Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Wiadomości
Dev Diary 24: Projekt graficzny gry - aktualizacja

 • tutek
 • 2020-09-18

DEv DIARY 24 - projekt graficzny gry - aktualizacja
W tym tygodniu przedstawiamy link do najnowszej propozycji projektu graficznego. W ostatnich tygodniach staraliśmy się ulepszyć projekty, które wcześniej zostały przedstawione, dostosowując je do nowych przedstawionych uwag, zachowując ogólny styl.
Cieszymy się z efektu końcowego, nowa propozycja łączy jakość z przejrzystością i łatwym widokiem danych, i w tym kierunku chcemy dalej podążać. Prawdopodobnie nie jest to ostateczna wersja - w kolejnym kroku zaadoptujemy ją do kilku innych odsłon, a także wersji mobilnej. Chcemy mieć pewność, że obraz będzie działał dobrze w różnych konfiguracjach.

LINK DO NOWEGO PROJEKTU

Jak już wcześniej zostało wspomniane - na razie skupiamy się na jednym widoku, ale dzięki nowej szacie graficznej wprowadzimy również ciemną skórkę i wersję retro.

I Puchar Sokkera
Axaros
2020-08-28 09:08
Ruszamy z pierwszym pucharem sokkera. Turniej bardzo prestiżowy, bo udział weźmie 40 drużyn. Do wygrania kilka nagród. Liczy się nienawiść, agresja i walka do ostatniej kropli krwi i potu...Niech...
Hello! Please send me skills PM! :)
2020-09-18 14:03
Hello, we are starting World Cup elimination soon, please send me skills of the players :) I will play with a defence style tactic, becouse we have not so strong players as the other teams.. I...
POLSKA 2020!
Black Snow
2020-09-06 18:24
PROJEKT 'POLSKA 2020' GŁOSUJ NA BLACK SNOWA - tutaj W drodze po złoto!
Dev Diary 23: Obiekty klubowe – szkółka juniorów

 • vordamm
 • 2020-09-11

W tym tygodniu mamy dla Was zapowiedź bardziej kompleksowej zmiany – chcemy rozbudować sposób zarządzania drużyną juniorów i wprowadzić w sokkerze obiekty młodzieżowe – infrastrukturę którą będzie można rozbudowywać, a dzięki kolejnym poziomom zyskiwać różne dodatkowe bonusy do prowadzenia naszej szkółki. Jednocześnie – coś za coś. Większe obiekty i rozbudowana szkółka piłkarska będą podnosić koszty utrzymania juniora.

Przewidujemy 4 różne obiekty, które będzie można rozbudowywać w ramach obiektów młodzieżowych:

Pion skautingu – odpowiada za ilość rekrutowanych juniorów, a także może odblokować opcję pozyskania juniorów z zagranicy. Dzięki kolejnym poziomom będziemy mieć szansę na większą ilość juniorów dołączających do szkółki w danym tygodniu (ale nie wpłynie to na poziom umiejętności juniorów), jednak za cenę podnoszenia kosztu utrzymania miejsca w szkółce. Poziomy przedstawiają się następująco:

1. Podstawowa siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 1-5
2. Lokalna siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 1-6
3. Regionalna siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 2-6
4. Krajowa siatka skautingu – tygodniowy przyrost juniorów 3-6
5. Międzynarodowa siatka skautingu – szansa na obcokrajowca – 5%

Campus – determinuje maksymalną liczbę juniorów, których możemy mieć w naszej szkółce. Tu również większe obiekty podnoszą koszt utrzymania juniora. Poziomy zdefiniowane będą następująco:

1. Maksymalna ilość juniorów - 15
2. Maksymalna ilość juniorów - 20
3. Maksymalna ilość juniorów - 25
4. Maksymalna ilość juniorów - 30
5. Maksymalna ilość juniorów - 35

