Subpage under development, new version coming soon!
Subject: »Tulkojuma kļūdas!
man gan pašam liekas, ka baigi švaki :D
kas vispār ir lingvistu pulciņš? tulkotāji? cik daudz jau ir?
kas vispār ir lingvistu pulciņš? tulkotāji? cik daudz jau ir?
Vispār tiešām laba ideja!
Varu arī kko patulkot :)
Varu arī kko patulkot :)
nu Latvijā ir apmēram 0 :D pasaule jau bišķi vairāk
nu es domāju ja neviens neko nedarītu, tad kad braukšu uz laukiem izkopēšu noteikumus un patulkošu
nu es domāju ja neviens neko nedarītu, tad kad braukšu uz laukiem izkopēšu noteikumus un patulkošu
Nu re cik jauki, ka paraadaas aktiivisti uz tulkoshanu :)
Juus tikai sadaliet, ko kursh tulkos, citaadi satulkosiet visi vienu sadalju :D
Juus tikai sadaliet, ko kursh tulkos, citaadi satulkosiet visi vienu sadalju :D
ideja nav slikta! :D varetu visi vai vismaz lielaka dala pieteikties un sadalit kaut pa rindkopai iztulkot! reali jau es ir piesavies pie anglu valodas spele un ari ar iztulkotu neparietu, bet nu jaunajiem kas pievienojas tiesam gan jau ka latviesu valoda vairak patiks! :)
tur jau tā lieta ka te valoda praktiski nav vajadzīga, tikai ceļvedis un tas jaunajiem ir vajadzīgs!! pašā spēlē jau tie teksti ir minimāli un man drošvien traucētu prasmju tulkojumi, būtu grūti piešauties jo angļu zinu no galvas ..
tur jau ta lieta ka ja pierasts pie 1na pie cita gruti piesauties! :D tadel ir vel menegeri kuros ka iesakuar anglu spelet uz latviesu neamz nedomaju pariet kaut ari jau lv valoda ir vnk pasam tas riktigi traucetu1 :D
Var jau arī no krievu val. tulkot. Es piem. šo to sāku pamazām un salīdzinu ar abām valodām. Ceļvedis ir tas svarīgākais, kas jāiztulko, taču arī pie spēles aprakstiem un atskaitēm nāksies smagi pastrādāt es domāju. Tie man liekas ir 2 lielākie uzdevumi. tālāk jau ir visi notifications, announcementi...
nu ok, es varu būt tā saucamais lingvistiķis, bet kā jau teicu - man vajadzes palīgus vismaz tulkojot noteikumus. skilu tulkojums latviski arī nekaitētu :D labi, ka atradu funkciju pievienot skiliem cipariņus tad vispār būtu auzas kamēr iebrauktu cik kurš nozīmē.
tā, iztulkoju spēlētāju sadaļu, kā arī prasmju un atbalstītaju līmeņus.
4. Spēlētāji
Katram spēlētājam ir 8 pamat prasmes. 7 no šīm prasmēm (Ātrums, Piespēle, Saspēle, Aizsardzība, Uzbrukums, Tehnika un Vārtsardzība) ir vērtības sākot no traģiski līdz dievišķi. Izturības prasmes vērtība ir no traģiski līdz formidable (kā tulkot?). Jo augstāka prasmes vērtība, jo labāk spēlētājs darbosies savā pozīcijā
Pamat prasmes
Ātrums
Norāda cik ātrs spēlētājs ir. Šī prasme ietekmē ātrumu cik ātri spēlētājs skries pēc bumbas, kā arī ātrumu ar kādu pārvietosies kontrolējot bumbu. Ātrākiem spēlētājiem ir lielākas iespējas aizbēgt no saviem pretiniekiem vai arī tieši otrādi – noķert viņus. Kā arī vārtsargi ar augstu ātruma prasmi labāk tiks galā ar divcīņām starp vārtsargu un uzbrucēju.
Piespēles
Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs piespēles bumbu (gan ar kāju, gan galvu). Precizitāte nozīmē to, ka spēlētājs izvēlēsies pareizu virzienu un spēku, lai komandas biedrs spētu saņemt bumbu.
Saspēle
Spēlētāji ar augstu saspēles prasmi piespēlē bumbu nevilcinoties un paši izlemj, kuram spēlētājam ir labāka pozīcija laukumā, lai saņemtu bumbu. Ja tavam spēlētājam saspēles prasme ir zema viņš var sākt skatīties apkārt kam piespēlēt bumbu tādējādi samazinot ātrumu, kas ļaus pretiniekiem vieglāk atņemt viņam bumbu. Augstāka saspēles prasme palielina spēlētāja spējas izdarīt precīzas piespēles atrodoties kustībā.
Aizsardzība
Jo augstāka aizsardzības prasme, jo lielākas iespējas spēlētājam atņemt bumbu, kā arī lielāka prasme atļauj spēlētājam mēģināt atņemt bumbu no lielāka attāluma. Šo prasmi visvairāk izmanto aizsargi, lai gan arī pussargi un uzbrucēji izmantojot aizsardzības prasmi var atņemt pretiniekam bumbu viņu laukuma pusē radot bīstamu situāciju pie pretinieka vārtiem. Bumbas atņemšanas izdošanās arī ir tieši atkarīga no pretinieka tehnikas prasmes. Jo augstāks līmenis pretiniekam būs tehnikas prasmei, jo lielākas iespējas viņam ar dribla palīdzību apspēlēt aizsargus.
Uzbrukums
Šī prasme nosaka precizitāti un spēku ar kādu spēlētāji sitīs pa vārtiem. Spēlētāji ar augstu uzbrukuma prasmi biežāk spēs trāpīt vārtu rāmi kā tie kam šī prasme ir zema. Šī prasme ir noderīga visiem tiem spēlētājiem, kas var atrasties vārtu gūšanas pozīcijā.
