Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
2020-07-07 09:53:37
Meeskonna saamiseks mine Registreerimise menüüsse Sokkeri pealehel. Pärast oma personaalse info ja töötava e-kirja aadressi saatmist pead ootama, kuni Sulle antakse meeskond(Sinu poolt jagatud e-aadressi kasutatakse ainult kinnituskirja saatmiseks ja ei jagata kolmandate osapooltega!). Teate selle kohta saadame Sinu poolt eelnevalt antud e-kirja aadressile. See protsess lihtsustub kui sul on Facebooki konto, sest enamus info tuleb siis automaatselt Facebookist - sina vali vaid meeskonna nimi ja mängi!

Sa saad sisse logida pärast seda kui su palve meeskonnale on kinnitatud. Su meeskond luuakse ja sina saad panna paika oma rivistuse, treeningu, vaadata mänge ja niiviisi saada tuttavaks Sokkeriga. Kuniks administratsioon ei ole su palvet täies mahus rahuldanud, on sul piiratud õigused. Sa ei saa teha järgmist:
- kirjutada foorumisse või hääletada foorumi küsitlustes;
- kirjutada e-maile;
- osta Plussi;
- müüa, osta või reklaamida mängijaid;
- osta treenereid;
- osaleda valimistel või kandideerida Rahvuskoondise treeneriks;
- teha panuseid mängudele TV Stuudios või kirjutada kommentaare;
- liituda sõpradeks teiste kasutajatega.

Harvadel juhtudel võib esineda olukord, kus vaba meeskonda hetkel ei ole. Sellega seoses võib olla tarvis oodata oma meeskonda veidi kauem. Sellegipoolest tasub olla kannatlik, kuna liigasid vaadatakse pidevalt üle ja vajadusel lisatakse neid juurde. Laiendused toimuvad tavaliselt hooajavahelisel ajal.

Meeskonda on sul võimalik taotleda ainult sellesse riiki, kus sa püsivalt elad, välja arvatud tingimusel, et seda riiki ei ole Sokkeris olemas. Juhul kui sa ei ela oma sünnimaal, aga tahaksid oma meeskonda riiki, kust oled pärit, siis palun kontakteeru administratsiooniga (admins@sokker.org). Kindlasti pea meeles ka seda, et Sokkeris on keelatud kasutada IP aadressi muutmise või varjamise programme (TOR, VPN jne). Juhul, kui Sul ei ole kuidagi võimalik neid vahendeid vältida, siis anna sellest samuti teada administratsioonile.
Pea silmas ka seda, et kui soovid Sokkerit kasutada juhul, kui oled mõnes võõrriigis kauem, kui 50 päeva, siis pead sellest administratsioonile teada andma.

Palun järgi ausa mängu reegleid (vt ka punkt 2). Näiteks, kui sa arvad, et jagad IP-aadressi teise Sokkeri kasutajaga, võta kindlasti ühendust administratsiooniga [ email]admins@sokker.org[/email]

Plussi prooviaeg

Uued kasutajad saavad proovida Plussi 2 päeva pärast meeskonna kätte saamist ja 2 lisapäeva ühe kuu pärast. Plussi prooviajal ei saa kasutaja luua assotsiatsioone või sõprusliigasid, samuti ei saa lisada artikleid ega külalisteraamatu sissekandeid.

Plussi prooviaeg on kõigile kasutajatele kättesaadav ka iga aasta 25. detsembril.


Meeskonna haldus

Sinu Sokkeri konto võidakse kustutada mitmel põhjusel:

- sinu meeskond on ületanud pankroti limiidi ja seda üle 14 päeva;
- sinu konto on blokeeritud kuna sa ei ole täitnud ausa mängu reegleid, mis on välja toodud punktis nr 2;
- sa ei ole sisse loginud viimase 50 päeva jooksul (kui kasutajate arv riigis on jõudnud peaaegu maksimumini, võib see mitteaktiivsuse näitaja madalaimates liigades langeda 15 päevani. Sellises situatsioonis informeerib Sokkeri meeskond teid tekkinud olukorrast foorumis). Lisamärkusena - juhul kui su konto on kustutatud tegevusetuse pärast, aga su meeskond elab edasi (st meeskond ei ole välja vahetatud uue meeskonna vastu), võid ühendust võtta administratsiooniga oma meeskonna tagasi taotlemiseks.
- konto võib sulgeda ka mängija palve peale.

Kui oled kasutajast ilma jäänud ülalnimetatud põhjustel ja soovid Sokkeriga taas
liituda, siis saad uuesti registreeruda vaid korra ja mitte enne, kui 50 päeva möödudes pärast sinu viimast sisse logimist.
Administraatorid võivad ooteaega ka eirata kasutajate puhul, kelle ajalugu on laitmatu ja rohkem kui 18 kuud pikk.

Sõbra kutsumine Sokkerisse

Kui kutsud oma sõbra Sokkeri kasutajaks, siis võid talt paluda, et ta lisaks sinu kasutaja nime oma ankeedile või saada talle lihtsalt kutse järgnevalt:

www.sokker.org/?buddy=sinu_kasutajanimi

Sinu kasutaja nimi lisatakse tema registreerimise avaldusele ning sa saad 30 päeva tasuta plussi iga kord kui sinu poolt kutsutud kasutaja soetab endale esmakordselt Plussi! :)
Kui sul juba on Pluss, siis selle kehtivusaega pikendatakse.
2008-04-16 13:00:15
Mängijana peaksid Sa kuuletuma põhilistele reeglitele:
- Sul võib olla ainult üks meeskond. Kui avastatakse, et Sul on mitu meeskonda, siis võetakse nad Sinult ära. Kui Sa kasutad mõne teise kasutajaga sama IP-aadressi, siis palun teavita meid sellest e-maili aadressil admins@sokker.org .(Inglise keeles)
- On keelatud müüa või anda oma meeskonda teisele kasutajale.
- Keelatud on mängijaid liialdatud hindadega müüki panna. Oma sõprade aitamine, ostes viletsaid mängijaid kallite hindadega lõppeb mängust väljaviskamisega.
- Mängijate üleminekud meeskondade vahel, kes kasutavad sama IP-aadressi on keelatud.
- Sinu postitused foorumis, teiste kasutajate külalisteraamatus ja SK-mailis, peavad alati olema viisakad ja vastama reeglitele, mis on kirjas Foorumi Reeglites-s.


Administraatori õigused:

- Administraator võib blokeerida meeskonna, mille omanik on rikkunud ausa mängu reegleid.
- Administraator võib teha trahvi või blokeerida meeskonna, mille omanik on korduvalt või raskelt rikkunud foorumi reegleid.
- Administraator võib teha trahvi või blokeerida meeskonna, mille omanik on spämminud või kasutanud vulgaarseid väljendeid, kasutades selleks SK maili.
- Administraator võib võtta üleminekute nimekirjast ära mängija, kui mängija hind on liiga kõrge või üleminek on kahtlane.
- Administraator võib tasakaalustada ülemineku hinda juhul, kui see on liiga kõrge või üleminek on kahtlane, tehes omanikule liig kasu võrra trahvi.
- Administraator ei tohi võtta mängijat üleminekute nimekirjast ära mängija omaniku või ostja palvel.
- Administraator ei peata üleminekute nimekirjas oleva mängija pakkumist kasutaja palvel.
- Administraator ei anna kellelegi teisele informatsiooni mängijate andmete või oskuste kohta.
2012-12-26 17:46:49
Sinu klubi, nagu iga õige jalgpalliklubi omab enda staadionit, mängijaid, treenereid ja abilisi ning ka noortekooli. Meeskonna juhtimisega kaasnevad ka mõned kulud, näiteks palgad, üleminekud, ehitustööd staadionil jne. Sinu klubi peab hoidma minimaalseid väljaminekuid, muidu läheb ta pankrotti. Rohkem detaile seoses meeskonna juhtimisega leiad Sa edasi minnes.

Pankrot

Meeskonda, mis on minemas pankrotti (meeskonnal on üle 500 000 € võlgasid), saab sisse logida 72 tunni jooksul alates viimasest sisse logimisest.

Seda selleks, et oleks võimalik oma finantsseisu parandada - müüa mängijaid, vallandada treenereid jne. Peale 72 tundi ei saa sisse logida seni, kuni finantsseis on paranenud (võlga on vähem kui 500 000 €). Kohe kui finantsseis on paranenud, saab meeskonna omanik taas normaalselt sisse logida. Kui aga meeskonna finantsseis on üle pankroti piiri rohkem kui 14 päeva, siis on meeskond ametlikult pankrotis, nagu on kirjeldatud meeskonna halduse punktis.
2010-01-18 23:13:34
Igal mängijal on 8 põhioskust, millega mängija oskuste tase on paika pandud piiride traagiline ja jumalik vahel. Erandiks on vastupidavus, mille kõrgeim tase saab olla muljetavaldav. Mida kõrgemad on mängija oskused, seda paremini saab ta väljakul hakkama.

Põhilised oskused

Kiirus

Näitab, kui kiire mängija on. Kiirus paneb paika selle kui kiiresti suudab mängija pallile järele joosta ja koos palliga joosta. Kiiretel mängijatel on parem võimalus oma vastaste eest ära joosta ja samahästi ka neid kinni püüda. Lisaks suudavad kiired väravavahid efektiivsemalt ründajate poolt löödud palle kinni püüda ja vahelt haarata.

Söödud

Sööduoskus määrab mängija söötude täpsuse (Nii jala- kui ka peasöötude). Täpsus tähendab nii löögi õiget suunda kui ka löögi tugevust, et partneril oleks kõige kergem palli kätte saada.

