Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy :)

2015-01-12 02:09:43
No i w razie w jesteś w ciężkiej finansowej dupie :D. No nic, volenti non fit iniuria :D abstrachując od tego, ze w systemie prywatnym nawet przy ubezpieczeniu mogliby Cie wydymac (jak teraz dymają amerykanów) i i tak wystawiliby Ci rachunek :D
2015-01-12 02:14:27
To co daje mi system panstwowy to tez pewność pokrycia wszelkich kosztów leczenia. Płacę 350 zł i jestem ubezpieczony na miliony :P. W USA ta pani (wczesniej przeze mnie wspomniana) płaci ok. 10k/mc i jest też ubeczpieczona na miliony, większość płaci np. 400$/mc i jest ubezpieczona do miliona, a co wyżej z własnej kasy...
Żeby sie nie ubezpieczyc trzebaby było miec tygodniówkę Messiego xD
(edited)
2015-01-12 08:58:21
super skoro to jest twoim zdaniem jakas pomoc. Gdyby nie wosp to panstwo bez laski musialo kupic ten potrzebny sprzet skoro juz sluzba zdrowia jest panstwowa.

Tak samo jak bez łaski daje na leczenie czy diagnoze np. raka? Tak daje, że na głupią kolonoskopie czekasz 6mcy, bo jest jeden czy dwa urządzenia na cały szpital powiatowy? Gdzie przez te 6mcy to możesz być 2m pod ziemią jeśli to faktycznie rak. Może i sprzęt by był, może i by go zakupili - pytanie tylko w jakiej ilości, bo jakoś nie wyobrażam sobie np. na neonatologii jednego urządzenia SiPaP wspomagającego oddychanie i co wtedy - losowanie którego dzieciaka dzisiaj podłączamy czy sprawdzamy kto ilu ma znajomych i którego mniej będzie szkoda - jak to 'pięknie' ująłeś w którejś tam wypowiedzi dotyczącej osoby mdlejącej na ulicy.

Niech bedzie prywatna służba zdrowia to nie bedziemy musieli płacić na nfz a prywatna służba bedzie tańsza.

Zgodzę się, jednak tylko po części. NFZ nie jest idealnym tworem. Jednak pisanie, że prywatna służba zdrowia będzie lekiem na całe zło jest - delikatnie mówiąc - naiwne. Napewno będzie taniej niż teraz jeśli idzie o zabiegi/operację, bo teraz ceny są horrendalne dla przeciętnego Kowalskiego. Jednak powiedz mi czy teraz dostaniesz się do specjalisty poniżej 150/200zł za wizytę lub czy ta cena za jednostkową wizytę spadła przez ostatnie lata? Ano nie spadła, a prywatnych klinik/ośrodków zdrowia/gabinetów jest coraz więcej. To jak to jest? Jest bardziej 'dostępne', popularne, a jednak cena nie jest oszałamiająca. Poszedłbym dalej - te ceny rosną, a powinny spadać wg Twojej teorii, bo ośrodków/gabinetów/klinik prywatnych jest z roku na rok więcej a co za tym konkurencja większa. Wiem jednak po sobie, że jest inaczej, bo jeszcze niedawno płaciłem u specjalisty 100zł, a teraz płacę 150zł. To jak to jest w końcu? Ano tak, że poniżej pewnej kwoty za zabieg/wizytę/operację NIKT nie zejdzie, a jak już to będzie to wszystko rosło, bo koszta utrzymania/prąd/koszta najmu/etc - bo chyba nie wierzysz, że ktoś kto prowadzi swój biznes przerzuci te koszta na siebie? Dlatego nie wierzę, że operacja np. na otwartym sercu, którą przeszedł mój młody i która kosztuje 150 tyś nagle będzie kosztować 10 czy 15 tysięcy. Jeśli twierdzisz, że mój przypadek to skrajny przypadek to powiem Ci, że w samym ŚCChS takich operacji DZIENNIE jest wykonywanych 3, a czasami 4. Mowa tylko o planowanych i tylko oddziale dziecięcym. Rocznie to ponad tysiąc dzieciaczków. Ilu z tych rodziców będzie stać na to, żeby zapłacić z prywatnych pieniędzy za operację? A po operacji jest jeszcze rehabilitacja, nie mniej kosztowna niż sam zabieg, bo chyba orientujesz się ile kosztuje doba na OIOMie, a na jednej dobie to się nie kończy.

a ja nie miałem żadnej wizyty w szpitalu więc jestem do tyłu z pieniędzmi.
a u rodzinnego byłeś? Jakieś recepty może wykupowałeś? Tam też są refundacje, o tym też nie zapominaj, a składka zdrowotna na jaką kwotę jest to dobrze wiesz. No chyba, że Ty w ogóle nigdy na nic nie chorujesz i nie chorowałeś, no i nie będziesz chorował.
(edited)
2015-01-12 13:11:18
od dabrovu

2015-01-12 13:37:02
Na kogo glosowałeś w ostatnich 3 wyborach parlamentarnych?
2015-01-12 19:57:26
Właśnie obejrzałem program na tvnie gdzie Owsiak był gościem Durczoka.Stwierdził że za dużo wolności jest w internecie i chętnie założył by ludziom czape.Jednym słowem gdyby mógł zabronił by ludziom dostępu do informacji i możliwości się wypowiadania.Że zacytuje murzyna:
"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama
2015-01-12 20:42:34
wtedy nie mogli by mu udowodnic( za jakis czas to zrobia) ile milionow z zebranych pieniedzy idzie na jakies lewe interesy:>
2015-01-12 20:43:35
I tak jakoś nie mogą :>

Prędzej tak mu obrzydzą życie, że odpuści sobie orkiestrę.
(edited)
2015-01-12 20:44:29
kwestia czasu:)
2015-01-22 15:12:11
złego słowa na owsika powiedzieć nie dam
mój synek Antoś był chory
jurek uratował go swoim sprzętem
gdyby nie jurek bachor pewnikiem by umar albo nawet zdech



stop obrażaniu owsika i papieżaka w internetsach!!!
(edited)
2015-01-22 22:00:52
Message deleted

2015-01-22 22:04:18
Właśnie w tym cały problem, że to NFZ powinien zapewnić skoro juz tyle kasy od obywateli zbiera nie? Problem nie jest w tym że to akurat Owsiak pomaga, niech sobie pomaga i dobrze że akurat Tobie, czy Twoim bliskim pomógł ;)
2015-01-22 22:19:53
Message deleted

2015-01-22 22:23:34
kiedyś cenzurowali Katyń teraz pewnie to jak panowie K się zachowywali jak burżuazja
2015-01-22 22:28:34
nie napinam się tylko on robi to co powinno NFZ i choćby kościół który niby tak wszystkim pomaga

Oczywiście, że pomaga, choćby Caritas czy PCK.
2015-01-22 22:37:25
pewnie że tak
tylko w szpitalach w Jastrzębiu tego nie widać
tylko Owsiak i miasto raz na rok coś zasponsoruje
kościół pomaga w sferze mentalnej jak bezboleśnie zejść i się z tym pogodzić
przynajmniej w Jastrzębiu tak to widzę