Tehnika
Ļoti daudz lietas spēle iespaido tehnikas līmenis:
• Prasme uzņemt piespēli no komandas biedriem – spēlētājs ar zemu tehnikas līmeni var kļūdīties pat saņemot vienkāršākās piespēles
• Dribla ātrumu – spēlētāji ar zemu tehnikas līmeni zaudē ātrumu kontrolējot bumbu
• Prasmi apspēlēt aizsargu izgājienā pret vārtusargu
• Iespējas netrāpīt pa bumbu novirzot to citam spēlētājam
Vārsardzība
Šo prasmi izmanto tikai vārtu sargi. Jo augstāks līmenis, jo biežāk vārtu sargi noķers vai atsitīs to prom no uzbrucējiem.
Enerģija
Spēlētāji spēlējot spēli nogurst. Kad tas notiek viņi paliek neprecīzāki, kā arī zaudē kādu daļu no savām prasmēm. Tikai saspēles prasme paliek nemainīga neatkarīgi no enerģijas daudzuma. Spēlētāja nogurumu ietekmē nevis cik ilgi viņš spēlē, bet gan cik daudz kustās. Jo vairāk pārvietojas laukumā un vairāk piedalās spēlē, jo ātrāk viņš nogurst. Spēlētāji ar augstu enerģijas līmeni nogurst ilgāk nekā spēlētāji ar zemu šīs prasmes līmeni. Ņemiet vērā, ka netrenējot enerģiju tās līmenis sāks kristies.
Citi spēlētāju parametri
Forma
Nosaka to vai spēlētājs izmantos visas savas prasmes spēles laikā. Spēlētāji ar zemu formu darbosies sliktāk laukumā nekā tie, kam formas līmenis būs augstāks.
Taktiskā disciplīna
Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs pieturēsies pie taktikas mača gaitā. Taktiskā disciplīna balstās uz divām prasmēm: Pieredzi un Komandas darbu.
Pieredze:
Pieredzi iegūst spēlējot spēles. Pieredzes līmenis ir atkarīgs no tā cik daudz spēles spēlētājs aizvadījis, aktivitāšu daudzumu spēles gaitā, kā arī spēles tipu (draudzības, oficiālā vai arī izlases). Spēlētāji ar zemu pieredzes līmeni to paaugstinās ātrāk nekā spēlētāji ar augstu līmeni.
Aizsargi izmantojot savu pieredzes līmeni spēs bloķēt vai vismaz traucēt saviem pretiniekiem, kamēr viņi skries ar bumbu. Tomēr aizsargi nespēs bloķēt pretinieku gaisa divcīņā.
Komandas darbs:
• Nosaka to cik labi treneris spēj iemācīt taktiku, kā arī to cik daudz spēlētājs ir iemācījies savā klubā
• Prasme mainās katru nedēļu kā visas citas prasmes, neatkarīgi no izvēlētā treniņa tipa. Pieaugums ir atkarīgs no tava trenera vidējā novērtējuma – tas nozīmē, ka šī prasme var kristies, ja tiks nomainīts galvenais treneris, kam vidējais novērtējums būs sliktāks nekā iepriekšējam.
• Ir atkarīgs no laika cik ilgi spēlētājs ir spēlējis spēli
• Trenera asistenti palīdz palielināt komandas darbu, bet viņu ietekme ir mazākā kā citās prasmēs.
• Vecākiem spēlētājiem komandas darbs pieaug un samazinās ilgākā laika periodā.
• Pēc katras pārejas, komandas darbs šim spēlētājam nokritīsies uz zemāko vērtību
Talants
Slēpta prasme, kas norāda to cik ātri spēlētājs uzlabos savas prasmes treniņu laikā. Prasme nosaka treniņu efektivitāti gan pieaugušo, gan junioru treniņiem.
Vecums
Pēc katras sezonas tavi spēlētāji paliks par vienu gadu vecāki. Jaunāki spēlētāji uzlabo savas prasmes ātrāk nekā vecie. Kad spēlētājs sasniedz 30 gadu slieksni, viņa prasmes var sākt kristies. Jo vecāks spēlētājs, jo ātrāk viņa prasmes kritīsies.
Vērtība
Aptuvenā spēlētāja vērtība, kas atkarīga no viņa prasmēm. Šī vērtība nenorāda viņa tirgus vērtību, ja spēlētājs tiks pārdots.
Alga
Spēlētāja nedēļas alga, kas ir tieši atkarīga no spēlētāja prasmē. Katras sezonas sākumā līgumi tiek pārskatīti un algas tiek parēķinātas.
Augums
Garākiem spēlētājiem gaisa dueļos būs lielākas iespējas uzvarēt. Tomēr īsāki spēlētāji spēs ātrāk uzņemt ātrumu no miera stāvokļa nekā garāki (maksimālais ātrums tomēr visiem būs vienāds neatkarīgi no garuma, bet balstoties uz ātruma prasmi).
Spēlētāju atlaišana
Ja spēlētājs netiek iekļauts sastāvā un tu saproti, ka tirgū viņu nav vērts ievietot, tu vari atlaist viņu. Ja tu atlaid spēlētāju tad šis spēlētājs vairāk nespēlēs tavā komandā, kā arī nebūs pieejams nevienai citai komandai. Šis spēlētājs pametīs Sokker pasauli.
Spēlētāji, kas ir izsaukti uz kādu no valsts izlasēm nevar tikt atlaisti. Spēlētāji, kas nav nacionālajā izlase, bet viņu prasmes ir nacionālās izlases vērtībā, var tikt atlaisti.
Nacionālo izlašu spēlētāji no neaktīvajām komandām tiks ievietoti tirgū (ja viņi ir spēlējuši vismaz 1 spēli valsts izlasē).
Atbalstītāju noskaņojumi
1. ir nikni
2. zaudējuši visas cerības
3. ir nomākti
4. tic savai komandai
5. ir apmieirnāti
6. ir sajūsmināti ar sava kluba sniegumu
7. sajūsmā tribīnēs dedzina dūmu sveces
Atbalstītāju no sava kluba sagaida
1. Bezcerīga spēle. Pat tavi labākie spēlētāji būtu laimīgi iegūt pretinieku autogrāfus.
2. Atbalstītāji cer, ka viņu netiks apkaunoti šajā spēlē.
3. Atbalstītāji domā, ka pretinieks ir labāks, bet ar nelielu veiksmes devu var notikt brīnums.
4. Šī spēlē no atbalstītāju viedokļā būs līdzīga un grūta ciņa ar ļoti mazu pretinieku pārsvaru.