Mängujuhtimine

Kõrge mängujuhtimisoskusega mängijad langetavad oma otsuseid kiiremini ning valivad söödu saajaks parimas positsioonis oleva meeskonnakaaslase. Kui Su mängija mängujuhtimisoskus on vilets, võib su mees hakata ringi vaatama, oma kiirust kaotama ning sellega seoses on temalt kergem palli ära võtta. Kõrgem mängujuhtimise oskus tõstab ka tõenäosust, et mängija annab ettesööte.

Kaitsmine

Mida kõrgem on mängija kaitsja oskus, seda suurem on tõenäosus, et ta saab vastaselt palli kätte. Seda oskust lähebki seetõttu kõige rohkem vaja kaitsjatel. Ründajad ja poolkaitsjad võivad tänu oma kõrgele kaitseoskusele luua võimalusi, võttes vastaselt palli ära tema enda väljakupoolel. Kaitsetegevus on sõltuv ka vastasmängija tehnikast. Mida kõrgem see on, seda suurem on võimalus kaitsjast mööda triblada.

Ründaja

Määrab löögi jõu ja täpsuse. Tänu kõrgele ründeoskusele teevad mängijad palju harvemini ebaõnnestunud lööke (nt. saadavad palli kõrgelt üle lati) ja nende rünnakuid on väravavahtidel raskem tõrjuda. Oskus on tähtis kõigile mängijatele, kellel on võimalus peale lüüa, mitte tingimata ainult ründajatele.

Tehnika

Paljud mängujuhtumid sõltuvad tehnikaoskusest
- Oskus kontrollida söötu - viletsa tehnikaga mängija võib mööda lüüa ka kõige lihtsamatest pallidest.
- Triblamise tempo - viletsa tehnilise oskusega mängijad kahandavad palliga liikudes oluliselt oma kiirust.
- Oskus mööduda kaitsjatest üks-ühele olukordades ja palli kontrollimine petteliigutuse käigus
- Möödalöömise võimalus- kui mängija proovib sööta ühe puutega.

Väravavaht

See oskus on kasulik ainult väravavahtidele, määrates tõrjete tõhususe ja headuse - mida kõrgem see oskus on, seda sagedamini püüavad väravavahid palli kinni või löövad osavalt ründajate juurest eemale.

Vastupidavus

Mängu käigus väsivad mängijad ära ja muutuvad ebatäpseteks – nad lihtsalt kaotavad osa oma oskustest. Ainuke oskus, mis ei muutu mängu ajal on mängujuhtimine. Väsimuse aste ei ole otseselt sõltuv mängu pikkusest, vaid antud mängija aktiivsusest. Mida rohkem ta jookseb ja mängus osaleb, seda rohkem ta ka väsib. Treenimata vastupidavus langeb aja jooksul.

Täiendavad mängijate parameetrid

Vorm

Paneb paika, kas mängija saab kasutada kõiki oma oskusi täies ulatuses. Halva vormiga mängijad esinevad mängudes kehvemini, ehk mängivad oma oskustest allpool.

Andekus

Peidetud võime mängijal oma oskuste täiustamiseks. Määrab treeningu tõhususe nii põhimeeskonna mängijatel kui ka noorte treeningul noortekoolis.

Vanus

Peale igat hooaega saavad Su mängijad ühe aasta võrra vanemaks. Nooremad mängijad parandavad oma oskusi kiiremini. Kui mängija jõuab sellise kõrge eani, kui seda on 30 eluaastat, hakkavad ta oskused tasapisi alla käima. Mida eakam mängija, seda kiirem oskuste langemine.

Väärtus

Mängija ligikaudne väärtus sõltub tema oskustest. Võib olla erinev tema turuhinnast mängijaturul.

Teenistus

Ette määratud lepingus olevast nädalasest palgast, samuti sõltuv mängija oskustest. Hooaja algul peetakse lepingu teemal järelläbirääkimisi ja pannakse paika uus palk.

Pikkus

Pikematel mängijatel on suurem tõenäosus võita kahevõitluses peapalle. Samas lühematel mängijatel on stardikiirendus parem (maksimum kiirus on ikkagi sama, olenemata pikkusest, mis antud hetke kiiruse oskus).

Kogemus

Kogemust saadakse mängude mängimisel. Kogemusehulk, mis omandatakse oleneb osaletud mängude hulgast, mängija aktiivsusest, mängu tüübist (sõprusmäng, ametlik kohtumine, rahvuskoondise mäng). Kogemuse tõus madalamatel tasemetel on kiirem.

Mida kõrgem on mängija kogemus, seda edukamalt peaksid kaitsjad vastast blokeerima või siis vähemalt aeglustama, kui toimub võitlus lahtise palli pärast. Samas nad ei ole võimelised blokeerima, kui toimub võitlus peapalli pärast.

Mängijate vallandamine

Kui mängija ei vasta ootustele, ning ta ei ole väärt et teda müüki panna, on võimalus mängija vallandada. Mängijat vallandades ei saa nad enam mänguaega ei sinu ega kellegi teise võistkonna eest, nad lahkuvad Sokkeri maailmast jäädavalt!

Mängijaid, kes on rahvuskoondise nimekirjas ei saa vallandada. Mängijaid, kes ei ole rahvuskoondise nimekirjas saab vallandada, isegi kui nad on koondise vääriline materjal.

Arvuti poolt kontrollitava meeskonna rahvuskoondise mängijad suunatakse mängijateturule (kui nad on sellel hetkel rahvuskoondise nimekirjas ning on vähemalt 1 korral saanud rahvuskoondise eest platsile) enne kui meeskond vahetab omanikku ning uus kasutaja saab endale uued mängijad ning uue meeskonna.
2014-04-08 18:46:40
Kuhu jõuaks üks meeskond ilma treenerita??? Mitte kuhugi, kuna ta ei areneks absoluutselt.
Su treenerid tõstavad treeningutel mängijate oskusi, abistavad treeninguil ja hoolitsevad noortemeeskonna eest.

Treenimisoskused

Iga treener on märgitud treenimise tõhususega iga kaheksa mängijaoskuse puhul. Need märgid kehtivad vaid peatreeneril, kuna ülejäänud treenerid vajavad vaid üldoskust (vaata järgmiseid punkte). Olenevalt sellest, mida Sa treenid, peaksid Sa omama peatreenerit, kes treenib Sinu poolt valitud individuaaloskust kõige paremini.

Üldhinnang

Treeneri üldhinnang sõltub tema treenimise individuaalmärkide summast. See on väga tähtis abitreenerite jaoks – mida kõrgem on nende üldhinnang, seda efektiivsemalt nad peatreenerit aitavad. Lisaks peaksid Sa oma noortekooli etteotsa valima võimalikult kõrge üldhinnanguga treeneri. Mida kõrgem on Sinu noortetreeneri üldhinnang, seda kiiremini Sinu noored arenevad.

Teenistus

Mida parem treener, seda kõrgem palk. Alguses ei ole Sul võimalik endale lubada hiilgavat treenerit, kui Sa ei taha, et Su klubi pankrotti läheks. Treeneri palk ei kasva – ta püsib samal tasemel.

Vanus

Su treener on kõigest inimolevus, ühel hetkel võib ta tahta lõpetada oma karjääri. Ära ole üllatunud, kui Su eakas treener annab Sulle teate ning lahkub väljateenitud puhkusele Abja-Paluojas.

Treeneri otsimine

Oma klubiga koos saad Sa meilt ka paar treenerit. Nad pole just parimad professionaalid, neid on vist klubis hoitud ainult tänu tutvustele vanade aktivistide seas. Siiski on neil üks tähtis eelis – nende palgad on madalad. Sa saad neid lihtsasti vallandada ja otsida paremaid professionaale.

Värbamine

Sa saad otsida endale treenerit, kasutades selleks vastavat ankeeti. Uue treeneri otsimine on tasuline. Mida täpsem on määratlus, seda suurem on värbamistasu. Sa pead värbamistasu maksma ka siis, kui otsinguga ei leita täpselt sellist treenerit, nagu sa soovisid. Sa saad juhusliku treeneri, kelle oskused on ligilähedased Sinu poolt soovitud oskustele. Kui ta vastab sinu nõuetele, võid sa sõlmida temaga lepingu. Lepingu sõlmimine ei sisalda mingeid kulutusi, kuid kui leping treeneriga on lõpetatud, saab ta kätte oma terve nädala palga. Kui ta Sulle ei meeldi, ei pea Sa temaga lepingut allkirjastama, vaid võid otsida teistsugust treenerit. Treeneri vallandamine, kellega ei ole sõlmitud lepingut, ei maksa Su meeskonnale midagi.

Vihje: Et saada sellise üldhinnanguga treenerit nagu sul vaja, pane värbamisvormis kõik otsitavad oskused just sellised, nagu sa tahad et tuleks su uue treeneri üldhinnang(näiteks kui tahad hea üldhinnanguga treenerit, siis pane kõik otsitavad oskused hea).


Treenerite vallandamine

Nagu ka eelpool on mainitud, ei maksa ilma lepinguta treeneri vallandamine mitte midagi. Kui aga treener on sõlminud sinu meeskonnaga lepingu, tuleb teda vallandades maksta talle nädala palk. Vallandatud treener läheb automaatselt treenerite lepinguturule.

