Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Subject: A pénz világa

2012-01-29 11:31:30
Ezt 2003-4-ben mi is végigjártuk.

Fiatal nő nem kap munkát Pécsen se. :S
2012-01-29 11:33:03
A nők akartak egyenjogúságot. Nesze nekik
2012-01-29 11:53:17
az is semmi orvosként.Én sajna nem keresek 8szor annyit jó is lenne.De örülök hogy 4 szer inkább.

Hogy érted azt hogy nincs kenyér?
2012-01-29 11:55:58
???

Sőt, téged idézve:

^^

Nézz körbe mi van?
Mi ömlik a nőkre?
Legyen lakásod, kocsid, karriered, jó alakod, jó fizetésed, és ha ezt netalán nőként elérted, tuti 30 fölötti vagy szingli vagy (mivel karriered miatt mindent feláldozol), magas elvárásokkal.
Nézz Szex és NewYorkot (ahol a szingliség tulajdonképpen nem is olyan rossz).
Legyél független.

Önmagában a nő természete ellen való erőszak. Társas lények vagyunk, könyörgöm!

Na mindegy, nem is bosszantom magamat.

Remélem az én nőm 2-nél több gyereket fog szülni.

(edited)
2012-01-29 12:01:20
Ahogy mondom.

Voltam 6. évesként Spanyolországban, és ami a legjobban hiányzott a magyar nyelven kívül, az a kenyér volt.

A friss kenyér, amit csak mi magyarok tudunk sütni, és talán értékelni.

Tudom, megdöbbentő, de emiatt nekem megéri itthon maradni.

Itthon van kenyér.

Bogádi, vagy ha hazamegyek Szegedre, 2 kilós tápéi.

Kenyér.

Én még ettem nagymamám által kemincében sütött kenyeret, 2 és 4 kilósat.
Ami nem pimpósodott meg, csak 10 nap után.

Kenyér.

Ha leejtettem a kenyeret a földre kiskoromban, meg kellett csókolnom. De mivel értettem, miért, nem kellett, magamtól tettem.

A kenyérért maradok itthon. Ennyi.
Meg hogy hallhatom, ahogy a szüleim magázzák a szüleiket.

Ezért.
2012-01-29 16:20:26
Az regen lehetett. Amikor kijottem irbe valoban ilyen volt a helyzet. Aztan a lengyelek elarasztottak a ternekeikkl, boltjaikkal az orszagot igy ha akarok veszek finom kenyeret,, hasonlo izvilagu saabyusagot es barmit toluk eges olcson ami olyqn mint otthon.
2012-01-29 16:26:42
Miért jó, ha a nő nincs otthon 3 évig a gyerekkel? Például azért, mert nem esik ki teljesen a munkából, és nem fordulhat elő, hogy mire visszamenne, addigra gyakorlatilag már nem is ért ahhoz, amit csinálnia kéne. A gyerek hamarabb közösségbe kerül a bölcsődében, és szocializálódik. A családnak nagyobb lesz a bevétele és jut a gyereknek játék, ruha...
A magyar módi az, ami nem normális. Érdekes módon eddig az összes ezzel foglalkozó kutatás azt állapította meg, hogy akkor ugrott meg a gyermekvállalási kedv, ha a nők a lehető leghamarabb vissza tudtak menni dolgozni, akár részmunkaidőben is.
2012-01-29 17:11:57
Bölcsödék fizetősek már nem?
2012-01-29 17:16:42
Mert hamarabb elegük lett az egészből? A gyereknek ilyen kis korban nem a bölcsire van szüksége, hanem arra, hogy szeressék. Ezt sajnos a racionálisabbnál racionálisabb kutatások szeretik elfelejteni, vagy jobban mondva nem tudják lemérni oly módon, hogy mekkora a nemzetgazdasági jelentősége, tehát figyelmen kívül hagyják. Az a nézet meg, hogy a gyereknek attól lesz jobb, hogy ha lesz anyuéknak pénze játékra, sántít.
2012-01-29 17:22:04
Itt másképp szocializálódnak a gyerekek, hetente van baba-mama klub, a római katolikus plébános szervezi a faluban, 3-4 órás foglalkozás a gyerekekkel, visznek játékot és egymás játékaival játszanak, tapasztalatot cserélnek és miegymás, 7-8 család képviselteti magát általában.
Bölcsőde már fizetős tudtommal, ráadásul ismerek olyan bölcsődei dolgozót akire egy macskát nem bíznék nem hogy gyereket. Óvodás korig a gyereknek az anyja mellett a helye, ez a véleményem, de addig is el kell járni ide-oda hogy szokja a közösséget, de mint írtam fentebb ez nálunk a faluban meg van oldva.
2012-01-29 17:28:34
nem tudom, hogy mondjuk a holland gyerekek zizibbek-e mint a magyarok, de ott például pár hónapra mehet el az anya terhesség után. kint él az egyik rokonom a feleségével, és ha jól emlékszem 3 hónap múlva kellett visszamennie dolgozni, össze is kapott a főnökével, mert még két hónapot szeretett volna fizetés nélkül távol maradni. persze hollandiában vannak bölcsődék, és olyan fizetés is, amiből fizethetnek külön gyerekgondozót.

