Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
2012-03-25 08:32:44
Norėdami gauti komandą, pagrindiniame Sokker puslapyje esančioje meniu skiltyje pasirinkite Registracija. Registracijos formoje turėsite suvesti reikiamus duomenis ir elektroninio pašto adresą. Šis procesas gali būti atliekamas daug greičiau ir paprasčiau naudojantis Facebook anketa, nes dauguma laukelių užpildoma automatiškai, o jums belieka tik sugalvoti komandos pavadinimą.

Prisijungti prie žaidimo galėsite, kai bus patvirtinta jūsų registracija (nebent jūsų šalyje nebėra laisvų komandų). Po patvirtinimo jau bus sukurta jūsų komanda, todėl galėsite nustatyti rungtynių sudėtis, parinkti treniruotes, žiūrėti rungtynes ir tokiu būdu apsiprasti su šiuo žaidimu. Tačiau, kol administratoriai galutinai nepatvirtins jūsų registracijos, priėjimas prie kai kurių žaidimo funkcijų bus ribojamas, jūs negalėsite:
- rašyti forumuose ar balsuoti apklausose;
- rašyti laiškų;
- įsigyti pliuso;
- pirkti, parduoti ar reklamuoti žaidėjų;
- kelti kainas žaidėjų rinkoje;
- balsuoti ar būti kandidatu rinktinės trenerio rinkimuose;
- spėti rezultatus TV studijoje ar rašyti komentarus;
- sudaryti vartotojų sutarčių.

Kartais pasitaiko, kad šalies lygos yra pilnos ir nėra laisvų komandų. Tokiu atveju registracijos patvirtinimo gali tekti laukti ilgiau. Tačiau prašome neprarasti kantrybės, nes visos lygos yra prižiūrimos ir pastoviai atnaujinamos, o jei reikia ir plečiamos. Lygų plėtimas dažniausiai vyksta pasibaigus sezonui.

Komanda, kurią norite gauti, turi būti toje pačioje šalyje, iš kurios jūs esate kilęs, nebent jūsų šalies nėra Sokker. Jei šiuo metu jūs esate kitoje valstybėje, ir norite gauti komandą toje šalyje, privalote parašyti šiuo adresu admins@sokker.org.

Prašome laikytis garbingo žaidimo taisyklių, nurodytų antrame skyriuje. Pavyzdžiui, jei naudojatės tuo pačiu kompiuteriu su kitu komandos savininku, praneškite apie tai elektroniniu paštu admins@sokker.org

Laikinas Pliusas

Ką tik užsiregistravęs vartotojas iškart dovanų gaus 2 dienų pliusą, kai tik bus patvirtinta jo komanda. Dar 2 dienas nemokamu pliusu galės naudotis praėjus mėnesiui nuo registracijos. Tiesa šis laikinas pliusas nesuteiks šių privilegijų: nebus galima kurti asociacijų ar draugiškų lygų, rašyti straipsnių ar svečių knygose.

Anketos valdymas

Jūsų Sokker anketa gali būti ištrinta dėl kelių priežasčių:
- Jūsų komanda viršijo bankroto ribą ilgiau nei 14 dienų.
- Jūsų anketa buvo užblokuota, nes nesilaikėte garbingo žaidimo ar forumo taisyklių, kurios yra aprašytos antrame skyriuje.
- Neprisijungėte 50 dienų (kai šalyje beveik nebėra laisvų komandų, šis skaičius gali sumažėti iki 15 dienų, bet tik žemiausiuose šalies divizionuose. Tokiais atvejais, Sokker personalas apie tai praneš šalies forume). Turėkite omenyje, kad jei jūsų anketa buvo ištrinta dėl neaktyvumo, bet jūsų komanda vis dar egzistuoja (t.y. ji negavo naujo savininko), galite susisiekti su administratoriumi ir išsiaiškinti ar dar yra galimybė atgauti savo komandą.
- Anketa gali būti ištrinta vartotojo prašymu.

Bet kuriuo atveju, jei norėsite vėl prisiregistruoti prie Sokker, jums bus leista tai padaryti dar vieną kartą, tačiau turėsite palaukti 50 dienų, nuo paskutinio savo prisijungimo, prieš registruojantis iš naujo. Administratoriai gali praleisti laukimo periodą, jei ankstesnė jūsų registracija truko bent 18 mėnesių ir nebuvote baustas už taisyklių pažeidimus.

Pakvietimai

Kai kviečiate savo draugus prisijungti prie Sokker, galite paprašyti, kad jie pildydami savo registracijos anketą įrašytų jūsų prisijungimo vardą, laukelyje, kuriame nurodoma, koks žaidėjas pakvietė į žaidimą arba tiesiog jie gali registruotis per žemiau esančią nuorodą:

www.sokker.org/?buddy=jūsų_prisijungimo_vardas

Kaskart, kai jūsų pakviestas žaidėjas pirmą kartą įsigis pliusą, jūs taip galėsite 30 dienų nemokamai juo naudotis!
Tokiu atveju, jei jūs jau esate užsiprenumeravęs pliusą, jūsų prenumerata bus pratęsta 30 dienų.
2011-12-23 20:30:18
BENDORS SOKKER TAISYKLĖS

Kaip vartotojas, jūs turite laikytis pagrindinių žaidimo taisyklių. Žaidime draudžiama:
- turėti ar valdyti daugiau nei vieną komandą;
- parduoti ar perleisti komandą kitam vartotojui (nesvarbu ar jis jau žaidžia sokker ar yra visiškas naujokas);
- turėti komandą kitoje šalyje nei jūsų tautybė ar šalis kurioje gyvenate. Jei registruojatės žaidime būdamas kitoje valstybėje, ar jūsų šalies visai nėra Sokker duomenų bazėje, prašome apie tai pranešti elektroniniu paštu admins@sokker.org;
- vykdyti sandorius tarp komandų, kurių IP adresas sutampa, arba kurių savininkai naudojasi tuo pačiu kompiuteriu;
- padėti kitoms komandoms tyčia siūlant už jų parduodamus žaidėjus didesnę kainą nei rinkos;
- parduoti žaidėjus už ženkliai didesnę kainą, nei rinkos;
- laužtis į kitų komandų valdytojų anketas ar išgauti kitų žaidėjų slaptažodžius;
- naudoti programas, kurios gali kelti pavojų Sokker
- publikuoti duomenis kurie yra nelegalūs šiame puslapyje (pavyzdžiui pornografijos, rasizmo, fašizmo skelbimas, nelegalių programų ar puslapių, kurie siūlo tokias programas skelbimas) ar gali sukelti žalą kito vartotojo kompiuteriui (pavyzdžiui, užkrėsti virusais);
- naudotis puslapio klaidomis ar iškilusiomis problemomis siekiant asmeninės naudos (kiekviena pastebėta klaida turi būti pranešta administratoriams);
- pažeisti Sokker taisykles ar Forumų taisykles, kurios yra išdėstytos kitur.


BENDRAS VIENO KOMPIUTERIO (AR IP) NAUDOJIMAS

Griežtai draudžiama bet kuriam vartotojui valdyti daugiau nei vieną komandą. Tai viena iš svarbiausių šio žaidimo taisyklių.

Registruojantis, administratorius gali leisti keliems skirtingiems vartotojams susikurti komandas, kurių savininkai naudojasi tuo pačiu kompiuteriu ar IP adresu (pavyzdžiui, vienos šeimos nariams, ar draugams gyvenantiems tame pačiame bute/name).

Norėdami užsiregistruoti ir gauti leidimą naudotis tuo pačiu kompiuteriu ar IP adresu jums reikia nusiųsti elektroninį laišką adresu admins@sokker.org ir apibūdinti situaciją, taip pat surašyti VISŲ komandų pavadinimus bei vartotojų vardus, kurie naudosis tuo pačiu kompiuteriu ar IP adresu. Šis laiškas turi būti išsiųstas PRIEŠ registraciją. Jei jūs pamiršite šią sąlygą, tuomet galite būti įtartas kaip žaidėjas, turintis daugiau nei vieną komandą, bei susilaukti atitinkamos nuobaudos.

VISAIS ATVEJAIS, net tada, kai gautas leidimas registruoti komandas, kurios naudojasi vienu kompiuteriu ar IP adresu, BET KOKIE SANDORIAI tarp šių vartotojų, ar vartotojų kurie KADA NORS naudojosi tuo pačiu adresu ir kompiuteriu, yra nelegalūs.

Šių taisyklių nesilaikymas, taip pat ir bendrų taisyklių, kurios pateiktos aukščiau ar registracijos taisyklių pažeidimas (pavyzdžiui, kai vienas vartotojas užregistruoja daugiau nei vieną komandą) bus baudžiami nuobaudomis , kurios gali baigtis ir žaidėjo pašalinimu iš žaidimo.

KOMANDŲ DALINIMASIS / PRISIJUNGIMAS PRIE KITŲ VARTOTOJŲ KOMANDŲ

Komandos šiame žaidime gali būti kontroliuojamos tik vieno komandos savininko: komanda negali būti bendra kelių žaidėjų nuosavybė, bei negalima kitiems komandų valdytojams jungtis prie komandų, kurių savininkais jie nėra.
- išskirtiniais atvejais, kai komandos savininkas negali prisijungti prie komandos ilgą laiko tarpą ir yra būtinas komandos išlaikymas (pavyzdžiui komandos savininkui reikia atlikti kelis mėnesius trunkančia karinę tarnybą, jis yra paguldomas į ligoninę ar pan.) galima susisiekti su administratoriais (admins@sokker.org), kad šiai taisyklei tam tikrą laiko tarpą būtų taikoma išimtis.
- jei yra padaroma išimtis, asmuo „prižiūrintis“ kito vartotojo komandą gali TIK duoti nurodymus rungtynėms (naudoti galima tik tikrojo komandos savininko sukurtas taktikas) bei paaukštinti/atleisti jaunius mokykloje.
- prižiūrėtojas negali dalyvauti sandorių rinkoje ar pardavinėti žaidėjų (išskyrus jaunių pardavimą), rašyti pranešimus ar siųsti žinutes, ar vykdyti kitokią veiklą, kuri gali pakenkti ar suteikti pranašumą bet kuriai komandai.
- Tuo atveju, jei savininkas tuo pačiu yra ir Nacionalinės komandos treneris, apie leidimą prižiūrėti komandą turi žinoti visa bendruomenė, o prižiūrėtojas gali imtis tik tų veiksmų, kurie yra būtini, kad nacionalinė komanda galėtų žaisti rungtynes. Kaip alternatyvą, administratoriai gali surengti naujus rinktinės trenerio rinkimus.
- Kai komandos savininkas grįžta prie komandos vairo, jis privalo pasikeisti slaptažodį.
- Komandos prižiūrėtoju negali tapti asmuo, žaidžiantis toje pačioje lygoje.

SOKKER PERSONALAS IR NUOBAUDOS

Prižiūrėti, kaip laikomasi taisyklių, Sokker savininkai (plėtotojai) paskyrė Sokker administratorius. Jų tikslas yra padėti kitiems vartotojams, prižiūrėti, kad būtų laikomasi žaidimo taisyklių, bei užtikrinti saugumą bei tinkamą naujų komandų registraciją. Administratoriams yra suteikiami įgaliojimai imtis veiksmų prieš nusižengusius vartotojus bei pritaikyti jiems nuobaudas. Savo nuožiūra administratoriai gali atlikti šiuos veiksmus:
- skirti komandai finansinę baudą;
- skirti vartotojui paskutinės progos įspėjimą („geltoną kortelę“) – tai reiškia, kad yra suteikiamas paskutinis šansas garbingai žaisti Sokker.
- užblokuoti vartotojo anketą (įskaitant ir bet kokią galimybę kada nors vartotojui grįžti į žaidimą)
- taikyti kitokias sankcijas vartotojams, kurios dar nėra nurodytos.

Administratoriai turi teisę šias priemones apjungti tam, kad būtų užtikrintas sąžiningumas bei žaidimo saugumas.