Treenerite lepingud

Peale lepingu sõlmimist, ilmub treener sinu klubi treenerite lehele sektsiooni Määratlus puudub alla. See tähendab, et treener on võetud palgale, kuid talle pole meeskonnas veel ülesannet antud. Kõikide klubisse jäänud treenerite seast saad sa valida pea-, abi- ja noortetreeneri. Seega peaksid määrama treeneri kohale, mille tarbeks oled temaga lepingu sõlminud. Sa võid ka täiste ilma mingite lisatasudeta muuta oma treenerite ülesandeid ükskõik millal (näiteks teha abitreenerist peatreener jne.). Kõik treenerid, kes on sektsioonis Määratlus puudub saavad samamoodi iga nädal palka (mis siis, et nad ei tee mitte midagi).

Treenerite lepinguturg

Kui treenerid, kes on vallandatud klubidest (kui nendega oli enne sõlmitud leping), soovivad jätkata oma karjääri, siis lähevad nad treenerite turule. Juhul, kui sa soovid mõnda turul olevatest treeneritest oma klubisse, siis pead sa tegema temale pakkumise. Pakkumise lõppedes saab pakutud raha endale treener, treeneri eelmine klubi ülemineku eest raha ei saa.

Kui oksjon ei lõppe nädala jooksul (kõrgeima pakkumise tegija ei sõlmi treeneriga lepingut), siis pakkumine tühistatakse ja kõrgeima pakkumise teinud klubi peab maksma 10% pakutud summast.
2010-01-09 15:49:18
Sinu meeskonna arengu ja edasimineku tagamiseks peavad Su mängumehed korralikult trenni saama. Igal nädalal saad Sa valida oskuse, mida harjutatakse individuaaltreeningu käigus. Enamus treeningu tüüpe nõuavad, et mängija on mänginud nädala käigus valitud formatsioonis. Mängija, kes mängis samas formatsioonis kaks korda nädalas, saab treeningut paremini kui mängija, kes mängis ainult ühe korra. Sarnaselt eelnevale – mängija, kes mängis ametlikus mängus saab treeningut paremini kui mängija, kes mängis sõpruskohtumises. Kui mängija mängis nädala käigus kahes erinevas formatsioonis, siis loeb viimane mäng. Siiski on mängitud kohtumistest tulenev treeningu tõhususe erinevus väike. Mängija, kes mängis sõprusmängus, treenib vaid natukene vähem kui mängija, kes mängis põhikoosseisu eest.Veelgi väiksem on erinevus mängijate treeningu vahel, kes mängisid vastavalt ühes või kahes mängus. Lisaks tuleb meeles pidada, et treening sõltub ka nädala jooksul väljakul oldud ajast. Mängija saab täieliku treeningu, kui ta mängib nädalas vähemalt 90 min. Kui mängija mängib rahvuskoondise eest ja see on tema ainuke mäng nädala jooksul, saab ta vaid 50% treeningust. Lisaajal mänginud mängijad selle aja eest trenni ei saa, sest nad on liiga väsinud.

Pea meeles, et kui mängu ajal toimub vahetus, siis mängija saab trenni vastavalt sellele, kui kaua ta väljakul oli. Kui mängija mängib nädalas kahes erinevas mängus, erinevate käskudega(ATT,MID,DEF või GK), siis saab ta trenni vastavalt viimasele mängitud mängule! Mängija käsk erinevates mängudes ei ole oluline vaid vastupidavuse treeningu puhul!

Iga mängija individuaalne tunnus on tema andekus. Mida suurema andega on mängija, seda suurem on tema eelis treeningu saamisel ja seda kiiremini arendab ta oma oskusi. Vanusega muutub aga oskuste parandamine – mida eakam mängija, seda raskem on tal oma oskusi täiustada.

Lisaks individuaalsele treeningule leiab aset ka üldtreening. Sellest võtavad osa kõik mängijad, kes mängisid jooksval nädalal. Üldtreeningu tõhusus on aga individuaalsest treeningust palju väiksem.

Nii üldtreeningu kui individuaalse treeningu kvaliteedi eest vastutab enamjaolt peatreener. Omadused, mis loevad kõige rohkem, on tema üksikoskused, üldhinnang ei mõjuta treeningu tõhusust. Vali endale treener, kes treenib tugevalt Sinu poolt valitud individuaalse treeningu oskust. Otsusta, kui tähtsad on Sinu jaoks teised treeneri oskused ja kas Sul on võimalik maksta rohkem parema ametimehe eest.
Ka abitreenerid võivad olla kasulikud, et aidata peatreeneril täiustada treeningu tõhusust – mida paremad abitreenerid (üldhinnangu poolest), seda rohkem aitavad nad peatreenerit. Abitreenerite arv ei tohiks olla liiga suur, sest sellisel juhul nad vaidleksid rohkem kui aitaksid peatreenerit. Maksimaalselt kolm abitreenerit saavad töötada üksmeelel.

Vastupidavuse treening

See oskus on treenimisel kõige kiirem. Kõik mängijad meeskonnas saavad treeningut, olenematult sellest, kas nad mängisid sel nädalal või mitte. Mängijad treenivad sama tõhususega hoolimata nende east ja andekusest. Aga olge ettevaatlikud – treenimata vastupidavus võib langeda, isegi noorematel mängijatel.
Erinevalt teistest oskustest saab vastupidavus olla maksimaalselt Muljetavaldav.

Kiiruse treening

Kiirust treenivad kõik mängijad, kes mängisid nädala jooksul vähemalt ühe korra olenemata positsioonist. Siiski sõltub selle treeningu tõhusus nii mängija east kui andekusest.

Ründe treening

Ründajad (ATT formatsioon) treenivad kõige tõhusamalt, natuke aeglasem on treening poolkaitsjatele (MID) ning natuke veel aeglasem on treening kaitsjate (DEF) ja väravavahtide (GK) jaoks.

Söödutreening

Sööte treenivad kõige tõhusamalt poolkaitsjad (MID), ülejäänud formatsioonid treenivad aeglasemalt. Kui Sa tahad tõsta treeningu tõhusust teistel formatsioonidel, võid Sa nii teha, kuid see toob kaasa treeningu tõhususe vähenemise poolkaitsjatele.

Mängujuhtimise treening

Mängujuhtimise treening on sarnane söödutreeningule. Formatsioon, mis sellest treeningust kõige rohkem kasu lõikab on mängujuhid/poolkaitsjad (MID). Sarnaselt söödutreeningule saad Sa tõsta teiste formatsioonide tõhusust, kuid see toob kaasa treeningu tõhususe vähenemise poolkaitsjatel.

Kaitsetreening (palli äravõtmine)

Sa saad valida formatsiooni, mis treenib kaitset nädala jooksul kõige tõhusamalt. Saad valida ATT, MID ja DEF vahel. Ülejäänud formatsioonid treenivad aeglasemini.

Tehnika treening

Sarnaselt eelmisele on ka tehnika kõige intensiivsemalt treenitav Sinu poolt tolleks nädalaks valitud formatsiooniga.

Väravavahtide treening

Ainult väravavahid (GK formatsioon), kes mängisid nädala jooksul saavad treeningul osaleda.
2015-05-21 22:31:44
Sinu klubil on noortekool. See on koht, kus treenitakse noori mängijaid.
Noored on mängijad, kes on oma vähese kogemuse ja madalate oskuste tõttu ei saa osaleda ametlikes mängudes.

Kohtade arv

Noortekooli jaoks pead sa määrama kohtade arvu. Mõned neist täidetakse
uute noortega ning osad kohad võivad jääda tühjaks. Iga koha eest tuleb maksta ka teatud summa raha (vt. peatükk 18). Maksimaalselt saab sinu noortekoolis treenida 30 mängijat. Igal laupäeval võib lisanduda sinu noorteakadeemiasse minimaalselt 0 ja maksimaalselt 6 mängijat. Seega kohtade arvu määramisel peaksid just sellega arvestama. Kui sul pole piisavalt vabu kohti, siis võid mõnest potentsiaalsest tulevikustaarist ilma jääda.

Noortekooli mängijad

Noori treenitakse sinu akadeemias teatud arvu nädalaid (1-34). Noortekoolis näed sa oma mängijate eelistatud positsiooni (väljakumängija või väravavaht), vanust, sinu noortetreeneri poolt antavat hinnangut ehk üldtaset ning nädalaid, kui palju sel mängijal on noortekoolis jäänud veel treenida. Samas pole sul võimalik näha mängijate üksikoskuseid, need jäävad peidetuks. Sul on võimalus kasutada oma mängijaid noorteliigas, kus saad tutvuda oma noorte oskustega. Täpselt pole võimalik iga mängija oskuseid välja selgitada. Pead lihtsalt noort kasutama erinevatel positsioonidel ning mängupildi järgi kindlaks tegema, milline on tema jaoks parim koht väljakul. Kui noor on valmis meeskonnaga ühinema, siis teda ülendades saad teada tema täpsed oskused.

Noortetreener

Selleks, et noored sinu akadeemias trenni saaks, peab sul kindlasti olema noortetreener. Tema üldoskusest sõltub noorte arenemise kiirus. Samuti on üldoskus oluline mängija keskmise taseme hindamisel. Mida kõrgem üldtase on sinu treeneril, seda täpsema hinnangu annab ta noore keskmisele tasemele. Ka mängude hulk, milles sinu noor osaleb mõjutab treeneri hinnagut. Mida rohkem mänge, seda täpsemalt treener teab sinu mängija täpset oskuste taset.

Treening

Sinu noortekooliga liitudes saab mängija kindlad individuaalsed oskused - need arenevad igal nädalal proportsionaalselt tema üldise oskuste tasemega. Noore andekus ning treeneri üldoskus määravad arengu kiiruse. Noored saavad igal nädalal alati trenni, olenemata sellest kas nad mängivad või mitte.

