Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: ultimatemanager

2012-01-21 22:41:04
Hát letöltöttem, de én sem tudom mit csináljak vele. :)
Én olyan letölti és helyettem beírja, kielemzi az adatokat dolgokat tudok esetleg értelmezni. Azt is csak 2 sör után. :)
2012-01-21 22:47:21
Majd holnap feltöltöm kiral xls-ét az ifistáim eddigi adataival, lépéseivel. Onnan elvileg látszódik majd, ha valamelyik képlet nem stimmel. Most már fáradt vagyok hozzá.
2012-01-22 09:50:36
A Fejlődés számoló munkalapon az edzés számoló című résznél az edzés még oszlopban (az egyesített cellás nagybetűs számot amelyik mutatja), nem lehet hogy a képlet hibás?

Az első ifi esetében miért az "Akadémia!A7" cellában levő értékből vonjuk le az eltelt edzések számát? Miért nem 72-ből? A jelenlegi képlettel így a fejlődés számoló munkalapon szereplő edzés még értékek hibásak lesznek, mert az eddigi edzéseket gyakorlatilag duplán vonjuk le a 72-ből.

Más. Csak egy kérdés, lehet, butaság. Ha mindenfélét edzenék, s mindig beírogatnám a lépéseket, mondjuk minden skillnél 4 edzést nyomatnék a játékosba (összesen 32 edzés), akkor az elsődleges tehetség az ezek közül a leggyorsabban fejlődő skillnél érvényes átlagos lépési sebességet jelöli, a másodlagos a második legjobb skillét, a harmadlagos pedig a harmadik legnagyobb sebességű skillfejlődést? Mert ha jól értem a NAGY függvény lényegét, akkor ezt kell takarnia.
2012-01-22 10:52:45
Más. Csak egy kérdés, lehet, butaság. Ha mindenfélét edzenék, s mindig beírogatnám a lépéseket, mondjuk minden skillnél 4 edzést nyomatnék a játékosba (összesen 32 edzés), akkor az elsődleges tehetség az ezek közül a leggyorsabban fejlődő skillnél érvényes átlagos lépési sebességet jelöli, a másodlagos a második legjobb skillét, a harmadlagos pedig a harmadik legnagyobb sebességű skillfejlődést? Mert ha jól értem a NAGY függvény lényegét, akkor ezt kell takarnia.

Igen, ezt jól sejted, de ezt nem én csináltam, hanem ez az eredeti verzióból van lefordítva.

2012-01-22 17:19:22
Szerelés 2.4 __ __________________
Gyorsaság 2.4 __ __________________
Fejelés 2.4 __ __________________

Technika 1.8 __ __________________
Átadás 1.7 __ __________________
Irányítás 1.3 _ ___________________

Gólszerzés 1.0 _ ___________________
Védés 1.0 _ ___________________

Ez ma a legjobb a háromból.
2012-01-22 17:25:10
Megkezdtem én is az ifizést.ők jöttek,megtartsam őket?

Gyorsaság 2.2 __ __________________
Irányítás 2.2 __ __________________
Átadás 2.1 __ __________________

Technika 1.3 _ ___________________
Gólszerzés 1.6 __ __________________
Szerelés 1.5 __ __________________

Fejelés 1.0 _ ___________________
Védés 1.0 _ _

Gyorsaság 1.6 .................... Irányítás 1.4 .................... Átadás 2.0 ....................
Technika 1.2 .................... Gólszerzés 1.2 .................... Szerelés 1.1 ....................
Fejelés 1.0 .................... Védés 1.0 ....................
2012-01-22 18:19:57
Legalább egy hétig (két edzés) vagy mésfél (3 edzés) - két hétig (4 edzés) tartsd meg, hogy lásd a fejlődésük ütemét. Ha többször is lépnek 0,2-vel, esetleg még 0,3 is előfordul, akkor érdemes megtartani őket. Nem sok tapasztalatunk van még, az egész magyar kontingens nemrég kezdte egy-két ember kivételével. Kovacsbela a nagy rutinos közöttünk, de ő sem tudhat mindent, főleg, hogy ő is sokkerezik. :-) De azért igyekszönk egymást segíteni. Nézz be a fórumra, nemrég indult már magyar nyelvű fórum is, az oldal aljára kell görgetni és akkor látod a magyar topikokat. Ott is előkerült már az ifikérdés.
2012-01-24 10:53:01
@ Knight
bug:

csapatfelállás mentésénél:

Elmentve ! - Lack of players between 3 év és 5 !
2012-01-24 10:56:57
Légyszi részletesebben írd le, hogy hol és mikor írja ki, mert nem találom!
2012-01-24 12:10:58
Csapatfelállásnál hiányzik egy játékosom sérülés miatt. Nem vettem észre, a legutolsó állást töltöttem vissza, le akartam menteni: nem hagyta és ezt írta ki.
2012-01-24 16:33:04
a csoport magyar rangadóján 7-2 re vertem az Elek FC-t .Jövő héten az 1. és 2.helyezett csap össze!
2012-01-24 18:35:45
barátságosra jöhetne valaki
2012-01-24 18:42:57
hívtalak
2012-01-25 13:36:19
ez jó ifi,nem?
17éves
Védés:2.0---->+2,0;+1,8 lépések
Gyorsaság:2.7---->+2,7;+2,4 lépések
Átadás:1.5
Tehetséges?
2012-01-25 14:37:24
nektek milyen edzőtök van?:) csak olyat edzetek ami 20as?:/ mert én nyomom a 15+ is...:O :D
2012-01-25 15:07:37
Abszolút nem értem egyik hozzászólásodat sem, de ez legyen az én bajom... Volt már rá példa az életben is, hogy teljesen másként dekódoltam valamit, mint a többiek. Azért megpróbálom felfogni:

a kapus ifid 17 évesen 2-es szintről 4-esre fejlődött? Hány hét alatt? 2,0 meg 1,8 vagy milyen lépéseket nem értem. Nálam max. 0,2-t léptek eddig, már egy 0,3-nak is örülnék. Egyébként biztos jó lesz az ifid, mert fiatal és ha 0,2-esével lépked, akkor egész szép szintig is eljuthat majd. A kapusoknak meg ebben a játékban is komoly az értékük.

A másik kérdésre a válasz: 20-as edzőt edzeni felesleges lenne, pláne hogy nem is lehet edzőt edzeni. Játékosokat 20-as edzővel már inkább. Én sajnos nem 20-assal, hanem 3x17-essel nyomom egyelőre, mert az elején nem voltam bevállalós. A Sokkerhez képest egy jó edzőt bármelyik újonc is meg tud fizetni, s mivel fix időre jönnek, így nem lehet az, hogy egy mennyei (3x20-as és a többiből 15 - a szabályok szerint ennyi lehet egy edző skillpontja max., ha jól értelmeztem) edzővel valaki örökre ellegyen és egyszeri befektetés a megvétele. Ha most kezdeném, akkor 2x20-as alá nem adnám, inkább kivárnék, míg érkezik egy olyan. Szóval a lényeg, hogy nem, nem mindenkinek van 20-asa. Amennyire én tudom.