Administratoriai pasilieka sau šias teises:
- neatskleisti savo darbo detalių ar sprendimų kitiems vartotojams
- siekiant užtikrinti slaptumą, riboti priėjimą prie informacijos kuri gali paveikti vartotoją, kurio atvejis jau yra išnagrinėtas
- rankiniu būdu sureguliuoti ar nustatyti sandorio kainą, jei sumokėta suma yra/buvo žymiai didesnė nei rinkos kaina (pavyzdžiui buvo permokėta ar sandoris kelia įtarimų)
- skirti nuobaudas arba visam laikui užblokuoti vartotojo anketą jei jis skelbia nepageidaujamą reklamą kitiems vartotojams, juos įžeidinėja ar vartoja keiksmažodžius (tai apima ne tik forumus, bet ir privačias žinutes)
- užblokuoti vartotojo anketą kilus bet kokiems įtarimams, kad jis valdo daugiau nei vieną komandą (jei esate informavęs administratorius apie vieno kompiuterio naudojimą, ši nuobauda nėra taikoma)
- ignoruoti visus prašymus atstatyti prarastus duomenis (žaidėjus, stadioną, trenerius, jaunius), jei anketos saugumu tinkamai nesirūpino pats savininkas (pavyzdžiui, atskleidė savo slaptažodį kitam vartotojui ar slaptažodis liko išsaugotas kompiuterio naršyklėje, prie kurio gali prieiti kiti asmenys). Duomenys taip pat neatstatomi, jei vartotojas pats padaro klaidas. Kitais atvejais (pavyzdžiui, buvo įsilaužta į anketą) duomenys, jei tik įmanoma, gali būti atstatyti.
- paprašyti vartotojų, kad jie įrodytų savo tapatybę, tais atvejais kai reikia užtikrinti žaidimo saugumą bei sąžiningumą.

Administratoriai paprastai neatliks šių veiksmų, bet pasilieka teisę jų imtis išskirtiniais atvejais:
- įsikišti tais atvejais, kai už parduodamą žaidėją nėra siūloma suderėta kaina: šis atvejis yra abipusio susitarimo tarp pirkėjo ir pardavėjo reikalas ir jis nėra prižiūrimas Sokker personalo
- pašalinti iš pardavimų bet kurį žaidėją jei to prašo pirkėjas, pardavėjas ar bet kas kitas
- pašalinti žaidėją iš pardavimų, jei žaidėjas buvo įdėtas į rinką vadovaujantis komandos avininko emocijoms
- prisijungti prie vartotojo komandos be jo leidimo (pavyzdžiui, siekiant pašalinti rasistinio turinio pranešimą komandos žurnale, kurios savininkas užblokuotas arba neaktyvus).

Kiekviena svarstoma problema bus vertinama atskirai, atsižvelgiant į bendrą praktiką, taip siekiant užtikrinti sąžiningą sprendimų priėmimą. Tai gali lemti nuobaudos padidinimą arba sumažinimą, dėl tam tikrų nusižengimų, kuriuos savo nuožiūra įvertins administratorius.

Nerašykite administratoriams iš kitų vartotojų anketų. Jei jūsų komanda buvo užblokuota, vienintelis būdas susisiekti su Sokker personalu – elektroninis adresas admins@sokker.org. Visais kitais atvejais, norint susisiekti su administratoriumi, rašykite laiškus ne daugiau kaip 2 administratoriams. Prašome, pasižiūrėkite kurie iš jų yra prisijungę, ir tada vienam arba dviem iš jų parašykite laišką per vidinį Sokker paštą ir laukite, kol jūsų laiškas bus perskaitytas.

Kiekvienas atvejis, kuris nėra aprašytas taisyklėse, bus sprendžiamas žaidimo administratorių.

Administratoriams padeda forumų moderatoriai. Moderatoriai prižiūri forumuose vykstančias diskusijas, naujienų pranešimus, svečių knygos įrašus, komandų pavadinimus bei jų logotipus bei visą kitą bendruomenės veiklą siekdami užtikrinti, kad visos diskusijos vyktų kultūringai ir be įžeidinėjimų. Jei moderatorius pastebi, kad vartotojas pažeidinėja taisykles, jis turi teisę imtis šių priemonių:
- duoti įspėjimą;
- uždrausti dalyvauti diskusijose;
- paprašyti administratorių, kad jie pažeidėjui skirtų griežtesnę bausmę (baudą ir/arba užblokuoti anketą).

Konkrečias forumų taisykles galite rasti Forumo Statute, per šią nuorodą arba Forumo titulinio puslapio viršuje.

Sprendimas DĖL BET KOKIOS nuobaudos (tiek skiriamos moderatoriaus, tiek administratoriaus) yra priimamas moderatoriaus arba administratoriaus nuožiūra, ir šis sprendimas negali tapti viešų diskusijų objektu. Jei vartotojui kyla klausimų dėl priimto sprendimo, paskutinė priemonė tam klausimui išspręsti - parašyti elektroninį laišką adresu admins@sokker.org, kuriame jis turi išdėstyti savo problemą. Po to administratoriaus(-ių) priimtas sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Taisyklių nežinojimas nėra pateisinama priežastis jų nesilaikyti (nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės).
2011-05-19 05:09:38
Jūsų klubas, kaip ir bet kuris tikras futbolo klubas, turi savo stadioną, žaidėjus, trenerius ir jų asistentus, taip pat jaunimo mokyklą. Valdant komandą, susidaro nemažai išlaidų tokių kaip: atlyginimai, žaidėjų pirkimo išlaidos, stadiono išlaikymo ir statybos išlaidos ir t.t. Jūsų klubas turi išlikti finansiškai likvidus, kitaip rizikuojate bakrutuoti. Daugiau informacijos apie tai, kaip valdyti komandą, rasite kituose skyriuose.

Bankrotas

Komandų savininkai, kurių klubai yra arti bankroto ribos (balansas viršija -2 000 000 LT ribą) prie komandos galės prisijungti 72 valandas nuo paskutinio savo prisijungimo (pavyzdžiui, šeštadienį jūs prisijungiate ir po finansinių atnaujinimų jūsų balansas viršija nurodytą limitą, tai reiškia, kad jūs prie komandos galite prisijungti 72 valandas t.y. iki antradienio)

Šios 72 valandos suteikiamos tam, kad būtų galima sutvarkyti komandos balansą - parduoti žaidėjus, atleisti trenerius ir pan. Kai 72 valandos baigiasi, žaidėjas negali prisijungti prie komandos tol, kol finansinė būklė nepagėrėja iki reikiamo lygio (balansas turi būti iki -2 000 000 Lt).
Jei balansas sutvarkomas, komandos savininkas vėl gali prisijungti prie komandos. Tačiau jei šis balansas višys limitą 14 dienų, komandai bus paskelbtas bakrotas, kaip nurodyta pirmame skyriuje apie anketos valdymą.
2011-12-23 20:32:22
Kiekvienas žaidėjas turi 8 pagrindinius įgūdžius. 7 iš šių įgūdžių (greitis, perdavimai, žaidimo organizavimas, gynyba, puolimas, technika ir vartininko įgūdis) svyruoja nuo tragiško iki dieviško. Ištvermė svyruoja nuo tragiškos iki nuostabios. Kuo aukštesnis kiekvieno įgūdžio lygis, tuo geresnis bus žaidėjo pasirodymas aikštėje, jam skirtoje pozicijoje.

Pagrindiniai įgūdžiai

Greitis

Nuo greičio priklauso, koks žaidėjo judėjimo tempas aikštėje. Tai daro įtaką žaidėjo greičiui bėgant link kamuolio ir greičiui, kai žaidėjas bėga ir varosi kamuolį. Greitesni žaidėjai turi didesnius šansus pabėgti nuo varžovų ar juos pavyti. Vartininkai su aukštu greičio įgūdžiu yra daug efektyvesni neutralizuojant puolėjus.

Perdavimai

Perdavimai lemia, kaip tiksliai žaidėjas perduoda kamuolį komandos draugams (tiek spirdamas, tiek perduodamas kamuolį galva). Perdavimo tikslumas - tai ir teisingai pasirinkta kryptis, ir perdavimo stiprumas, nuo kurių priklauso, kaip komandos draugas turės priimti kamuolį (kuo labiau apskaičiuotas tikslumas, tuo lengviau priimti perdavimą).

Žaidimo organizavimas

Žaidėjai su aukštu žaidimo organizavimo įgūdžiu greičiau priima sprendimus ir dažniausiai pasirenka geriausioje pozicijoje esantį komandos draugą, kuriam galima atlikti perdavimą. Jei jūsų žaidėjo žaidimo organizavimo lygis yra žemas, jis gali pradėti dairytis aplink ieškodamas, kam perduoti kamuolį. Tokiu atveju žaidėjas praranda greitį ir varžovui yra lengviau atimti iš jo kamuolį.

Gynėjas

Kuo aukštesnis gynėjo įgūdis, tuo didesnė tikimybė, kad žaidėjas atims iš varžovo kamuolį. Šis įgūdis ypač svarbus gynėjams. Tačiau tiek saugai, tiek puolėjai su aukštu gynybos įgūdžiu gali sukurti progas įvarčiui, perimdami iš varžovų kamuolius jų aikštės pusėje. Ar žaidėjas sugebės atimti kamuolį ar ne, taip pat priklauso nuo varžovo technikos įgūdžio: kuo geresnė technika, tuo didesnė tikimybė, kad žaidėjas prasiverš.

Puolimas

Nuo puolimo įgūdžio priklauso smūgiavimo tikslumas ir stiprumas. Žaidėjai su aukštu puolimo įgūdžiu rečiau nepataikys į vartus (mažesnė tikimybė išvysti tokį žaidėją spiriant aukštai virš vartų) ir jų smūgius yra daug sunkiau atlaikyti vartininkams. Šis įgūdis svarbus visiems žaidėjams, kurie gali turėti galimybių smūgiuoti į vartus (ne vien tik puolėjams).

Technika

Technika svarbi daugeliui žaidimo aspektų.
- perdavimo valdymas; žaidėjas su žemu technikos įgūdžiu gali netiksliai paspirti kamuolį visiškai paprastoje situacijoje.
- kamuolio varymosi greitis; žaidėjai su žemu technikos įgūdžiu kamuolį varysis daug lėčiau, nei pavyzdžiui, žaidėjai, kurių greitis yra identiškas, bet technika yra aukšto lygio.
- technika labai svarbi, norint apsivaryti gynėją bei atliekant klaidinančius judesius su kamuoliu.
- yra tikimybė nepataikyti į kamuolį bandant atlikti vieno prisilietimo perdavimą.

Vartininkas

Šis įgūdis naudingas tik vartininkams. Nuo jo priklauso, kaip efektyviai vartininkas sugebės apginti vartus. Kuo aukštesnis įgūdis, tuo dažniau vartininkas pagaus kamuolį arba numuš jį protingai (toliau nuo varžovo puolėjų).

Ištvermė

Vykstant rungtynėms, žaidėjai pavargsta. Kai tai įvyksta, jie nebebūna tokie efektyvus, nes praranda dalį savo įgūdžių. Tik žaidimo organizavimo įgūdis nesikeičia vykstant rungtynėms. Nuovargio lygis yra susijęs ne su tiesiogiai aikštėje praleistu laiku, bet su žaidėjo aktyvumu. Kuo daugiau jis bėgioja ir dalyvauja žaidime, tuo labiau jis pavargsta. Žaidėjai su aukšta ištverme pavargs mažiau nei kiti. Taip pat nepamirškite, kad netreniruojant ištvermės ji po truputį krenta.

Papildomi žaidėjo kriterijai

Forma

Nuo formos priklauso, ar žaidėjas gali pasinaudoti savo įgūdžiais visu pajėgumu. Žaidėjai, kurių forma yra žema, aikštėje atrodys prasčiau, nei būdami geresnės formos.

Taktinė drausmė

Nuo jos priklauso kaip tiksliai žaidėjas laikysis numatytos taktikos rungtynėse. Taktinė drausmė susideda iš kitų dviejų įgūdžių: patirties ir komandinio darbo.