Noorte mängud

Noorte mängudes on täpselt samad reeglid, mis sinu põhimeeskonna kohtumistes. Mängijad kasutavad oma peidetud oskusi. Kiirus on neil 5% nende tasemest kõrgem, et mängud oleks natuke põnevamad. Kõikidel mängijatel on alati JUMALIK vorm. Noored mängude ajal vigastada ei saa. Isegi, kui nad saavad, siis peale mängu paranevad nad kiirelt, mis tähendab, et treeningust nad ilma ei jää. Kollaseid/punaseid kaarte ei salvestata.

Liigade süsteem

Uus noortemeeskond liitub alati oma maa madalaima divisjoniga, olenemata sellest, mis divisjonis mängib klubi põhimeeskond. Noorteliigasid on täpselt sama arv, mis tavaliigasidki. Noorte divisjonid ei ole jagatud 8 meeskonnaga liigadeks - kõik meeskonnad igast noorte divisjonist võistlevad samas liigas (seega on liigatabel ühine). Paarid loositakse igal nädalal juhuslikult. Liigatabel on jagatud kaheks, ülemine pool meeskondadest mängib omavahel ja alumine samuti. Tabeli alumises pooles on võimalus, et meeskondasid on paaritu arv, seega on võimalus, et mõni klubi ei saa mängu järgmises voorus. Sellega on arvestatud ja kui sa avastad, et su meeskonnal on vaba nädal, siis järgmisel nädalal peaks su meeskond taas mängima. Noorteliiga mängud ei mõjuta su klubi tasemepunkte, küll aga toetajate tuju, seda küll kordades vähem, kui põhimeeskonna sõpruskohtumised. Noorte mängudele on oodata ka palju vähem pileteid ostvaid fänne.

Edutamine ja langetused

Sarnaselt põhimeeskondadele, koosnevad noorte hooajad samuti 14 voorust. Peale hooaja lõppu kvalifitseeruvad parimad noortemeeskonnad kõrgematesse liigadesse. Iga noortedivisjoni maksimaalne suurus on võrdeline tavameeskondade divisjonidega. Meeskondade arv, mis edutatakse või siis langetatakse, on alati 50% divisjoni maksimum suurusest. Kui divisjon ei koosne maksimum arvust meeskondadest (ei ole täis), siis langevad madalamasse divisjoni võimalikult väike arv meeskondi.

Näiteks: II divisjoni mahub 32 meeskonda, 16 klubi langevad madalamasse ja 16 tõusevad madalamast divisjonist. Kui aga II divisjonis on 20 meeskonda, siis langeb alla 4 meeskonda ja 16 tõuseb kõrgemalt asemele (4 meeskonda langenute asemele ja 12 vabadele kohtadele).

NB! Kui noortemeeskond annab kaks järjestikust loobumiskaotust, siis eemaldatakse ta noorteliigast.
2013-01-04 12:58:07
Üks tavalisemaid mooduseid uute mängijate hankimiseks on neid teistelt klubidelt ostes. Mängijaid värvatakse oksjonitel. Mängija läheb suurima pakkumise teinud klubisse. Pärast pakkumist jääb mängija oma eelmisesse klubisse seniks, kuni ta tuuakse uue klubi poolt sisse või saadetakse vana klubi poolt ära. Sel hetkel tehing suletakse.

Mängija müüki panemisega kaasneb üleminekutasu, mis on 2,5% mängija alghinnast. Pärast üleminekut peab müüja maksma ka 5% maksu saadud hinna pealt. Kui müüja meeskond ei olnud mängija koduklubis ja mängija on noorem kui 23-aastane, siis tuleb müüjal maksta mängija koduklubile lisaks 5% maksu saadud müügisumma pealt.
Mängija alghind on Sokkeris 1 €uro, seega ei saa sa panna mängijaid müüki 0 €uroga.
Pärast müüki panemist jääb mängija sinna kaheks päevaks, juhul, kui tööandja ei võta teda tagasi. Seda saab teha vaid siis, kui ühtegi pakkumist pole tehtud. Kui pakkumise tähtaeg saab läbi, võib klubi omanik mängija minema saata või ostja ta sisse tuua. Seda saab teha, klikkides selleks ettenähtud lingil. Alles siis on üleminek lõpetatud.

Kui ostja ei too mängijat sisse ja ka müüja ei saada mängijat ära, siis tühistatakse üleminek. Kui peale pakkumiste lõppu ei ole ühe nädala jooksul saadetud mängijat tema uude meeskonda, tühistatakse üleminek automaatselt ja mõlemad osapooled maksavad 10% ülemineku hinnast.

"Daytrading"
Kõik mängijad võivad keelduda minemast oksjonile.

See sõltub:
- klubi eest peetud mängude arvust - mida vähem mänge mängitud, seda suurem võimalus, et ta keeldub
- viimase 2 nädala jooksul müüdud mängijate arvust (kaasa arvatud müügil olevad mängijad)
- mängija vormist – mida kehvemaks see läheb, seda suuremad võimalused keeldumiseks(väiksem mõju)
- fännide tujust – mida kehvem, seda parem võimalus nõusolekuks (väiksem mõju)

Eelpool mainitud reeglid ei kehti mängijatele meie algsest meeskonnast ja noortekoolist tulnutele.

Üleminekute kuulutused

Mängijad on võimalik reklaamida mitmel viisil:

- Sa võid luua kolm üleminekukuulutust, et teada saada, millist huvi on teistel meeskondadel sinu mängijate vastu. Seda on võimalik teha valides mängija lehelt "müü" ning "loo teadeanne." See võimaldab sul avaldada teema, kus on sinu mängija oskuste kirjeldus ning see on nähtav kõigile, kes seda mängijat vaatavad. Luues ülemineku teadaande muutuvad mängija oskused avalikuks. Samuti on sul võimalik otsida üleminekute leheküljelt mängijaid, keda sel viisil reklaamitakse.

- Mängijaid on võimalik reklaamida ka erinevates üleminekute foorumites. Näiteks Transfer (en), Transfer Star (en) and Transfer Junior (en) foorumid. NB! Antud foorumites on mängijatele miinimumnõuded, mis on foorumi reeglitest leitavad. Sa võid need foorumid lisada Foorumite leheküljelt valides lehekülje lõpust "Kuva teised foorumid."

- Sul on võimalik reklaamida kõiki oma mängijaid kohalikus foorumis (Transfers Eesti). Samuti võid kuulutuse avaldada selles välismaa üleminekute foorumis, kust on sinu mängija pärit. Näide: Olles Eesti kasutaja, võid sa oma inglasest mängijat reklaamida nii Eesti kui ka Inglise foorumis (Transfers England), kuid mujal rahvuslikes foorumites on see keelatud.


Kasutajad peavad üleminekutel järgima alguses ülesloetud ausa mängu reegleid.
2012-06-24 19:41:03
Igal meeskonnal on staadion, et mängida kodumänge. Staadioni suuruse, tribüünitüüpide ja piletihindade optimeerimine on väga tähtsad elemendid oma rahanduse tervena hoidmises. Just piletitulu on üks tähtsamaid sissetulekuid iga meeskonna majandamises.
Staadion ja väljakukate

Murutüüp ja väljakukatte konditsioon

Väljakukatte konditsioon võib mõjutada palli liikumist ning samuti mõjutab see mängijate vigastuste esinemise tõenäosust. Väljakukattel, mis on halvas konditsioonis, võib pall muru ebatasasuse tõttu etteaimamatult põrgata ja samuti võib triblamise ajal pall liikuda mittesoovitud suunas. Halval väljakukattel on ka vigastuste esinemise tõenäosus suurem, kui paremas konditsioonis (kõrgem kui 50%) väljakukattel.

Selleks, et väljakukatte konditsiooni hallata, peaksid esmalt valima, millist murutüüpi sa oma staadionil kasutada tahaksid. On olemas erinevaid murutüüpe, mil kõigil on ka erinev optimaalne konditsioon, sõltuvalt muru kvaliteedist. Näiteks, aiamuru ei saavuta paremat konditsiooni, kui 50%, seega see ei ole nii hea. Muru konditsioon muutub järk-järgult kehvemaks, mida rohkem selle peal mängida, seega see vajab taastumiseks aega. Muru taastumiskiirus sõltub ilmast; parimad kasvutingimused saavutatakse siis, kui pole ei väga kuum ega niiske ilm. Sa võid kiirendada muru taastumist, kulutades raha väljakukatte hoolduse peale. Sa peaksid kasutama väljakukatte hooldust ainult siis, kui sul on vajadus kiire väljakukatte konditsiooni paranemise järgi. Täishoolduse maksumus on 25% murutüübi paigaldamise maksumusest, samas mittetäielik hooldus maksab 12,5%. Tabel murutüüpide ja nende hindade kohta on järgnev:

Nimi: Paigaldamise maksumus / Täishooldus / Mittetäielik hooldus
Aiamuru kodumurule: 5 000 € / 1 250 € / 625 €
Amatöörspordi ja pargimuru: 10 000 € /2 500 € / 1 250 €
Poolprofessionaale piisonimuru: 25 000 € / 6 250 € / 3 125 €
Professionaalne sinine muru: 50 000 € / 12 500 € / 6 250 €
Parim professionaalne bermuuda muru: 100 000 € / 25 000 € / 12 500 €
Inglimuru: 125 000 € / 31 250 € / 15 625 €

Muru niitmine ja logo

Sa võid kujundada endale meelepärase väljaku. Valida võid erinevate mustrite vahel:
- ruuduline;
- vertikaalsed triibud;
- horisontaalsed triibud;
- kabelaud;
- ringid;
- tühi;
- kalle üles;
- kalle alla;
- rombid.

