Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Forma I

2009-07-25 17:54:09
A Gyusziék szerint egy rugó volt. Igazából kétlem hogy valaha is megtudjuk, az onboard kamera képe nagyon homályos volt, Massa meg gondolom nem tudja mi volt az.
2009-07-25 18:07:18
http://www.nemzetisport.hu/formula1/formula-1-massat-agyodema-miatt-azonnal-muteni-kellett-248167.html?
2009-07-25 18:13:21
Massa koponyra sérulést szenvedett!!:(
http://sporthirado.hu/cikk-f_1-felipe_massa_sulyos_balesete_elo-25571
(edited)
2009-07-25 19:09:30
Pedig tényleg rugónak tűnt... azt hogy honnan jött az jó kérdés... mutatták, hogy Barichello kocsijáról leesett valami, de egyáltalán nem biztos, hogy az volt az ami Massa-nak pattant.

Mindenesetre jobbulást neki!

(a múlt hétvégi tragédia után amit élőben láttam (Henry Surtees) nagyon megijedtem most is)
(edited)
2009-07-25 19:16:18
Koponyasérülései miatt megműtik Felipe Massát, a Ferrari brazil pilótáját, aki a Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén szenvedett baleset. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Massa biztosan nem áll rajthoz a vasárnapi futamon.

Pácserné Bozi Judit, az Állami Egészségügyi Központ (Honvéd kórház) szóvivője a Független Hírügynökségnek elmondta, hogy az autóversenyző koponyasérülésekkel került be az intézménybe: az állapota stabil, de súlyos. Jelenleg is műtik. A pontos sérüléseiről többet egyelőre nem tudott mondani

A Ferrari közben rövid közleményben erősítette meg mindezt. A koponyacsont-sérülés és az agyrázkódás indokolta a műtétet, mely után Massa az intenzív osztályra kerül megfigyelésre. Az olasz istálló éjszakára ígért új fejleményeket.

A baleset a kvalifikáció középső etapján vége felé történt. A brazil pilóta fedélzeti kamerája által rögzített felvétel lassításán látszik, amint Massa sisakját eltalálja valami. Ez feltehetően egy, a Rubens Barrichello autójáról leváló alkatrész lehet. Az eset azonban már csak azért is furcsa, mivel Barrichello több száz méterrel Massa előtt haladt.

Massa az egyelőre azonosítatlan, a képeken rugónak látszó alkatrész becsapódásakor vélhetően elvesztette az eszméletét, majd egyenesen haladva, alig lassítva a gumifalnak csapódott autójával.

A Daily Mail internetes honlapja néhány megrázó képet már közzé is tett a balesetről.






A műtét miatt nem is lehet kérdéses, hogy Massa kihagyja a vasárnapi Magyar Nagydíjat, de talán nem túlzás azt állítani, hogy ezzel most senki sem foglalkozik.
2009-07-25 19:20:24
Utolsó mondat nagyon nem igaz...
Az a szomorú, hogy sokan már azzal foglalkoznak, hogy ki ül be a helyére...
2009-07-25 20:17:19
amikor lattam, elsore eszrevettem hogy fejbetalalta valami. nem tudtam felfogni miert nem veszik eszre ok is?! aztan egy eppen pattogo rugo jott vele szembe, es barichello meg eppen elhagyott egy pattogo rugot. egyszeruen nem ertem miert nem allt nekik a kep ossze?! az utobbi idok legdurvabb kepe volt az a kozeli a fejerol:(
2009-07-25 21:20:49
jah
ezen a héten Budapest vendégei nagyon szenvednek
2009-07-25 21:21:31
Az intenzív osztályon tölti az éjszakát Felipe Massa, a Ferrari balesetet szenvedő brazil pilótája. A versenyző műtétje jól sikerült, de egyelőre megfigyelés alatt a Honvéd kórházban tartják.

A Ferrari pilótája arc-és homlokcsonttörést szenvedett, amikor Barrichello autójának egy darabja fejen találta a Magyar Nagydíj időmérőedzésén. A Brawn GP autójának hátsó felfüggesztéséről szakadt le egy egykilós rugódarab, ami a gyakorláson köröző Massának csapódott. A pilóta magatehetetlenül vágódott a gumifalnak.

A legfrissebb hírek szerint Massa kétórás műtétje jól sikerült, a pilóta fejéből egy csontszilánkot is el kellett távolítani. Állapota súlyos, életveszélyes, de stabil - közölték az orvosok.

A versenyző természetesen nem áll rajthoz a Magyar Nagydíjon, így a Ferrari a hetedik helyről induló Räikkönennel vág neki a futamnak.
2009-07-25 21:24:19
hát igen, ezt én hallottam a híreknél
azért sajnálom Massát
de szentem már nem fog F1-ezni, mert lehet látni a szemsérülésén is
2009-07-25 22:05:16
az egyetlen akit igazán kedvelek, ha nem éli túl nagyon ki fogok bukni... :(((
2009-07-25 22:08:54
http://www.nemzetisport.hu/formula1/massanak-agyodemaja-van-ezert-azonnal-meg-kellett-muteni-248170.html
2009-07-25 22:09:27
Én is nagyon kedvelem, remélem még sokszor fogom látni a dobogó élén.
Gyógyulj meg Massa!
2009-07-25 22:10:10
Ezt már hatkor, amikor aktuális volt, akkor belinkelte José.
2009-07-25 22:10:33
Jaa boccs nem figyeltem :)
2009-07-25 22:33:09
Ha nem lesz Massa nincsen értelme miért nézni :(