Subpage under development, new version coming soon!
Subject: FA Premier Ligue
http://www.profutbal.sk/clanok81603.htm
Čo poviete na nákupy Rafu Beniteza?
Španielsky tréner Liverpoolu Rafael Benitez prežíva najväčšiu krízu svojho mužstva od príchodu na Anfield Road. Deň za dňom sa množia hlasy volajúce po jeho odchode, pretože je údajne vinníkom slabých výkonov tímu. Mnohí kritizujú najmä jeho nákupnú politiku, ktorá je známa viac kvantitou ako kvalitou. Počas piatich rokov v klube minul Benitez celkom 229 miliónov libier a kúpil viac ako 70 hráčov. Čísla vcelku nezvyčajné, tiež však skresľujúce. Na obranu španielskeho trénera je potrebné dodať, že mnoho miliónov do klubovej kasy pribudlo aj vďaka predajom a do štatistiky sa počítajú aj hráči, ktorí sú stále členmi rezervy alebo juniorského tímu.
Britský Daily Mail pripravil pre všetkých fanúšikov aj odporcov Beniteza ako námet na diskusiu kompletný zoznam hráčov, ktorých nakúpil aj s krátkou charakteristikou ich pôsobenia v mužstve, resp. dôvodmi odchodu. Mnohí z hráčov majú namiesto ceny udané "zadarmo" - to sú väčšinou juniori, za ktorých sa neplatilo. Niektorí hráči zas cenu dodnes nemajú zverejnenú.
Zoznam Benitezových nákupov, v zátvorke predchádzajúci klub a nákupná cena hráča v librách.:
2004:
Josemi (Malaga, 2 milióny libier): Prvý Benitezov nákup Josemi sa spočiatku ukazoval v dobrom svetle, potom však bol suspendovaný a jeho miesto zaujal Steve Finnan. Ten sa stal na poste pravého beka jednotkou a Josemi sa z mužstva porúčal do Villarrealu výmenou za Jana Kromkampa.
Xabi Alonso (R.S. San Sebastian, 10.5 mil.): Po piatich úspešných rokoch v klube so ziskom troch veľkých trofejí odišiel španielsky majster Európy naspäť do rodnej vlasti aby posilnil madridský Real.
Antonio Nunez (Real Madrid, 1.5 mil): Nunez prišiel ako časť výmeny za Michaela Owena, v mužstve sa však nepresadil a vrátil sa do Primery Division. Dnes pôsobí v cyperskom Apollone Limassol.
Luis Garcia (Barcelona, 6 mil.): Tri roky strávil Luis Garcia v Liverpoole, odkiaľ prestúpil do Atlética Madrid. Opačným smerom putoval Fernando Torres.
2005:
Fernando Morientes (Real Madrid, 6.3 mil.): V Premier League nedokázal Morientes naplniť povesť superkanoniera a tiež sa vrátil naspäť do Španielska. Po čase strávenom vo Valencii prestúpil do Olympique Marseille.
Scott Carson (Leeds, 1 mil.): Ďalší z dlhého radu čakateľov na post anglickej brankárskej jednotky strávil väčšinu svojho "liverpoolského" času na hosťovaniach. Dnes stráži svätyňu West Bromwichu.
Mauricio Pellegrino (Valencia, zadarmo): Prvý Argentínčan v histórii klubu nasledoval kroky svojho exkouča Beniteza a z Valencie prišiel na Anfield Road. Strávil tam šesť mesiacov, potom prestúpil do Alavésu a dnes je v Liverpoole jedným z trénerov.
Peter Crouch (Southampton, 7 mil.): Po troch sezónach v klube prestúpil tento dlháň do Portsmouthu. Dnes je však už hráčom Tottenhamu.
Pepe Reina (Villarreal, 6 mil.): Španielsky gólman je jedným z najlepších hráčov klubu a dodnes je stabilnou jednotkou medzi troma žrďami Liverpoolu.
Mohamed Sissoko (Auxerre, 5.6 mil.): Na Anfielde strávil tento defenzívny stredopoliar dva a pol roka, potom prestúpil do Juventusu.
Antonio Barragan (Sevilla, zadarmo): Počas dvanástich mesiacov v klube odohral Barragan len jediný zápas a potom odišiel za milión libier do La Corune.
Boudewijn Zenden (Middlesbrough, zadarmo): Zraneniami sužovaný Holanďan hral za Liverpool dve sezóny, potom bol predaný do Marseille a dnes háýji farby ambiciózneho Sunderlandu. V 23 zápasoch za mužstvo z Anfield Roadu vsietil dva góly.
Godwin Antwi (Zaragoza, zadarmo): Ghanský obranca dotiahol mladíkov Liverpoolu k víťazstvu v mládežníckom FA Cupe. Potom hosťoval v Accringtone, Hartlepoole, Tranmere a Hereforde a napokon sa ho Benitez zbavil.
Besian Idrizaj (Linz, zadarmo): Ďalsí z nevydarených Benitezových nákupov, ktorý bol posielaný na hosťovania a napokon ho z klubu vypoklonkovali do Eilenburgu.
Jack Hobbs (Lincoln City, 750 000): Talentovaný stopér mal byť budúcnosťou Liverpoolu, nestalo sa však a dnes je už hráčom Leicesteru City.
Miki Roque (Lleida, zadarmo): Po štyroch rokoch v mužstve Rafu Beniteza a veľmi malom počte štartov v ňom odišiel do Betisu Sevilla.
Paul Anderson (Hull City, výmena za Jonha Welsha): Ako junior bol Anderson označovaný za druhého Michaela Owena. V A-mužstve sa však tento krídelník nepresadil a po hosťovaniach vo Swansee a Nottinghame Forest v druhom menovanom klube aj zostal.
2006:
Robbie Fowler (Manchester City, zadarmo): Jeden z najprirodzenejších zakončovateľov ligy Robbie Fowler sa vrátil do Liverpoolu po piatich rokoch, podľa mnohých to však radšej nemal robiť. V tridsiatich zápasoch dal osem gólov, po roku prestúpil do Cardiffu, následne obliekal dres Blackburnu a dnes hrá v austrálskom North Queensland.
Jan Kromkamp (Villarreal, výmena za Josemiho): Po tom, čo ani Kromkamp nevytlačil z postu pravého obrancu Steva Finnana, odišiel z Anfield Roadu už po ôsmich mesiacoch a len štrnástich odohraných zápasoch.
Ryan Crowther (Stockport, zadarmo): Benitez kupoval mladíka ako potenciálnu vychádzajúcu hviezdu, dlho sa však v mužstve neudržal a dnes je voľným hráčom.
Daniel Agger (Brondby Kodaň, 5.8 mil.): Často zranený dánsky stopér je dodnes členom prvého mužstva a o miesto v strede obrany bojuje s Martinom Škrtelom a klubovou legendou Jamiem Carragherom.
David Martin (MK Dons, 250 000): Ďalší z talentovaných mladíkov, tentokrát brankár Martin, strávil všetko čas na hosťovaniach a do prvého mužstva Liverpoolu sa neprebojoval.
