Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: EB 2012 Lengyelország - Ukrajna

2011-12-03 12:59:39
úgy gondolom ez az a 2 csapat aki próbál szépen játszani nem csak eredményesen. a spanyolok focija meg olyan unalmasak, hogy elalszom rajtuk pedig szerintem tudnának szépen is játszani de hát muszáj nekik úgy játszani mint a barca...
2011-12-07 16:19:34
hihetetlen h a görögök nem csak a selejtezőn hanem az eb-n is megkapták a leggyengébb csoportot
de a 2014-es vb selejtező csoportjuk is könnyűre sikerült
2011-12-07 21:24:46
Biztos így kompenzálják náluk a gazdasági szivattyút. :)
2011-12-07 23:08:00
Nincs náluk semmiféle szivattyú. A görög embereknél van az ellopott pénz, nem vitték ki az országból.
2011-12-07 23:17:33
akkor lehetne vhogy nálunk is kompenzálni :D
2011-12-07 23:35:03
Milyen ellopott pénz? Amúgy pont az a problémájuk, hogy az adósságuk túl nagy része van külföldi kézben.
2011-12-07 23:44:06
De azért van a külföldieknél az adósságuk nagy része, mert a hazai embernek kellett belőle fizetni ilyen-olyan juttatásokat
2011-12-08 09:01:07
Elég pazarló rendszerük van, azt nem lehet vitatni, de más államok sem állnak fantasztikusan jól ezen a téren. Sőt, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik. :)
2011-12-08 09:21:26
Mondjuk most hallottam, hogy a Portugáloknál is van 13-14. havi juttatások.... :D
2011-12-08 12:53:27
Wayne Rooney hárommeccses eltiltását kettőre mérsékelte az UEFA, Svédország és Franciaország ellen nem játszhat az Eb-n
2011-12-08 22:09:35
Na most jól figyelj.

Honnan veszem azt, hogy lopnak a görögök?
2008-ban kinnragadtam Görögországban akaratom ellenére, és ők beavattak az életstílusuk lényegébe.

Akkoriban úgy zajlott a lakáshitelezés a görögöknél, hogy mondjuk felvettél 400 ezer eurót a házra minimális önrésszel, szerkezetkész állapotig megadták az összeg felét, felhúztad a zsír új házat szerkezetkészig. Megkaptad a másik felét a pénznek, egészen addig nem kell elkezdened törleszteni, amíg kulcsrakész állapotba nem kerül a házad. Ha 3 év, 3 év. Nem fejezed be a házat, hanem kiforgatod a 200 ezer euróból működtetett 5 db zsír új Gyros-sütődbe, és termelsz 400 ezer euró profitot 4 év alatt. Befejezed a maradék 200 ezer euróból a házadat, a törlesztés kezdete előtt visszafizeted kamatmentesen mind a 400 ezer eurót, és mi történt? Bár nem jogszerűen, de ingyen lett egy 400 ezer eurós házad.

Lecsökkent a nyaralási kedv az úgynevezett gazdasági válság miatt, nem tudták a turistákat úgy lenyúlni, ahogy szerették volna, és nem tudták úgy forgatni a pénzt, mint előzőleg. Ott állnak az út mentén a félkész, éppen csak tető alá hozott házak. :D:D

Ha már akkor tudta, hogy nincs miből visszafizetni a pénzt, amikor felvette, legalábbis nem becsületes munkából - hanem turisták lenyúlásából, az az én szememben LOPÁS.

És éppen hogy nem az államadósságot fogják nekik elengedni, hanem a kereskedelmi bankok által kihelyezett több mint 100 milliárd eurós hitelállomány jelentős részét engednék el.
Hogy miért? Mert az állam az adósságot visszafizeti, viszont a magánkölcsönökkel nagy bajok vannak.
Azért engednék el a kereskedelmi bankok ezt a jelentős hányadot, mert még mindig jobban járnak, ha 160 milliárd euróból megkapnak 60 milliárdot, mintha semmit nem kapnának meg.

De a görögöknek ez sem tetszik, mivel ők arra bazíroztak, hogy lényegében munka nélkül, a turisták zsebéből finanszírozzák ki az adósságaikat.

Gondolj bele, hány magyar ember örülne annak, hogy a lakáshiteléből 5 millióból 2 milliót kell csak visszafizetni??? Merthogy a görögök ekkor előnyt kapnának, hát no comment!

A görögök tetemes hányada ugyanis nem dolgozik. Példa: a legtovább a Görög nemzeti bank van nyitva, egész pontosan 10-től fél négyig, tehát beleszámítva az 1 órás ebédszünetet is, 5 és fél óra a nyitvatartása. A görögök nem tudják, hol van az adóhivatal. És még sorolhatnám.
2011-12-09 00:27:37
Ezt nem vetheted a görögök emberek szemére. Ők egyszerűen éltek a lehetőségekkel, amik adódtak. Azt hiszed nálunk nem ezt csinálnák az emberek ha lehetne, nem használnák ki a kiskapukat?