Plussikasutajad saavad ka oma meeskonna logo koos soovitud asendi ja suurusega väljakule asetada. Soovituslik on kasutada logo PNG-formaadis, et saavutada parem läbipaistvus.

Väljakukatte suurus

Sa võid muuta oma väljakukatte suurust piiratud vahemikus. See uuendus võib mõjutada su taktikakasutust. Väljakukatte mõõtmete muutmise maksumus sõltub valitud murutüübist ja milline muruniitmise tüüp sul valitud on. Sa võid valida mistahes mõõtmed alljärgnevate vahemike seast:

laius: 64-78m. Normaalne: 72m.
pikkus: 95-110m. Normaalne: 102m.

Iga kombinatsioon on võimalik.

Tribüünid

Tribüüne on nelja tüüpi:
- Muru, ühtegi tribüüni pole ehitatud. Igasse murusektorisse lubatakse vaid 100 pealtvaatajat.
- Terrassid, betoonist tehtud seisukohad. Odavuselt teine tribüüni tüüp, kuigi jalgpalliliit on kehtestanud kindla määrustiku, mis piirab terrassidega tribüünide hulka. Sul ei lubata ehitada ainult terrasse.
- Pingid – lihtsate ja odavate istumiskohtadega tribüün - pole nii mugavad kui istmed.
- Istmed – veel kallim ja luksuslikum tribüün. Istmed on kallimad kui pingid, aga Sa võid oodata Sinu staadioni heade tingimuste tõttu rohkem pealtvaatajaid.

Mängu külastatavus

Mängu külastatavus sõltub:
- mõlema klubi fännklubi suurusest;
- mõlema klubi fännide meeleolust;
- mängu tüübist (liiga-, karika- või sõprusmäng);
- ilmast (katused aitavad külastatavust hoida kõrgel ka vihmase päevaga);
- pileti hinnast;
- staadioni suurusest ja tribüüni tüüpidest;
- fännide eelistusest erinevatele tribüüni tüüpidele.

Fännide eelistused

Meeskonna toetajatel on erinevad tribüüni eelistused. Mõned fännid eelistavad mugavaid istmeid, teistele sobib ka tavaline pink, osadele kõlbab olla terrassil aga teisele sobib ka seismine murul. Kui fänni eelistatum tribüün on välja müüdud, võib ta osta pileti kõrgema tasemega tribüünile, aga ta keeldub ostmast piletit kehvemale kohale. Sõltub ilmast, kas mõni toetaja ostab pileti staadionile vaid siis, kui tema eelistatumal tribüünil on ka katus.

Piletihinnad

Sul on võimalus külastatavust muuta määrates piletitele hinnad. Kui tõstad piletihinna liiga kõrgeks, tuleb ka vähem toetajaid ja ka tulu võib olla väiksem. Kui sa paned liiga madala hinna, tuleb küll palju vaatajaid, aga madala hinna tõttu on ka tulu väike. Sa saad parima sissetuleku, kui oled määranud just õiglase hinna mängule, võttes arvesse kõiki erinevaid mängu külastatavust määravaid tegureid.

Loomulikult kui su staadion on väike ja sa ootad mängule palju toetajaid - rohkem kui staadionil on kohti - võid tõsta pileti hinda, et saada paremat tulu. Staadioni suurendamisel aga võid loota isegi suuremat tulu.

Piletihinna määramiseks mine staadioni lehele ja kliki "Muuda hinda" igal tribüünil eraldi. Piletihinna liimidid on 1 $ ja 250 $ vahel. Algseadistuses on määratud sellised piletihinnad.

Ehitamine

Ole tähelepanelik staadioni ehitamisel. Staadionisse investeerimine on pikaajaline protsess. Pikas perspektiivis on see hea investeering, aga lühinägelikult suhtudes ei pruugi see sulle oodatud tulu tuua. Väikse staadioniga võid ju küll kaotada mõnevõrra sissetulekus, aga suure staadioni hooldus on kindel väljaminek igal nädalal.

Igal staadionil on kaheksa sektorit. Kui tahad muuta sektoril olevate kohtade arvu, kliki "Ehita" vastavas sektoris staadioni lehel. Nüüd saad valida sektoril olevate kohtade arvu, missugust tribüüni tahad seal näha ning kas soovid ka katust peakohale. Pane tähele, numbri, mille sisestad 'Kogumahutavuse' kohale, määrab kogu kohtade arvu selles sektoris pärast ehitust.

Kui oled valmis, kliki 'Eelkalkulatsiooni' nupule, et saada ülevaade, kui palju ehitus (või lammutus) sulle maksma läheb. Samuti näitab see ära ehituseks vaja minevad päevad. Valmimisaeg on ehitajate poolt pakutud ennustatav aeg - see võib pisut muutuda. Kui tahad, et tööd saaksid valmis kindlaks kuupäevaks, alusta parem varem.

Tähelepanu - ehitushinnad kasvavad võrdeliselt tribüüni suurusega. Odavam võib olla ehitada kaks väiksemat tribüüni ühe suure asemel. Teistpidi, ehitamisel on kindlad väljaminekud, nii et väikeste muutuste tegemine ei pruugi olla tark tegu.

Ehitustööde ajal on sektor suletud, vaid väga vähesed mahuvad sinna seisma.
2008-12-27 07:42:24
Igal klubil on palju ustavaid fänne, kes on valmis toetama oma lemmikmeeskonda. Kõige fanaatilisemad fännid tellivad Fännklubi liikmekaardi (liikmekaardi omanike koguarv on nähtav Kontori menüüs). Olenematult fännklubist tulevad mänge vaatama alati ka täiendavad, juhuslikud inimesed, sõltuvalt ilmast, fännklubi suurusest ja meeleolust külalismeeskonna Fännklubi liikmete seas.

Sinu fännide hetkeline tuju on nähtav Kontori menüüs.
Sinu fännide seas on kindlad sotsiaalsed grupid ja mõned neist ei tule mänge vaatama, kui Sa ei taga neile häid tingimusi staadionil. Näiteks mõned neist ei pruugi tulla, kui kõik istmed katusega tribüünil on välja müüdud.

Igal nädalal muutub fännklubi suurus. Liituvate fännide arv sõltub järgnevast:
- Mis divisjonis asub klubi,
- Liiga tugevusest,
- Vastase kohast liigatabelis.

Üleminekumängud mõjutavad fännide tuju rohkem, kui liigamängud.
2014-02-21 11:38:44
Mänge mängitakse vastavalt reaalse maailma jalgpallis rakendatavatele reeglitele.

Algrivistuse valimine

Iga mängu jaoks peaksid Sa valima üksteist(11) mängijat ja mõned vahetusmängijad ka pingile. Üle 7-päevase vigastusega mängijad ei saa mängus osaleda. Mängijad, kes pole veel päris terved (vähem kui 7 päeva paranemiseni, märkusega Kerge vigastus) võivad mängust osa võtta, kuid nad mängivad allpool nende täielikke võimeid. Mängija, kellel on 3 või rohkem kollast kaarti või punane kaart peab vahele jätma ühe ametliku mängu (punase kaardi leiad tema nime kõrvalt). Mängijad, kes pole mängimiseks vormis või kannavad karistust ei võta mängust osa isegi, kui Sa valid nad algrivistusse.

Iga mängija jaoks peaksid valima formatsiooni järgmiste seast:
GK - väravavaht
DEF - kaitsja
MID - poolkaitsja
ATT - ründaja

See paigutus määrab viisi, kuidas antud jalgpallur mängima peab (nt. kaitsjad takistaksid vastasmeeskonna ründajaid rohkem kui üritaksid rünnakule lülituda ja vastastest mööda triblada, seades palli kaotamisel ohtu oma meeskonna). Iga formatsiooni jaoks on maksimaalne arv mängijaid, kellele võidakse seda määrata. Need on 1 GK puhul, 5 DEF puhul, 5 MID puhul ja 3 ATT puhul. Juhul, kui mängijate arv mõnes formatsioonis ületab lubatud piiri (näiteks: 6 DEF’i) või kaotab mängu vaikimisi, ei osale ükski mängija selle mängu treeningus (erandiks on vastupidavuse treening).

Loe peatükki ‘Treening’, et saada teada, kuidas antud formatsioon treenib.

Kui üks meeskondadest saadab väljakule vähem kui 10 mängijat või kustutab mänguks seatud taktika, siis võidab mängu vaikimisi vastasmeeskond. Võitja meeskonna mängijad saavad trenni samamoodi, kui mäng oleks toimunud.

Vahetused

Mängu jooksul võib kujuneda vajalikuks vahetada mõni mängija välja pingil oleva mängija vastu. See juhtub vigastuse puhul. Sel juhul sekkub mängu vahetuste nimekirja tipus olev antud formatsiooniga mängija.

Sa saad panna vahetused paika ka juba enne mängu algust. Selleks on sul vaja panna paika mängu minut ja olukord, millal vahetus peab toimuma. Lisaks saad sa panna paika enne mängu penalti ja karistuslöögi (ainult vastase väljakupoolel) lööja. Nurgalöögi lööjat määrata ei saa. Kui sa ei ole määranud karistuslöögi lööjat, siis lööb selle, samamoodi nagu nurgalöögi, sel hetkel pallile kõige lähemal asetsev mängija.

Allpool nimetatud mängusiseste käskude puhul loetakse märgitud minutit kui algust kontrollimiseks peale mida võib antud olukord juhtuda (näiteks: kui Sa sead olukorra mängu 1. minutiks siis määratud juhtum võib aset võtta alles 89’ndal minutil, see tähendab, et mängu situatsiooni kontrollitakse terve mängu aja – mitte ei kontrollita ainult esimest minutit).