Craig Bellamy (Blackburn, 6 mil.): Po nevýrazných výkonoch a šarvátke so spoluhráčom Riisem bol waleský útočník už po prvej sezóne na Anfielde predaný do West Hamu. Dnes je platným členom kádra Manchestru City.
Mark Gonzalez (Albacete, 1.5 mil.): Už po troch minútach svojho debutu sa Gonzalez gólovo presadil v zápase Ligy majstrov proti Maccabi Haifa. V Liverpoole však vydržal iba rok a následne bol so ziskom predaný do Betisu Sevilla. Dnes je hráčom moskovského CSKA.
Gabriel Paletta (Banfield, 2 mil.): Argentínčan, ktorý sa upísal Liverpoolu, aby bol následne vymenený do Bocy Juniors výmenou za Emiliana Insuu.
Fabio Aurelio (Valencia, zadarmo): Prvý brazílsky futbalista v Liverpoole sa stal miláčikom fanúšikov a napriek častým zraneniam je jednotkou na poste ľavého obrancu.
Martin Hansen (Brondby Kodaň, zadarmo): Dánsky gólman je brankárom liverpoolskej rezervy.
Dirk Kuyt (Feyenoord Rotterdam, 9.mil.): Energický krídelník je taktiež jedným z najobľúbenejších hráčov mužstva a najvydarenejších Benitezových nákupov.
Nabir El Zhar (Saint Etienne, zadarmo): Vo Francúzsku narodený marocký krídelník je podľa Beniteza jedným z najlepších mladých hráčov súčasnosti a vidí v ňom veľkú budúcnosť. Šancu v prvom tíme dostáva zatiaľ sporadicky.
Astrit Ajdarevič (Falkensberg, zadarmo): V Liverpoole tento neznámy hráč neuspev a v januári 2009 odišiel do Leicesteru.
2007:
Alvaro Arbeloa (Deportivo La Coruňa, 3 mil.): Dobré výkony Arbelou v drese Liverpoolu viedli k jeho odchodu do hviezdneho Realu Madrid počas leta 2009. Jeho cena bola 4 milióny libier.
Alex Cooper (Ross County, 100 000): Tento mladík je stále v juniorskom tíme Liverpoolu.
Jordy Brouwer (Ajax Amsterdan, ?): Hráč rezervy strávil minulý rok na hosťovaní v holandskej Rode Kerkrade.
Francisco Duran (Malaga, ?): Španielsky junior hráva za rezervu.
Ronald Huth (Tacuary, ?): Ďalsí z hráčov, ktorých cena je neznáma. Určite nebola vysoká, Huth však už v klube ani nie je a dnes pôsobí v talianskej Vicenze.
Daniele Padelli (Sampdoria, hosť.): Brankár, ktorý počas hosťovania v Liverpoole chytal iba raz, a to proti už vypadávajúcemu Charltonu. Zápas skončil neuspokojivou remízou 2:2 a Padelli sa porúčal naspäť na Apeninský polostrov.
Javier Mascherano (18 mil.): Istý čas Mascheranovi trvalo, kým sa v Anglicku usadí, dnes je však bývalý hráč West Hamu jedným z najlepších defenzívnych stredopoliarov vôbec.
Jermain Pennant (Birmingham, 6.7 mil.): Po troch rokoch v mužstve, keď bola Pennantova výkonnosť kolísavá, strávil hosťovanie v Portsmouthe a následne prestúpil do Zaragozy. Nerozumes si s trénerom Benitezom.
Yossi Benayoun (West Ham, 5 mil.): Jeden z najlepších dôkazov Benitezovho rotačného spôsobu hry je spoľahlivým náhradníkom schopným skórovať v akomkoľvek zápase.
Lucas Leiva (Gremio, 6 mil.): Defenzívne ladený brazílsky stredopoliar sa stále snaží presadiť v prvom tíme, kde dostáva dostatok šancí, často však chybuje a tvrdo preto bojuje o priazeň náročných fanúšikov.
András Simon (MTK Budapešť, ?): Maďarský futbalista je momentálne na hosťovaní v Cordobe.
Dean Bouzanis (New South Wales, ?): Grécky gólman narodený v Austrálii chytá za rezervný tím Liverpoolu.
Krisztián Németh (MTK Budapešť, ?): Jeden z najtalentovanejších útočníkov v štruktúrach klubu je momentálne na hosťovaní a AEK Atény. Držiteľ bronzu z nedávno skončených majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov by mohol už v budúcej sezóne preraziť v Premier League.
Ryan Babel (Ajax Amsterdam, 11.5 mil.): Počas nákupu bol Babel označovaný za nového Thierryho Henryho. Dnes je jasné, že napriek nespornému talentu je len "jedným z ďalších" a jeho cena bola značne premrštená.
Daniel Pacheco (Barcelona, ?): Šikovný útočník nízkeho vzrastu hráva za rezervu Liverpoolu.
Fernando Torres (Atlético Madrid, 20 mil.): Nepochybne najvydarenejší nákup Rafu Beniteza. Podľa mnohých najlepší svetový útočník zaznamenal v 94 zápasoch za Liverpool rekordných 58 gólov. V klube je jediným pravidelne skórujúcim hráčom.
Andryi Voronin (Bayer Leverkusen, zadarmo): Obrovitý ukrajinský útočník v minulej sezóne hosťoval v Herthe Berlín, dnes je však naspäť v Liverpoole a snaží sa stať dvojkou na poste zakončovateľa.
Sebastian Leto (Lanus, 1.85 mil.): Talentovaný Argentínčan mal problémy s občianstvom a v drese tímu z Merseyside odohral minimálny počet zápasov. Po hosťovaní v Olympiakose Pireus prestúpil za 3 milióny libier do Panathinaikosu Atény.
Gary Stevens (Ross County, zadarmo): Hráva za juniorský tím Liverpoolu.
Mikel San Jose (Athletic Bilbao, ?): Španielsky obranca je súčasťou rezervného tímu.
Daniel Ayala (Sevilla Atletico, zadarmo): Španielsky mladík debutoval v drese Liverpoolu už ako osemnásťročný na začiatku aktuálnej sezóny, keď bol pri prehre s Tottenhamom. Potom ešte nastúpil vo víťaznom zápase so Stoke City.
Gerardo Bruna (Real Madrid, zadarmo): Osemnásťročný Argentínčan sa snaží presadiť v rezervnom tíme.
David Amoo (Milwall, zadarmo): V Londýne narodený útočník hráva za juniorku.
Damien Plessis (Lyon, zadarmo): Francúzsky stredopoliar sa na Anfielde Roade nedokáže presadiť, hráva doposiaľ iba zápasy Ligového pohára.
Emiliano Insua (Boca Juniors, výmena za Palettu): Po odchode Arbelou je Insua blízko k postu jednotky na poste ľavého obrancu, kde dominuje Fabio Aurelio. Ten však bol donedávna dlhodobo zranený a v základe tak nastupoval práve mladý Argentínčan.