Egyébként tudod mi az intézményesített lopás? Nem az, ha hitelt veszel fel, hanem ha hitelt adsz. Méghozzá úgy adsz, hogy nincs mögötte tényleges fedezet, hanem csak egy minimális %-ával rendelkezel a ténylegesen kölcsönadott összegnek. Kicsiben a tartalékráta rendszer alapján ezt művelik a kereskedelmi bankok, nagyban pedig a FED, az IMF, a Világbank. Lényegében így olyan pénz után szednek kamatot, amely ténylegesen sosem volt a birtokukban, csak papíron létezik, így mondhatni a semmiből teremtették.

Képzelj el egy olyan helyzetet, hogy van 1000 Ft-od, de megengedik neked, hogy ez alapján kiállíthass egy csekket 100 ezerről, amelyet a világon mindenhol elfogadnak fizetőeszközként. Te ezt a csekket kölcsönadod nekem, én pedig már a 100 ezer után fizetek neked kamatot. Tehát valójában csak egy ezresed van, de a kamatokat a 100-szorosa után kapod. Na ez most megengedett a bankoknak. (tartalékráta rendszer)
Ezt a végletekig leegyszerűsített formában írtam le, de lényegében ezt csinálja az IMF, a Világbank, a FED és a lánc legvégén kicsiben a többi bank is. A soha vissza nem fizethető kölcsönökből a kamat után pedig megvalósul az eredeti tőkefelhalmozás modern kori (monetáris) formája.

Azért írom soha vissza nem fizethető kölcsön, mert a gazdaságban jelenlévő pénz (globális szinten) összességében kevesebb, mint a kölcsönként nyilvántartott összeg kamattal növelt mértéke, ergo nincs annyi pénz összességében, hogy az összes hitel visszafizethető legyen.

A pénz útja így egyirányú, mindig a kölcsön felvevőtől áramlik a kölcsönt kibocsátó felé, amelyből kézzel fogaható vagyontárgyat tud felhalmozni.
Az infláció nevű szelep pedig azt a célt szolgálja, hogy ne robbanjon szét villámsebesen a rendszer, hanem elnyújtsa minél hosszabbra a folyamatot.
Szóval az igazi szemétláda az aki a kölcsönt adja és mértéktelenül hitelez az embereknek és az államoknak egyaránt. Na kik is ezek?

Mellesleg az sem érdekli nagyon őket, ha nem fizetik vissza a teljes kölcsönt, a lényeg, hogy a függő viszony megmaradjon és továbbra is fennmaradjon, hogy a hitelező kapja a kamatot, az adós meg fizessen.
Ezért is éri meg elengedni a görög adósság felét, mert így legalább tovább tudják fizetni a kamatot.
Ha belegondolunk nincs is tényleges veszteség, hisz eleve virtuális, valójában nem létező pénzt adtak kölcsön, amely mögött nem volt tényleges fedezet.

(edited)
2011-12-09 00:45:37
Maximálisan egyetértek.
2011-12-09 10:00:22
Ha visszafizetnék egyszerre az összes kölcsönt bedőlne a gazdaság, de ezt már említettem korábban. A kapitalista gazdaság a hitelezésen keresztül működik, fejlődik. Ha van az adott hitelekre az adósnak elégséges fedezete, akkor működik a rendszer.

A hitel nem rossz, csak a rossz hitel a rossz.
2011-12-09 10:03:28
Most azt mondod, hogy aki nem tudja visszafizetni a hitelét, az lop, vagy a turizmus bevételei számítanak lopásnak? :)
2011-12-09 11:08:25
Az a helyzet, hogy pont arról írtam, hogy nem lehet egyszerre visszafizetni az összes hitelt + a kamatokat, mert nincs annyi pénz a gazdaságban.
És én nem azt mondom, hogy a hitel intézménye rossz, hanem azt, hogy aki a hitelt adja, az mindenkor a kizsákmányoló pozíciót foglalja el, legalábbis addig, amíg a tartalékráta rendszer alapján olyan pénzt adhat kölcsön, amellyel valójában nem rendelkezik. Lényegében a bank nem pénzt ad, hanem egy ígérvényt arra vonatkozólag, hogy a számládon jóváírt összeggel fizetni tudsz. És persze mindenki nem tudna egyszerre fizetni, de a rendszer nagysága folytán erre soha nem is kerül sor, így rugalmas. Az egész tatalékráta rendszer onnan származtatható, amikor a középkori olasz bankárok rájöttek, hogy egyszerre sosem akarják beváltani a náluk elhelyezett aranyat, így nyugodtan kiállíthatnak több váltót (és szedhetik utána a kamatot), mint amennyi arany ténylegesen a kincstárukban van. És amint ez megtörtént el is jutottunk a fedezet nélküli mondernkori monetáris bankrendszer alapjaihoz. A problémák pedig akkor jöttek elő, amikor a bankárok túl kapzsivá váltak és egyre kisebb tartalékráta kötelezettséget előíró jogszabályokat lobbiztak ki az államok vezetésétől, hogy minél kevesebb betétből, minél több pénzt tudjanak kölcsönként kihelyezni és a kamatokat meg szedni.
De nem akarok belemenni nagyon, mert ez itt off.

(edited)