5. Šī spēle būs grūta un līdzīga.
6. Šī spēlē no atbalstītāju viedokļā būs līdzīga un grūta ciņa ar ļoti mazu tavas komandas pārsvaru.
7. Atbalstītāji respkektē pretinieku, bet sagaida uzvaru no savas komandas.
8. Atbalstītāji ir pilnībā pārliecināti par vieglu uzvaru.
9. Atbalstītāji ir ieradušies apēst kādu popkorna turzu, izdzert lielo kolu un baudīt šovu ar ļoti daudziem vārtu guvumiem no savas komandas puses.
(edited)
4. Spēlētāji
Katram spēlētājam ir 8 pamat prasmes. 7 no šīm prasmēm (Ātrums, Piespēle, Saspēle, Aizsardzība, Uzbrukums, Tehnika un Vārtsardzība) ir vērtības sākot no traģiski līdz dievišķi. Izturības prasmes vērtība ir no traģiski līdz formidable (kā tulkot?). Jo augstāka prasmes vērtība, jo labāk spēlētājs darbosies savā pozīcijā
Pamat prasmes
Ātrums
Norāda cik ātrs spēlētājs ir. Šī prasme ietekmē ātrumu cik ātri spēlētājs skries pēc bumbas, kā arī ātrumu ar kādu pārvietosies kontrolējot bumbu. Ātrākiem spēlētājiem ir lielākas iespējas aizbēgt no saviem pretiniekiem vai arī tieši otrādi – noķert viņus. Kā arī vārtsargi ar augstu ātruma prasmi labāk tiks galā ar divcīņām starp vārtsargu un uzbrucēju.
Piespēles
Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs piespēles bumbu (gan ar kāju, gan galvu). Precizitāte nozīmē to, ka spēlētājs izvēlēsies pareizu virzienu un spēku, lai komandas biedrs spētu saņemt bumbu.
Saspēle
Spēlētāji ar augstu saspēles prasmi piespēlē bumbu nevilcinoties un paši izlemj, kuram spēlētājam ir labāka pozīcija laukumā, lai saņemtu bumbu. Ja tavam spēlētājam saspēles prasme ir zema viņš var sākt skatīties apkārt kam piespēlēt bumbu tādējādi samazinot ātrumu, kas ļaus pretiniekiem vieglāk atņemt viņam bumbu. Augstāka saspēles prasme palielina spēlētāja spējas izdarīt precīzas piespēles atrodoties kustībā.
Aizsardzība
Jo augstāka aizsardzības prasme, jo lielākas iespējas spēlētājam atņemt bumbu, kā arī lielāka prasme atļauj spēlētājam mēģināt atņemt bumbu no lielāka attāluma. Šo prasmi visvairāk izmanto aizsargi, lai gan arī pussargi un uzbrucēji izmantojot aizsardzības prasmi var atņemt pretiniekam bumbu viņu laukuma pusē radot bīstamu situāciju pie pretinieka vārtiem. Bumbas atņemšanas izdošanās arī ir tieši atkarīga no pretinieka tehnikas prasmes. Jo augstāks līmenis pretiniekam būs tehnikas prasmei, jo lielākas iespējas viņam ar dribla palīdzību apspēlēt aizsargus.
Uzbrukums
Šī prasme nosaka precizitāti un spēku ar kādu spēlētāji sitīs pa vārtiem. Spēlētāji ar augstu uzbrukuma prasmi biežāk spēs trāpīt vārtu rāmi kā tie kam šī prasme ir zema. Šī prasme ir noderīga visiem tiem spēlētājiem, kas var atrasties vārtu gūšanas pozīcijā.
Tehnika
Ļoti daudz lietas spēle iespaido tehnikas līmenis:
• Prasme uzņemt piespēli no komandas biedriem – spēlētājs ar zemu tehnikas līmeni var kļūdīties pat saņemot vienkāršākās piespēles
• Dribla ātrumu – spēlētāji ar zemu tehnikas līmeni zaudē ātrumu kontrolējot bumbu
• Prasmi apspēlēt aizsargu izgājienā pret vārtusargu
• Iespējas netrāpīt pa bumbu novirzot to citam spēlētājam
Vārsardzība
Šo prasmi izmanto tikai vārtu sargi. Jo augstāks līmenis, jo biežāk vārtu sargi noķers vai atsitīs to prom no uzbrucējiem.
Enerģija
Spēlētāji spēlējot spēli nogurst. Kad tas notiek viņi paliek neprecīzāki, kā arī zaudē kādu daļu no savām prasmēm. Tikai saspēles prasme paliek nemainīga neatkarīgi no enerģijas daudzuma. Spēlētāja nogurumu ietekmē nevis cik ilgi viņš spēlē, bet gan cik daudz kustās. Jo vairāk pārvietojas laukumā un vairāk piedalās spēlē, jo ātrāk viņš nogurst. Spēlētāji ar augstu enerģijas līmeni nogurst ilgāk nekā spēlētāji ar zemu šīs prasmes līmeni. Ņemiet vērā, ka netrenējot enerģiju tās līmenis sāks kristies.
Citi spēlētāju parametri
Forma
Nosaka to vai spēlētājs izmantos visas savas prasmes spēles laikā. Spēlētāji ar zemu formu darbosies sliktāk laukumā nekā tie, kam formas līmenis būs augstāks.
Taktiskā disciplīna
Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs pieturēsies pie taktikas mača gaitā. Taktiskā disciplīna balstās uz divām prasmēm: Pieredzi un Komandas darbu.
Pieredze:
Pieredzi iegūst spēlējot spēles. Pieredzes līmenis ir atkarīgs no tā cik daudz spēles spēlētājs aizvadījis, aktivitāšu daudzumu spēles gaitā, kā arī spēles tipu (draudzības, oficiālā vai arī izlases). Spēlētāji ar zemu pieredzes līmeni to paaugstinās ātrāk nekā spēlētāji ar augstu līmeni.