Patirtis:
Patirtis kaupiama rungtyniaujant. Patirties lygis priklauso nuo sužaistų rungtynių skaičiaus, žaidėjo aktyvumo rungtynėse (procentinis vertinimas) bei rungtynių rūšies (draugiškos, oficialios, nacionalinės komandos). Žaidėjams, kurių patirtis žema, šis įgūdis kyla greičiau, nei tiems, kurie jau turi didelę patirtį.

Priklausomai nuo patirties lygio, gynėjai gali paprasčiausiai užblokuoti ar bent šiek tiek sulėtinti varžovą, bėgant link kamuolio. Tiesa šito jie negali atlikti, kai kova dėl kamuolio vyksta ore.

Komandinis darbas:
- Parodo, kaip gerai žaidėjas supras trenerio taktinius nurodymus ir kiek žaidėjas išmoko būdamas komandoje.
- Kinta per treniruotes kiekvieną savaitę kaip ir kiti įgūdžiai, nepriklausomai nuo to, koks įgūdis treniruojamas. Komandinio darbo tobulėjimas daugiausiai priklauso nuo pagrindinio trenerio bendro įgūdžio. Tai reiškia, kad komandinio darbo lygis gali nukristi, jei pakeičiate trenerį, o naujo trenerio bendras įgūdis yra žemesnis nei ankstesnio.
- Priklauso nuo laiko, kuris praleidžiamas aikštėje kiekvieną savaitę
- Asistentai gali padėti pakelti komandinio darbo įgūdį, bet jų įtaka yra daug mažesnė, lyginant su jų daroma įtaka kitiems įgūdžiams.
- Senesnių žaidėjų komandinis darbas kyla ir krenta lėčiau (jie labiau priešinasi permainoms).
- Po kiekvieno sandorio, parduoto žaidėjo komandinis darbas nukrenta iki žemiausio lygio.

Talentas

Užslėpta žaidėjo savybė, nuo kurios priklauso, kaip greitai žaidėjas gali pagerinti savo įgūdžius, jei jie treniruojami. Talentas svarbus tiek pagrindinės, tiek jaunių komandos žaidėjams.

Amžius

Po kiekvieno sezono jūsų žaidėjai pasensta vienais metais. Jaunesni žaidėjai treniruojasi greičiau. Jei žaidėjo amžius pasiekia 30 metų, jo įgūdžiai gali po truputį nykti. Kuo senesnis žaidėjas, tuo greičiau jis praranda įgūdžius.

Vertė

Apytikslė žaidėjo vertė priklauso nuo jo įgūdžių. Žaidėjo vertė nebūtinai sutampa su žaidėjo rinkos verte, kai jis yra parduodamas.

Atlyginimas

Nurodyta kontrakte suma, kuri mokama kas savaitę ir priklauso nuo žaidėjo įgūdžių. Kiekvieno sezono pradžioje kontraktai yra persvarstomi ir taip nustatoma nauja žaidėjo alga.

Ūgis

Aukštesni žaidėjai turi geresnes galimybes laimėti oro dvikovas dėl kamuolio. Tačiau žemesni žaidėjai greičiau įsibėgėja iš startinės padėties (didžiausias greičio lygis vis tiek priklauso nuo esamo greičio įgūdžio, o ne nuo ūgio).

Kamuolio pasimetimas ir bėgimas

Kai žaidėjas aikštėje pamato laisvą plotą, į kurį gali įbėgti, jis turi galimybę pasimesti kamuolį į priekį. Atlikus kamuolio pasimetimą, žaidėjas gali greičiau bėgti, nes nebereikia varytis kamuolio. Kaip tiksliai jis sugeba pasimesti kamuolį priklauso nuo žaidėjo technikos įgūdžio bei patirties.

Čiuožimas

Žaidėjas turi galimybę „čiuožti" ir pasiekti kamuolį, kurio kitu būdu jam pasiekti nebeįmanoma. Kaip žaidėjas sugeba pasinaudoti čiuožimu, priklauso nuo jo gynybos įgūdžio bei patirties.

Žaidėjo atleidimas

Jei žaidėjas yra niekam tikęs ir galvojate, kad net neverta dėti jo į pardavimus, jūs galite jį atleisti. Jei atleidžiate žaidėją, jis nebegalės rungtyniauti ne tik už jūsų, bet ir už bet kurią kitą komandą. Jie tiesiog paliks Sokker pasaulį.

Žaidėjai, kurie yra Nacionalinės komandos nariai, negali būti atleisti. Žaidėjai, kurių įgūdžiai yra pakankami, kad galėtų atstovauti rinktinei, tačiau nėra įtraukti į nacionalinę komandą, gali būti atleisti.

Nacionalinės komandos žaidėjai iš nevaldomų komandų bus įdėti į pardavimų rinką (jei jie yra įtraukti į Nacionalinės komandos sudėtį ir yra sužaidę bent vienas rungtynes vilkint jos marškinėlius), kai tik naujas valdytojas perims tą komandą, ir gaus naujus žaidėjus.
2011-12-23 20:33:33
Kokia gi komanda be trenerio? Nekokia tiesa? Be trenerių jūsų komanda visiškai neprogresuotų.
Treneriai rūpinasi, kad žaidėjai tobulintų savo įgūdžius, taip pat prižiūri jūsų jaunimo komandą.

Treniravimo pajėgumas

Visi treneriai turi tam tikrą treniravimo pajėgumą treniruojant kiekvieną iš aštuonių įgūdžių. Tiesa visi šie treniravimo pajėgumai aktualūs tik pagrindiniam treneriui, nes kitiems svarbiausia tik pagrindinis trenerio įgūdis (žiūrėti žemiau). Įgūdžiui, kurį ketinate treniruoti žaidėjams, turėtumėte bandyti susirasti trenerį, su kuo aukštesniu treniravimo pajėgumu toje pozicijoje.

Bendras įgūdis

Bendras trenerio įgūdis priklauso nuo visų treniravimo pajėgumų kiekvienam įgūdžiui sumos. Šis įgūdis labai svarbus trenerio asistentams - kuo aukštesnis jų bendras įgūdis, tuo efektyviau jie padeda pagrindiniam treneriui. Taip pat savo jaunimo komandai turėtumėte parinkti trenerį su kuo įmanoma aukštesniu bendru įgūdžiu. Kuo aukštesnis bendras įgūdis, tuo greičiau tobulės jūsų jauniai.

Atlyginimai

Paprastai, kuo geresnis treneris, tuo didesnis jo atlyginimas. Iš pradžių jūs negalėsite sau leisti įsigyti aukščiausios klasės trenerių, nebent norite nuvaryti savo komandą į bankrotą. Trenerio alga nėra derybų objektas - ji išlieka visą laiką tokia pati, kokia nurodyta pasirašant kontraktą su klubu.

Amžius

Jūsų treneris yra žmogus, todėl tam tikru momentu jis gali nuspręsti baigti savo trenerio karjerą. Nenustebkite kai treneris įteiks jums atsistatydinimo pareiškimą ir iškeliaus užtarnautų atostogų į Bermudus.

Trenerių paieška

Kai tik gaunate komandą, jūsų klube jau būna keletas trenerių. Jie nėra geriausi treneriai, kokius galite turėti: klube jie buvo laikomi tik todėl, kad turėjo pažįstamų ankstesnių klubo savininkų tarpe. Tačiau jie turi vieną labai didelį privalumą - jų mažos algos. Jūs galite juos be didesnių problemų atleisti ir ieškotis geresnio personalo.

ps: logiškiau būtų iš pradžių susirasti geresnį personalą, o po to atleisti nereikalingus trenerius :)

Verbavimas

Trenerių ieškoti galite naudodamiesi trenerių paieškos anketa. Trenerių verbavimas tokiu būdų kainuoja. Kuo tiksliau nurodote pageidaujamus treniravimo pajėgumus, tuo didesnis mokestis yra taikomas. Šį mokestį jūs privalote sumokėti, net ir tuo atveju, jei rastas treneris neatitinką jūsų pasirinktų kriterijų.
Dažniausiai bus surastas treneris, kurio įgūdžiai apytiksliai atitinka jūsų nurodytus kriterijus paieškoje. Jei jis atitinka jūsų lūkesčius, galite jį priimti ir pasiūlyti kontraktą. Pasirašant kontraktą, papildomų mokesčių nėra, tačiau kai kontraktas yra nutraukiamas, treneriui sumokamas savaitės atlyginimas. Atleisti trenerį, su kuriuo kontraktas nepasirašytas, nieko nekainuoja.
patarimas: ieškant trenerio, su tam tikru bendru įgūdžiu (asistento ar jaunių trenerio), paieškos anketoje užpildykite visus laukus tokiu dydžiu, kaip ieškomo trenerio įgūdis (pavyzdžiui, ieškant vidutiniško trenerio, visus laukus pasirinkite vidutiniškus).

Trenerių atleidimas

Kaip minėta anksčiau, atleisti trenerį, kuris komandoje neužima jokių pareigų, nieko nekainuoja. Tačiau, kai treneris pradeda eiti pareigas, jį atleisti kainuoja vienos savaitės atlyginimą. Atleistas treneris yra įtraukiamas į trenerių rinką.

Trenerio paskyrimas

Kai jūs sutinkate pasamdyti trenerį, jis yra įtraukiamas į jūsų komandos personalą. Jį galite rasti treniruočių puslapyje, skiltyje "Neužima pareigų". Tai reiškia, kad treneris yra pasamdytas, bet jam nėra paskirtos jokios pareigos. Tokias pareigas, kaip pagrindinio trenerio, asistento ar jaunių trenerio, gali užimti bet kuris treneris, su kuriuo esate pasirašę kontraktą. Todėl būtinai paskirkite trenerį į tas pareigas, dėl kurių su juo buvo pasirašytas kontraktas. Keisti trenerius pareigose nieko nekainuoja (pavyzdžiui, paaukštinti asistentą iki pagrindinio trenerio pareigų ir t.t.) Bet kuris treneris, kuriam neskirtos jokios pareigos ir toliau gaus atlyginimą (net jei jie nieko neveikia!)

Trenerių rinka

Trenerį, kuris neturi darbo jokiame klube, galima rasti trenerių rinkoje. Norėdami įsigyti trenerį rinkoje, už jį turite pasiūlyti didesnę kainą, nei konkurentai. Jei jūsų klubas pasiūlys didžiausią kainą iki aukciono pabaigos, treneris atvyks į jūsų klubą ir pasiims šiuos pinigus kaip paskatinimą gerai dirbti. Jei treneriui aukcione niekas nepateikia pasiūlymo, jis yra pašalinamas iš rinkos.
2011-12-23 20:34:39
Jei norite, kad jūsų komanda vystytųsi ir jos rodomi rezultatai gerėtų, žaidėjai turi būti tinkamai treniruojami. Kiekvieną savaitę galite pasirinkti, kokį įgūdį tobulinsite per individualias treniruotes. Treniruojant daugumą įgūdžių reikia, kad žaidėjas rungtyniautų parinktoje pozicijoje tą savaitę vykstančiose rungtynėse (draugiškose, taurėje ar lygos rungtynėse).

Žaidėjas, kuris per savaitę du kartus rungtyniavo toje pačioje pozicijoje (pavyzdžiui, kaip gynėjas), treniruosis greičiau, nei tas, kuris žaidė tik vieneriose rungtynėse. Taip pat, žaidėjas, kuris rungtyniavo oficialiose varžybose, treniruosis greičiau, nei tas, kuris žaidė tik draugiškose. Jei žaidėjas per savaitę rungtyniavo dviejose skirtingose pozicijose, užskaitomos tik paskutinės rungtynės. Nauda, kai žaidėjas rungtyniauja toje pačioje pozicijoje dvi rungtynes per savaitę, maža - jis gaus beveik tokio paties lygio treniruotę, kaip ir žaisdamas vienas rungtynes. Jei žaidėjas dalyvavo tik Nacionalinės komandos rungtynėse, jis gaus 33% įprastos treniruotės. Jei rungtynėse žaidžiamas pratęsimas, žaidėjai negauna papildomų treniruočių, nes jie būna per daug pavargę.

