Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: Suli

2013-01-04 23:02:39
Az kemény.. Hallgatlak :-) (Corvinusról)
2013-01-05 00:22:13
milyen reg olvastam feloled!:)
2013-01-05 06:15:18
Arra a 3 volt évfolyamtársam tapasztalatára, akik Pécsre ill. a Corvinusra jártak, majd pár félév után átmentek Miskolcra. Tapasztalatuk szerint lazább volt a követelményrendszer, könnyebben lehetett előrejutni, mint utána Miskolcon.

Másik:

Szólj ha találsz egy olyan álláshirdetést, ahová az van írva: preferáltan Pécs :)
Ilyet én még nem találtam, de olyat nem egyet, hogy preferáltan PSZF (messze a leggyakoribb) ill. BGF.
2013-01-05 06:17:30
Gazdász-képzésben állítólag mind a PSZF mind a BGF erősebb. Ezt magam is meg tudom erősíteni mikor állást kerestem, nem a Corvinusosokat részesítették előnyben. És ennek azért valszeg meg is volt az oka.
2013-01-05 15:44:24
Hát nem tudom. Amikor bejössz karrierexpó idején a főépületbe, tömve van nagyobbnál nagyobb cégek képviselőivel. Nem tudom, hol próbáltál meg elhelyezkedni, de ők nagyon nem úgy néztek ki, mint akik írtóznának az itteni hallgatóktól.

"Ami a munkáltatók besorolása alapján felállított rangsort illeti: a 2011-es lista élmezőnyében nem történt változás, az első két helyen most is a BCE Közgazdaságtudományi Kara, illetve Gazdálkodástudományi Kara áll, amelyet a BGF Pénzügyi és Számviteli Kara követ.

A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara javított a piaci eredményén, a tavalyi hatodik helyről a negyedikre lépett elő. Az ötödik helyen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara áll, amelyet a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a BGF-KVIK követ a munkáltatók. " eduline.hu

Igaz ez egy éves, de annyi idő alatt csak nem fordult akkorát a világ.. Ez viszont augusztusi:

"Emellett az oktató intézményeket tekintve megállapítható, hogy a műszaki képzési
területen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a gazdasági képzési
területen pedig a Budapesti Corvinus Egyetem karai a legmagasabb presztízsűek a
munkaadók körében, növelvén ezzel diplomásaik elhelyezkedési esélyeit." Gazdaság- és Vállalkozáskutató intézet.
2013-01-05 16:49:36
Ezt a rangsort be tudnád linkelni?

Érdekelne.
(edited)
2013-01-05 17:18:51
Neten csak ennyit találtam róla, a HVG-nek szokott lenni felvis különszáma, szerintem annak az adatai vannak benne, a cikk csak ennyit ír.
2013-01-05 18:41:54
Szóval nem mondtam, hogy irtóznának a corvinustól. Csak mások tapasztalatát írtam le.

Az enyém annyi, hogy álláshirdetéseknél PSZF-et írtak a legtöbb helyen (már ahol írnak). Véleményem szerint a jók közül nagy különbségek nincsenek. Bármelyikről be lehet kerülni BIG4 cégekhez is, nekem is van több Miskolcon végzett évfolyamtársam, akik BIG4-okhoz kerültek.

Az igazi baj a gyöngyösi Károly Róbert színvonalú sulikkal van. Ide nagyjából 3-as tanulók (gimiben, szakközépben) kerülnek be, közgazdászok lesznek (mert elvégeztetik velük, csak hát a követelményekből jócskán le kell venni), aztán csodálkoznak, hogy a kutyának se kellenek.

Ha egy sulit kellene ajánlanom, akkor az a PSZF lenne. Ha többet, akkor BGF+Corvinus+ME. A pécsiről kevés infóm van.
2013-01-05 18:55:07
Jó, oké, valóban eltúloztam. Milyen munkakörre jelentkeztél/kerestél munkát?
2013-01-05 19:05:08
Elsősorban könyvelő, de szinte minden érdekelt pü-szvitelen belül (adózás, humán, statisztika).
2013-01-06 18:29:55
Köszi mindenkinek az infókat. Átadom a család többi tagjának is.
2013-01-14 21:54:47
na, lenne ám nekem kérdésem, még tanév elején utánajártam az igazgatónál, de még egy kis megerősítés nem ártana, mert nem bízok a dologban 100%-osan.
szóval továbbtanulás előtt vagyok, csináltam még pár éve közép- és emelt szintű érettségit is angolból. műszaki pályára megyek tovább, ahova az angol emeltre nem kapok 50 többletpontot. 89% lett a közép, és 67 vagy 68% az emelt. a középfokú nyelvvizsgáért pedig ugye 28 pont jár. az emelt érettségit lehet középfokú nyelvvizsgaként beszámíttatni. szóval a kérdés az lenne, hogy megoldható-e az, hogy az érettségi pontszámokhoz a 89% kerül be, de megkapom pluszban a 28 pontot is a nyelvvizsgára. neten ezt olvasom:

Tudni kell, hogy az emelt szintű idegen nyelvi érettségi vizsga középfokú nyelvvizsgának számít ugyan, de csak egyetlen címen lehet érte többletpontot kapni: vagy emelt szintű érettségi vizsgaként, vagy középfokú nyelvvizsgaként vehető figyelembe. A pontszámolást végző szoftver automatikusan a kedvezőbb alternatívát veszi figyelembe.

ez alapján nincs gond, de örülnék, ha valaki mondana valami biztosat .)
2013-01-14 22:26:56
Most ha jól veszem ki, akkor csináltál egy közepet. Gondolom később tettél egy emeltet, mint "javító" érettségi. (Mivel tudomásom szerint egyedül csak így lehet javítani a középszintű eredményét, ha emelt szinten teszed)
Magyarul ilyenkor automatikusan az emelt szintnek az eredményét kell venni figyelembe venni, a felvételi pontszámításnál. (Akárhogyan is sikerült)

Utána jön a szöveg, amit te is belinkeltél. Mit is jelent?
Magyarul nem szerezhetsz emelt szintű angollal 50 és 28 többletpontot egyszerre.
Ilyenkor mi történik?
A te szakodnál nem adnak 50 pontot az emelt angolra, ezért 28 pontot fogsz kapni a nyelvvizsga miatt, vagyis: 67+28=95 pontot fogsz kapni az angol miatt.

Ez az én józan paraszti eszemre (ami ez esetben nem biztos, hogy elég) épül és az 5 éve szerzett minimális tudásomra, ami a felvételi rendszerrel kapcsolatos.
2013-01-14 22:28:00
De esetleg, ha ráérsz, akkor a felvi.hu-n, érdemes megnézned a pontkalkulátorban. Szerintem a tavalyihoz képest nem történt drasztikus változtatás a pontszámításban. Abból már ki tudsz indulni, hogy mennyi pontot kapsz az angol miatt
2013-01-15 00:04:41
Most ha jól veszem ki, akkor csináltál egy közepet. Gondolom később tettél egy emeltet, mint "javító" érettségi. (Mivel tudomásom szerint egyedül csak így lehet javítani a középszintű eredményét, ha emelt szinten teszed)
Magyarul ilyenkor automatikusan az emelt szintnek az eredményét kell venni figyelembe venni, a felvételi pontszámításnál. (Akárhogyan is sikerült)


nemnem, a javító érettségi pontosan azt jelenti, hogy ugyanazon a szinten ismétled meg az érettségit, amin már egyszer letetted, csak javítod az eredményed, ha tudod. ha emelt szinten teszel és volt előtte közép, akkor "szintemelő" az érettségi típusa, van pár ilyen típus: rendes,javító,szintemelő,pótló és előrehozott. talán ezek vannak. szóval az egészen biztos, hogy nem muszáj az emelt szint eredményét figyelembe venni, számolhatok a középpel is, a kérdés csak az, hogy plusz nyelvvizsgaként beszámít-e az emelt.

edit: pontkalkulátorban már megnéztem ugye, ott stimmel, de úgy, hogy beállítok közép érettségit meg külön nyelvvizsgát, így számolja a pontokat természetesen.
(edited)
2013-01-15 00:08:06
óóó, közben ahogy értelmezve átolvastam az általam netről bemásolt szöveget, már le is esett .))

"automatikusan a neked kedvezőbbet veszi figyelembe" hámelyik a kedvezőbb, a 67+28 vagy a 67+50? : d
így már tiszta, csak akkor lehet kedvezőbb a 28 pontos megoldás, ha mellé nem 67, hanem valami magasabb érettségi pontszám társul. máskülönben nincs értelme a dolognak