*Mängijal on kollane kaart
*Punane kaart, või mängijat ei ole
*Mängija on kergelt vigastatud

Loobumisvõidud

Meeskond saab loobumisvõidu järgnevatel juhtudel:

- Vastane on saatnud platsile vähem kui 10 mängijat (5:0),
- Taktika on kustutatud taktikate loojast enne mängu toimumist (5:0),
- Kui mõlemad meeskonnad on teinud sama vea, siis mäng lõppeb tulemusega:
* 0:0 – kui on tegemist liigamänguga.
* 1:0 – kui on tegemist karikamänguga.

Mängu videoülekanne

Igast mängust saad sa vaadata TV ülekannet, et näha oma mängijate käekäiku mängus, kõige huvitavamaid olukordi ja uurida, kuidas sinu taktika töötas.
Navigatsiooniks kasuta järgmisi klahve:
- [Home], mängijate nimede kuvamine sees / väljas
- [Space], paneel koodidega sees / väljas
- [left][right] nooled, aeglustavad / kiirendavad ülekannet, (otseülekandeid ei saa redigeerida)
- [down] nool, paus
- [alt] + [F4], ülekande lõpetamine

Mängujärgne statistika

Pärast mängu on kättesaadav mõlema meeskonna kohta järgmine statistika:
- palli hoidmine, palli saamisest kuni palli kaotamiseni loetud valdusaeg. Standardolukorrad ei loe.
- mängimine antud väljakupoolel, aeg, millal pall oli ühe meeskonna väljakupoolel. Kui Sinu meeskonna reiting ületas 50%, - ära rõõmusta – tähendab see seda, et ta põhiliselt kaitses.
- löögid väravale
- vead
- hoiatused
- pealelöökide, söötude ja kaitsmise efektiivsus, arvutatud kõikide mängijate individuaalsete käikude hinnete keskmisena (nt. kui kaitsja võttis palli vastaselt ära või üritas seda teha, siis võetakse tema näidatud kaitsmise oskus selle liigutuse käigus meeskonna koguhinnetesse). See, kui suure panuse ta annab, sõltub tema kaitseoskustest, hetkevormist ja asjaolust, kas see liigutus oli edukas. Ka kõige paremad mängijad ebaõnnestuvad vahel.
Pea meeles, et hinded puudutavad Sinu mängijate keskmist individuaalset esitust, ära võta arvesse fakti, kuidas Su mängijad meeskonnana mängisid. See sõltub Sinust, nimelt Sinu poolt valitud taktikast.

Individuaalsed mängujärgsed mängijahinded

Peale klikkimist lingil üksikhinded saad Sa näha tabelit hinnete ja statistikaga kõigi antud mängus osalenud mängijate kohta. Tulbad sisaldavad järgmist infot:
- hinne – üldine hinne mängijale, sõltuvalt üldesitusest. Mida rohkem võimalusi mängija oma oskuste ärakasutamiseks saab, seda kõrgema hinde ta saab. Hinne sõltub formatsioonist, erinevaid tegureid võetakse arvesse, nt. ründajatele on kõige tähtsam nende löökide headus (kui neil oli võimalusi). Mängija vorm määrab tema oskuste kasutamise, nii et ka see tegur mõjutab ta hindeid.
- mänguminutite aeg väljakule tulemisest lahkumiseni
- löökide arv väravale
- vead
- Rünne – ründavate tegude protsent – mänguaeg, kui mängija liikus palliga, söötis, triblas vastastest mööda.
- Kaitse – analoogselt – kaitsvate tegude protsent – mänguaeg, kui mängija takistas vastast või jälitas palliga liikuvat mängijat. Tuleks ka ära märkida, et see tegur ei pea olema kaitsjatel – pidevalt ründavatel meeskondadel on kõige aktiivsemad mängijad keskvälja mehed või isegi ründajad.

Kommentaar

Kokkuvõte kõige tähtsamatest olukordadest, nagu:
- väravad
- löögid, kui pall tabab posti, latti või läheb napilt mööda
- löögid, kui väravavahil on tõrjumisega raskusi
- kollased ja punased kaardid
- vahetused
- penaltid
2010-01-18 23:05:47
Liigavõistlused

Iga riigi liigade süsteem on jaotatud divisjonideks, mis koosnevad kindlast arvust meeskondadest sõltuvalt divisjoni tasemest. Kõige kõrgemal tasemel on alati vaid üks liiga – kõige tähtsam ja mõjukam antud riigis. Igas madalamas divisjonis on 4 korda rohkem liigasid kui temast taseme võrra kõrgemal oleval divisjonis, niisiis:
Divisjon 1: 1 liiga,
Divisjon 2: 4 liigat,
Divisjon 3: 16 liigat,
Divisjon 4: 64 liigat,
Divisjon 5: 256 liigat,
jne.

Iga liiga hõlmab 8 meeskonda, kes mängivad hooaja käigus kaks ringi. See tähendab, et hooajas mängitakse 14 ringi. Punkte määratakse analoogiliselt reaalse liigaga, niisiis saab meeskond võidu eest 3 punkti ja viigi eest 1 punkti. Paremus järjekord liiga tabelis määratakse põhinevalt järgnevale (tähtsuse järjekorras):
- punktid
- väravate vahe
- löödud väravate arv
- positsioon liigas eelmise hooaja lõpul

Pärast hooaja lõppu saab riigi kõrgeima divisjoni võitja selle riigi meistriks.

Üleminekumängud

Ülejäänud liigade võitjad mängivad üleminekumänge taseme võrra kõrgemal olevas divisjonis asuvate meeskondadega.
25% meeskondadest (tugevaimad) pääsevad kõrgemasse divisjoni ilma ülemineku mänguta (nõrgimate asemele). Nõrgimad ei pruugi olla alati liigas 8-ks jäänud meeskonnad. Üleminekumängude paarid määratakse punktide ja väravate vahe baasil, mistõttu kõrgemate liigade nõrgimad meeskonnad mängivad tugevaima võistlejaga. Üleminekumänge mängitakse karikasüsteemi baasil, mistõttu viigi korral mängivad meeskonnad lisaaja ja lõpuks löövad vajadusel penalteid. Mäng peetakse kõrgemas liigas oleva meeskonna staadionil.

Karikasari

Rahvuslikud karikasarjad algavad enne uue hooaja esimest liigamängu nädalal 0. Karikasarjast osavõtvate meeskondade arv on kõige kõrgem võimalik eksponentsiaal numbrist 2. Niisiis on 3 divisjoniga riigis (21 liigat, 168 meeskonda) karikasarjast osavõtvate meeskondade arv 128. Karikasari baseerub rankingupunktidel, mis paneb paika, kas meeskond saab osa võtta. Sellega seoses on olulisemaks muutunud sõprusmängud,
eriti nõrgematel meeskondadel, kelle jaoks võivad kaotatud punktid saatuslikuks saada. Rahvusliku rankingu leheküljel on välja toodud kõik meeskonnad ning halli taustaga on märgitud need, kes ei kvalifitseeru. Eestis saab igal hooajal võimaluse karikas mängida 1024 parima rankinguga meeskonda.

Igas voorus asetatakse meeskonnad kahte korvi arvestades nende kohta rankingus. Esimene korv sisaldab „tugevaimad” 50% meeskondadest ja teine korv „nõrgemad” 50% meeskondadest. Pärast seda toimub meeskondade paari seadmine suva järgi, st. et ükskõik milline meeskond esimesest korvist võib mängida ükskõik millise meeskonnaga teisest korvist.

Meeskonnad mängivad alati nõrgema meeskonna staadionil.
Mänge mängitakse karikasüsteemis lisaaja ning vajadusel ka penaltitega.

Sokkeri Meistrite karikas

Iga riigi parimad meeskonnad saavad osa võta Sokkeri Meistrite karikast. Kokku osaleb turniiril 128 meeskonda.

Turniirile pääsevad nende riikide meistrid, kes omavad ka rahvuskoondist. Lisaks pääsevad osalema ka parimate rahvuskoondiste edetabelis kõrgemal asetsevate riikide karikavõitjad. Kui näiteks ühes riigis tuleb meistriks ja karikavõitjaks sama meeskond, siis ainult tema pääsebki sellest riigist turniirile. Tänu sellele saab ühe lisakoha maailma rankingus esimesena joone all oleva riigi karikavõitja.

Turniir viiakse läbi väljalangemissüsteemis ehk sarnaselt rahvuskarikale. Paaride moodustamisel võetakse aluseks meeskondade rankingu punktid.

Sõprusmängud

Meeskonnad, kes ei pääsenud karikasarja või on juba välja kukkunud omavad kesknädalal täiendavat aega. Nad saavad ühineda ühe sõprusliigaga (kui sellist eksisteerib) või nõustuda teise meeskonna väljakutsega sõprusmänguks. Mängu saab mängida liigasüsteemis (ilma lisaaja ja penaltiteta) või karikasüsteemis. Kui Sa tahad mingit meeskonda sõprusmänguks välja kutsuda, siis mine selle meeskonna mängude kalendrisse – vaba tähtaja juures leiad Sa viite (juhul, kui Sina või teine meeskond pole veel ühtegi mängu kokku leppinud).