Analityka – pozwala skutecznie mierzyć postępy juniorów i oceniać ich poziom. Ten parametr pozwoli zdecydować o tym, jak wnikliwie chcemy śledzić postępy naszych juniorów, gdzie poziom podstawowy odpowiada obecnemu systemowi oceny. Kolejne poziomy pozwolą nam zbliżyć się do poprzedniego systemu (najstarsi userzy zapewne pamiętają) który mierzył postępy juniorów z pełną dokładnością). Oczywiście kolejne poziomy będą zwiększać koszt utrzymania juniora:

1. Podstawowy poziom oceny juniorów
2. Skuteczniejsze mierzenie skoków +1
3. Skuteczniejsze mierzenie skoków +1
4. Sugerowana pozycja dla nowych juniorów
5. Dokładne mierzenie skoków

Obiekty treningowe – zależnie od ich poziomu możemy zatrudniać lepszy sztab szkoleniowy. Tutaj wyższe poziomy obiektów nie wpływają na utrzymanie miejsca juniora – większy koszt poniesiemy bowiem zatrudniając lepszego trenera. Rozbudowa będzie nam umożliwiała zatrudnienie specjalisty o maksymalnym poziomie – będzie jednak oczywiście możliwe skorzystanie ze słabszego specjalisty bądź nieposiadanie trenera:

1. Maksymalny poziom trenera - niesamowity
2. Maksymalny poziom trenera - olśniewający
3. Maksymalny poziom trenera - magiczny
4. Maksymalny poziom trenera - nieziemski
5. Maksymalny poziom trenera – boski

Tak, wprawne oko userów na pewno zauważyło wzmiankę o boskich trenerach – taki poziom skilla u trenerów również zostanie wprowadzony.

Poza wpływem na koszt utrzymania miejsca w szkółce, obiekty będą wymagały też jednorazowej opłaty przy ich rozbudowywaniu. Opłaty będą znacznie zwiększały się z kolejnymi poziomami – z jednej strony by umożliwić prowadzenie szkółek nawet wśród początkujących (podstawowa infrastruktura będzie w zasięgu praktycznie od początku gry), jednak najbardziej zaawansowane poziomy będą już znaczącym kosztem. Nie podajemy dokładnych kwot ze względu na fakt, że będą one wymagały dopasowania na poziomie testów.

Dev Diary 22: Podsumowanie przerwy międzysezonowej i poprawki makiet

 • vordamm
 • 2020-09-04

W ostatnim tygodniu wprowadziliśmy kilka pierwszym zmian dot. rozgrywki. Nie obyło się bez pewnych komplikacji, stąd przedstawiamy Wam podsumowanie tych działań razem z informacją o ewentualnych błędach, które musieliśmy naprawdić.

Mecze towarzyskie w przerwie międzysezonowej
Od ostatnich dwóch tygodni możliwe jest ustawianie spotkań towarzyskich w niedzielę, jeśli drużyna nie gra wtedy meczu oficjalnego. Okazało się jednak, że opcja ta nie działa, jeśli ktoś ma zaplanowany mecz arcade w wybranym dniu. Stąd nasza decyzja o usunięciu meczów arcade zaplanowanych na ostatnią niedzielę i najbliższą, by umożliwić userom ustawianie towarzyskich. Jednocześnie błąd został naprawiony i nie ma możliwości ustawiania meczów arcade w niedzielę.

Scalenie ostatnich dywizji w poszczególnych krajach
Scaliliśmy ostatnie dywizje w państwach, które mają więcej niż 3 poziomy rozgrywkowe. Zmiana przebiegła z komplikacjami, część drużyn musieliśmy przywracać ręcznie po zniknięciu ich lig (nie były przez moment przypisane do żadnej ligi) ale na chwilę obecną udało się wszystko naprawić i scalone ligi już działają.

Błąd ligi juniorów
Błąd z ilością drużyn w ekstraklasach juniorów został już naprawiony, jednocześnie drużyny które w zeszłym sezonie zajęły miejsca 9-11 zostały usunięte z tych lig. Tym samym wszystkie ekstraklasy juniorów mają już 8 drużyn, zgodnie z pierwotnym założeniem.