Treniruočių efektyvumo skirtumas tarp draugiškų ir oficialių rungtynių yra nedidelis. Žaidėjas, kuris rungtyniavo tik draugiškose, treniruosis tik truputį lėčiau, nei pagrindinės sudėties žaidėjas. Šis skirtumas yra dar mažesnis, kai žaidėjas gauna treniruotę už dvi rungtynes, vietoj vienų.

Kiekvienas žaidėjas turi užslėptą savybę - talentą. Kuo talentingesnis žaidėjas, tuo geriau jis išnaudoja treniruotes ir greičiau tobulina savo įgūdžius. Senstant ši savybė po truputį prastėja: kuo senesnis žaidėjas, tuo ilgiau užtruks įgūdžio treniravimas. Be individualių treniruočių, taip pat vyksta ir bendrosios treniruotės. Visi žaidėjai dalyvavę tos savaitės rungtynėse dalyvauja šiose treniruotėse. Tiesa, šių treniruočių efektyvumas yra žymiai mažesnis nei individualių.

Abiejų šių - individualių ir bendrųjų - treniruočių kokybė labiausiai priklauso nuo pagrindinio trenerio. Didžiausią įtaką daro jo treniravimo pajėgumai, o jo pagrindinis įgūdis neturi įtakos treniruočių efektyvumui. Rinkitės tokį pagrindinį trenerį, kuris turėtų kuo aukštesnį treniravimo pajėgumą tam įgūdžiui, kurį ruošiatės treniruoti. Kiek jums svarbūs kiti treniravimo pajėgumai turėsite nuspręsti patys, be to, geresni treneriai ir kainuoja brangiau.

Trenerio asistentai gali būti labai naudingi, siekiant padidinti treniruočių efektyvumą. Kuo geresnis asistentas (kalbama apie pagrindinį jo įgūdį), tuo labiau jis padeda pagrindiniam treneriui. Tačiau nenusamdykite per daug asistentų. Jei pasamdysite daugiau nei 3, jie pradės ginčytis, dėl ko treniruotės nebebus efektyvios arba visai neįvyks.

Žaidėjas, pasirodęs aikštėje po keitimo, treniruosis tiek, kiek laiko praleis rungtynėse. Žaidėjas turi rungtyniauti toje pačioje pozicijoje (deff, att ir t.t.) abiejose vienos savaitės rungtynėse, kitaip treniruotes gaus tik už paskutines rungtynes (net jei treniruojate greitį). Tik treniruojant ištvermę pozicija nesvarbi.

Ištvermės treniravimas

Greičiausiai kylantis įgūdis. Ištvermės treniruotes gauna visi komandoje esantys žaidėjai, nepriklausomai nuo to ar rungtyniavo. Žaidėjo amžius ir talentas šioms treniruotėms neturi įtakos - visi treniruojasi tokiu pačiu greičiu. Aukščiausias ištvermės lygis - nuostabi.

Greičio treniravimas

Greičio treniruotes gauna visi žaidėjai, rungtyniavę bent vienose tą savaitę vykusiose rungtynėse. Priešingai nei treniruojant ištvermę greičio treniruočių efektyvumas priklauso nuo žaidėjų amžiaus ir talento.

Puolimo treniravimas

Puolėjai (ATT pozicija) treniruojasi efektyviausiai, saugams šis įgūdis kyla truputį lėčiau (MID), o gynėjams (DEF) ir vartininkams (GK) šios treniruotės mažai efektyvios.

Perdavimų treniravimas

Geriausiai perdavimų treniruotes įsisavina saugai (MID), žaidėjai rungtyniavę kitose pozicijose treniruojasi lėčiau
Jei norite padidinti treniruočių efektyvumą ir perdavimus treniruoti kitos pozicijos žaidėjams (ne saugams), galite tai daryti, tačiau sumažės saugų treniruočių efektyvumas.

Žaidimo organizavimo treniravimas

Žaidimo organizavimo treniruotės panašios į perdavimu. Saugai (MID)šias treniruotes įsisavina greičiausiai. Žaidimo organizavimą taip pat galite treniruoti žaidėjams, rungtyniaujantiems kitose pozicijose, tačiau treniruotės nebus tokios efektyvios, kaip treniruojant saugus.

Gynybos treniravimas (kamuolio perėmimas)

Galite pasirinkti poziciją iš ATT, MID ir DEFF, kuri tą savaitę efektyviausiai išnaudos gynybos treniruotes. Pasirinkus vieną iš šių pozicijų, likusios gynybos treniruotes įsisavins lėčiau.

Technikos treniravimas

Kaip ir su gynyba, efektyviausiai treniruotes įsisavina ta pozicija, kuri pasirinkta treniruotėms tą savaitę.

Vartininko treniravimas

Tik vartininkai (GK pozicija) žaidę tos savaitės rungtynėse gauna šias treniruotes.

Taktinės drausmės įgūdis

Taktinės drausmės įgūdis kyla/krenta nepriklausomai nuo to, kokia pozicija ir kokie įgūdžiai treniruojami. Šį įgūdį sudaro du kiti žaidėjo įgūdžiai: patirtis ir komandinis darbas.
Patirtis gaunama ar prarandama priklausomai nuo to, keliose rungtynėse žaidėjas dalyvavo, jo aktyvumo bei rungtynių rūšies. Nedidelę patirtį turintiems žaidėjams šis įgūdis kyla greičiau, nei tiems, kurių patirtis yra aukšto lygio.
Komandinis darbas parodo, kaip gerai žaidėjas supras ir išmoks trenerio parengtas taktikas ir kiek žinių jis įgavo atstovaudamas komandai. Šis įgūdis labiausiai priklauso nuo vyriausiojo trenerio pagrindinio įgūdžio.
Komandiniam darbui įtaką daro laikas, praleistas aikštelėje kartu su komanda. Senesniems žaidėjams šis įgūdis kyla/krenta lėčiau (jie labiau "priešinasi pokyčiams"). Kaskart, kai žaidėjas yra parduodamas ir atvyksta į naują komandą, jo komandinis darbas nukrenta iki žemiausio lygio.
2011-12-23 20:27:19
Jūsų komanda gali turėti jaunimo mokyklą, kurioje treniruojami jauni žaidėjai. Jauniai - tai žaidėjai, kurie turi per mažai patirties arba nepakankamai gerus įgūdžius, kad galėtų dalyvauti oficialiose rungtynėse.

Vietų skyrimas

Jaunių mokykloje jums reikės paskirti norimą vietų skaičių, kurias užims jauniai. Kai kurios vietos turėtų būti paliktos laisvos, kad į jas galėtų ateiti naujokai. Kiekvienos vietos išlaikymas kas savaitę kainuoja (žiūrėkite 18 skyrių). Didžiausias galimas vietų skaičius mokykloje - 30. Kas savaitę prie jaunių mokyklos gali prisijungti naujų žaidėjų, jei tam yra laisvų vietų. Naujų jaunių skaičius per savaitę gali svyruoti nuo 0 iki 6 (t.y. daugiausia per savaitę gali ateiti 6 jauniai). Jei laisvų vietų skaičius yra mažesnis, nei norinčiųjų prisijungti prie jaunių mokyklos žaidėjų kiekis, kai kurie jaunių prašymai bus atmesti, bet jūs niekada nežinosite, koks žaidėjas nebuvo priimtas į mokyklą... Tai gali būti tiek bevertis žaidėjas, tiek potenciali jūsų komandos žvaigždė.

Jaunių komandos žaidėjai

Jaunis mokykloje turi būti treniruojamas tam tikrą savaičių skaičių (kiekvienam žaidėjui šis skaičius būna individualus). Galima matyti kokioje pozicijoje geriausiai gali atsiskleisti jaunio įgūdžiai (aikštės žaidėjas arba vartininkas), amžių, bendrą įgūdį, kurį įvertina jūsų jaunių treneris ir savaičių skaičių, kurį turi praleisti jaunis mokykloje, kol galės būti pakviestas į pagrindinę komandą. Visų žaidėjo įgūdžių nematote, nes jie yra užslėpti iki to momento, kol jaunis yra paaukštinamas į suaugusių komandą. Jei norite bent apytiksliai žinoti jaunio įgūdžius prieš jam prisijungiant prie pagrindinės komandos, turite leisti jam dalyvauti jaunių lygos rungtynėse, ir stebėti jo pasirodymus įvairiose pozicijose. Kai jaunis yra pasirengęs prisijungti prie pagrindinės komandos, jūs galite jį paaukštinti ir pamatyti visus jo esamus įgūdžius.

Jaunių treneris

Jei norite, kad jauniai mokykloje gautų treniruotes, turite paskirti jaunių trenerį. Kaip greitai tobulės jauniai priklausys nuo trenerio bendro įgūdžio. Jis taip pat nuspręs, kada jaunis yra pasiruošęs prisijungti prie pagrindinės komandos. Nuo trenerio bendro įgūdžio lygio taip pat priklauso, kaip tiksliai bus nurodomas jaunio bendras įgūdis. Verta paminėti, kad kuo daugiau jaunis sužais rungtynių už jaunimo komandą, tuo treneris tiksliau galė nustatyti jo bendrą įgūdį.

Treniruotės

Atėjęs į mokyklą jaunis jau turi tam tikro lygio įgūdžius, kurie treniruojant kas savaitę proporcingai kyla kartu su bendru įgūdžiu (jūs galite matyti tik bendro įgūdžio kitimą). Jaunio talentas bei bendras trenerio įgūdis lemia, kaip greitai jaunis tobulėja ir ar jis, pabaigęs mokykla, bus naudingas žaidėjas. Ar jaunis žaidė rungtynėse ar ne, treniruotėms įtakos nedaro - jis visada gauna pilnavertes treniruotes.

Jaunių rungtynės

Jaunių rungtynės vyksta pagal tokias pačias taisykles, kaip ir suaugusiųjų rungtynės. Rungtyniaudami žaidėjai naudojasi savo užslėptais įgūdžiais, tik jų greitis yra šiek tiek padidintas, kad rungtynes būtų įdomiau stebėti. Be to jie žaidžia taip, tarsi jų forma būtų pačio aukščiausio lygio (superdivine). Jei jaunis rungtynių metu patyrė traumą, po rungtynių jis iškarto pasveiksta. Raudonos kortelės ir įvarčiai nėra skaičiuojami (jei žaidėjas gavo raudoną kortelę, tai nereiškia, kad jis turės praleisti ateinančias rungtynes).

Lygų sistema

Nauja jaunių komanda iš pradžių prisijungia prie žemiausio savo šalies diviziono, nepriklausomai nuo to, kuriame divizione žaidžia pagrindinė komanda. Jaunių lygų numeracija yra lygiai tokia pati, kaip ir pagrindinių lygų. Jaunių divizionai nėra skaidomi į atskiras grupes - visos komandos iš vieno diviziono rungtyniauja vienoje grupėje (tėra tik viena turnyrinė lentelė vienam divizionui). Kas savaitę rungtynių tvarkaraštis yra sudaromas atsitiktinai. Turnyrinė lentelė yra padalinta į dvi dalis: aukštesnėje dalyje esančios komandos rungtyniauja tarpusavyje, žemiau esančios komandos - taip pat. Komanda, kuri rungtyniaus namie, taip pat parenkama atsitiktinai. Visi pinigai, gauti už parduotus bilietus, atitenka šeimininkų komandai. Žemesnėse lygose yra tikimybė, kad komandų skaičius nebus lyginis, todėl kai kurios komandos gali negauti varžovo ir likti be rungtynių. Į tai yra atsižvelgiama, todėl, jei vieną savaitę jums neteko žaisti jaunių lygos rungtynių, kitą savaitę būtinai sulauksite varžovo. Jaunių lygos rungtynės nedaro jokios įtakos jūsų komandos reitingui, tačiau truputį įtakoja sirgalių nuotaiką, bet tai daro keletą kartų mažiau nei draugiškos pagrindinės komandos rungtynės. Į jaunių rungtynes renkasi žymiai mažiau žiūrovų, nei į pagrindinės komandos rungtynes.