Aizsargi izmantojot savu pieredzes līmeni spēs bloķēt vai vismaz traucēt saviem pretiniekiem, kamēr viņi skries ar bumbu. Tomēr aizsargi nespēs bloķēt pretinieku gaisa divcīņā.
Komandas darbs:
• Nosaka to cik labi treneris spēj iemācīt taktiku, kā arī to cik daudz spēlētājs ir iemācījies savā klubā
• Prasme mainās katru nedēļu kā visas citas prasmes, neatkarīgi no izvēlētā treniņa tipa. Pieaugums ir atkarīgs no tava trenera vidējā novērtējuma – tas nozīmē, ka šī prasme var kristies, ja tiks nomainīts galvenais treneris, kam vidējais novērtējums būs sliktāks nekā iepriekšējam.
• Ir atkarīgs no laika cik ilgi spēlētājs ir spēlējis spēli
• Trenera asistenti palīdz palielināt komandas darbu, bet viņu ietekme ir mazākā kā citās prasmēs.
• Vecākiem spēlētājiem komandas darbs pieaug un samazinās ilgākā laika periodā.
• Pēc katras pārejas, komandas darbs šim spēlētājam nokritīsies uz zemāko vērtību
Talants
Slēpta prasme, kas norāda to cik ātri spēlētājs uzlabos savas prasmes treniņu laikā. Prasme nosaka treniņu efektivitāti gan pieaugušo, gan junioru treniņiem.
Vecums
Pēc katras sezonas tavi spēlētāji paliks par vienu gadu vecāki. Jaunāki spēlētāji uzlabo savas prasmes ātrāk nekā vecie. Kad spēlētājs sasniedz 30 gadu slieksni, viņa prasmes var sākt kristies. Jo vecāks spēlētājs, jo ātrāk viņa prasmes kritīsies.
Vērtība
Aptuvenā spēlētāja vērtība, kas atkarīga no viņa prasmēm. Šī vērtība nenorāda viņa tirgus vērtību, ja spēlētājs tiks pārdots.
Alga
Spēlētāja nedēļas alga, kas ir tieši atkarīga no spēlētāja prasmē. Katras sezonas sākumā līgumi tiek pārskatīti un algas tiek parēķinātas.
Augums
Garākiem spēlētājiem gaisa dueļos būs lielākas iespējas uzvarēt. Tomēr īsāki spēlētāji spēs ātrāk uzņemt ātrumu no miera stāvokļa nekā garāki (maksimālais ātrums tomēr visiem būs vienāds neatkarīgi no garuma, bet balstoties uz ātruma prasmi).
Spēlētāju atlaišana
Ja spēlētājs netiek iekļauts sastāvā un tu saproti, ka tirgū viņu nav vērts ievietot, tu vari atlaist viņu. Ja tu atlaid spēlētāju tad šis spēlētājs vairāk nespēlēs tavā komandā, kā arī nebūs pieejams nevienai citai komandai. Šis spēlētājs pametīs Sokker pasauli.
Spēlētāji, kas ir izsaukti uz kādu no valsts izlasēm nevar tikt atlaisti. Spēlētāji, kas nav nacionālajā izlase, bet viņu prasmes ir nacionālās izlases vērtībā, var tikt atlaisti.
Nacionālo izlašu spēlētāji no neaktīvajām komandām tiks ievietoti tirgū (ja viņi ir spēlējuši vismaz 1 spēli valsts izlasē).
Atbalstītāju noskaņojumi
1. ir nikni
2. zaudējuši visas cerības
3. ir nomākti
4. tic savai komandai
5. ir apmieirnāti
6. ir sajūsmināti ar sava kluba sniegumu
7. sajūsmā tribīnēs dedzina dūmu sveces
Atbalstītāju no sava kluba sagaida
1. Bezcerīga spēle. Pat tavi labākie spēlētāji būtu laimīgi iegūt pretinieku autogrāfus.
2. Atbalstītāji cer, ka viņu netiks apkaunoti šajā spēlē.
3. Atbalstītāji domā, ka pretinieks ir labāks, bet ar nelielu veiksmes devu var notikt brīnums.
4. Šī spēlē no atbalstītāju viedokļā būs līdzīga un grūta ciņa ar ļoti mazu pretinieku pārsvaru.
5. Šī spēle būs grūta un līdzīga.
6. Šī spēlē no atbalstītāju viedokļā būs līdzīga un grūta ciņa ar ļoti mazu tavas komandas pārsvaru.
7. Atbalstītāji respkektē pretinieku, bet sagaida uzvaru no savas komandas.
8. Atbalstītāji ir pilnībā pārliecināti par vieglu uzvaru.
9. Atbalstītāji ir ieradušies apēst kādu popkorna turzu, izdzert lielo kolu un baudīt šovu ar ļoti daudziem vārtu guvumiem no savas komandas puses.
(edited)
daudz, rīt pārlasīšu arī, šodien galva pārkarsusi
ok vel divas sadaļas, bet tagad mazliet piebremzēšu ar tulkojumu. būtu interesanti uzzināt, kas vēl kaut ko tulkot, lai nesanāktu tā, ka 2 iztulko vienu un to pašu.
5. Treneri
Kur gan atrastos komanda bez trenera? Pilnīgi nekur, jo komandā nenotiktu nekāds progress.
Tavi treneri trenē spēlētāju prasmes treniņu laikā, kā arī neļauj taviem junioriem atslābināties treniņu laikā.
Prasmju trenēšana
Katram trenerim ir astoņas trenēšanas prasmes tieši tāpat kā spēlētājiem spēlēšanas prasmes. Katrai no šīm 8 prasmēm ir savs līmenis, kas norāda cik efektīvi tavs treneris spēs spēlētāju trenēt šajā prasmē. Šo prasmju līmeņi ir svarīgi tikai tavam galvenajam treneri, bet citiem taviem treneriem ir nepieciešams tikai kopējais trenera novērtējums. Tev ir nepieciešams izvēlēties labāko treneri tai prasmei, kuru tu izvēlēsies trenēt.