Charles Itandje (Lens, zadarmo): Brankár, ktorý sa nepresadil v konkurencii Pepe Reinu a navyše si pohneval fanúšikov nevhodným správaním počas pripomenutia 20. výročia tragédie v Hillsborough. Dnes hosťuje v gréckej Kavale.
Lauri Dalla Valle (JIPPO, zadarmo): Jedna z hviezd mládežníckeho výberu dnes hráva v rezerve a čaká na svoju veľkú šancu.
2008:
Martin Škrtel (Zenit Peterburg, 6 mil.): Slovenský stopér je stabilným členom základnej zostavy mužstva.
Andrea Dossena (Udinese, 7 mil.): Drahý obranca sa nevie presadiť a na poste ľavého beka je až číslom tri.
Vincent Weijl (AZ Alkmaar, zadarmo): Holandský útočník hráva v mládežníckom tíme.
Robbie Keane (Tottenham, 19 mil.): Jeden z najväčších omylov Rafu Beniteza. Predražený útočník strelil počas šiestich mesiacov v mužstve spolu sedem gólov v 28 zápasoch a následne sa vrátil na White Hart Lane.
Diego Cavalieri (Palmeiras, 3 mil.): Brazílsky gólman sa nepresadzuje popri Reinovi a odchytal iba malý počet zápasov.
Nikola Saric (Herfolge, 500 000): Mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny hráva v rezerve.
Emmauel Mendy (Murcia, zadarmo): Španielsky ľavý obranca je takisto v B-tíme.
Phillip Degen (Borussia Dortmund, zadarmo): Švajčiarsky pravý obranca s ofenzívnou mentalitou sa vracia po dlhodobom zranení, aby presvedčil, že má na účasť v prvom mužstve.
David N´Gog (Paríž St.Germain, 1.5 mil.): Počas Torresovho zranenia nastupoval tento Francúz pravidelne v základnej zostave a zaznamenal päť gólov. Inak trávi čas na lavičke náhradníkov.
Peter Gulácsi (MTK Budapešť, zadarmo): Ďalsí maďarský mládežnícky reprezentant, ktorý je momentálne brankárom Herefordu, kde hosťuje.
Zsolt Poloskei (MTK Budapešť, zadarmo): Stredopoliar bojujúci o miesto v rezervnom tíme.
Albert Riera (Espanyol Barcelona, 8 mil.): Španielsky krídleník sa presadil v prvom mužstve, jeho slabinou sú však slabšie výkony v kľúčových zápasoch.
Christopher Buchtmann (Borussia Dortmund, zadarmo): Jeden z kľúčových hráčov pri úspechoch juniorky Liverpoolu je dnes súčasťou rezervného tímu.
2009:
Victor Palsson (Aarhus, 250 000): Neznámy hráč rezervy.
Glen Johnson (Portsmouth, 18 mil): Najdrahší obranca v histórii klubu je jednotkou na poste pravého obrancu. Jeho nákup je vydarený, tiež však veľmi predražený.
Chris Mavinga (Paríž St. Germain, zadarmo): Ľavý obranca sa saží presadiť prostredníctvom B-mužstva.
Sotirios Kyrgiakos (AEK Atény, 2 mil.): Skúsený grécky stopér prišiel ako náhrada za Fína Hyypiäho, kvôli zraneniam však odohral zatiaľ len jeden zápas.
Alberto Aquilani (AS Rím, 20 mil.): Talianska alternatíva po odchode Xabiho Alonsa ešte za Liverpool nenastúpila, hráč sa doliečuje po dlhodobom zranení.
Čo poviete na nákupy Rafu Beniteza?
Španielsky tréner Liverpoolu Rafael Benitez prežíva najväčšiu krízu svojho mužstva od príchodu na Anfield Road. Deň za dňom sa množia hlasy volajúce po jeho odchode, pretože je údajne vinníkom slabých výkonov tímu. Mnohí kritizujú najmä jeho nákupnú politiku, ktorá je známa viac kvantitou ako kvalitou. Počas piatich rokov v klube minul Benitez celkom 229 miliónov libier a kúpil viac ako 70 hráčov. Čísla vcelku nezvyčajné, tiež však skresľujúce. Na obranu španielskeho trénera je potrebné dodať, že mnoho miliónov do klubovej kasy pribudlo aj vďaka predajom a do štatistiky sa počítajú aj hráči, ktorí sú stále členmi rezervy alebo juniorského tímu.
Britský Daily Mail pripravil pre všetkých fanúšikov aj odporcov Beniteza ako námet na diskusiu kompletný zoznam hráčov, ktorých nakúpil aj s krátkou charakteristikou ich pôsobenia v mužstve, resp. dôvodmi odchodu. Mnohí z hráčov majú namiesto ceny udané "zadarmo" - to sú väčšinou juniori, za ktorých sa neplatilo. Niektorí hráči zas cenu dodnes nemajú zverejnenú.
Zoznam Benitezových nákupov, v zátvorke predchádzajúci klub a nákupná cena hráča v librách.:
2004:
Josemi (Malaga, 2 milióny libier): Prvý Benitezov nákup Josemi sa spočiatku ukazoval v dobrom svetle, potom však bol suspendovaný a jeho miesto zaujal Steve Finnan. Ten sa stal na poste pravého beka jednotkou a Josemi sa z mužstva porúčal do Villarrealu výmenou za Jana Kromkampa.
Xabi Alonso (R.S. San Sebastian, 10.5 mil.): Po piatich úspešných rokoch v klube so ziskom troch veľkých trofejí odišiel španielsky majster Európy naspäť do rodnej vlasti aby posilnil madridský Real.
Antonio Nunez (Real Madrid, 1.5 mil): Nunez prišiel ako časť výmeny za Michaela Owena, v mužstve sa však nepresadil a vrátil sa do Primery Division. Dnes pôsobí v cyperskom Apollone Limassol.
Luis Garcia (Barcelona, 6 mil.): Tri roky strávil Luis Garcia v Liverpoole, odkiaľ prestúpil do Atlética Madrid. Opačným smerom putoval Fernando Torres.
2005:
Fernando Morientes (Real Madrid, 6.3 mil.): V Premier League nedokázal Morientes naplniť povesť superkanoniera a tiež sa vrátil naspäť do Španielska. Po čase strávenom vo Valencii prestúpil do Olympique Marseille.
Scott Carson (Leeds, 1 mil.): Ďalší z dlhého radu čakateľov na post anglickej brankárskej jednotky strávil väčšinu svojho "liverpoolského" času na hosťovaniach. Dnes stráži svätyňu West Bromwichu.
Mauricio Pellegrino (Valencia, zadarmo): Prvý Argentínčan v histórii klubu nasledoval kroky svojho exkouča Beniteza a z Valencie prišiel na Anfield Road. Strávil tam šesť mesiacov, potom prestúpil do Alavésu a dnes je v Liverpoole jedným z trénerov.
Peter Crouch (Southampton, 7 mil.): Po troch sezónach v klube prestúpil tento dlháň do Portsmouthu. Dnes je však už hráčom Tottenhamu.