Sõprusliigad

Ainult Plussi omanikud saavad luua oma sõprusliigad, kuigi iga kasutaja saab liituda ühega olemasolevatest liigadest.
Asutaja saab üles seada vaid ühe sõprusliiga. Avalduse sõprusliiga loomiseks saab leida toimikust “Sõprusmängud”, mis asub kontoris
Asutaja paneb paika:
- millal liiga algab
- millised soovi avaldanud meeskondadest saavad osa võtta
- kas mängitakse korduskohtumised või mitte

Asutajal ei ole lubatud loobuda omaenda liigas mängimisest, küll aga ei pruugi ta seda aktiviseerida või võib selle lihtsalt kustutada.

Alates hetkest, kui liiga luuakse saavad meeskonnad teha oma pakkumise liigaga liitumiseks. Asutaja valib meeskonnad, keda ta oma liigasse lisab. Kui ta on otsustanud, et meeskondade nimekiri on lõplik ja ta on valmis alustama liigat esimesel võimalikul tähtajal, nõustub ta liiga alustamisega.
Liigat saab alustada ainult siis, kui täidetud on alljärgnevad tingimused:
- Meeskondade arv on paarisarv, mitte väiksem kui 4 ja mitte suurem kui antud Maksimaalne meeskondade arv, mis sõltub hooaja lõpuni jäävate nädalate arvust.
- Kõigil meeskondadel on kolmapäevased tähtajad vabad.

Liiga, mis on aktiviseeritud neljapäeva ja pühapäeva vahel saab alguse järgmisel kolmapäeval, kalender luuakse esmaspäeval. Esmaspäeva ja kolmapäeva vahel saab kasutaja luua uue liiga või ühineda ühega mitteaktiivsetest liigadest, kuid ei saa nõustuda liigaga või seda aktiviseerida.

Aktiviseerimata liiga olek jääb muutumata. Seda saab aktiviseerida järgmiste nädalate jooksul või võib jääda igavesti mitteaktiivseks.

Turniiri lõpetanud sõprusliiga saab uuesti mitteaktiivseks, et Sa saaksid alustada uut ringi, kutsuda uusi meeskondi jne.
2010-01-18 22:55:32
Sokkeri nädal algab laupäevaga ja lõppeb reedega!
Hooaeg kestab kokku 16 nädalat - algab nädalaga 0 ja lõpeb nädalal 15.
Olenevalt nädalapäevast toimuvad Sokkeris mitmesugused uuendused ning mõned sündmused toimuvad kindlatel nädalatel.

Iga päev

- vigastatud mängijate arstlik läbivaatus
- staadionite ehitustööde uuendus
- mängijate väärtuse uuendus
- avaldatakse antud päeva ilmaennustus

Laupäev

- palgapäev palkade ja staadioni kulude jaoks
- uued noormängijad ühinevad noortekooliga
- sponsorid kannavad nädalase rahaülekande klubi kontole
- toimuvad rahvuskoondiste mängud
- (nädal 0) MM-kvalifikatsiooni turniiri grupid loositakse välja
- (nädal 1) Koostatakse grupid MM-le jõudnud meeskondadele

Pühapäev

- vanemate mängijate oskuste uuendus
- (nädal 1) lõppevad U21 ja rahvuskoondise peatreenerite valimised
- (nädalad 1-14) toimuvad liigamängud
- (nädal 15) üleminekumängud (vt. peatükk 12)
- (nädal 0) liigamänge ei toimu

Esmaspäev

- aktiviseeritud sõprusliigadele koostatakse voorude kalender
- fännklubi liikmete arvu uuendus
- mängijate vormi uuendus
- liigatabelite uuendus (pressi uuendus ajalehemüüjate nurgas)
- (nädal 0) hooaja boonused sponsoritelt ja fännidelt
- (nädal 15) algavad U21 ja rahvuskoondise peatreeneri valimised

Teisipäev

- nädalatel 1-14 noorteliiga mängud

Kolmapäev

- sõprusmängud peavad olema kolmapäevaks kokku lepitud.
- õhtul toimuvad sõpruskohtumised ja karika mängud. Karikas algab nädalal 0
- noorteliiga paaride loos

Neljapäev

- järgmiste karikasarja voorude koostamine (juhul, kui karikasari pole veel lõppenud)
- tabeli ja sõprusliiga oleku uuendus
- noormängijate treeningu edenemise uuendus
- mängijate treeningu edenemise ja vormi uuendus
- Sokkeri meistrite karika mängud, mis algavad nädalal 15

Reede

- U21 koondiste mängude toimumise aeg
- (nädal 15) mängijate vanuse ja palkade uuendus
- Sokkeri meistrite karika järgmise ringi paaride loos
2008-12-27 07:47:15
Iga riik sokkeris saab endale rahvuskoondise kohe kui see riik on olnud mängus ühe terve hooaja. Iga riigi rahvuskoondises saavad olla ainult selle sama riigi mängijad ja need mängijad valitakse sinna selle riigi rahvuskoondise treeneri poolt. Rahvuskoondiste mänge näevad kõik, olenemata sellest, kas neil on pluss või mitte.

Rahvuskoondise treeneri valimised

Rahvuskoondise treeneriks võivad kandideerida kõik, ükskõik mis riigist nad pärit on. Rahvuskoondise treener valitakse iga hooaeg demokraatlikult. Rahvuskoondise treener ei näe mängijate oskuseid. Erandiks on see, kui rahvuskoondise treeneri omad mängijad on koondises või mõni koondise mängija on üleminekute nimekirjas.

Mängijad

Iga maa rahvuskoondises saab korraga olla kuni 40 mängijat.
Rahvuskoondise mängijad on kaitstud vallandamise eest. Kui mängija on koondises ning on mänginud ka koondise eest vähemalt ühe mängu, siis läheb ta vallandamise korral automaatselt mängijate turule. Samamoodi on mängija kaitstud kui ta satud nn. „bot” meeskonda, mängija satub automaatselt müüginimekirja kui „bot” meeskond asendatakse.

Mängud

Sõpruskohtumised

Sõpruskohtumised toimuvad igal nädalal, väljaarvatud siis kui toimub MM-i mäng. Rahvuskoondise treener peab ise sõpruskohtumised kokku leppima – samamoodi nagu sõpruskohtumised lepitakse kokku tavaliste meeskondade vahel. Rahvuskoondise treener võib valida ükskõik millised selle riigi mängijad, mida ta juhib, koondisesse ja kasutada neid sel viisil nagu ise paremaks peab.

MM-i kvalifikatsioonid

Kvalifikatsioonimängudest võtavad osa kõik Rahvuskoondised. Meeskonnad jagatakse erinevatesse gruppidesse nende tasemepunktide järgi. Meeskonnad 1-7 lähevad guppi A, 8-14 gruppi B jne. Meeskonnad grupist A jaotatakse alagruppidesse esimeseks meeskonnaks, grupist B teiseks, grupist C komandaks jne.

Kvalifikatsiooni mängud ei toimu igal nädalal, seega saab kvalifikatsiooni hooajal pidada ka sõpruskohtumisi.

Maailmameistrivõistlused

Ainult 32 parimat meeskonda kvalifitseeruvad finaalidesse järgmistel alustel:
1. Koht kvalifikatsioonigrupis
2. Punktid kvalifikatsioonigrupis
3. Löödud väravad
4. Sisse lastud väravad
5. Võitude arv
6. Tasemepunktide arv kvalifikatsioonigruppide loomise hetkel

Finaalmängudeks jagatakse kõik edasipääsenud meeskonnad 8 gruppi (igas grupis 4 meeskonda), võttes arvesse nende tulemusi kvalifikatsiooni mängudes. 8 kõige tugevamat meeskonda määratakse jälle iga grupi esimeseks, järgmised 8 teiseks jne.
2008-12-27 07:48:26
Selles peatükis leiad Sa lühikese õpetuse sellest, mis puudutab reeglites kirjeldatud üksikuid päiseid menüüs.

Kasutaja menüü – parempoolne tulp

Paremal leiad Sa tulba 9 ikooniga, mis on viited kõige tähtsamatele kohtadele Sinu klubis:

- Uudised – viide koduleheküljele, kus avaldatakse mängu hõlmavaid uudiseid.

- Klubi lehekülg – viib Sinu klubi põhileheküljele, sealt saad juurdepääsu nii liigatabelile kui oma profiilile, kus Sa saad muuta oma kasutajanime, parooli, e-maili jne.

- Mängijad – Sinu klubis hetkel tööd omavate mängijate nimekiri, siin saad hankida kogu informatsiooni oma koosseisu kohta. Mängija individuaalsele leheküljele minnes saad Sa uurida tema kohta rohkem infot, teda vallandada või müüki panna.

- Mängud – Sinu viimaste mängude ja mängimata mängude nimekiri.

- Treening – siin saad Sa määrata oma treenereid, rakendada tööle uusi treenereid, määrata kehtivat lepingut omavatele treeneritele tegevusi. Sa saad ühtlasi minna treenerite lehekülgedele, kus saad vaadata nende individuaalseid oskusi, sõlmida nendega lepinguid, neid vallandada jne. Treeningu leheküljel on Sul võimalik valida individuaalne treening ja treeningu formatsioon.
+ Taktika - siin saad vaadata olemasolevaid ja luua uusi taktikaid.
+ Abitreener - aitab valida su mängijatele parima formatsiooni (saadaval ainult Plussi omanikele)

- Rahandus – siin omad Sa ülevaadet oma klubi sisse- ja väljamaksete üle praegusel ja eelmisel nädalal ning jälgida kontoseisu.

- Staadion – sel leheküljel leiad Sa informatsiooni, mis puudutab Sinu staadionit, siin saad Sa teha oma staadioni laiendamise maksumuse eelkalkulatsiooni või alustada ehitustöödega.