egyébként ha már statisztikánál tartunk, akkor statisztikailag tudható, hogy amelyik országban hosszabb a terhesség miatti kimaradás a munkából, ott jóval alacsonyabb a gyerekvállalási hajlandóság.
ha engem kérdeztek, lehet hogy egy rövidebb kihagyás a munkából még növelné is a gyerekvállalási hajlandóságot.

és nem hiszem, hogy a holland gyerekek lelkileg nyomorultabbak lennének, mert az anya gyorsan visszaáll a munkába. :) szerintem sajnos a létbizonytalanságból fakadó szülőket érő stressz a felelős azért, hogy valaki nem eleget, vagy nem megfelelően bánik a gyerekekkel. ez a legnagyobb probléma, nem a gyes időszak hossza. úgy is fogalmazhatnék, hogy az a fontos, hogyan bánunk a gyerekkel, nem az, hogy meddig van velünk.

ha azt kérditek hogyan lehet a gyerekvállalást ösztönözni, akkor én azt mondom, hogy a nők karrierjét és anyaszerepét kell kibékíteni, és nem biztos, hogy a 3 év gyes időszak jó dolog ilyen szempontból.
de ez szigorúan magánvélemény. :)

(edited)
2012-01-29 17:57:50
Valószínúleg mert nincs gyereked.
Nálunk is visszamehet dolgozni. Döntse el mindenki maga. De lehessen otthon, ha valaki akar.
2012-01-29 18:15:55
rendben is van, hogy a nő dönthesse el, hogy meddig akar otthon maradni a gyerekkel. ez egy konszenzusos és szimpatikus megoldás, nekem is tetszik, csak éppen az alapvető konfliktust nem oldod meg vele.

ahogy jordika is említette a fiatal gyermektelen nőket nem alkalmazzák szívesen. ha a nő három évig otthon maradhat, akkor a munkaadók ugyanolyan dilemmában vannak: lehet, hogy három vagy akár több évig is (több gyerek esetén) kieshet valaki a munkából. így a nő is választás elé kényszerül, ha gyereket vállal nem alkalmazzák szívesen, nehezen illeszkedik vissza a munkába.
hollandiában nincs ilyen konfliktus, mert három hónap kiesés semmi. ez így a munkaadónak is biztosíték, és a nő sem kényszerül választani, hogy munka vagy család. lehet ez az oka, hogy hollandiában nincs demográfiai katasztrófa, magyarországon pedig igen?

amúgy van gyerek a családban, bár nem az enyém, hanem a nővéremé. ő kényelmes helyzetben van persze, lévén közalkalmazott. nem veszélyeztette a munkahelyét semmi.
2012-01-29 18:30:16
1 fontos apróság:
Hollandba van hova dolgozni menni........
2012-01-29 18:38:43
igen, ezért mondtam, hogy az analógia sántít. nyilván ostobaság lenne egy ilyen rendszer nálunk, hiszen nincsenek bölcsődék, és nincs olyan magas a jövedelem, hogy a gyereknek külön gondozót fogadjanak, ahogy pl. hollandiában.

csak arra akartam rávilágítani, hogy a (feltételezésekkel szemben) a szülés utáni hosszú kimaradás a munkából gátolja a gyerekvállalást. magyarországon az egyik leghosszabb ez az időszak, ami szerintem erős összefüggésben van azzal, hogy nálunk az egyik legsúlyosabb a demográfiai helyzet európában.
2012-01-29 18:48:10
Mert a magas jövedelem meg a bébiszitter aztán pótolja a szülőt? Az utolsó mondatodat fejtsd már ki bővebben, mert nem igazán értem az összefüggést.