Pepe Reina (Villarreal, 6 mil.): Španielsky gólman je jedným z najlepších hráčov klubu a dodnes je stabilnou jednotkou medzi troma žrďami Liverpoolu.
Mohamed Sissoko (Auxerre, 5.6 mil.): Na Anfielde strávil tento defenzívny stredopoliar dva a pol roka, potom prestúpil do Juventusu.
Antonio Barragan (Sevilla, zadarmo): Počas dvanástich mesiacov v klube odohral Barragan len jediný zápas a potom odišiel za milión libier do La Corune.
Boudewijn Zenden (Middlesbrough, zadarmo): Zraneniami sužovaný Holanďan hral za Liverpool dve sezóny, potom bol predaný do Marseille a dnes háýji farby ambiciózneho Sunderlandu. V 23 zápasoch za mužstvo z Anfield Roadu vsietil dva góly.
Godwin Antwi (Zaragoza, zadarmo): Ghanský obranca dotiahol mladíkov Liverpoolu k víťazstvu v mládežníckom FA Cupe. Potom hosťoval v Accringtone, Hartlepoole, Tranmere a Hereforde a napokon sa ho Benitez zbavil.
Besian Idrizaj (Linz, zadarmo): Ďalsí z nevydarených Benitezových nákupov, ktorý bol posielaný na hosťovania a napokon ho z klubu vypoklonkovali do Eilenburgu.
Jack Hobbs (Lincoln City, 750 000): Talentovaný stopér mal byť budúcnosťou Liverpoolu, nestalo sa však a dnes je už hráčom Leicesteru City.
Miki Roque (Lleida, zadarmo): Po štyroch rokoch v mužstve Rafu Beniteza a veľmi malom počte štartov v ňom odišiel do Betisu Sevilla.
Paul Anderson (Hull City, výmena za Jonha Welsha): Ako junior bol Anderson označovaný za druhého Michaela Owena. V A-mužstve sa však tento krídelník nepresadil a po hosťovaniach vo Swansee a Nottinghame Forest v druhom menovanom klube aj zostal.
2006:
Robbie Fowler (Manchester City, zadarmo): Jeden z najprirodzenejších zakončovateľov ligy Robbie Fowler sa vrátil do Liverpoolu po piatich rokoch, podľa mnohých to však radšej nemal robiť. V tridsiatich zápasoch dal osem gólov, po roku prestúpil do Cardiffu, následne obliekal dres Blackburnu a dnes hrá v austrálskom North Queensland.
Jan Kromkamp (Villarreal, výmena za Josemiho): Po tom, čo ani Kromkamp nevytlačil z postu pravého obrancu Steva Finnana, odišiel z Anfield Roadu už po ôsmich mesiacoch a len štrnástich odohraných zápasoch.
Ryan Crowther (Stockport, zadarmo): Benitez kupoval mladíka ako potenciálnu vychádzajúcu hviezdu, dlho sa však v mužstve neudržal a dnes je voľným hráčom.
Daniel Agger (Brondby Kodaň, 5.8 mil.): Často zranený dánsky stopér je dodnes členom prvého mužstva a o miesto v strede obrany bojuje s Martinom Škrtelom a klubovou legendou Jamiem Carragherom.
David Martin (MK Dons, 250 000): Ďalší z talentovaných mladíkov, tentokrát brankár Martin, strávil všetko čas na hosťovaniach a do prvého mužstva Liverpoolu sa neprebojoval.
Craig Bellamy (Blackburn, 6 mil.): Po nevýrazných výkonoch a šarvátke so spoluhráčom Riisem bol waleský útočník už po prvej sezóne na Anfielde predaný do West Hamu. Dnes je platným členom kádra Manchestru City.
Mark Gonzalez (Albacete, 1.5 mil.): Už po troch minútach svojho debutu sa Gonzalez gólovo presadil v zápase Ligy majstrov proti Maccabi Haifa. V Liverpoole však vydržal iba rok a následne bol so ziskom predaný do Betisu Sevilla. Dnes je hráčom moskovského CSKA.
Gabriel Paletta (Banfield, 2 mil.): Argentínčan, ktorý sa upísal Liverpoolu, aby bol následne vymenený do Bocy Juniors výmenou za Emiliana Insuu.
Fabio Aurelio (Valencia, zadarmo): Prvý brazílsky futbalista v Liverpoole sa stal miláčikom fanúšikov a napriek častým zraneniam je jednotkou na poste ľavého obrancu.
Martin Hansen (Brondby Kodaň, zadarmo): Dánsky gólman je brankárom liverpoolskej rezervy.
Dirk Kuyt (Feyenoord Rotterdam, 9.mil.): Energický krídelník je taktiež jedným z najobľúbenejších hráčov mužstva a najvydarenejších Benitezových nákupov.
Nabir El Zhar (Saint Etienne, zadarmo): Vo Francúzsku narodený marocký krídelník je podľa Beniteza jedným z najlepších mladých hráčov súčasnosti a vidí v ňom veľkú budúcnosť. Šancu v prvom tíme dostáva zatiaľ sporadicky.
Astrit Ajdarevič (Falkensberg, zadarmo): V Liverpoole tento neznámy hráč neuspev a v januári 2009 odišiel do Leicesteru.
2007:
Alvaro Arbeloa (Deportivo La Coruňa, 3 mil.): Dobré výkony Arbelou v drese Liverpoolu viedli k jeho odchodu do hviezdneho Realu Madrid počas leta 2009. Jeho cena bola 4 milióny libier.
Alex Cooper (Ross County, 100 000): Tento mladík je stále v juniorskom tíme Liverpoolu.
Jordy Brouwer (Ajax Amsterdan, ?): Hráč rezervy strávil minulý rok na hosťovaní v holandskej Rode Kerkrade.
Francisco Duran (Malaga, ?): Španielsky junior hráva za rezervu.
Ronald Huth (Tacuary, ?): Ďalsí z hráčov, ktorých cena je neznáma. Určite nebola vysoká, Huth však už v klube ani nie je a dnes pôsobí v talianskej Vicenze.
Daniele Padelli (Sampdoria, hosť.): Brankár, ktorý počas hosťovania v Liverpoole chytal iba raz, a to proti už vypadávajúcemu Charltonu. Zápas skončil neuspokojivou remízou 2:2 a Padelli sa porúčal naspäť na Apeninský polostrov.
Javier Mascherano (18 mil.): Istý čas Mascheranovi trvalo, kým sa v Anglicku usadí, dnes je však bývalý hráč West Hamu jedným z najlepších defenzívnych stredopoliarov vôbec.
Jermain Pennant (Birmingham, 6.7 mil.): Po troch rokoch v mužstve, keď bola Pennantova výkonnosť kolísavá, strávil hosťovanie v Portsmouthe a následne prestúpil do Zaragozy. Nerozumes si s trénerom Benitezom.
Yossi Benayoun (West Ham, 5 mil.): Jeden z najlepších dôkazov Benitezovho rotačného spôsobu hry je spoľahlivým náhradníkom schopným skórovať v akomkoľvek zápase.