- Kontor – kontoris leiad Sa täiendava info selle kohta, mis Sinu klubis toimub, saad lugeda aruandeid, uurida fännklubi liikmete seisundit ja tuju. Samuti saad Sa jälgida praeguseid üleminekuid. Lisaks leiad Sa kasulikke viiteid teistele tähtsatele lehekülgedele.
+ Noored – kontrolli oma noortekooli, määra koolis olevate noormängijate maksimaalne number ja eduta noormängijad, kes on valmis ühinema põhikoosseisuga.
+ Sõprusmängud – erinevad andmed sõprusmängudest ja sõprusliigadest.
+ Meedia – määra klubi mänguvormid, klubi sümbol, avalda pressiteateid jne. (saadaval ainult Plussi omanikele)
+ Kontaktid – siin on nimekiri jälgitavatest mängijatest ja meeskondadest (saadaval ainult Plussi omanikele)

- Postkast – Sinu sooviavaldused suhtlemiseks teiste mängijatega.

Põhimenüü – vasakpoolne tulp

Siit menüüst leiad järgnevad viited oma riigi ja Sokkeri üldlehekülgedele:
- Riik – Sinu riigi peamine lehekülg, põhiline informatsioon, ametlike- ja sõprusliigade otsing. Failides on saadaval ka täiendavad leheküljed.
+ Regioonid – antud riigi regioonide nimekiri
+ Statistika (saadaval ainult Plussi omanikele)
+ Sündmused – tänaste sündmuste nimekiri riigis

- Otsing – kasutajate, mängijate ja meeskondade otsing

- Üleminekud – müüki pandud mängijate otsing

- Foorum – siin saad juurdepääsu foorumile, kus saad arutleda teiste kasutajatega. Kui foorumi nime kõrval on numbrid kujul (+x / +y), tähendab see, et foorumis on x kommentaari y arvus teemas, mida Sa pole veel lugenud. Sa pead järgima ka foorumi reegleid.

- Reeglid – viide reeglitele, mida Sa hetkel loed. :)

- Pluss – siit leiad Sa informatsiooni Plussi tellimisega kaasnevate eeliste kohta ning saad ka seda tellida.

Koosseisu määramine

Kui lähed oma mängude nimekirja leheküljele, leiad Sa mängimata mängude kõrvalt viite Mängu käsud. See viib Sind leheküljele, kus Sa saad valida mängijaid antud mängu jaoks, panna paika nende käsud ja valida õige taktika. Taktika vaade näitab mängija keskmist positsiooni ja võib natukene erineda sellest, mida Sa näed taktika redaktoris. Aseta oma mängijad valitud positsioonidele, vali taktika ja kliki lingil Salvesta. Seejärel näed Sa jälle lehekülge valitud koosseisuga. Et olla kindel, mine koosseisu redaktorisse ja kontrolli uuesti. Mõned brauserid võivad tekitada vigasid.

Mängu käskude määramine

Sisenedes mängude nimekirja leiad lingi Mängu käsud veel toimumata mängude juures. See juhatab Sind lehele kus saad valida mängijad antud mängule, anda neile käsud ja valida õige taktika. Taktika kuvatakse arvestades mängijate keskmist positsiooni ja see erineb mõneti sellest mida Sa näed Taktikate loojas. Vali 16 mängijat (11 algkooseisu ja 5 vahetusmeest) klikkides rippmenüüst nende nimedel ja määra nende positsioonid 1. kuni 16. Kontrolli, et Sul ei ole avakoosseisus rohkem kui 1 GK, 5 DEF, 5 MID ja 3 ATT käsuga mängijat, siis vali endale taktika ning vajuta nuppu ‚Salvesta’. Et olla kindel, mine koosseisu redaktorisse ja kontrolli uuesti. Mõned brauserid võivad tekitada vigasid.

Taktika redigeerimine

Taktika redaktori leiad Treeningu leheküljel või Koosseisu määramise leheküljel. Sa saad redigeerida ainult enda taktikaid, kui Sul pole ühtegi, peaksid sa kopeerima ühe olemasolevatest taktikatest. Selle tegemiseks vali taktika, mis saab olema aluseks Sinu uuele taktikale. Seejärel peaksid Sa valima sellele nime, et Sul oleks seda hiljem lihtsam leida. Klikkides lingil Loo, ilmub Sinu taktika nimekirja juba olemasolevate taktikate alla. Taktika redaktori kohale ilmub taktika nimi. Kui see on tõesti taktika, mida Sa tahaksid redigeerida, “püüa” oma hiire noolega väljaku keskelt pall. Hoides peal hiire vasakut klahvi, liiguta palli üle väljaku. Sa näed, kuidas mängijad liiguvad. Sama teeksid nad ka väljakul (eeldades, et nende kiirus ja visadus lubavad seda). Hetkeline palli positsioon näitab, kuidas mängijad peaksid olema tol hetkel väljakul rivistunud. Kui Sa tahad rivistust muuta, siis lihtsalt “pilla” pall valitud kohas ja paigalda mängijad soovitud positsioonidel. Osuta tähelepanu ka sellele, kas Su mängijad vahetavad liikuva palliga sujuvalt oma positsiooni. Sobimatu rivistus võib põhjustada olukorda, kus Sinu mängijad ei jõua õigeaegselt oma positsioonile, mis muudab Su taktika kasutuks.

Sa otsustad, millist mängustiili Sinu meeskond esitab, nt. otsustad, kui kaugele võivad kaitsjad rünnaku ajal minna, asetades mängijaid väljaku keskkohale kaugemale või lähemale, seeläbi tugevdades või nõrgendades valitud väljaku osi jne. Näiteid saab tuua lõpmatuseni. Mängijate rivistusega ja nende üksikhinnetega lehekülgedel näidatakse rakendatud taktika vaadet. Ära üllatu, kui see vaade erineb oluliselt sellest, mida Sa näed oma taktika redaktoris.
Programmid või skriptid, nii iseseisvad kui veebilehitseja lisad, mis:

- Töötlevad või korrastavad Sokkeri poolt pakutavaid andmeid
- Muudavad Sokkeri lehekülje välimust või kasutatavust
- Pakuvad uusi või muudavad olemasolevaid funktsioone Sokkeri lehel

on teretulnud Sokkeri poolt, kuna need tavaliselt suurendavad lehe kasutatavust.

Sellegi poolest, kui on kindlaks tehtud, et mõni selline programm või skript kahjustab mängu (näiteks spämmib, vähendab mängu reklaamitulu, tekitab suurt andmeliiklust või koormust Sokkerile), siis arendajad ja adminnid võivad:

- Keelata selle programmi või skripti avalikustamise või arutluse foorumis.
- Keelata selliste programmide või skriptide kasutamise ja karistada nende kasutajaid.
- Võivad rakendada juriidilisi meetmeid autori vastu.

Ainuke lubatud ja tagatud andmete saamise viis Sokkerist on XML teel aadressilt: http://online.sokker.org/xmlinfo.php. Seal asub andmete kogum, mida teatud tööriistadega võimalik tarbida on, et tõsta Teie Sokkeri kasutamise mugavust.

On lubatud kasutada kolmanda osapoole veebilehitsejate plug-in'e, et töödelda ekraani sisu Sokkeri lehitsemisel, kui need vastavad ülaltoodud juhistele ja ei ole kahjulikud mängule. Sokker ei kontrolli plug-in'ide arendust, seega tasub neid kasutades olla ettevaatlik, kuna need võivad sisaldada vigu, mis võivad tekitada juhuslikeid tõrkeid. Kui koged probleeme, siis enne meile veast teada andmisel keela ära kõik veebilehitseja plug-in'id. Kui vea on tekitanud mõni selline lisa, siis kõigepealt informeeri sellest plug-in'i loojat või kasuta selleks vastavat foorumi teemat.

Oskuste järjestus

0. tragic
1. hopeless
2. unsatisfactory
3. poor
4. weak
5. average
6. adequate
7. good
8. solid
9. very good
10. excellent
11. formidable
12. outstanding
13. incredible
14. brilliant
15. magical
16. unearthly
17. divine
17+. superdivine (mängija oskus on saavutanud maksimumi)

Fännide tujud

1. are furious
2. are losing hope
3. are depressed
4. believe in their club
5. are satisfied
6. are delighted with their club`s performance
7. are madly in love with their club

Fännide ootused

1. Totally outclassed here. Even your stars will be happy to get an opponent players autograph.
2. Your supporters hope the team won`t bring them too much shame in this match.
3. Supporters think the opponent is better, but with a little luck you could spring a surprise.
4. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to opponent team.
5. This match is expected to be a tough and even game by your supporters.
6. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to your team.
7. Rival is respectable by your supporters, but they expect a win.
8. Your supporters are sure of an easy win in this match.
9. Supporters come to eat popcorn, relax and watch a festival of goals from your team.

Nädalased staadioni hoolduse kulutused (1 koha kohta):0.75 $
Nädalased kulutused ühele kohale noortekoolis:1 000.00 $
Intressimäär vőlgade korral:4.5%
Maksimaalsed vőlad:-250 000 $
Pankroti piir:-500 000 $
Fännide liikmekaardi hind (hooaja kohta):125.00 $

Piletihinnad

Tribüün Piki joont Värava taga
Seisukohad 2.00 $ 2.00 $
Seisukohad katuse all 2.00 $ 2.00 $
Terrass 4.00 $ 4.00 $
Terrass katuse all 5.00 $ 5.00 $
Pingid 6.25 $ 6.25 $
Pingid katuse all 7.50 $ 6.25 $
Istmed 7.50 $ 6.25 $
Istmed katuse all 8.75 $ 7.50 $