Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Afrika cup

2010-01-08 22:52:29
De spelersbus die de nationale selectie van Togo voor de Africa Cup voetbal vervoerde, is beschoten toen hij de grens tussen Congo en Angola in het onrustige Cabinda overschreed. Bij het incident is de buschauffeur om het leven gekomen. Dat bevestigde de woordvoerder van de Togolese federatie. Naast de buschauffeur werden negen anderen gewond bij de schietpartij: twee spelers en verder leden van het sportief, administratief en medisch kader van het team. Zij zouden wel niet in levensgevaar verkeren.


Serge Akakpo, verdediger van Auxerre, is een van de twee spelers die geraakt is.De actie is opgeëist door het FLEC, het Front voor de Bevrijding van Cabinda, een organisatie die streeft naar de onafhankelijkheid van Cabinda. In een communiqué laat de beweging weten dat de aanval gericht was 'tegen de gewapende Angolese krachten die de nationale selectie van Togo begeleidden'.

Kogel in rug en nieren
Volgens Gabriel Ameyi, vicevoorzitter van de Togolese federatie, zijn de gewonden de spelers Obilale Kossi en Serge Akakpo, twee teamartsen, de buschauffeur en een journalist.

"We hebben twee spelers die gewond zijn. Een kreeg een kogel in de rug, een andere een kogel in de nieren. Ook de keeperstrainer en de ploegdokter zijn geraakt. Sommigen zijn er erg aan toe. We hebben nog geen nieuws over hun toestand. Ze zijn afgevoerd naar het ziekenhuis van Cabinda", zegt Thomas Dossevi, een van de Togolese internationals.

Mitrailleurvuur
"We hadden net de grens overgestoken, en hadden de formaliteiten vervuld", vervolgt Dossevi. "De politie begeleidde ons. Alles was in orde. Plots was er mitrailleurvuur. Iedereen wierp zich onder zijn zetel. De politie heeft het vuur beantwoord."

Matchen verplaatsen?
Togo is op de Afrika Cup in Angola ingedeeld in groep B. Op 11 januari speelt het zijn eerste wedstrijd tegen Ghana. Of het zo ver komt, is evenwel niet zeker. Na het incident gingen bij de Togolese delegatie immers stemmen op om alle wedstrijden af te gelasten.

Ondertussen bevestigde de Afrikaanse voetbalconfederatie (CAF) enkele uren na het incident dat de Africa Cup zeker zal plaatsvinden. Mogelijk worden wel een aantal wedstrijden uit groep B, die geprogrammeerd staan in Cabinda waar de schietpartij gebeurde, verplaatst naar Luanda. In groep B spelen naast Togo ook Ivoorkust, Ghana en Burkina Faso. (belga/odbs)
2010-01-09 12:53:49
2010-01-09 13:23:28
hopelijk krijgen ze niet weer kogels aan de grens , als ze terug keren :-s

jammer hoor, 1 van men favoriete ploegen :(
2010-01-09 13:34:57
Man man, met de bus doorheen Cabinda willen rijden is één ding. Niet slim, maar misschien was de Togolese busschauffeur niet op de hoogte van de rebellen in Cabinda.

Maar dat Angola er wedstrijden wil organiseren, is helemaal te gek om los te lopen. Ik weet nu wel dat veel Afrikanen niet meteen de koningen van de organisatie zijn, maar dit tart alle verbeelding.

Als het WK of EK voetbal ooit in Rusland plaats vindt, zullen er ook geen wedstrijden doorgaan in Tsjetsjenië...
2010-01-09 13:44:13
hopen dat zo'n dingen niet voorvallen binnen een paar maand in Zuid Afrika tijdens het WK
2010-01-09 13:50:09
idd, al is het WK toch beter georganiseerd dan de AC
2010-01-09 14:38:15
Zijn er wedstrijden in Cabinda? Die zijn inderdaad helemaal zot geworden. Ik stel voor: volgende Afrika-cup in Rwanda... Inderdaad wel niet slim van daar door te rijden.

Zuid-Afrika is nog iets anders. Alhoewel het het gevaarlijkste Afrikaanse land voor blanken is ( als je kijkt naar het aantal blanken die vermoord worden t.o.v. het aantal blanken die er leven ), zullen er zo geen rellen zijn zoals in Cabinda.
2010-01-09 14:45:27
ethiopie gvd!
Darfur ftw!
2010-01-09 15:37:32
Ik heb gehoord dat de Westelijke Sahara ook nog vrij is.
2010-01-09 15:56:04
in Beveren :P daar kennek ze de ploeg van ivoorkust al :P
2010-01-09 15:59:22
Beveren viel af. Ze verkozen een plaats waar toch enige vorm van beschaving is.
Grtz
2010-01-09 16:02:21
Goalkeeper, Assistant Coach And Press Officer Reported Dead After Togo Bus Shooting
2010-01-09 16:02:30
The Togo bus shooting in Cabinda has left three more dead, according to various French sources. In addition to the so far unnamed local bus driver who perished on Friday, assistant coach Abalo Amelete, press officer Stanislas Ocloo, and reserve goalkeeper Kodjovi Obilale are said to have passed away.
2010-01-09 16:02:34
Er zijn al 3 doden..
2010-01-09 16:05:23
4 in totaal nu :(
2010-01-09 16:06:35
wie is er allemaal dood ??????????