Lucas Leiva (Gremio, 6 mil.): Defenzívne ladený brazílsky stredopoliar sa stále snaží presadiť v prvom tíme, kde dostáva dostatok šancí, často však chybuje a tvrdo preto bojuje o priazeň náročných fanúšikov.
András Simon (MTK Budapešť, ?): Maďarský futbalista je momentálne na hosťovaní v Cordobe.
Dean Bouzanis (New South Wales, ?): Grécky gólman narodený v Austrálii chytá za rezervný tím Liverpoolu.
Krisztián Németh (MTK Budapešť, ?): Jeden z najtalentovanejších útočníkov v štruktúrach klubu je momentálne na hosťovaní a AEK Atény. Držiteľ bronzu z nedávno skončených majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov by mohol už v budúcej sezóne preraziť v Premier League.
Ryan Babel (Ajax Amsterdam, 11.5 mil.): Počas nákupu bol Babel označovaný za nového Thierryho Henryho. Dnes je jasné, že napriek nespornému talentu je len "jedným z ďalších" a jeho cena bola značne premrštená.
Daniel Pacheco (Barcelona, ?): Šikovný útočník nízkeho vzrastu hráva za rezervu Liverpoolu.
Fernando Torres (Atlético Madrid, 20 mil.): Nepochybne najvydarenejší nákup Rafu Beniteza. Podľa mnohých najlepší svetový útočník zaznamenal v 94 zápasoch za Liverpool rekordných 58 gólov. V klube je jediným pravidelne skórujúcim hráčom.
Andryi Voronin (Bayer Leverkusen, zadarmo): Obrovitý ukrajinský útočník v minulej sezóne hosťoval v Herthe Berlín, dnes je však naspäť v Liverpoole a snaží sa stať dvojkou na poste zakončovateľa.
Sebastian Leto (Lanus, 1.85 mil.): Talentovaný Argentínčan mal problémy s občianstvom a v drese tímu z Merseyside odohral minimálny počet zápasov. Po hosťovaní v Olympiakose Pireus prestúpil za 3 milióny libier do Panathinaikosu Atény.
Gary Stevens (Ross County, zadarmo): Hráva za juniorský tím Liverpoolu.
Mikel San Jose (Athletic Bilbao, ?): Španielsky obranca je súčasťou rezervného tímu.
Daniel Ayala (Sevilla Atletico, zadarmo): Španielsky mladík debutoval v drese Liverpoolu už ako osemnásťročný na začiatku aktuálnej sezóny, keď bol pri prehre s Tottenhamom. Potom ešte nastúpil vo víťaznom zápase so Stoke City.
Gerardo Bruna (Real Madrid, zadarmo): Osemnásťročný Argentínčan sa snaží presadiť v rezervnom tíme.
David Amoo (Milwall, zadarmo): V Londýne narodený útočník hráva za juniorku.
Damien Plessis (Lyon, zadarmo): Francúzsky stredopoliar sa na Anfielde Roade nedokáže presadiť, hráva doposiaľ iba zápasy Ligového pohára.
Emiliano Insua (Boca Juniors, výmena za Palettu): Po odchode Arbelou je Insua blízko k postu jednotky na poste ľavého obrancu, kde dominuje Fabio Aurelio. Ten však bol donedávna dlhodobo zranený a v základe tak nastupoval práve mladý Argentínčan.
Charles Itandje (Lens, zadarmo): Brankár, ktorý sa nepresadil v konkurencii Pepe Reinu a navyše si pohneval fanúšikov nevhodným správaním počas pripomenutia 20. výročia tragédie v Hillsborough. Dnes hosťuje v gréckej Kavale.
Lauri Dalla Valle (JIPPO, zadarmo): Jedna z hviezd mládežníckeho výberu dnes hráva v rezerve a čaká na svoju veľkú šancu.
2008:
Martin Škrtel (Zenit Peterburg, 6 mil.): Slovenský stopér je stabilným členom základnej zostavy mužstva.
Andrea Dossena (Udinese, 7 mil.): Drahý obranca sa nevie presadiť a na poste ľavého beka je až číslom tri.
Vincent Weijl (AZ Alkmaar, zadarmo): Holandský útočník hráva v mládežníckom tíme.
Robbie Keane (Tottenham, 19 mil.): Jeden z najväčších omylov Rafu Beniteza. Predražený útočník strelil počas šiestich mesiacov v mužstve spolu sedem gólov v 28 zápasoch a následne sa vrátil na White Hart Lane.
Diego Cavalieri (Palmeiras, 3 mil.): Brazílsky gólman sa nepresadzuje popri Reinovi a odchytal iba malý počet zápasov.
Nikola Saric (Herfolge, 500 000): Mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny hráva v rezerve.
Emmauel Mendy (Murcia, zadarmo): Španielsky ľavý obranca je takisto v B-tíme.
Phillip Degen (Borussia Dortmund, zadarmo): Švajčiarsky pravý obranca s ofenzívnou mentalitou sa vracia po dlhodobom zranení, aby presvedčil, že má na účasť v prvom mužstve.
David N´Gog (Paríž St.Germain, 1.5 mil.): Počas Torresovho zranenia nastupoval tento Francúz pravidelne v základnej zostave a zaznamenal päť gólov. Inak trávi čas na lavičke náhradníkov.
Peter Gulácsi (MTK Budapešť, zadarmo): Ďalsí maďarský mládežnícky reprezentant, ktorý je momentálne brankárom Herefordu, kde hosťuje.
Zsolt Poloskei (MTK Budapešť, zadarmo): Stredopoliar bojujúci o miesto v rezervnom tíme.
Albert Riera (Espanyol Barcelona, 8 mil.): Španielsky krídleník sa presadil v prvom mužstve, jeho slabinou sú však slabšie výkony v kľúčových zápasoch.
Christopher Buchtmann (Borussia Dortmund, zadarmo): Jeden z kľúčových hráčov pri úspechoch juniorky Liverpoolu je dnes súčasťou rezervného tímu.
2009:
Victor Palsson (Aarhus, 250 000): Neznámy hráč rezervy.
Glen Johnson (Portsmouth, 18 mil): Najdrahší obranca v histórii klubu je jednotkou na poste pravého obrancu. Jeho nákup je vydarený, tiež však veľmi predražený.
Chris Mavinga (Paríž St. Germain, zadarmo): Ľavý obranca sa saží presadiť prostredníctvom B-mužstva.
Sotirios Kyrgiakos (AEK Atény, 2 mil.): Skúsený grécky stopér prišiel ako náhrada za Fína Hyypiäho, kvôli zraneniam však odohral zatiaľ len jeden zápas.