Trenera vidējais līmenis
Trenera vidējais līmenis tiek noteikts no trenera individuālo prasmju trenēšanas līmeņu summas. Tas ir ļoti svarīgs galvenā trenera asistentiem – jo augstāks vidējais trenera līmenis, jo labāk viņš spēs palīdzēt galvenajam trenerim. Kā arī ir svarīgi tas, lai tavai junioru komandai tiktu izvēlēts treneris ar augstu trenera vidējo līmeni. Jo augstāks šis līmenis, jo ātrāk tavi juniori trenēsies. Komandas darba trenēšana ir tikai atkarīga no tava trenera vidējā līmeņa (lielākoties no galvenā trenera).
Alga
Jo labāks treneris, jo lielāka alga viņam jāmaksā. Pašā sākumā tu nevarēsi atļauties algot fantastisku treneri, ja vien nevēlies, lai tavs klubs bankrotētu. Trenera alga nemainās – tā paliks vienā līmenī visu kontrakta laiku, kamēr viņš strādās tavā klubā.
Vecums
Tavi treneri arī ir cilvēki un kādā jaukā dienā viņš var beigt savu trenera karjeru. Neesi pārsteigts, ja tavs treneris iesniedz atlūgumu un dodas savā nopelnītajā pensijā uz Bermudu salām.
Treneru meklēšana
Kad tu tikko sāc spēlēt Sokker menedžeri, tavam klubam jau būs pieejami daži treneri. Tie nebūs paši labākie treneri, ko tu varētu atļauties. Šie treneri atrodas klubā pateicoties iepriekšējiem kluba īpašniekiem. Tomēr viņiem ir viena laba priekšrocība – viņu algas ir zemas. Tu vari viņus atlaist un sākt meklēt labāku personālu.
Noalgošana
Tu vari meklēt treneri izmantojot treneru meklēšanas formu. Jauna trenera noalgošana maksā naudu. Jo precīzāk tu nosaki viņa prasmes, jo lielāka šī summa būs. Tev ir jāmaksā maksa par meklēšanu pat tad, ja nevar atrast treneri, kas atbilst tavām prasībām.
Treneris ieradīsies ar prasmēm, kas ir ļoti līdzīgas tām, kādas izvēlējies meklēšanas formā. Ja viņš atbilst tavām prasībām tu vari viņu pieņemt darbā savā komandā. Līguma noslēgšana nemaksā neko, tomēr kad līgums tiks pārtraukts treneris saņems nedēļas algu. Ja piedāvātais treneris neatbilst tavām prasībām tev nav obligāti ar viņu jāslēdz līgums, tu vari viņu atlaist un meklēt citu. Trenera atlaišana bez līguma noslēgšanas nemaksā neko.
Padoms: Norādi visas prasmes meklēšanas formā tādā līmenī kādu tu vēlies trenera vidējo līmeni, ja tiek meklēts trenera asistents vai junioru treneris (piemēram, visur vidēji priekš vidēja trenera)
Treneru atlaišana
Kā iepriekš minēts trenerim, kuram vēl nav piešķirta pozīcija nav jāmaksā nekāda kompensācija. Tomēr ja tu esi pieņēmis treneri, viņa atlaišana izmaksās vienu nedēļas algu. Ja treneris ir atlaists viņš tiek ievietots treneru tirgū.
Trenera norīkošana
Līdzko tu esi pieņēmis treneri, viņš tiek pievienots tavas komandas personālam un var tikt atrasts treniņa sadaļā zem sadaļas Nav norīkoti. Tas nozīmē to, ka treneris ir nolīgts bet vel nav norīkots amatā tavā klubā. Galvenā trenera, asistenta vai junioru trenera amatus var ieņemt jebkurš tavā sistēmā strādājošs treneris. Tomēr tev vajadzētu treneri likt tādā pozīcijā kādai tu viņu meklēji. Tu vari mainīt vietām trenerus jebkurā brīdi un tas neko nemaksā (samainīt galveno treneri par asistentu vai junioru treneri vai otrādi). Treneri, kas ir nolīgti saņems savas algas arī tad ja neko nedarīs.
Treneru tirgus
Atlaistie treneri (ja viņi iepriekš bija nodarbināti) ja vēlas turpināt savu trenera karjeru dodas uz treneru tirgu. Ja tu kādu no viņiem vēlies savā klubā, tad tev vajadzētu par viņu solīt naudu. Naudu saņem treneris, viņa iepriekšējais klubs nesaņem nekādas kompensācijas.
Ja darījums netiek pabeigts vienas nedēļas laikā (izsoles uzvarētājs neapstiprina līgumu), izsole tiek atcelta un klubs, kas uzvarēja maksā 10% soda naudu no piedāvātās likmes.
6. Treniņš
Lai tava komanda attīstītos un tās spēks pieaugtu nepieciešams, lai spēlētāji tiktu pareizi trenēti. Katru nedēļu tu vari izvēlēties prasmi, kas tiks trenēta individuālā treniņa laikā. Lielākā daļa treniņu tipu pieprasa, lai spēlētājs būtu spēlējis norādītajā pozīcijā šīs nedēļas laikā kādā no draudzības/kausa spēlēm un/vai līgas spēlē.
Spēlētājs, kurš spēlējos vienas nedēļas ietvaros divas reizes vienā un tajā pašā pozīcijā (piemēram, aizsardzībā) trenēsies labāk nekā tas, kurš ir spēlējis tikai vienu spēli, kā arī spēlētājs, kurš ir spēlējis līgas spēli trenēsies ātrāk nekā tas, kurš piedalījās draudzības spēlē. Ja spēlētājs nedēļas laikā ir spēlējis dažādās pozīcijās tad treniņā tiek skaitīta tā pozīcija, kurā viņš aizvadīja pēdējo spēli. Ieguvums no tā, ka viens un tas pats spēlētājs spēlē 2 spēles nedēļā treniņa ātrumā ir mazs – citi spēlētāji, kas būs aizvadījuši tikai vienu spēli saņems gandrīz tādu pašu treniņu. Ja spēlētājs ir spēlējis tikai starptautisko spēli, tad viņš saņems aptuveni 50% no normāla treniņa. Spēlētāji nesaņem treniņu no papildus laika ja ir pārāk noguruši.
