Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Styrkning af forsvaret

  • 1
2007-09-04 16:20:53
Lazz [del] to All
Hej.

Dette spørgsmål kan have været blevet stillet før, men har endnu ikke helt styr på, hvordan forummet fungere..

Spørgsmålet er: Hvordan kan jeg styrke forsvaret så det kommer op på min. middelmådig?

Har prøvet at købe forsvarsspillere med både sublim og god i 'forsvar' samt sideskills + jeg har købt en sublim målmand, men i mine kampe kan jeg kun komme op på 'svag' i forsvarsspil. Hvordan ka det være??
2007-09-04 16:43:24
Det er tacklinger over hele banen, der (så vidt jeg ved) afgør din rating i tacklinger.

Personligt mener jeg ikke, holdratings i sig selv er værd at stræbe efter. Det vigtigste er, om det fungerer i praksis. Altså: Kan du forsvare dig mod dine modstandere? Kan du tackle deres angribere i langt de fleste tilfælde? For mere har du jo sådan set ikke brug for.

Du kan også få en tårnhøj afslutningsrating, der reelt ikke kan bruges til meget, hvis det skyldes, at dine angribere er énøjede spillere, der kan afslutte som død og helvede, men som hverken kan løbe med eller tæmme en bold.
(edited)
2007-09-04 18:49:05
hvad mener du med sublim?
2007-09-04 18:57:43
Vil regne med at han mener solid..!?!?


-Esben
2007-09-06 15:08:18
Ja, mente solid ;)

Men hvad kan jeg gøre ved det jeg spurgte om?
2007-09-06 17:50:39
Som monty også skrev, så hjælper det dig overhovedet ikke!! men hvis du er totalfikseret på det, så begynd at træne takl. og køb spillere, selv angribere, der har højere skill i takl... det er den eneste måde at forhøje det på! men som monty også skrev vil det ikke hjælpe dig!


-Esben
  • 1