Kilimas ir iškritimas iš lygos

Kiekvienas jaunių sezonas trunka 14 turų, visai kaip ir pagrindinių komandų sezonas. Kai sužaisti visi turai, geriausios jaunių komandos automatiškai kyla į aukštesnę lygą. Maksimalus komandų skaičius kiekviename jaunių divizione yra toks pats, kaip ir komandų skaičius pagrindinių komandų divizione (nemaišykite lygos su divizionu). Kylančių aukštyn ar iškritusių žemyn komandų skaičius visada sudaro 50% maksimalaus jaunių diviziono komandų skaičiaus. Tačiau jei divizionas nėra visiškai užpildytas, iškrentančių komandų skaičius būna kiek įmanoma mažesnis.
Pavyzdžiui, jei antrame divizione yra 32 komandos, 16 komandų iškrenta į žemesnį divizioną, o iš žemesnio diviziono pakyla taip pat 16 komandų. Tačiau jei antrame divizione tėra 20 komandų, 4 komandos iškrenta į žemesnį divizioną, iš kurio į antrą pakyla 16 naujų komandų (4 komandos pakeičia iškritusias, o kitos 12 užima laisvas vietas).

Jei jaunių komandą patiria du techninius pralaimėjimus iš eilės, ji pašalinama iš jaunių lygos.
2012-03-07 13:53:30
Vienas iš pagrindinių būdų susirasti naujų žaidėjų savo komandai - pirkti juos iš kitų klubų. Sandorių rinka veikia kaip aukcionas. Tačiau žaidėjo į pardavimų rinką įdėti už 0 Lt yra neįmanoma: minimali kaina turi būti bent 1 Lt, kad žaidėjas galėtų būti sėkmingai įkeltas į rinką.

Jei žaidėjas į rinką įkeliamas už tam tikrą pradinę kainą, tuomet reikia sumokėti 2,5% nuo pasirinktos sumos. Po sandorio pabaigos, pardavėjas turi sumokėti dar 5% nuo gautos sumos. Jei žaidėjas nėra kilęs iš jūsų klubo ir yra ne vyresnis nei 23 metai, tada dar 5% nuo gautos sumos reikės sumokėti klubui, iš kurio yra kilęs žaidėjas.

Kai žaidėjas yra įkeliamas į pardavimų rinką, jis joje išbus 2 dienas, nebent komanda, kuriai priklauso žaidėjas, jį atšauks iš rinkos. Žaidėja atšaukti galima tik tada, jei už jį niekas nėra pateikęs pasiūlymo. Kai baigiasi pasiūlymų teikimo laikas, žaidėjas persikels į tą klubą, kuris už jį pasiūlys didžiausią sumą. Po pasiūlymų teikimo pabaigos žaidėjas lieka ankstesnėje komandoje tol, kol jį į komandą pakviečia naujasis savininkas, arba tol, kol jį iš komandos išsiunčia ankstesnis savininkas. Po to, kai žaidėjas persikelia į kitą komandą, sandoris laikomas įvykusiu.

Jei pirkėjas nepakviečia žaidėjo į komandą, o pardavėjas jo neišsiunčia, yra įmanoma anuliuoti sandorį. Norint tai padaryti, abu (pirkėjas ir pardavėjas) turi palaukti vieną savaitę nuo to momento, kai baigiasi pasiūlymų teikimo laikas. Tada sandoris bus automatiškai atšauktas ir abu komandų valdytojai turės sumokėti 10% nuo pasiūlytos už žaidėją sumos.

Žaidėjų perpardavinėjimas (Daytrading'as)

Sokker turi taisykles, kurios riboja žaidėjų perpardavinėjimą. Kiekvienas žaidėjas gali prieštarauti komandos savininkams ir atsisakyti būti parduotas.

Tikimybė, kad žaidėjas atsisakys palikti klubą priklauso nuo:
- komandoje sužaistas rungtynių skaičius - kuo mažiau žaidė rungtynių, tuo didesnė tikimybė, kad žaidėjas atsisakys palikti klubą;
- žaidėjų skaičius, kurį komanda įdėjo į pardavimus, per paskutines dvi savaites;
- žaidėjo forma - kuo žemesnė forma, tuo daugiau šansų, kad žaidėjas atsisakys būti parduotas (mažas poveikis);
- sirgalių nuotaika - kuo ši nuotaika blogesnė, tuo mažiau žaidėjas prieštaraus pardavimui (mažas poveikis).

Šios perpardavinėjimo taisyklės negalioja žaidėjams, kuriuos gaunate kartu su komanda, bei atėjusiems iš jūsų jaunimo mokyklos.

Parduodamų žaidėjų reklama

Yra keletas būdų, kaip galima reklamuoti savo parduodamus žaidėjus:

- galite sukurti iki 3 pardavimų skelbimų pasirinktiems žaidėjams ir sužinoti, koks yra susidomėjimais šiais žaidėjais. Tai galite padaryti žaidėjo puslapyje paspausdami "parduoti", o po to "sukurti skelbimą". Sukūrus žaidėjo skelbimą atsiras forumo tipo tema, kurioje galėsite pateikti visą informaciją apie žaidėją ir kurioje bet kuris komandos valdytojas galės išreikšti savo susidomėjimą, be to žaidėjo įgūdžiai bus matomi visiems, naršantiems reklamuojamo žaidėjo puslapį. Žaidėjo, kuriam yra sukurtas skelbimas, įgūdžiai bus matomi kitiems vartotojams nepriklausomai nuo to, ar žaidėjas yra parduodamas (įdėtas į aukcioną) ar ne. Sandorių paieškoje galima pasirinkti, kad būtų ieškoma žaidėjų, kurie yra reklamuojami (paieškos parametruose reikia nurodyti, kad sąrašo tipas būtų "pardavimų reklama").

- Žaidėjus, kurie atitinka tam tikrus minimalius reikalavimus, galite skelbti forumuose Transfer (en), Transfer Stars (en) ir Transfer Juniors (en). Šiuos forumus galite įtraukti į savo forumų sąrašą paspausdami "rodyti kitus forumus". Prašome laikytis forumų taisyklių bei skelbti tik tuos žaidėjus, kurie atitinka kiekvieno forumo keliamus minimalius reikalavimus.

- Žaidėjus galite reklamuoti savo šalies pardavimų forume ar šalies, iš kurios yra kilęs žaidėjas, atitinkamame forume. Pavyzdžiui, jei esate iš Lietuvos ir parduodate žaidėją, kuris yra iš Prancūzijos, tokį žaidėją galite reklamuoti forumuose "Transfers Lietuva" ir Transfers France", tačiau kitų šalių vietiniuose forumuose tokio žaidėjo reklamuoti negalima.

Nepamirškite garbingo žaidimo taisyklių susijusių su pardavimais, kurios pateiktos puslapio pradžioje.
2013-02-09 22:33:11
Kiekviena komanda turi savo stadioną, kuriame žaidžia namų rungtynes. Tinkamas stadiono dydis ir bilietų kainos padeda išlaikyti klubo finansinį stabilumą: parduoti bilietai yra vienas iš pagrindinių pajamų šaltinių kiekvienai komandai.

Tribūnų rūšys yra:

- Žolė (stovimos vietos): nėra įrengtos jokios tribūnos. Kiekvienoje zonoje, kur yra tik žolė, rungtynes prie linijos gali stebėti tik 100 žiūrovų.
- Terasos: stovimos vietos iš betono. Antros pagal pigumą tribūnos, tačiau joms Futbolo Asociacija taiko tam tikrus apribojimus - jūsų visas stadionas negali būti pastatytas vien tik iš terasų.
- Suoliukai - pigiausia sėdima vieta.
- Kėdės: brangesnė ir daug prabangesnė tribūna. Kėdės ženkliai brangesnės nei suoliukai, bet galima laukti daugiau žiūrovų, kurie kaip sėdimą vietą rinksis kėdes, kad galėtų patogiai žiūrėti jūsų komandos rungtynes.

Rungtynių lankomumas

Rungtynių lankomumas priklauso nuo:
- abiejų komandų sirgalių klubo dydžio;
- abiejų komandų sirgalių klubo nuotaikos;
- rungtynių rūšies;
- oro (stadionai su stogu gali padėti pritraukt daugiau žiūrovų esant blogam orui);
- bilietų kainos;
- stadiono dydžio ir tribūnų rūšies;
- sirgalių teikiama pirmenybė tam tikroms tribūnoms.

Sirgalių teikiama pirmenybė tam tikroms tribūnoms

Ne visiem sirgaliams patinka stebėti rungtynes stovint. Kai kurie sirgaliai pirmenybę taikia kėdėms, kai kurie suoliukams, o kitiems labiau patinka terasos. Jei nebėra bilietų jų mėgstamose vietose, dažniausiai sirgalius neatsisakys įsigyti bilietą į geresnės kokybės tribūnas, tačiau į žemesnės klasės tribūnas tokio sirgalio nepriviliosite. Priklausomai nuo oro, kai kurie sirgaliai į rungtynes eis tik tokiu atveju, jei mėgstamose tribūnose virš jų galvų bus įrengtas stogas.

Bilietų kainos

Rungtynių lankomumą galite reguliuoti nustatydami bilietų kainas. Tiesa, jei kainas nustatysite per daug dideles, mažiau sirgalių ateis į rungtynes, todėl ir pajamos gali būti mažesnės. Tas pats gali atsitikti, jei bilietų kainos per žemos: ateis daugiau sirgalių, bet pajamos taip pat bus mažos. Didžiausias pajams gausite tuomet, kai, įvertinę visus rungtynių lankomumui įtaką darančius veiksnius, parinksite tinkamas bilietų kainas.

Žinoma, jei jūsų stadionas mažas ir jūs tikitės sulaukti daug žiūrovų (daugiau nei stadionas gali sutalpinti), galite nustatyti didesnes bilietų kainas. Tačiau ir tokiu atveju, jūsų pajamos neprilygs toms, kurias gauna komandos su išplėtotais stadionais.

Norėdami nustatyti bilietų kainas, turite nueiti į Stadiono puslapį ir paspausti ant "Keisti kainą" prie kiekvienos tribūnos. Bilieto kaina turi būti tarp 1 $ ir 250 $. Standartines bilietų kainas galite pamatyti čia.

Stadiono statybos

Rekonstruodami stadioną elkitės apgalvotai. Investicijos į stadioną atsiperka palaipsniui, todėl tai gali būti gera investicija ilguoju ar vidutiniu laikotarpiu, tačiau neapgalvota investicija, gali sukelti klubui rimtų finansinių problemų. Per mažas stadionas dažniausiai reiškia prarastas pajamas dėl negalinčių rungtynes stebėti žiūrovų, tuo tarpu per didelio stadiono išlaikymas didina jūsų išlaidas.

Kiekvienas stadionas susideda iš 8 sektorių. Norint rekonstruoti kurį nors sektorių, reikia paspausti stadiono puslapyje prie sektoriaus esančią nuorodą "statybos". Ten galite pasirinkti tribūnos dydį bei rūšį, taip pat nuspręsti ar tribūnos bus po stogu. Pasirinktas sektoriaus dydis parodo bendrą vietų skaičių po rekonstrukcijos (pvz. jei sektorių sudaro 2000 vietų o jūs nurodote, kad norite pakeisti į 1000, bus nugriauta 1000 vietų, jei nurodote 3000 - bus pastatytos papildomos 1000 vietų).

Kai išsirenkate norimą tribūnos dydį bei tipą, paspauskite mygtuką "Apskaičiuoti" ir pamatysite detalią informaciją, susijusią su rekonstrukcijos išlaidomis, bei kiek dienų truks statybos. Statybų trukmė - tai laiko tarpas, per kurį darbų vykdytojas planuoja pabaigti stadiono rekonstrukciją. Kartais ji gali truputį keistis. Jei norite, kad statybos būtų baigtos konkrečią datą, geriau rekonstrukciją pradėti keliomis dienomis anksčiau ir pasilikti laiko nenumatytiems darbų užlaikymams.

Turėkite omenyje - kuo didesnės tribūnos, tuo brangiau kainuoja jų plėtimas. Gali būti daug pigiau pastatyti dvi mažesnes tribūnas, nei vieną didelę. Kita vertus tam tikros išlaidos yra pastovios visiems rekonstrukcijos darbams, taigi nedidelės apimties rekonstrukcija gali būti ne pats geriausias pasirinkimas.