Jednocześnie prezentujemy kilka poprawionych makiet (zmiany są kosmetyczne, ale warto się zapoznać):
- Strona drużyny
- Strona główna (po zalogowaniu)
- Kalendarz i terminarz (należy przewijać strzałką na boki, kilka widoków)

Wybory

 • vordamm
 • 2020-08-31

Dziś wystartowały wybory na selekcjonera Reprezentacji Polski oraz na selekcjonera Reprezentacji Polski do lat 21. Głosować można tutaj:

- Polska
- Polska u21

Dyskusja wyborcza toczy się na forum Sokker Polska

Dev Diary 21: Zmiany w przerwie międzysezonowej

 • vordamm
 • 2020-08-28

Przedstawiamy status prac związanych z okresem międzysezonowym, które obecnie są prowadzone.

Wprowadzenie możliwości rozgrywania meczów towarzyskich w niedzielę (jeśli nie rozgrywamy meczu oficjalnego) – zmiana ta dotyczy zatem najbliższej niedzieli w której część drużyn rozgrywa play-offy, oraz następnej niedzieli, która do tej pory była wolnym tygodniem od ligi i innych spotkań. Zmianę mogliśmy wprowadzić dopiero po rozegraniu meczów środowych, stąd jej późne dodanie – dlatego zachęcamy, by wykorzystać piątek i sobotę do ustawiania spotkań towarzyskich.

Scalenie ostatnich dywizji w poszczególnych krajach – na początku przyszłego tygodnia (po wykonaniu awansów i spadków) będziemy przeprowadzać scalanie ostatnich dywizji pod kątem liczby lig w przypadku państw, w których obłożenie tego poziomu rozgrywek jest niewielkie. Zależnie od ilości userów na danym poziomie liczba lig będzie zredukowana o połowę, lub nawet czterokrotnie w części przypadków. Oczywiście będziemy pilnować, by mimo wszystko pozostała pewna ilość miejsc na nowych użytkowników.

Błąd ligi juniorów – sama możliwość utrzymania się w ekstraklasie juniorów poprzez wykorzystanie błędu gry została już naprawiona – ale wciąż nie został rozwiązany problem z zespołami, które wcześniej oszukały w ten sposób i wróciły do ligi mimo zajęcia miejsca związanego ze spadkiem. Mamy w tym sezonie kilka lig juniorskich z dodatkową drużyną, lub nawet z 2 dodatkowymi. Zdecydowaliśmy się przenieść drużyny ręcznie, zgodnie z kolejnością tabeli – zatem miejsca 9 i 10 w lidze juniorów zostaną przeniesione na niższe poziomy, a liczebność lig wróci do prawidłowej wartości.

Dev. Diary 20: Terminarz - nowe makiety

 • tutek
 • 2020-08-21

Dev Diary 20: Kolejne makiety nowego sokkera - terminarzDziękujemy za dotychczasowe uwagi do wstępnych projektów i makiet które przedstawiliśmy – sporo z tych komentarzy pozwoliło nam udoskonalić nasze propozycje, dodać nowe opcje, czy zmienić umiejscowienie niektórych elementów (np. tabela trofeów zostanie przeniesiona z zakładki overview na widok każdego z klubów).

W tym tygodniu prezentujemy Wam kolejny widok – terminarz. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące tego elementu naszej pracy.

Widok terminarza zakłada dwa ujęcia:
Widok listy - gdzie widzimy wszystkie mecze naszej drużyny – przy czym zakładki segregują zawartość dla listy spotkań pierwszego składu, drużyny juniorów – oraz w zupełnie inną zakładkę zostały przeniesione spotkania arcade.
Widok kalendarza – gdzie widzimy rozkład meczów (ale też ikonki poszczególnych wydarzeń w grze, jak np. trening). I możemy łatwo zorientować się odnośnie rozłożenia w czasie spotkań które nas czekają.

Widok jest makietą, stąd brak kolorystyki – ale poszczególne rodzaje rozgrywek będą oznaczone osobnymi kolorami. Nie należy się przejmować też oznaczeniem treningu z datą wtorkową – to po prostu robocza ikonka, trening się nie zmienia, będzie odbywał się w czwartki.

