Subpage under development, new version coming soon!
Subject: Træning
- 1
- 2
Dr_ovo to
All
Er det bar hos mine spillere at formen fik et ordentlig skub nedad eller er det generelt her i starten af sæsonen.
Sammenlagt faldt mine spillere 29 niveauer i form i dag ? 3 spillere faldt 3 niveauer og en enkelt hele 4 niveauer ?
Sammenlagt faldt mine spillere 29 niveauer i form i dag ? 3 spillere faldt 3 niveauer og en enkelt hele 4 niveauer ?
Jeg plejer også at få et godt hak i form-tuden oven på sæsonpausen. Denne gang er jeg sluppet sådan nogenlunde billigt - "kun" 12 niveauers fald.
Jeg har også fået et ordentligt dyk, men som Monty nævner så plejer der også at være et dyk efter sæsonpausen....Kunne det iøvrigt antyde at formens udvikling ikke er komplet tilfældig ?
Den må jo være generelt opadgående i løbet af sæsonen, hvis der altid er et dyk i sæsonpausen ... ellers ville alle spillerne vel, over tid, ende i tragisk form?
Jeg har ikke fået noget formdyk, så jeg er stadig på "formens veje er uransagelige" :-)
Et formdyk på minus 14 her - gad vide om det er et tilfælde, at langt de fleste af de spillere, der er faldet, er faldet med 3 formniveauer ?
Der er i hvert fald intet bevis herfra på at manglende spilletid betyder noget. Formfald og stigning har ramt bredt
Jeg har også en del form fald i sæsonpausen. Jeg tror at sæsonpausen er ligsom når sømændene ligger til i havnen. Så får de sig et ordentlig skrald med sovs og kartofler til. Den slags tærer på formen. :)
-21 i form dyk... vi er snart alle på bunden i denne klub... det bliver en laaang sæson
underligt min spiller er samlet steget med +2 i form.
hmm måske også fordi ine spiller var så umættelig dårglig form før?
hmm måske også fordi ine spiller var så umættelig dårglig form før?
- 1
- 2