden zijn hiermee ook hun eigen geloofwaardigheid aan het ondergraven. Een beetje redelijkheid zou men wel mogen verwachten. Het stakingsrecht is een fundamenteel recht, maar als laatste verzetsmiddel. Als men bij alles wat hen niet aanstaat, begint te staken, maakt men in mijn ogen misbruik van dat recht. Voor mijn part zouden ze de vakbonden eens dringend mogen hervormen.
Politie, brandweer, ziekenhuizen hebben al minimale dienstverlening (net als Belgacom btw)

Het leger mag zelfs niet staken
Dat moet uitgebreid worden met openbaar vervoer (zolang er een monopolie is).
2011-12-21 01:54:50
Ik zie dat langer werken ook niet zitten. Toch zou ik het appreciëren als ge mij een egoïst noemt vanaf de moment dat ge zoals ik al meer dan 500 K aan inkomstenbelasting hebt "bijgedragen".
(edited)
2011-12-21 02:05:15
En wat is uw mening over de aangekondigde staking en de werking van de vakbonden?
2011-12-21 02:11:48
Vakbonden hebben in vele gevallen hun nut maar deze staking is absoluut ongegrond.
Nu we in ons land eindelijk kunnen beginnen met puin ruimen en er enkele drastische maatregelen dienen genomen te worden mogen dergelijke acties onze economie niet verder in gevaar brengen.
2011-12-21 02:16:42
Oef..