Atšķirība treniņos starp spēlētājiem, kas ir spēlējuši draudzības spēli vai arī līgas spēle ir ļoti maza. Šī atšķirība ir vēl mazākā ieguvumam no 2 spēļu spēlēšanas vienas nedēļās ietvaros.
Katram spēlētājam ir apslēpta īpašība – talants. Jo talantīgāks spēlētājs ir, jo ātrāk viņš trenējas un uzlabo savas prasmes. Papildus individuālajiem treniņiem ir arī kopējais treniņš. Visi spēlētāji, kas ir spēlējuši spēli šajā nedēļā piedalās šajā treniņā. Kopējā treniņa efektivitāte ir daudz mazāka nekā individuālā treniņa.
Abu treniņu kvalitāte ir atkarīga no tava galvenā trenera individuālajām prasmēm. Galvenā trenera vidējais līmenis neiespaido treniņa efektivitāti. Izvēlies galveno treneri, kuram ir visaugstākā prasme tai prasmei ko esi iecerējis trenēt individuālajā treniņā. Izlem pats cik nozīmīgas ir pārējās trenera prasmes un vai tu vari atļauties maksāt vairāk par labāku treneri.
Trenera asistenti var palīdzēt galvenajam trenerim uzlabot tā efektivitāti – jo labāks asistents (viņa vidējais trenera līmenis), jo vairāk viņš palīdzēs. Tomēr neaizraujies ar pārāk daudz asistentu noalgošanu, jo ja būs vairāk par 3 asistentiem tad viņi savā starpā sāks strīdēties, kas novedīs pie tā, ka treniņš būs nepilnvērtīgs vai pat ļaunākajā gadījumā pavisam zaudēts.
Atceries to, ka nomainīts spēlētājs spēles gaitā saņems tik daudz treniņu cik ilgi viņš ir spēlējis spēli. Spēlētājam vajag spēlēt ar tādu pašu pozīciju abas spēles vienas nedēļas ietvaros citādi pēdējā spēle tikai skaitīsies pie treniņa (pat tad ja tu trenēsi ātrumu). Vienīgais treniņa veids, kam netiek ievērotas spēlētāja pozīcijas ir izturības treniņš.
Izturības trenēšana
Šī prasme tiek trenēta visātrāk. Visi komandas spēlētāji trenējas neatkarīgi no tā vai viņi šajā nedēļā spēlēja spēli vai nē. Spēlētāji trenējas ar vienādu ātrumu neatkarīgi no vecuma vai talanta. Tomēr netrenēta izturība var kristies pat jauniem spēlētājiem. Maksimālais izturības līmenis ir Iespaidīgi [10].
Ātruma trenēšana
Ātrums tiek trenēts visiem spēlētājiem, kas nedēļā aizvadījuši vismaz vienu spēli neatkarīgi no pozīcijas. Ātrums ir fiziskais treniņš un tā trenēšanas ātrums ir atkarīgs gan no spēlētāja vecuma, gan talanta.
Uzbrukuma trenēšana
Uzbrucēji (ATT pozīcija) trenējas visātrāk, mazliet lēnāk pussargi (MID), aizsargi (DEF) un vārtu sargi (GK) minimāli uzlabo šo prasmi.
Piespēles trenēšana
Piespēles prasmi visātrāk tiek trenēta pussargiem (MID), pārējo pozīciju spēlētāji šo prasmi trenē lēnāk. Ja tu vēlies uzlabot treniņu ātrumu pārējām pozīcijām tu to vari darīt, tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.
Saspēles trenēšana
Saspēles trenēšana ir līdzīga piespēles trenēšanai. Pozīcija, kura visātrāk trenē saspēli ir pussargi (MID). Tāpat, kā piespēles prasmi tu vari uzlabot treniņa ātrumu pārējām pozīcijām tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.
Aizsardzības trenēšana (bumbas izsišana)
Tu vari izvēlēties kura pozīcija trenēs šo prasmi visātrāk no ATT, MID un DEF pozīcijām. Neizvēlētās pozīcijas šo prasmi trenēs lēnāk.
Tehnikas trenēšana
Tāpat kā aizsardzības prasmi, tehniku trenēs visātrāk tās pozīcijas spēlētāji, kas ir izvēlēti šajā nedēļā/
Vārtsardzības trenēšana
Tikai vārtsargi (GK), kas spēlēja šajā nedēļā piedalīsies treniņu procesā.
Taktiskā disciplīna
Taktiskā disciplīna paaugstinās/pazeminās neatkarīgi no citām trenētajām prasmēm. Pieredze tiek iegūta vai zaudēta balstoties uz spēlētājām spēlēm, aktivitātēm spēlē un no spēles tipa. Spēlētāji ar zemākiem pieredzes līmeņiem paaugstinās šo prasmi ātrāk nekā spēlētāji ar augstiem līmeņiem. Komandas darbs norāda to cik labi treneris spēj iemācīt spēlētājiem taktikas kā arī cik daudz pats spēlētājs ir apguvis zināšanas ar savu komandu. Šo prasmi galvenokārt ietekmē trenera vidējais līmenis. Komandas darbs ir atkarīgs no tā cik daudz spēlētājs ir spēlējis spēles ar tavu komandu. Vecākiem spēlētājiem komandas darbs palielinās un pazeminās lēnāk. Pēc katras spēlētāja pārejas, komandas darbs šim spēlētājam nokrītas uz zemāko vērtību.
5. Treneri
Kur gan atrastos komanda bez trenera? Pilnīgi nekur, jo komandā nenotiktu nekāds progress.
Tavi treneri trenē spēlētāju prasmes treniņu laikā, kā arī neļauj taviem junioriem atslābināties treniņu laikā.
Prasmju trenēšana
Katram trenerim ir astoņas trenēšanas prasmes tieši tāpat kā spēlētājiem spēlēšanas prasmes. Katrai no šīm 8 prasmēm ir savs līmenis, kas norāda cik efektīvi tavs treneris spēs spēlētāju trenēt šajā prasmē. Šo prasmju līmeņi ir svarīgi tikai tavam galvenajam treneri, bet citiem taviem treneriem ir nepieciešams tikai kopējais trenera novērtējums. Tev ir nepieciešams izvēlēties labāko treneri tai prasmei, kuru tu izvēlēsies trenēt.