Alberto Aquilani (AS Rím, 20 mil.): Talianska alternatíva po odchode Xabiho Alonsa ešte za Liverpool nenastúpila, hráč sa doliečuje po dlhodobom zranení.
vato [del] to
rys
este ze som vcera na liverpool nepodal, opat dalsia strata bodov, o titule sa uz neda ani len hovorit, ciel je 4.miesto a vyhrat uefu!!
vcera komentator hovoril ze sa objavili informacie, podla ktorych ak liverpool nepostupi v LM zo skupiny, tak konci a od novej sezony by mal prist martin o'neil. tak dufam ze ze benitez coskoro skonci!!
vcera komentator hovoril ze sa objavili informacie, podla ktorych ak liverpool nepostupi v LM zo skupiny, tak konci a od novej sezony by mal prist martin o'neil. tak dufam ze ze benitez coskoro skonci!!
dufam ze martin sa neznizi a nepojde tam :o( to by bolo teda bleeeeeeeee
udajne ma benitez velku podporu u fanusikov takze ho neodvolaju
a ten faul toho chuja cerveneho na drogbu.. no proste hanba premier ligue.. vsetci sa pytajme : kam to ma este zajst? premna jedna velk a fraska menom PL
nojo. ani ja som to nechapal ked drogbovi este aj zltu dal.. hanba co?:o( radsej mali davat cervenu ciapocku :o(
Chod pozerat ligu kde fúkne vietor a všetci padajú :D a nekecaj tu do solídnej témy :P
aspon nemaju kopacky pichnute v hrudniku a odidu este zo zltov. ved to je na smiech prosim ta :) :-D
asi si uz nepamatas na zakrok pepeho v reale, ked este kopol do supera leziaceho na zemi a dostal stop na 10 zapasov?! otrasne ze take nieco sa deje v spanielsku!!
nebud hlupy tam sa nič také nedeje :P tam sa hrá v rukavičkách :P ak sa náhodou stane že niekto chce niekoho obrat o loptu tak sa ho najskôr slušne opýta :P
BRATISLAVA
Podľa štúdie jednej z najvýznamnejších celosvetových firiem poskytujúcich odborné poradenské služby v oblasti auditu a daňového, transakčného a podnikového poradenstva Ernst & Young, sa v ostatných pätnástich rokoch výrazne narušila vyrovnanosť súťaží klubov v piatich najvýznamnejších futbalových súťažiach v Európe.
Vedúce tímy si upevňujú v ligách svoje postavenie a vzďaľujú sa ostatným mužstvám. Je to spôsobené najmä priepastnými rozdielmi v príjmoch najúspešnejších klubov a zostávajúcej časti ligového pelotónu, ako aj ich pravidelnou účasťou v Lige majstrov. Vyplýva to zo štúdie Ernst & Young Football meets finance VI, ktorá analyzuje vývoj najvyššej anglickej, francúzskej, nemeckej, talianskej a španielskej súťaže za ostatných pätnásť rokov.
Ligue 1 a I. bundesliga: najvyššia miera vyváženosti a konkurencie
Počas uplynulého ročníka zaujalo mnoho špičkových tímov svoje konečné poradie v lige pomerne skoro v sezóne. Napríklad Barcelona viedla tabuľku od deviateho kola. Takisto Inter Miláno v Taliansku (od 11. kola súťaže) a Manchester United v Anglicku, ktorý sa na prvú priečku ligy dostal po 22. kole. Poradie tímov na špici súťaže v Nemecku sa menilo ešte deväť kôl pred koncom sezóny a vo Francúzsku dokonca tri kolá pred jej skončením.
"V sezóne 2008/09 bola konkurencia vo všetkých ligách pod úrovňou priemeru uplynulých štrnástich rokov. O prvých päť priečok sa usiloval ešte menší počet tímov než zvyčajne a samotný záver súťaže stratil atraktivitu,“ povedal Bruno Perrin, vedúci oddelenia pre médiá a zábavný priemysel Ernst & Young. Na základe uskutočneného rozboru najpredvídateľnejšiu ligu zo všetkých hlavných súťaží v Európe predstavuje anglická Premier League, zatiaľ čo nemecká I. bundesliga a francúzska Ligue 1 sú z hľadiska klubov najvyváženejšími súťažami. Z porovnania celkového počtu bodov, ktoré nazbieralo päť najúspešnejších tímov každej ligy, s výsledkami ich menej úspešných súperov, vyplýva, že súťaže prišli v priebehu rokov o svoju pestrosť a súťaživosť - s výnimkou francúzskej Ligue 1.
"Ak sa zameriame na samotnú konkurencieschopnosť v rámci piatich najúspešnejších súťaží, môžeme si všimnúť pomerne veľké rozdiely. Hlavný dôvod relatívnej otvorenosti I. bundesligy a Ligue 1 oproti talianskej Serie A a španielskej Primera División spočíva v centrálnom marketingu vysielacích práv a pomerne rovnomerného rozdelenia tržieb medzi jednotlivé kluby. Z tohto hľadiska je najtransparentnejšia anglická Premier League, a to aj preto, že na mieru súťaživosti mal citeľný vplyv enormný objem investícií,“ komentuje tento trend Bruno Perrin.
Krátkodobá úspešnosť
V anglickej (59 percent) a španielskej (52 percent) lige sa tímy, ktoré sa prebojujú do prvej ligy, zvyčajne z prvoligovej príslušnosti veľmi dlho netešia a vzápätí opäť zostupujú. Naproti tomu vo Francúzsku (43,5 percenta) a Nemecku (42 percent) býva miera zostupu oveľa nižšia. Kluby majú oveľa väčšiu šancu, že sa im podarí presadiť v najvyššej súťaži aspoň na stredne dlhé obdobie.
Partner divízie daňového poradenstva a poradca pre oblasť futbalového priemyslu Ernst & Young - Neil Patey, hovorí: "Príjmy za prenosy vo Francúzsku a Nemecku sa distribuujú medzi prvú a druhú ligu. Vďaka tomuto opatreniu by nemali vznikať príliš veľké rozdiely medzi príjmami bohatších a chudobnejších klubov. Darí sa tak znižovať rozdiely medzi finančnými rozpočtami najhoršie umiestených klubov v prvej lige a najlepšie hrajúcimi tímami druhej ligy. Postup do vyššej súťaže predstavuje menšiu finančnú záťaž ako v iných krajinách, napríklad v Anglicku, kde sú v rozdeľovaní príjmov z vysielacích práv medzi prvou a druhou ligou oveľa väčšie rozdiely. Kluby, ktoré postúpia z nižšej súťaže, sú pri nasledujúcich stretnutiach s ostatnými súpermi finančne veľmi znevýhodnené, a to bez ohľadu na prípadné zvýšenie príjmov za prenosy v priebehu ďalšej sezóny.“
Finančné rozdiely
V minulosti bola príčinou prehlbovania rozdielov medzi bohatými a menej majetnými klubmi aj pravidelná účasť najúspešnejších klubov v Lige majstrov. Sumy vyplácané v súvislosti s touto súťažou dramaticky narástli, najmä po zmene ich formátu na prelome tisícročí. "Úspešné kluby profitujú zo stále rastúcich prémií a môžu pokračovať v investíciách do upevňovania vlastnej pozície, čím sa tak zvyšuje pravdepodobnosť, že sa im v budúcnosti opäť podarí uspieť. Tento trend sa môže zastaviť len vtedy, ak sa rozdeľovanie príjmov za prenosy zmení takým spôsobom, aby kluby mimo Ligy majstrov získali lepšie postavenie. Európska futbalová únia (UEFA) už v tejto súvislosti oznámila vytvorenie osobitnej komisie, ktorá sa zaoberá návrhom pravidiel, ktoré by zaručili vyrovnanejšie podmienky financovania európskych klubov. Tieto opatrenia majú vychádzať z nemeckej praxe udeľovania licencií,“ vysvetľuje Patey.