Vykstant stadiono rekonstrukcijos darbams, rekonstruojami sektoriai yra uždaromi ir tik nedidelis būrelis žiūrovų gali jame stebėti rungtynes.


Aikštelė

Vejos rūšis ir aikštelės būklė

Aikštelės būklė turi nemažai įtakos kamuolio judėjimo trajektorijai bei traumų tikimybei. Jei aikštelės būklė yra prasta, dėl esančių nelygumų kamuolys gali netikėtai pašokti ir nuriedėti neprognozuojama kryptimi. Tai gali nutikti ne tik atliekant perdavimą, bet ir žaidėjui varantis kamuolį.
Prastos būklės aikštelėje yra didesnė tikimybė žaidėjui patirti traumą, kai tuo tarpu geros būklės aikštėje ši tikimybė yra mažesnė (skiriamoji riba tarp prastos ir blogos aikštelės būklės yra 50%: jei aikštelės būklė įvertinama >50% traumų tikimybė sumažėja ir atvirkščiai).

Aikštelės būklę galima kontroliuoti pasirenkant vejos rūšį. Skirtingų tipų vejos turi ir skirtingas galimybes pasiekti optimalią būklę. Pavyzdžiui, sodo lygio veja tegali pasiekti daugiausia 50% optimalios būklės, todėl toks pasirinkimas tikrai nėra pats geriausias. Vejos būklė po kiekvienų rungtynių truputį suprastėja ir reikia laiko jai atsistatyti. Vejos atsistatymas priklauso nuo orų: geriausiai ji auga, kai orai nėra nei per daug karšti nei per daug drėgni.

Aikštelės atsistatymas

Kuo aukštesnis atsistatymo lygis (%), tuo greičiau aikštelės veja atsigauna. Aikštelės atsistatymą galima paspartinti, bet tai kainuoja. Pakelti atsistatymo lygį galima dviem būdais: pirkti 50% arba 100% aikštelės atsistatymo paketus. Aikštelės atsistatymas po truputį krenta kiekvieną dieną, kol pasiekia 0% (net ir pasiekus 0% aikštelė kasdien po truputį atsistato). Aikštelės atsistatymu reikėtų naudotis tik tuomet, kai skubiai norite pagerinti savo aikštės būklę.


Žemiau esančioje lentelėje pateiktos vejos rūšys bei jų kainos:

Pavadinimas: Kaina / Aukštas atsistatymas / Žemas atsistatymas
Paprasta sodo veja: 20 000 Lt / 5 000 LT / 2500 LT
Sporto mėgėjų ir parkuose naudojama veja: 40 000 Lt / 10 000 LT / 5 000 LT
Pusiau profesionali veja: 100 000 LT / 25 000 LT / 12 500 LT
Profesionali mėlynoji veja: 200 000 Lt / 50 000 LT / 25 000 LT
Aukščiausios kokybės profesionali bermudos veja: 400 000 LT / 100 000 LT / 50 000 LT
Angelų veja: 500 000 LT / 125 000 Lt / 62 500 Lt

Vejos nupjovimas ir logotipas

Aikštelės išvaizdą galite keisti pagal savo skonį. Galima pasirinkti kaip bus pjaunama veja: vertikaliomis linijomis, langeliais ir t.t.

Pliusą turintys žaidėjai pasirinktoje vietoje ant vejos gali patalpinti komandos logotipą. Kad logotipas būtų aiškus ir suprantamas, rekomenduojama naudoti PNG formato paveiksliuką.


Aikštelės dydis

Savo namų aikšteles dydį galite keisti pagal savo norus. Tiesa aikštelė negalės būti mažesnė ar didesnė už tam tikrus nustatytus apribojimus. Ši aikštelės modifikavimo galimybė leidžia jums labiau išnaudoti savo taktikos privalumus rungtyniaujant namuose. Aikštelės dydžio keitimo kaina priklauso nuo vejos bei jos nupjovimo tipo. Kaip jau minėta, aikštelės dydis turi ir tam tikrus apribojimus, kurie pateikti žemiau:

Plotis: tarp 64 ir 78 m. standartas: 72m
Ilgis: tarp 95 ir 110m. standartas: 102m

Atsižvelgiant į šiuos apribojimus, galimos įvairios aikštelės dydžio variacijos.
2012-08-18 17:57:39
Kiekviena komanda turi ištikimų fanų, kurie visada pasirengę palaikyti savo mėgstamą komandą. Patys ištikimiausi prisijungia prie Sirgalių klubo (narių skaičių galima pamatyti kontoroje). Nepaisant komandos sirgalių klubo dydžio, į kiekvienas rungtynes renkasi ir paprasti žiūrovai, kurių skaičius priklauso nuo oro, varžovo komandos sirgalių klubo dydžio ir jų nuotaikos.

Dabartinę sirgalių nuotaiką galite pamatyti Biure.
Sirgaliai būna kelių rūšių: kai kurie neis į rungtynes, jei jiems nebus pasiūlytos geriausios sąlygos stebėti rungtynes stadione. Pavyzdžiui, būna tokių, kurie nekelia kojos į stadioną, jei jie negali stebėti rungtynių patogiai įsitaisę kėdėje po stogu.

Kiekvieną savaitę Fanų klubo dydis yra atnaujinamas. Prisijungiančių sirgalių skaičius priklauso nuo:

- Komandos diviziono.
- Lygos prestižo.
- Varžovo reitingo.

Kvalifikacinės varžybos daro didesnį poveikį sirgalių nuotaikai nei lygos rungtynės.

Jei komanda patenka į aukštesnį divizioną be atkrintamųjų rungtynių, tai komandos sirgalių nuotaika automatiškai pakyla į aukščiausią lygį, jei tokiu pat būdu komanda iškrenta iš lygos - sirgalių nuotaika nukrenta iki žemiausio lygio.
2011-12-23 20:38:52
Rungtynės žaidžiamos laikantis tų pačių taisyklių, kurios galioje ir realybėje.

Sudėties nustatymas

Kiekvienoms rungtynėms reikia parinkti vienuolika žaidėjų bei iki 5 atsarginių. Žaidėjai, kurių traumos viršija 7 dienų ribą, negali dalyvauti rungtynėse. Nevisiškai pasveikę žaidėjai (iki išgijimo yra likę mažiau nei 7 dienos - silpnai susižeidę) gali rungtyniauti, bet žais žemiau savo galimybių ribos. Žaidėjas su 3 ar daugiau geltonų ar turintis raudoną kortelę turi praleisti vienas oficialias rungtynes (raudona kortelė būna pavaizduota šalia žaidėjo vardo). Žaidėjai negalintys rungtyniauti nepasirodys aikštėje net jei juos įtrauksite į startinę sudėtį.

Kiekvienam žaidėjui turite parinkti poziciją iš šių variantų:
GK - vartininkas
DEF - gynėjas
MID - saugas
ATT - puolėjas

Nuo šių nurodymų priklauso, kaip žaidėjas elgsis aikštėje (pavyzdžiui, gynėjas (DEF) daugiau dėmesio skirs varžovo sustabdymui, nei bandymui jį apsivaryti ir taip prarasti kamuolį bei sukelti problemų komandai). Kiekviena pozicija turi maksimalų joje galinčių rungtyniauti žaidėjų skaičių. Šie skaičiai yra tokie: 1 vartininkas (GK), 5 gynėjai (DEFF), 5 saugai (MID) ir 3 puolėjai (ATT). Jei kurioje nors pozicijoje žais daugiau nei leistina žaidėjų (pavyzdžiui 6 gynėjai) jūs prarasite treniruotes, nebent treniruotumėte ištvermę.

Perskaitykite skyrių "Treniruotės", kad sužinotumėte kaip galima treniruoti kiekvieną poziciją.

Jei kuri nors iš komandų į sudėtį įtraukia mažiau nei 10 žaidėjų ar ištrina taktiką, pagal kurią duoti nurodymai rungtynėms, jai įskaitomas techninis pralaimėjimas. Tačiau tokiu atveju futbolininkai, kurie buvo įtraukti į rungtynių sudėtį, gaus lygiai tokias pat treniruotes, kaip ir įvykus rungtynėms.

Keitimai

Vykstant rungtynėms gali prireikti atlikti keitimą ir aikštėje pasirodys žaidėjas nuo atsarginių suolelio (pavyzdžiui, žaidėjui gavus traumą). Atliekant keitimą aikštėje pasirodo tas žaidėjas, kuris atsarginių sąraše yra aukščiausiai iš keičiamos pozicijos žaidėjų.

Rungtynėms galima duoti ir papildomus nurodymus. Norint atlikti keitimą, reikia nurodyti minutę, kada turi būti įvykdytas keitimas, bei sąlygą, kurią išpildžius bus atliktas keitimas. Taip pat galima nurodyti žaidėją, kuris realizuos 11 metrų baudinį ar laisvą smūgį (tik varžovų aikštės pusėje). Kuris žaidėjas kels kampinį, nurodyti negalima.
Pastaba: jei nėra nurodyta, kuris žaidėjas turi atlikti laisvą smūgį, tai darys žaidėjas esantis arčiausiai kamuolio (taip pat keliami ir kampiniai).

Techninis pralaimėjimas

Komandai bus įskaitytas techninis pralaimėjimas šiais atvejais:

- Į sudėtį įtraukta mažiau nei 10 žaidėjų (5:0).
- Prieš rungtynes yra ištrinama taktika, pagal kurią duoti nurodymai, o nauja taktika nepaskirta (5:0).
- Jei abiejų komandų nurodymai rungtynėms atitinka pirmus du punktus, kai skiriamas techninis pralaimėjimas, rungtynių baigtis bus atitinkama:
* 0:0 - jei tai lygos rungtynės,
* 1:0 - jei tai taurės rungtynės.

Rungtynių transliacija

Kiekvienas rungtynes galite stebėti per TV transliaciją (tiek tiesogiai vykstančias rungtynes, tiek jų vaizdo įrašus), bei matyti savo žaidėjų pasirodymus, įdomiausius rungtynių epizodus ar stebėti, kaip suveikė jūsų taktika.

Stebint rungtynes galima naudotis šiais mygtukais:
- [Home], žaidėjų vardų rodymas įjungtas / išjungtas.
- [Space], panelė su mygtukais įjungta / išjungta.
- [←][→] rodyklės, sulėtina / pagreitina transliaciją. Vykstant rungtynėms gyvai, šie mygtukai neveikia.
- [↓] rodyklė, pauzė.
- [alt] + [F4], išjungti transliaciją.

Statistika po rungtynių

Po rungtynių galima matyti abiejų komandų statistiką:
- kamuolio kontrolė, parodo kamuolio valdymo laiką: laikas skaičiuojamas nuo to momento, kai užvaldomas kamuolys, iki jo praradimo. Standartinės padėtys į šį laiką neįtrauktos.
- laikas praleistas vienoje aikštes pusėje. Jei šis jūsų komandos reitingas viršijo 50%, reiškia jūs daugiau laiko praleidote gindamasis nei puldamas.
- smūgiai į vartus.
- pražangos.
- įspėjimai.
- smūgiavimo, perdavimų ir gynybos efektyvumas, kurie skaičiuojami kaip vidurkis visų žaidėjų atliktų veiksmų (pavyzdžiui, jei gynėjas perėmė kamuolį iš varžovo ar tik pabandė tai padaryti, tada per rungtynes jo parodyti gynybiniai sugebėjimai yra įtraukiami į bendrą komandos įvertinimą). Kaip žaidėjas prisideda prie komandos pasirodymo, priklauso nuo jo įgūdžių, formos ir nuo to, ar sėkmingai buvo atliktas veiksmas. Net ir geriausiems žaidėjas ne viskas pavyksta. Nepamirškite, kad šie įvertinimai - tai visų žaidėjų įvertinimų vidurkis: jie neparodo ar žaidėjai rungtyniavo kaip viena komanda. Tam didelę įtaką darote jūs ir ypač jūsų sukurta taktika.