Trenera vidējais līmenis
Trenera vidējais līmenis tiek noteikts no trenera individuālo prasmju trenēšanas līmeņu summas. Tas ir ļoti svarīgs galvenā trenera asistentiem – jo augstāks vidējais trenera līmenis, jo labāk viņš spēs palīdzēt galvenajam trenerim. Kā arī ir svarīgi tas, lai tavai junioru komandai tiktu izvēlēts treneris ar augstu trenera vidējo līmeni. Jo augstāks šis līmenis, jo ātrāk tavi juniori trenēsies. Komandas darba trenēšana ir tikai atkarīga no tava trenera vidējā līmeņa (lielākoties no galvenā trenera).
Alga
Jo labāks treneris, jo lielāka alga viņam jāmaksā. Pašā sākumā tu nevarēsi atļauties algot fantastisku treneri, ja vien nevēlies, lai tavs klubs bankrotētu. Trenera alga nemainās – tā paliks vienā līmenī visu kontrakta laiku, kamēr viņš strādās tavā klubā.
Vecums
Tavi treneri arī ir cilvēki un kādā jaukā dienā viņš var beigt savu trenera karjeru. Neesi pārsteigts, ja tavs treneris iesniedz atlūgumu un dodas savā nopelnītajā pensijā uz Bermudu salām.
Treneru meklēšana
Kad tu tikko sāc spēlēt Sokker menedžeri, tavam klubam jau būs pieejami daži treneri. Tie nebūs paši labākie treneri, ko tu varētu atļauties. Šie treneri atrodas klubā pateicoties iepriekšējiem kluba īpašniekiem. Tomēr viņiem ir viena laba priekšrocība – viņu algas ir zemas. Tu vari viņus atlaist un sākt meklēt labāku personālu.
Noalgošana
Tu vari meklēt treneri izmantojot treneru meklēšanas formu. Jauna trenera noalgošana maksā naudu. Jo precīzāk tu nosaki viņa prasmes, jo lielāka šī summa būs. Tev ir jāmaksā maksa par meklēšanu pat tad, ja nevar atrast treneri, kas atbilst tavām prasībām.
Treneris ieradīsies ar prasmēm, kas ir ļoti līdzīgas tām, kādas izvēlējies meklēšanas formā. Ja viņš atbilst tavām prasībām tu vari viņu pieņemt darbā savā komandā. Līguma noslēgšana nemaksā neko, tomēr kad līgums tiks pārtraukts treneris saņems nedēļas algu. Ja piedāvātais treneris neatbilst tavām prasībām tev nav obligāti ar viņu jāslēdz līgums, tu vari viņu atlaist un meklēt citu. Trenera atlaišana bez līguma noslēgšanas nemaksā neko.
Padoms: Norādi visas prasmes meklēšanas formā tādā līmenī kādu tu vēlies trenera vidējo līmeni, ja tiek meklēts trenera asistents vai junioru treneris (piemēram, visur vidēji priekš vidēja trenera)
Treneru atlaišana
Kā iepriekš minēts trenerim, kuram vēl nav piešķirta pozīcija nav jāmaksā nekāda kompensācija. Tomēr ja tu esi pieņēmis treneri, viņa atlaišana izmaksās vienu nedēļas algu. Ja treneris ir atlaists viņš tiek ievietots treneru tirgū.
Trenera norīkošana
Līdzko tu esi pieņēmis treneri, viņš tiek pievienots tavas komandas personālam un var tikt atrasts treniņa sadaļā zem sadaļas Nav norīkoti. Tas nozīmē to, ka treneris ir nolīgts bet vel nav norīkots amatā tavā klubā. Galvenā trenera, asistenta vai junioru trenera amatus var ieņemt jebkurš tavā sistēmā strādājošs treneris. Tomēr tev vajadzētu treneri likt tādā pozīcijā kādai tu viņu meklēji. Tu vari mainīt vietām trenerus jebkurā brīdi un tas neko nemaksā (samainīt galveno treneri par asistentu vai junioru treneri vai otrādi). Treneri, kas ir nolīgti saņems savas algas arī tad ja neko nedarīs.
Treneru tirgus
Atlaistie treneri (ja viņi iepriekš bija nodarbināti) ja vēlas turpināt savu trenera karjeru dodas uz treneru tirgu. Ja tu kādu no viņiem vēlies savā klubā, tad tev vajadzētu par viņu solīt naudu. Naudu saņem treneris, viņa iepriekšējais klubs nesaņem nekādas kompensācijas.
Ja darījums netiek pabeigts vienas nedēļas laikā (izsoles uzvarētājs neapstiprina līgumu), izsole tiek atcelta un klubs, kas uzvarēja maksā 10% soda naudu no piedāvātās likmes.
6. Treniņš
Lai tava komanda attīstītos un tās spēks pieaugtu nepieciešams, lai spēlētāji tiktu pareizi trenēti. Katru nedēļu tu vari izvēlēties prasmi, kas tiks trenēta individuālā treniņa laikā. Lielākā daļa treniņu tipu pieprasa, lai spēlētājs būtu spēlējis norādītajā pozīcijā šīs nedēļas laikā kādā no draudzības/kausa spēlēm un/vai līgas spēlē.
Spēlētājs, kurš spēlējos vienas nedēļas ietvaros divas reizes vienā un tajā pašā pozīcijā (piemēram, aizsardzībā) trenēsies labāk nekā tas, kurš ir spēlējis tikai vienu spēli, kā arī spēlētājs, kurš ir spēlējis līgas spēli trenēsies ātrāk nekā tas, kurš piedalījās draudzības spēlē. Ja spēlētājs nedēļas laikā ir spēlējis dažādās pozīcijās tad treniņā tiek skaitīta tā pozīcija, kurā viņš aizvadīja pēdējo spēli. Ieguvums no tā, ka viens un tas pats spēlētājs spēlē 2 spēles nedēļā treniņa ātrumā ir mazs – citi spēlētāji, kas būs aizvadījuši tikai vienu spēli saņems gandrīz tādu pašu treniņu. Ja spēlētājs ir spēlējis tikai starptautisko spēli, tad viņš saņems aptuveni 50% no normāla treniņa. Spēlētāji nesaņem treniņu no papildus laika ja ir pārāk noguruši.