Obie makiety można znaleźć pod tym linkiem (by przejść do kolejnej należy użyć strzałki w bok na klawiaturze):
https://xd.adobe.com/view/07259a81-6525-42c0-8b8d-82ec0d178717-5276/?fullscreen

Dev Diary [19]: Zakładka Overview

 • tutek
 • 2020-08-14

Dev Diary 19: Zakładka „OVERVIEW”Przy pracach nad nowym wyglądem strony i user experience zdecydowaliśmy się na stworzenie nowej zakładki – „OVERVIEW”. Jej celem jest zebranie kluczowych informacji dla managera w jednym miejscu i udostępnienie ich od razu po zalogowaniu. Po wdrożeniu nowego wyglądu sokkera strona ta będzie pierwszą, którą zobaczymy.
Tutaj można zobaczyć makietę tej strony:
ZOBACZ

Kluczowe funkcjonalności:
Alerty – w górnej części (po lewej stronie) widzimy box rotujących komunikatów – na makiecie mamy 4 powiadomienia, z czego pierwsze z nich informuje o braku ustawionego składu na kolejny mecz. Powiadomienia będą asystować w podejmowaniu kluczowych decyzji – przypomną o ustawieniu składu, meczu towarzyskiego czy treningu. Ostrzegą, jeśli jakiś gracz nie może wystąpić w meczu, itp.
Kalendarz – dodajemy pasek tygodnia, by każdy gracz (również początkujący) mógł łatwo sprawdzić wydarzenia z danego dnia – te z dnia obecnego będą opisane ze szczegółami (np. kwota wpływów od sponsorów), ale będzie też możliwość przejścia przez nadchodzące dni tygodnia.
Odniesienia do kluczowych informacji – na ekranie startowym znajdziemy też link do raportu treningowego z danego tygodnia, box z podsumowaniem rozgrywek w których bierzemy udział z przekierowaniem do szczegółów, zakładkę pressroom czy podsumowanie klubowych trofeów. Również w tym miejscu znajdziemy w nowej wersji dane dot. naszego fanklubu oraz zebrane kluczowe informacje o naszej drużynie (jej wartość, średnia wieku, itp.)
Transfery – również transfery pojawią się w tym miejscu – w formie podsumowania najbliższych licytacji które nas interesują. Pełna lista transferowa będzie dostępna w zakładce transfery. Jednak już tutaj widać kilka udoskonaleń – możliwość licytowania z poziomu listy (bez konieczności wchodzenia w wybranego gracza) czy podanie kluczowych informacji o zawodniku (wiek, wartość). Możliwe też będzie usuwanie licytacji które przestają nas interesować. Ciekawym dodatkiem będzie podawanie liczby graczy, którzy obserwują daną licytację.

Czekamy oczywiście na wszelkie sugestie i komentarze dotyczące tego widoku.

Dev Diary 18: Krótkie podsumowanie kolejnych prac

 • vordamm
 • 2020-08-07

W tym tygodniu wracamy do Was z kilkoma informacjami na temat dalszej części prac.

Zakontraktowaliśmy ilustratora, który rozpoczął pracę nad ilustracjami w grze. Mamy już pierwsze przykłady nowych twarzy piłkarzy – pokazują one kierunek, w jaki przygotujemy ilustracje do generatora postaci. Nie przywiązujcie się do pokazania ich w formie kółek – finalne osadzenie podobizn piłkarzy na widoku strony jeszcze będzie dopracowywane. Zobacz

Jednocześnie trwają prace związane z poprawieniem dwóch linii graficznych wybranych do dalszego rozwoju. Pod linkiem poniżej możecie zobaczyć ewolucję pierwszego projektu (poprawione zostały ikony, fonty, przyciski i nagłówki, dopracowano ogólną stylistykę). Równolegle trwają prace nad ulepszeniem drugiego projektu (ciemniejszego).