Individuali statistika po rungtynių

Paspaudę ant nuorodos "individuali statistika" galite matyti lentelę su kiekvieno aikštėje pasirodžiusio žaidėjo įvertinimu. Stulpeliuose pateikta ši informacija:
- įvertinimas - bendras žaidėjo įvertinimas, kuris priklauso nuo žaidėjo pasirodymo per aikštėje praleistą laiką. Kuo daugiau progų žaidėjas gauna pasinaudoti savo įgūdžiais, tuo aukštesnį įvertinimą jis gauna. Įvertinimas priklauso ir nuo pozicijos: skaičiuojant vertinami įvairūs faktoriai. Pavyzdžiui, puolėjams svarbiausia yra smūgių efektyvumas (jei jis turėjo progų atlikti smūgių). Žaidėjo forma lemia, kaip žaidėjas išnaudoja savo įgūdžius, todėl forma taip pat daro įtaką šiam įvertinimui.
- Žaidimo laikas; minutė, kada žaidėjas pasirodė / paliko aikštę.
- Smūgių į vartus skaičius
- Pražangos
- Off. - puolamųjų veiksmų procentas - žaidimo laikas, kai žaidėjas judėjo su kamuoliu, atliko perdavimą, varėsi kamuolį pro varžovą.
- Def. - gynybinių veiksmų procentas - laikas, kai žaidėjas stabdė varžovą ar vijosi oponentą su kamuoliu. Šis įvertinimas nebūtinai turi būti didžiausias gynėjams - komandoje, kuri visas rungtynes atakuoja, aktyviausi žaidėjai bus saugai ir puolėjai.

Rungtynių komentarai

Rungtynių komentarai - tai svarbiausių rungtynių įvykių suvestinė, tokių kaip:
- Įvarčiai.
- Smūgiai, kai kamuolys atsitrenkia į vartų konstrukciją ar praskrieja visai šalia jos.
- Smūgiai, kai vartininkas turi problemų gaudydamas kamuolį.
- Geltonos ir raudonos kortelės.
- Keitimai.
- Baudiniai.
2011-12-23 20:41:13
Lygos varžybos

Lygų sistema kiekvienoje šalyje yra išskaidyta į divizionus. Nuo diviziono lygio priklauso, kiek komandų jame žaidžia. Aukščiausiame divizione yra tik viena lyga - pati svarbiausia ir prestižinė šalies lyga. Kiekvienas žemesnis divizionas susideda iš 4 kartus daugiau lygų, nei aukščiau esantis divizionas, taigi komandų skaičius kiekviename divizione atrodo šitaip:

I Divizionas: 1 lyga,
II Divizionas: 4 lygos,
III Divizionas: 16 lygų,
IV Divizionas: 64 lygos,
ir t.t.

Kiekvienoje lygoje yra 8 komandos, kurios tarpusavyje sužaidžia po 2 rungtynes, per sezoną tai išviso sudaro 14 rungtynių. Taškai skiriami kaip ir realiame futbole: laimėtojas gauna 3 taškus, o už lygiąsias komandos pasidalina po 1 tašką. Vietą turnyrinėje lentelėje lemia (pirmiau paminėti svarbiausi faktoriai):
- taškai
- įvarčių skirtumas
- įmuštų įvarčių skaičius
- praėjusiame sezone užimta vieta lygoje.

Sezono pabaigoje, aukščiausios lygos nugalėtojas tampa šalies čempionu.

Pakilimai ir iškritimai

25% geriausių lygų nugalėtojų iš žemesnių lygų pakils į aukštesnę be kvalifikacinių rungtynių. Tuo pačiu tai reiškia, kad 25% blogiausių komandų (vertinant pagal surinktus taškus, įvarčių skirtumą, įmuštų įvarčių skaičių ir užimtą vietą lygoje ankstesnį sezoną) automatiškai iškris į žemesnę lygą. Taigi, 8-tą vietą lygoje užėmusi komanda nebūtinai automatiškai iškris į žemesnę lygą. Likę lygų nugalėtojai (75%) žaidžia kvalifikacines rungtynes su komandomis, užėmusiomis 5-8 vietas.

Kvalifikacinių rungtynių poros sudaromos atsižvelgiant į surinktus taškus ir įvarčių skirtumą: aukštesnės lygos stipriausia komanda, patekusi į kvalifikacines varžybas, žais su žemesnės lygos silpniausia kvalifikacijoje dalyvaujančia komanda. Jei nugalėtojas nepaaiškėja per pagrindinį rungtynių laiką, žaidžiamas pratęsimas ir, jei prireikia, mušami 11m baudiniai. Rungtynės žaidžiamos tos komandos stadione, kuri yra iš aukštesnės lygos.

Taurė

Šalies taurė prasideda prieš pirmąjį lygos turą. Taurėje dalyvaujančių komandų skaičius - tai didžiausias galimas skaičiaus 2 eksponentinis dydis. Taigi, jei šalyje yra 3 divizionai (21 lyga, 168 komandos) komandų skaičius, dalyvaujančių taurėje, yra 128 (2^7). Dalyvavimas taurėje priklauso nuo komandos reitingo taškų, kurie lemia, ar komanda patenka į taurės varžybas ar ne, bei su kokiais varžovais teks susidurti. Tai padidina draugiškų rungtynių svarbą, ypač žemesnių lygų komandoms, nes prarasti reitingo taškai gali lemti, kad komanda nepatenka į taurės varžybas. Šalies puslapyje paspaudę ant nuorodos "Reitingas" galite matyti, kurios komandos patenka į taurės varžybas: komandos kurios nepatenka yra pavaizduotos pilkame fone.

Atsižvelgiant į reitingo taškus, kuriuos komanda turėjo praėjusio sezono pabaigoje (15 sezono savaitę, pirmadienį) kiekviename etape komandos yra suskirstomos į du krepšelius. Į vieną krepšelį patenka "50% stipriausių komandų", į kitą - "50% silpniausių komandų". Po šio suskirstymo poros išsiaiškinamos atsitiktinai (bet kuri komanda iš pirmo krepšelio gali žaisti su bet kuria komanda iš antro krepšelio).

Komandos tarpusavyje žaidžia tik vienas rungtynes, silpnesnės komandos stadione. Rungtynės žaidžiamos pagal taurės taisykles: jei prireikia žaidžiamas pratęsimas ar mušami 11m baudiniai.

Čempionų taurė

Geriausios kiekvienos šalies komandos gauna progą dalyvauti Sokker Čempionų taurėje. Bendras šio turnyro dalyvių skaičius yra 128 komandos.

Kiekvienos šalies (kuri turi nacionalinę komandą) aukščiausios lygos nugalėtojas patenka į šį turnyrą. Likusias vietas užpildo taurių nugalėtojai tų šalių, kurios turi aukščiausią reitingą. Kai viena komanda laimi ir aukščiausią lygą ir taurę, tada šiai šaliai Čempionų lygoje atstovauja tik viena komanda, o atsilaisvinusi vieta perleidžiama žemesnį reitingą turinčiai šaliai.

Varžybos vyksta pagal tokias pat taisykles kaip ir taurės rungtynės. Burtai traukiami atsižvelgiant į komandų turimus reitingus.

Draugiškos

Komandos, kurios nepateko į taurę ar iš jos iškrito, savaitės viduryje turi laisvo laiko. Jos gali prisijungti prie draugiškų lygų (jei tokių yra) ar susitarti su kita komanda ir sužaisti tarpusavyje draugiškas rungtynes. Rungtynės gali būti žaidžiamos tiek įprastomis (be pratęsimo ir baudinių), tiek taurės taisyklėmis. Jei norite pasiūlyti kitai komandai sužaisti draugiškas rungtynes, nueikite į jų rungtynių kalendorių. Jei komanda nėra susitarusi dėl draugiškų rungtynių, rasite nuorodą, per kurią galėsite išsiųsti pakvietimą (žinoma, jei pats taip pat nesate susitaręs dėl draugiškų rungtynių).

Draugiškos lygos

Tik žaidėjai turintys pliusą gali įkurti savo draugiškas lygas, tačiau prie tokios lygos gali prisijungti bet kuris pageidaujantis komandos valdytojas. Vienas žaidėjas gali įkurti tik vieną draugišką lygą. Prašymą įsteigti lygą galima rasti paspaudus šiuos mygtukus: Kontora -> Draugiškos -> Įkurti draugišką lygą.
Lygos įkūrėjas nustato:
- kada lyga startuoja
- kurios iš dalyvaujančių komandų dalyvaus, jei prireiktų žaisti antrą turą.

Lygos įkūrėjas negali pasitraukti ir nebedalyvauti savo sukurtoje lygoje.

Nuo to momento, kai lyga įkuriama, galima priiminėti komandas. Lygos savininkas kviečia pasirinktas komandas. Kai jis nusprendžia, kad komandų skaičius yra tinkamas ir artimiausiu metu lyga yra pasiruošusi startui, įkūrėjas turi patvirtinti lygą.
Lygos patvirtinamos laikantis šių sąlygų:
- komandų skaičius nėra nelyginis ir ne mažesnis nei 4, bei ne didesnis nei numatytas maksimumas (priklauso nuo savaičių skaičiaus, likusių iki sezono pabaigos).
- visos į lygą pasirinktos komandos nepriklauso kitai draugiškai lygai ar nėra susitarusios dėl draugiškų rungtynių.

Lyga, kuri patvirtinama tarp ketvirtadienio ir sekmadienio startuos ateinantį trečiadienį, o tvarkaraštis bus sudarytas pirmadienį. Tarp pirmadienio ir trečiadienio jūs galite įkurti naują lygą ar prisijungti prie neaktyvios lygos, tačiau negalite patvirtinti / aktyvuoti savo lygos.

Nepatvirtintos lygos statusas lieka nepakitęs. Lyga gali būti aktyvuota ateinančią savaitę arba išlikti neaktyvi visam laikui.
2011-12-23 20:41:52
Kiekvienas sezonas susideda iš 16 savaičių, kurių numeracija yra nuo 0 iki 15. Priklausomai nuo dienos, galimi įvairūs įvykiai. Kai kurie įvykiai pasitaiko tik tam tikromis savaitėmis. Žemiau pateikiamas pagrindinių įvykių sąrašas:

Kasdien

- Traumuotiems žaidėjams atliekamas medicininis patikrinimas.
- Peržiūrimi stadione vykdomi rekonstrukcijos darbai.
- Atnaujinama žaidėjų vertė.
- Atnaujinamos orų prognozės.

Šeštadienis

- Algų mokėjimo diena, išlaidos stadiono išlaikymui.
- Prie jaunių mokyklos gali prisijungti naujokai.
- Sponsoriai perveda kas savaitinį mokestį į klubo sąskaitą.
- Vyksta Nacionalinės komandos rungtynės.
- (0 savaitė) Traukiami pasaulio čempionato kvalifikacijos burtai.
- (1 savaitė) Traukiami pasaulio čempionato finalinio etapo burtai.

Sekmadienis

- Atnaujinami senų žaidėjų įgūdžiai.
- (1 savaitę) - Nacionalinės komandos trenerio rinkimų pabaiga.
- (1 - 14 savaitėmis) Vyksta lygos rungtynės.
- (15 savaitė) Vyksta kvalifikacinės rungtynės (žiūrėkite skyrių 12. Lygų sistema)
- Pastaba: 0 savaitę sekmadienį nevyksta jokios rungtynės

Pirmadienis

- Patvirtintai draugiškai lygai sudaromas tvarkaraštis.
- Atnaujinamas fanų klubo narių skaičius.
- Atnaujinama žaidėjų forma.
- Atnaujinama lygos turnyrinė lentelė.
- (0 savaitė) po sezoniniai apmokėjimai (sirgaliai sumoka fanų klubo nario mokestį, sponsoriai išmoka premijas).
- (15 savaitė) Prasideda Nacionalinės komandos trenerio rinkimai.

Antradienis

- (1-14 savaitės) Vyksta jaunių lygos rungtynės.