Atšķirība treniņos starp spēlētājiem, kas ir spēlējuši draudzības spēli vai arī līgas spēle ir ļoti maza. Šī atšķirība ir vēl mazākā ieguvumam no 2 spēļu spēlēšanas vienas nedēļās ietvaros.
Katram spēlētājam ir apslēpta īpašība – talants. Jo talantīgāks spēlētājs ir, jo ātrāk viņš trenējas un uzlabo savas prasmes. Papildus individuālajiem treniņiem ir arī kopējais treniņš. Visi spēlētāji, kas ir spēlējuši spēli šajā nedēļā piedalās šajā treniņā. Kopējā treniņa efektivitāte ir daudz mazāka nekā individuālā treniņa.
Abu treniņu kvalitāte ir atkarīga no tava galvenā trenera individuālajām prasmēm. Galvenā trenera vidējais līmenis neiespaido treniņa efektivitāti. Izvēlies galveno treneri, kuram ir visaugstākā prasme tai prasmei ko esi iecerējis trenēt individuālajā treniņā. Izlem pats cik nozīmīgas ir pārējās trenera prasmes un vai tu vari atļauties maksāt vairāk par labāku treneri.
Trenera asistenti var palīdzēt galvenajam trenerim uzlabot tā efektivitāti – jo labāks asistents (viņa vidējais trenera līmenis), jo vairāk viņš palīdzēs. Tomēr neaizraujies ar pārāk daudz asistentu noalgošanu, jo ja būs vairāk par 3 asistentiem tad viņi savā starpā sāks strīdēties, kas novedīs pie tā, ka treniņš būs nepilnvērtīgs vai pat ļaunākajā gadījumā pavisam zaudēts.
Atceries to, ka nomainīts spēlētājs spēles gaitā saņems tik daudz treniņu cik ilgi viņš ir spēlējis spēli. Spēlētājam vajag spēlēt ar tādu pašu pozīciju abas spēles vienas nedēļas ietvaros citādi pēdējā spēle tikai skaitīsies pie treniņa (pat tad ja tu trenēsi ātrumu). Vienīgais treniņa veids, kam netiek ievērotas spēlētāja pozīcijas ir izturības treniņš.
Izturības trenēšana
Šī prasme tiek trenēta visātrāk. Visi komandas spēlētāji trenējas neatkarīgi no tā vai viņi šajā nedēļā spēlēja spēli vai nē. Spēlētāji trenējas ar vienādu ātrumu neatkarīgi no vecuma vai talanta. Tomēr netrenēta izturība var kristies pat jauniem spēlētājiem. Maksimālais izturības līmenis ir Iespaidīgi [10].
Ātruma trenēšana
Ātrums tiek trenēts visiem spēlētājiem, kas nedēļā aizvadījuši vismaz vienu spēli neatkarīgi no pozīcijas. Ātrums ir fiziskais treniņš un tā trenēšanas ātrums ir atkarīgs gan no spēlētāja vecuma, gan talanta.
Uzbrukuma trenēšana
Uzbrucēji (ATT pozīcija) trenējas visātrāk, mazliet lēnāk pussargi (MID), aizsargi (DEF) un vārtu sargi (GK) minimāli uzlabo šo prasmi.
Piespēles trenēšana
Piespēles prasmi visātrāk tiek trenēta pussargiem (MID), pārējo pozīciju spēlētāji šo prasmi trenē lēnāk. Ja tu vēlies uzlabot treniņu ātrumu pārējām pozīcijām tu to vari darīt, tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.
Saspēles trenēšana
Saspēles trenēšana ir līdzīga piespēles trenēšanai. Pozīcija, kura visātrāk trenē saspēli ir pussargi (MID). Tāpat, kā piespēles prasmi tu vari uzlabot treniņa ātrumu pārējām pozīcijām tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.
Aizsardzības trenēšana (bumbas izsišana)
Tu vari izvēlēties kura pozīcija trenēs šo prasmi visātrāk no ATT, MID un DEF pozīcijām. Neizvēlētās pozīcijas šo prasmi trenēs lēnāk.
Tehnikas trenēšana
Tāpat kā aizsardzības prasmi, tehniku trenēs visātrāk tās pozīcijas spēlētāji, kas ir izvēlēti šajā nedēļā/
Vārtsardzības trenēšana
Tikai vārtsargi (GK), kas spēlēja šajā nedēļā piedalīsies treniņu procesā.
Taktiskā disciplīna
Taktiskā disciplīna paaugstinās/pazeminās neatkarīgi no citām trenētajām prasmēm. Pieredze tiek iegūta vai zaudēta balstoties uz spēlētājām spēlēm, aktivitātēm spēlē un no spēles tipa. Spēlētāji ar zemākiem pieredzes līmeņiem paaugstinās šo prasmi ātrāk nekā spēlētāji ar augstiem līmeņiem. Komandas darbs norāda to cik labi treneris spēj iemācīt spēlētājiem taktikas kā arī cik daudz pats spēlētājs ir apguvis zināšanas ar savu komandu. Šo prasmi galvenokārt ietekmē trenera vidējais līmenis. Komandas darbs ir atkarīgs no tā cik daudz spēlētājs ir spēlējis spēles ar tavu komandu. Vecākiem spēlētājiem komandas darbs palielinās un pazeminās lēnāk. Pēc katras spēlētāja pārejas, komandas darbs šim spēlētājam nokrītas uz zemāko vērtību.
ļoti labi.par trenneriem vēl neizlasīju.pie spēlētājiem-ieteikums-"spēlētāji ar augstu enerģijas līmeni nogurst ilgāk utt."varbūt vārda-ilgāk-vietā var izmantot kādu citu-mazāk.vēlāk.lai veicas
Nelasīju visu, bet acīs iekrita vārds "Enerģija". Ja tā ir Stamina, tad noteikti jābūt tulkotam kā "Izturība"