V Taliansku a Španielsku, na rozdiel od väčšiny ostatných európskych krajín, od konca 90. rokov minulého storočia nakladajú s právami za televízne prenosy priamo jednotlivé kluby. Real Madrid a FC Barcelona týmto spôsobom dokážu získať pre svoj klub viac ako 150 miliónov eur ročne, najlepšie talianske tímy viac než 100 miliónov eur. Centrálne riadený marketing vysielacích práv v Taliansku a Španielsku by v týchto krajinách prispel k vyváženejšiemu postaveniu klubov, Taliansko s jeho zavedením počíta od roku 2010. "I keď za jeden z výsledkov centrálneho marketingu možno označiť vyrovnanejšiu národnú ligu, zväčša je to na úkor úspechu na medzinárodnej scéne a naopak,“ uzavrel Patey.
Podľa štúdie jednej z najvýznamnejších celosvetových firiem poskytujúcich odborné poradenské služby v oblasti auditu a daňového, transakčného a podnikového poradenstva Ernst & Young, sa v ostatných pätnástich rokoch výrazne narušila vyrovnanosť súťaží klubov v piatich najvýznamnejších futbalových súťažiach v Európe.
Vedúce tímy si upevňujú v ligách svoje postavenie a vzďaľujú sa ostatným mužstvám. Je to spôsobené najmä priepastnými rozdielmi v príjmoch najúspešnejších klubov a zostávajúcej časti ligového pelotónu, ako aj ich pravidelnou účasťou v Lige majstrov. Vyplýva to zo štúdie Ernst & Young Football meets finance VI, ktorá analyzuje vývoj najvyššej anglickej, francúzskej, nemeckej, talianskej a španielskej súťaže za ostatných pätnásť rokov.
Ligue 1 a I. bundesliga: najvyššia miera vyváženosti a konkurencie
Počas uplynulého ročníka zaujalo mnoho špičkových tímov svoje konečné poradie v lige pomerne skoro v sezóne. Napríklad Barcelona viedla tabuľku od deviateho kola. Takisto Inter Miláno v Taliansku (od 11. kola súťaže) a Manchester United v Anglicku, ktorý sa na prvú priečku ligy dostal po 22. kole. Poradie tímov na špici súťaže v Nemecku sa menilo ešte deväť kôl pred koncom sezóny a vo Francúzsku dokonca tri kolá pred jej skončením.
"V sezóne 2008/09 bola konkurencia vo všetkých ligách pod úrovňou priemeru uplynulých štrnástich rokov. O prvých päť priečok sa usiloval ešte menší počet tímov než zvyčajne a samotný záver súťaže stratil atraktivitu,“ povedal Bruno Perrin, vedúci oddelenia pre médiá a zábavný priemysel Ernst & Young. Na základe uskutočneného rozboru najpredvídateľnejšiu ligu zo všetkých hlavných súťaží v Európe predstavuje anglická Premier League, zatiaľ čo nemecká I. bundesliga a francúzska Ligue 1 sú z hľadiska klubov najvyváženejšími súťažami. Z porovnania celkového počtu bodov, ktoré nazbieralo päť najúspešnejších tímov každej ligy, s výsledkami ich menej úspešných súperov, vyplýva, že súťaže prišli v priebehu rokov o svoju pestrosť a súťaživosť - s výnimkou francúzskej Ligue 1.
"Ak sa zameriame na samotnú konkurencieschopnosť v rámci piatich najúspešnejších súťaží, môžeme si všimnúť pomerne veľké rozdiely. Hlavný dôvod relatívnej otvorenosti I. bundesligy a Ligue 1 oproti talianskej Serie A a španielskej Primera División spočíva v centrálnom marketingu vysielacích práv a pomerne rovnomerného rozdelenia tržieb medzi jednotlivé kluby. Z tohto hľadiska je najtransparentnejšia anglická Premier League, a to aj preto, že na mieru súťaživosti mal citeľný vplyv enormný objem investícií,“ komentuje tento trend Bruno Perrin.
Krátkodobá úspešnosť
V anglickej (59 percent) a španielskej (52 percent) lige sa tímy, ktoré sa prebojujú do prvej ligy, zvyčajne z prvoligovej príslušnosti veľmi dlho netešia a vzápätí opäť zostupujú. Naproti tomu vo Francúzsku (43,5 percenta) a Nemecku (42 percent) býva miera zostupu oveľa nižšia. Kluby majú oveľa väčšiu šancu, že sa im podarí presadiť v najvyššej súťaži aspoň na stredne dlhé obdobie.
Partner divízie daňového poradenstva a poradca pre oblasť futbalového priemyslu Ernst & Young - Neil Patey, hovorí: "Príjmy za prenosy vo Francúzsku a Nemecku sa distribuujú medzi prvú a druhú ligu. Vďaka tomuto opatreniu by nemali vznikať príliš veľké rozdiely medzi príjmami bohatších a chudobnejších klubov. Darí sa tak znižovať rozdiely medzi finančnými rozpočtami najhoršie umiestených klubov v prvej lige a najlepšie hrajúcimi tímami druhej ligy. Postup do vyššej súťaže predstavuje menšiu finančnú záťaž ako v iných krajinách, napríklad v Anglicku, kde sú v rozdeľovaní príjmov z vysielacích práv medzi prvou a druhou ligou oveľa väčšie rozdiely. Kluby, ktoré postúpia z nižšej súťaže, sú pri nasledujúcich stretnutiach s ostatnými súpermi finančne veľmi znevýhodnené, a to bez ohľadu na prípadné zvýšenie príjmov za prenosy v priebehu ďalšej sezóny.“
Finančné rozdiely
V minulosti bola príčinou prehlbovania rozdielov medzi bohatými a menej majetnými klubmi aj pravidelná účasť najúspešnejších klubov v Lige majstrov. Sumy vyplácané v súvislosti s touto súťažou dramaticky narástli, najmä po zmene ich formátu na prelome tisícročí. "Úspešné kluby profitujú zo stále rastúcich prémií a môžu pokračovať v investíciách do upevňovania vlastnej pozície, čím sa tak zvyšuje pravdepodobnosť, že sa im v budúcnosti opäť podarí uspieť. Tento trend sa môže zastaviť len vtedy, ak sa rozdeľovanie príjmov za prenosy zmení takým spôsobom, aby kluby mimo Ligy majstrov získali lepšie postavenie. Európska futbalová únia (UEFA) už v tejto súvislosti oznámila vytvorenie osobitnej komisie, ktorá sa zaoberá návrhom pravidiel, ktoré by zaručili vyrovnanejšie podmienky financovania európskych klubov. Tieto opatrenia majú vychádzať z nemeckej praxe udeľovania licencií,“ vysvetľuje Patey.
