Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: »Média

2009-10-29 10:12:38
De az volt a kedvencem, hogy ezt az országos rádiót sosem tudtam normálisan befogni az országban........ :S
2009-10-29 10:12:48
Na ezt nem tudtam. Hát ez akkor tényleg érdekes.

Politikai kapcsolatokkal és pénzel bármit meglehet szerezni. Ez is csak egy újabb példa rá. Inkább bosszantó mint meglepő.
2009-10-29 10:12:54
igen, ezt mondom én is.
a felháborító az, hogy politikai döntés született.

ettől még tény, hogy nagy veszteség nem éri a magyar kultúrát. :)
2009-10-29 10:14:51
Megmondom neked hogy én 70-80% nem rádión keresztül hallgatom őket hanem interneten keresztül. Ott nem kell keresgetni csak pár kattintás....
2009-10-29 10:16:38
Hát valszeg interneten is megfognak szűnni. Annyira azért nem jelentős az ottani hallgatóság, hogy fenntartsák a rádiót eredeti formájában.
2009-10-29 10:18:10
Ha jól megnézzük a két rádiónak van kb 3-3,5 (4) milló hallgatója azért ez a szám mutatja hogy annyira nem csináltak rossz dolgot. Nem azt mondom hogy mindenki szeresse őket de hogy két olyan pályázó nyerjen akinek eddig semmi ismertsége sincs azért az felháborító.
2009-10-29 10:21:41
nekem a hallgatottság nem számít, sőt valami minél hallgatottabb/nézettebb annál kommerszebb.

hétfőn benkő műsorát nézték a legtöbben a tv-ben.
az rtl a legnézettebb csatorna.
a showműsorok nézettsége erősen összefügg azzal, mennyi agresszív/obszcén jelent van benne.
rádiók: kommersz popzene, röhögős műsorok (sebestyén balázzsal, bocskorral stb) = nagyobb hallgatottság
2009-10-29 10:24:17
Viszont ha a másik szemszögből nézzük (pártatlanul), akkor joguk van nekik is megnyerni a pályázatot. Attól hogy a másik kettőnek 3 millió hallgatója van, nem biztos hogy ezeknek nem lesz 4 millió hallgatója. Nem lehet monopol helyzetbe se hozni senkit.
2009-10-29 10:28:22
azert nyertek, mert tobbet ajanlottak. az össze beveteluk 50-55%át, mig a slagaer-danubius 12-15% korul.
na de egyertelmu, hogy nem fognak ennyit (es nem is tudnak) fizetni, es a slager azt mondja, neki a 12%-a amugy is tobb lenne, mint az uj radio 50%-a.
2009-10-29 10:33:10
hogyha valaki figyeli a rádiókkal kapcsolatos híreket, akkor most is tudhatja, hogy ez úgy működik hogy ígérnek x összeget, megnyerik a pályázatot, majd rá egy-két évre közlik, hogy nem tudnak fizetni az ortt pedig leszállítja az árakat.

szóval most ez a gyakorlat intézményesül: ígérj jó nagyot, elnyered a pályázatot, aztán majd megszavazzuk neked, hogy ne kelljen annyit fizetned.
2009-10-29 10:39:18
Ja gondolj bele sokkeren kiteszel piacra egy játékost a vevő beígér érte 500 millát és végül fizet érte csak 100 millát
2009-10-29 10:41:10
Szerintem meg ez egy jó hír!

A Sláger és a Danubius pofátlanul alacsony összegeket fizetett az utóbbi időben a ORTT-nek. Miért nem ajánlottak többet, ahelyett, hogy sírnak? Én örülök, hogy végre a hatalmas hasznot nem külföldi érdekeltségű üzleti körök zsebelik be, eleget élősködnek így is rajtunk a multik.Meg lehet ugyanis nézni, hogy milyen érdekeltségű mindkettő, nem véletlenül pattog az SZDSZ olyan vehemensen a döntés ellen.

Politikai döntés született? Persze. A Fidesz és az MSZP felosztotta maga között a két adót. Baj ez? Szerintem nem, mert legalább mindkét oldalnak lesz egy országos adója ezáltal. Korábban sem volt politikamentes egyik adó sem (ez lehetetlen is, hiszen olyan, hogy politikamentes média nem létezik), csak eddig mindkettő liberális ércsoportok köré szerveződött.

A szolgáltatás színvonala változni fog? Nem. Ezek az adók szinte egy az egyben átveszik majd a korábbi rádióadók embereit. Max máshogy fogják hívni a műsorokat, de a lényeg ugyanaz lesz. Kis zene, sok pofa + bújtatott politika (pl. a hírek összeválogatásakor).

A lényeg, hogy nekünk átlegembereknek lényegében tökmindegy kié a két frekvencia (szinvonal nem javul, nem romlik, politika elkerülhetetlen), de akkor már inkább annak adják, aki többet fizet, igér(?!) érte. Az valamilyen szinten mégis állami bevételt gyarapít.
2009-10-29 10:44:41
de knight kérlek: nem fizetnek!
azt sem fizették ki amit eddig ígértek, akkor miről beszélünk?

és nem azzal van a baj, hogy egy média világnézetileg elfogult. kell baloldali meg jobboldali sajtó. de ez nem baloldali meg jobboldali sajtó, hanem PÁRTsajtó. nem független. nem világnézetet közvetít, hanem pártérdeket szolgál (lásd atv és hír tv... -> mellesleg ha lesz digitális tv-zés már most lehet tudni, hogy ők biztos befutók)
2009-10-29 10:48:03
Ugyan már, reggel a saját fülemmel hallottam a Kossuth-on, hogy a testület fideszes és maszopos tagja is tagadta, hogy politikai alku született volna.
Ezek után hogy lehet feltételezni az ellenkezőjét?
2009-10-29 10:52:57
Mindegy hogy hívod, jobboldali-baloldali vagy pártsajtónak, az ugyanaz. Független sajtó? Na ne nevettess! Olyan nincs és nem is lehet. Pl. az ORTT-be a politikai csatornákon delegálják a tagokat (egyébként nem szavaznák be őket), innentől meg nincs miről beszélni. De mindenhol ez megy a döntési pozícióba kerüléshez politikai támogatás szükséges.
2009-10-29 10:53:33
ne legyenek kétségeid afelől, hogy az általad preferált párt nem ugyanezt tenné hasonló helyzetben. már meg is kezdték a médiaterjeszkedést, lásd magyar hírlap... ;)

a gond ismétlem azzal van, hogy a politikának túl nagy a befolyása a médiára. de ez a helyzet nem fog változni, mert azt csak az éppen hatalmon lévők tudnák megváltoztatni, de nekik nem érdekük kiadni a kezükből a média feletti hatalmat...