Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Cupa Romaniei

2009-09-05 16:41:08
cred ca acum scap de cosmar turul 3 in cupa joc cu o nou promovata in liga 5
2009-09-06 00:45:02
sper sa trec ptr prima oara de turul 3 :D
2009-09-07 16:46:52
la ce ora o sa fie urmatorul meci din cupa?
2009-09-07 19:24:46
pai cred ca tot cam ca saptamana trecuta.
2009-09-07 21:44:25
e o diferenta de vreo 2-3 ore intre primul si al doilea tur deaia am intrebat
2009-09-09 17:12:05
ma intreb cum se poate ca un jucator ca Raican (divin+ aparare - formidabil forma) sa ia rosu direct intr-un meci cu un adversar de liga IV (tot repsectul pentru el, dar ce nivel de tehnica sa fi avut jucatorul faultat?);
sa nu mai zic ca portarul (extraterestru portar, forma extraterestru) scapa din mana o minge degajata, pentru al doilea meci consecutiv (evident ambele situatii transformate in gol)
la ce sa ma mai astept? chiar sunt curios...
(edited)
2009-09-09 17:13:44
sunt multe chestii ciudate in cupa ;)
2009-09-09 17:17:09
Imi vine sa arunc monitor pe geam.Cel mai de cacao meci am avut azi.Jumatate de echipa o am decimata.....tocmai ce eram bucuros azi k am vandut portaru si meciu de cupa mi-a stricat toata bucuria...
dap,imi pare rau pt tine,te-a aranjat rau tare:(
trebuie sa rup tl acuma sa cumpar jucatori....mai ales k sez asta vroiam sa promovez
2009-09-09 17:31:06
in sfirsit s-a trecut de turul trei tot inainte
2009-09-10 21:32:54
monitor pe geam
monitorul
(As zice sa-l tii, o sa ai nevoie de el pentru a consulta TL)

Jumatate de echipa o am decimata

A DECIMÁ vb. I. tr. -- A pedepsi o unitate militară, executând pe fiecare al zecelea soldat.

Acum te inteleg, esti necajit. Exprimarea insa e oarecum hilara.
Prin extensie, a decima poate avea si sensul de a ucide, a omorî în număr mare.
Poti spune corect: Am echipa decimata.
Cum ai scris tu e ca si cum ai spune ca ai baut jumatate de jumatate de litru de vin si nu "un sfert de vin"

Cu respect,
Ciocanaru (Cronicaru')
(edited)
2009-09-10 21:44:41
ai ceva timp liber :))
2009-09-10 21:50:13
Sincer cred ca te plictiseai cumplit si ce ai zis hai sa facem pe "smart" pe forum.Daca tu crezi ca acuma o sa stau sa-ti scriu cu dictionarul langa mine te inseli amarnic.Iti recomand sa citesti alte topicuri pline de greseli gen "care este multe case" si alte aberatii unde nu te-am vazut sa corectezi greseli.Sincer de aia am si renuntat sa mai postez pe forum de vreo 2-3 ani ,satul de atata desteptaciune si aberatie (anumite personaje de pe forum).Chiar regret ca am scris mesajul...e ultimul.

Respect si stima
2009-09-10 21:51:52
Ce tangenta are cu CR?
De ce nu i-ai "dactilografat" un skmail?
2009-09-10 22:02:08
Corectura nu o faceam doar pentru el.
Ce am scris avea legatura cu un mesaj al sau postat aici. Daca picatura de ingrijire adusa limbii romane deranjeaza, pentru ca, vezi Doamne, este off-topic (sau toping :))) sa stiti ca nu ma intimideaza. Am sa continui, sa vad daca o sa-mi fie interzisa postarea, si sub ce pretext.
Orice spun, nu o fac pentru a denigra "adresantul". Dimpotriva, o fac pentru ca in viitor sa fie evitate greselile similare, atat de el cat si de altii.

Edit* Multumesc marcozea!
(edited)