V Taliansku a Španielsku, na rozdiel od väčšiny ostatných európskych krajín, od konca 90. rokov minulého storočia nakladajú s právami za televízne prenosy priamo jednotlivé kluby. Real Madrid a FC Barcelona týmto spôsobom dokážu získať pre svoj klub viac ako 150 miliónov eur ročne, najlepšie talianske tímy viac než 100 miliónov eur. Centrálne riadený marketing vysielacích práv v Taliansku a Španielsku by v týchto krajinách prispel k vyváženejšiemu postaveniu klubov, Taliansko s jeho zavedením počíta od roku 2010. "I keď za jeden z výsledkov centrálneho marketingu možno označiť vyrovnanejšiu národnú ligu, zväčša je to na úkor úspechu na medzinárodnej scéne a naopak,“ uzavrel Patey.
S Betfair.com na anglickou Premier League!
Máte rádi anglický fotbal a chcete si jej vychutnat na živo, navíc na jednom z nejlepších stadiónů? Pak pro vás máme jedinečnou příležitost. Hrajte s námi a sázkovou burzou Betfair.com o dvě vstupenky na zápas Premier League mezi Manchesterem United a Aston Villou, který se uskuteční 12. prosince!
Jak na to? Je to jednoduché - buďte aktivním uživatelem sázkové burzy Betfair.com, natipujte u nás co nejlépe toto nebo příští kolo Premier League a pak už se můžete začít těšit na výlet do Divadla snů, jak se stadiónu Old Trafford, kde je Manchester United doma, přezdívá.
Pro vítěze máme připraven balíček v hodnotě přibližně 20 tisíc korun - dvě vstupenky na zmíněný zápas, zpáteční letenky Praha - Manchester a jednu noc v hotelu v Manchesteru. Na utkání bude přítomen i zástupce Betfair.com, který bude k dispozici v případě otázek nebo komplikací.
Mimo tuto hlavní cenu máme i ceny útěchy - tipující na druhém a třetím místě získají reklamní mikinu, tričko a čepici Betfair.com, další na čtvrtém až desátém místě pak tričko a čepici.
Podmínky a průběh soutěže:
1. natipujte zde v tomto článku zápasy aktuálního kola Premier League stylem 1-0-2. Za každý správný tip dostanete jeden bod, soutěžící s nejvyšším počtem bodů vyhrává. Stejné tipování proběhne i v příštím kole Premier League, pokud se vám tedy toto kolo nepovede, máte možnost to ještě za týden napravit - výsledky z každého kola se počítají zvlášť. Plnohodnotnou šanci na výhru tak budou mít i ti, kdo se zapojí jen do jednoho kola. Při rovnosti bodů, ke které s velkou pravděpodobností dojde, bude rozhodovat výše vsazené částky na Betfair.com (viz další bod).
2. podmínkou účasti v soutěži je registrace na EuroFotbal.cz a aktivita na burze Betfair.com - nárok na výhru budou mít pouze ti soutěžící, kteří na Betfair.com v průběhu tohoto a příštího kola Premier League vsadí minimálně za 20€. Ty je možné vsadit v jediné sólo sázce, nebo libovolném počtu jiných sázek, podmínkou je prosázet minimálně 20€ na příležitosti v anglické Premier League.
3. výherce se zavazuje po návratu poskytnout krátký rozhovor a podělit se o zážitky z Manchesteru.
Chcete-li se soutěže zúčastnit a nemáte ještě účet na Betfair.com, můžete si jej vytvořit zde.
Zde zadejte své tipy na zápasy tohoto kola Premier League. Uzávěrka tipování je v čase začátku prvního utkání, tedy v sobotu 21.11. ve 13:45. Své uložené tipy můžete kdykoli do uzávěrky změnit.
http://www.eurofotbal.cz/clanky/soutez-s-betfair-com-na-anglickou-premier-league-101250/
Máte rádi anglický fotbal a chcete si jej vychutnat na živo, navíc na jednom z nejlepších stadiónů? Pak pro vás máme jedinečnou příležitost. Hrajte s námi a sázkovou burzou Betfair.com o dvě vstupenky na zápas Premier League mezi Manchesterem United a Aston Villou, který se uskuteční 12. prosince!
Jak na to? Je to jednoduché - buďte aktivním uživatelem sázkové burzy Betfair.com, natipujte u nás co nejlépe toto nebo příští kolo Premier League a pak už se můžete začít těšit na výlet do Divadla snů, jak se stadiónu Old Trafford, kde je Manchester United doma, přezdívá.
Pro vítěze máme připraven balíček v hodnotě přibližně 20 tisíc korun - dvě vstupenky na zmíněný zápas, zpáteční letenky Praha - Manchester a jednu noc v hotelu v Manchesteru. Na utkání bude přítomen i zástupce Betfair.com, který bude k dispozici v případě otázek nebo komplikací.
Mimo tuto hlavní cenu máme i ceny útěchy - tipující na druhém a třetím místě získají reklamní mikinu, tričko a čepici Betfair.com, další na čtvrtém až desátém místě pak tričko a čepici.
Podmínky a průběh soutěže:
1. natipujte zde v tomto článku zápasy aktuálního kola Premier League stylem 1-0-2. Za každý správný tip dostanete jeden bod, soutěžící s nejvyšším počtem bodů vyhrává. Stejné tipování proběhne i v příštím kole Premier League, pokud se vám tedy toto kolo nepovede, máte možnost to ještě za týden napravit - výsledky z každého kola se počítají zvlášť. Plnohodnotnou šanci na výhru tak budou mít i ti, kdo se zapojí jen do jednoho kola. Při rovnosti bodů, ke které s velkou pravděpodobností dojde, bude rozhodovat výše vsazené částky na Betfair.com (viz další bod).
2. podmínkou účasti v soutěži je registrace na EuroFotbal.cz a aktivita na burze Betfair.com - nárok na výhru budou mít pouze ti soutěžící, kteří na Betfair.com v průběhu tohoto a příštího kola Premier League vsadí minimálně za 20€. Ty je možné vsadit v jediné sólo sázce, nebo libovolném počtu jiných sázek, podmínkou je prosázet minimálně 20€ na příležitosti v anglické Premier League.
3. výherce se zavazuje po návratu poskytnout krátký rozhovor a podělit se o zážitky z Manchesteru.
Chcete-li se soutěže zúčastnit a nemáte ještě účet na Betfair.com, můžete si jej vytvořit zde.
Zde zadejte své tipy na zápasy tohoto kola Premier League. Uzávěrka tipování je v čase začátku prvního utkání, tedy v sobotu 21.11. ve 13:45. Své uložené tipy můžete kdykoli do uzávěrky změnit.
http://www.eurofotbal.cz/clanky/soutez-s-betfair-com-na-anglickou-premier-league-101250/