Finalnie zdecydujemy się połączyć najlepsze elementy obu kierunków w jeden spójny pomysł który zostanie zrealizowany w dwóch wersjach kolorystycznych – jasnej i ciemnej. Zobacz


Wkrótce doprecyzowanie regulaminu

Użytkownicy mają prawo zachować skład swoich lig i tożsamość swojej ziemi. W Sokkerze chronimy ligi narodowe każdego kraju dla osób na stałe w tym kraju zamieszkujących. Kontrolujemy adres IP, z którego uzyskują dostęp do Sokkera w celu weryfikacji miejsca zamieszkania. Używanie narzędzi modyfikujących lub ukrywających prawdziwy adres IP użytkownika (tzn. Tor, VPN, proxy, itp.) może być podstawą do zablokowania konta. Te przepisy zawsze istniały w grze, ale aby uczynić je bardziej przejrzystymi i łatwiejszymi do zrozumienia, zaktualizujemy pierwszy rozdział zasad. Jeśli będziesz czuł się dotknięty niektórymi z opisanych tam postanowień, skontaktuj się z personelem Sokkera. Naszym celem jest pomóc wszystkim użytkownikom grać z poszanowaniem ducha gry.

Dev Diary 17: Nowa szata graficzna - wyniki ankiety

 • tutek
 • 2020-07-31

Dev Diary 17: Nowa szata graficzna - wynikiW tym tygodniu chcielibyśmy podzielić się z Wami wynikami ostatniej ankiety, która dotyczyła projektu szaty graficznej.
Zebraliśmy prawie 400 głosów i postanowiliśmy pracować nad dwoma najpopularniejszymi wyborami i chcemy połączyć je w jeden, w dwóch odmiennych projektach - jasnym i ciemnym.

Wyniki można znaleźć tutaj:A bardziej szczegółowe dane dla każdego z dwóch najpopularniejszych projektów:
Opcja 1
Oceny dla opcji 1


Opcja 2 (w ankiecie opcja 4)
Oceny dla opcji 2(w ankiecie opcja 4)


Proszę pamiętać, że te dwie propozycje są punktem wyjścia do dalszej pracy - wierzymy, że istnieje potencjał do jeszcze większego podniesienia jakości wizualnej. W najbliższych tygodniach nasi projektanci połączą projekty w jedną spójną linię, którą podzielimy się z Wami w kolejnych tygodniach.

Zaczęliśmy również pracę nad nowymi ilustracjami, takimi jak portrety graczy, emblematy klubów czy infrastruktura. Przedstawione w propozycjach projektowych portrety, są dla nas punktem wyjścia, ale muszą zostać stworzone od podstaw, aby mogły zostać wykorzystane w generatorze portretów (oddzielne elementy do łączenia razem).
(edytowany)

Dev Diary 16: Flash – postęp prac

 • vordamm
 • 2020-07-24

W tym tygodniu chcielibyśmy podsumować status pracy nad elementami Flash w grze. Na chwilę obecną podmieniliśmy kilka pierwszych elementów (koszulki, edytor strojów, część wykresów itd.), na podmianę czekają kolejne elementy. Ich przepracowanie jest jednak bardziej czasochłonne – w większości przypadków to elementy interaktywne, jak edytor taktyki, czy wizualizacje meczowe. Z tego powodu zajmuje to więcej czasu, ale na chwilę obecną mamy już całkiem zaawansowane prace w większości elementów.

Na wdrożenie w najbliższych tygodniach czeka edytor taktyki oraz portrety zawodników.

Trwają prace nad konwersją 2D – możemy pokazać Wam już przełożenie animacji biegu piłkarzy na nową technologię – do sprawdzenia pod linkiem (piłkarze biegają ze kursorem, można sprawdzić jak się zachowują – oczywiście animacja jest przyspieszona). Konwersja ta będzie rozwiązaniem tymczasowym, na najbliższe miesiące (w związku z utratą wsparcia flash z końcem roku).

Jednocześnie zlecono pracę nad nową wizualizacją silnika meczowego – będzie ona od razu przygotowana w dwóch wersjach – 2D i 3D, będzie zawierała nowe, bardziej jakościowe animacje i wyższy ogólny poziom grafiki. Te prace potrwają jednak do końca roku.