Trečiadienis

- Sudaromas tvarkaraštis ateinančiam jaunių lygos turui.
- Ištrinama informacija apie pasiūlymus sužaisti draugiškas rungtynes.
- Pastaba: trečiadienį nebegalima susitarti dėl draugiškų rungtynių.
- Vyksta draugiškos/Taurės rungtynės. Taurė prasideda 0 savaitę.

Ketvirtadienis

- Vyksta Sokker Čempionų taurės rungtynės. Čempionų taurė prasideda 15 savaitę.
- Sudaromos poros ateinančioms taurės varžyboms (jei taurė dar nepasibaigusi).
- Atnaujinami draugiškos lygos turnyrinė lentelė bei statusas.
- Atnaujinamas jaunių treniruočių progresas, jauniai gali prisijungti prie pagrindinės komandos.
- Atnaujinamas žaidėjų treniruočių progresas bei jų forma.

Penktadienis

- Sudaromos poros ateinančiam Čempionų taurės etapui (jei taurė dar nepasibaigusi).
- Vyksta U-21Nacionalinių komandų rungtynės.
- (15 savaitė) žaidėjai pasensta ir yra persvarstomi jų kontraktai.
2011-12-23 20:42:39
Po metų, kai nauja šalis atsiranda Sokker, ji gauna savo Nacionalinę komandą. Kiekviena šalis į rinktinę gali kviesti tik savo šalies žaidėjus. Šiuos žaidėjus kviečia treneris, kurį išsirinko tos šalies komandų valdytojai per rinkimus. Nacionalinių komandų rungtynes gali stebėti visi norintys, nepriklausomai nuo to ar turi įsigiję pliusą ar ne.

Trenerio rinkimai

Nepaisant iš kokios šalies yra komandos valdytojas, jis gali teikti parašką tapti bet kurios rinktinės treneriu. Nacionalinės komandos treneriai renkami balsuojant kiekvieno sezono pabaigoje. Nacionalinės komandos treneris negali matyti žaidėjų įgūdžių. Jis gali matyti tik tų žaidėjų įgūdžius, kurie priklauso jo komandai arba yra pardavimų sąraše.

Rungtynės

Draugiškos

Draugiškos rungtynės gali vykti kiekvieną savaitę, nebent komanda žaidžia Pasaulio taurės rungtynes. Dėl draugiškų rinktinės rungtynių atsakingas yra Nacionalinės komandos treneris - jis turi susitarti su kita rinktine, visai taip pat, kaip ir bet kuris eilinis komandos valdytojas. Treneris į rinktinę gali kviesti bet kurį tos šalies žaidėją ir naudoti jį komandoje kaip pats pageidauja.

Pasaulio taurės kvalifikacija

Visos rinktinės dalyvauja kvalifikacijoje. Komandos suskirstomos į atskirus krepšelius pagal turimą reitingą. Komandos, kurių reitingas 1-7 patenka į A krepšelį, kurių reitingas 8-14 - į B ir t.t. Komandos iš A krepšelio į kiekvieną pogrupį pateks kaip stipriausia komanda, iš B krepšelio kaip antra pagal stiprumą ir t.t.

Kvalifikacinės rungtynės kartais nežaidžiamos (pogrupyje gali būti nelyginis komandų skaičius), todėl, atsižvelgiant į tvarkaraštį, galima susitarti ir dėl draugiškų.

Pasaulio taurė

Tik 32 geriausios komandos patenka į finalinį etapą, pagal šiuos kriterijus:
1. Galutinė vieta kvalifikacijos grupėje.
2. Surinkti taškai kvalifikacijos grupėje.
3. Įmušti įvarčiai.
4. Praleisti įvarčiai.
5. Pergalių skaičius.
6. Turimi reitingo taškai burtų traukimo metu.


Finaliniame etape visos komandos yra suskirstomos į 8 grupes po 4 komandas, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus kvalifikacijoje. 8 geriausiai pasirodžiusios komandos patenka į pirmąjį krepšelį, kitos 8 į antrą ir t.t.
2011-12-23 20:44:05
Šiame skyriuje rasite trumpą vadovėlį apie žaidimo meniu aukščiau taisyklėse aptartomis temomis.

Vartotojo meniu - dešinėje

Dešinėje rasite stulpelį su 9 paveikslėliais - tai nuorodos į svarbiausias su jūsų klubų susijusias vietas.

- Naujienos - nuoroda į puslapį, kur skelbiamos naujienos, susijusios u žaidimu.
- Klubo puslapis - nuoroda į pagrindinį jūsų komandos puslapį. Iš šio puslapio galima pasiekti lygas, kuriose rungtyniaujate ar savo profilio puslapį, kur galite redaguoti tokią informaciją, kaip jūsų prisijungimo vardas, elektroninio pašto adresas ir t.t.
- Žaidėjai - žaidėjų, priklausančių jūsų klubui, sąrašas. Čia galite rasti visą reikalingą informaciją, norėdami pasirinkti žaidėjus rungtynėms. Norėdami daugiau sužinoti apie žaidėją, galite nueiti į jo individualų puslapį, kuriame, jei norėsite, galėsite žaidėją įdėti į pardavimus ar atleisti.
- Rungtynės - Paskutinių įvykusių bei netolimoje ateityje numatytų sužaisti rungtynių sąrašas.
- Treniruotės - čia galite parinkti treniruotes savo komandai, pakviesti naujus trenerius, skirti jiems užduotis (jei pasirašytas kontraktas). Taip pat galite pasiekti trenerio individualų puslapį, kuriame matomi jo treniravimo pajėgumai, pasirašyti su juo kontraktą ar jį atleisti. Treniruočių puslapyje galite parinkti, kokį įgūdį bei kuriai pozicijai norite treniruoti.
- Finansai - čia galite matyti esamos bei praėjusios savaitės savo klubo pajamas bei išlaidas, sąskaitos balansą.
- Stadionas - šiame puslapyje galite matyti savo komandos stadioną bei sužinoti, kiek kainuotų jo rekonstrukcija.
- Kontora - kontoroje galite rasti papildomos informacijos apie tai, kas vyksta jūsų komandoje, matyti sirgalių nuotaiką bei fanų klubo dydį. Taip pat galite matyti sandorius, kuriuose dalyvaujate. Kontoroje galite rasti nuorodas į kitus naudingus puslapius tokius kaip:
+ Jauniai - galite matyti savo komandos jaunių mokyklą, nuspręsti, koks bus maksimalus jaunių skaičius, pakviesti į pagrindinę komandą tuos, kurie tam pasiruošę.
+ Draugiškos - įvairi informacija apie draugiškas rungtynes bei lygas
+ Medija - galite pasirinkti, kokia bus komandos apranga, klubo emblema ar rašyti straipsnius (tik pliuso turėtojams).
+ Sąrašas - čia galite rasti stebimų žaidėjų bei komandų sąrašą (tik turintiems pliusą)
- Paštas - siųskite vidinius laiškus kitiems Sokker komandų valdytojams.

Pagrindinis meniu - kairėje

Šiame meniu galite rasti nuorodas i puslapius apie savo šalį bei Sokker:
- Lietuva - Pagrindinis šalies puslapis, kuriame pateikta bendra informaciją apie Lietuvą. Šiame puslapyje taip pat yra nuorodos į:
+ Regionai - Lietuvos regionų sąrašas
+ Statistika (tik turintiems pliusą)
+ Įvykiai - šiandienos Lietuvos įvykių sąrašas
- Paieška - galima ieškoti vartotojų, žaidėjų ar komandų
- Sandoriai - galite matyti žaidėjus, kurie yra parduodami
- Forumas - galite prisijungti prie forumo ir diskutuoti su kitais komandų valdytojais. Jei forume matote skaičius tokioje formoje (+x / +y) šalia forumo pavadinimo, tai reiškia, kad yra X komentarų Y temose, kurių nesate perskaitęs. Nepamirškite laikytis forumo taisyklių.
- Taisyklės - nuoroda į taisykles, kurias šiuo metu skaitote :).
- Pliusas - čia galite sužinoti, kokie privalumai laukia įsigijus pliusą, bei jį užsiprenumeruoti.

Startinės sudėties nustatymas

Paspaudę ant rungtynių sąrašo, prie dar nesužaistų rungtynių pamatysite mygtuką Sudėties nustatymas. Tai nuoroda į puslapį, kuriame galite parinkti taktiką bei žaidėjus rungtynėms, duoti jiems papildomus nurodymus. Taktikos paveikslėlis rodo "vidutinę" žaidėjo poziciją, todėl jis gali truputį skirtis nuo to, ką matote sukurtų taktikų puslapyje. Kiekvienai norimai pozicijai parinkite tinkamus žaidėjus, pasirinkite taktiką ir spauskite "Išsaugoti nurodymus". Po to vėl matysite tą patį puslapį, tik su išsaugotais nurodymais (žaidėjais ir taktika). Jei norite būti visiškai įsitikinę, kad nurodymai duoti, išeikite iš puslapio "Sudėties nustatymas" ir po to vėl sugrįžkite: kai kurios naršyklės kartais sukelia problemų, todėl tai vienas iš būdų patikrinti, ar viskas vyko sklandžiai.

Rungtynių nurodymų nustatymas

Tame pačiame sudėties nustatymų puslapyje yra nuorodos Sudėtis ir Nurodymai. Puslapyje Sudėtis galite pasirinkti žaidėjus rungtynėms, poziciją, kurioje jie žais bei rungtynių taktiką. Taktikos paveikslėlis rodo "vidutinę" žaidėjo poziciją, todėl jis gali truputį skirtis nuo to, ką matote sukurtų taktikų puslapyje. Pasirinkite 16 žaidėjų (startinį vienuoliktuką ir 5 atsarginius): prie skaičių, nuo 1 iki 16, esančiuose laukeliuose pasirinkite žaidėjus, pagal jų vardą ir pavardę. Įsitikinkite, kad sudėtyje nėra daugiau kaip 5 gynėjų (DEF), 5 saugų (MID) ar 3 puolėjų (ATT). Taip pat pasirinkite taktiką ir spauskite "Išsaugoti". Po to vėl matysite tą patį puslapį, tik su išsaugotais nurodymais (žaidėjais ir taktika). Jei norite būti visiškai įsitikinę, kad nurodymai duoti, išeikite iš puslapio "Sudėties nustatymas" ir po to vėl sugrįžkite: kartais kai kurios naršyklės sukelia problemų, todėl tai vienas iš būdų patikrinti, ar viskas vyko sklandžiai.

Taktikos kūrimas ir redagavimas

Taktikų redagavimo programą galima rasti Treniruočių arba sudėties nustatymo puslapiuose. Galite redaguoti tik savo sukurtas taktikas, jei tokios neturite - gausite susikurti savo taktiką, kaip šabloną naudodami kurią nors iš esamų standartinių taktikų. Norėdami visa tai atlikti, iš pradžių laukelyje Sukurti naują taktika remiantis: pasirinkite jau egzistuojančią taktiką, kuri bus jūsų kuriamos taktikos pagrindas, po to parinkite naujai taktikai pavadinimą ir spauskite "kurti". Jūsų išsaugota taktika atsiras sąraše "Vartotojo taktikos", kuris yra žemiau standartinių taktikų. Virš taktikos redagavimo programos (dešinėje pusėje esanti žalia aikštelė) galima matyti taktikos pavadinimą, kurią redaguojate.

Pasirinkite taktiką, kurią norite redaguoti. Paspaudus ant pasirinktos taktikos, ji atsiras dešinėje pusėje esančioje futbolo aikštelėje. Norint keisti taktiką, reikia "stumdyti" kamuolį, kuris iš pradžių yra centre, po visą aikštelę: keisti kamuolio padėtį reikia naudojantis pelės kairiu mygtuku. Judinant kamuolį matysite kaip žaidėjai juda aikštėje. Rungtyniaudami žaidėjai judės taip pat, kaip ir šioje taktikų redagavimo programoje (žinoma, kiek tai leis jų įgūdžiai, tokie kaip greitis, ištvermė ir pan.) Parinkta kamuolio padėtis taktikos redagavimo programoje parodo, kaip žaidėjai būtų išsirikiavę rungtynėse tuo atveju, kai kamuolys būtų identiškoje vietoje. Jei norite pakeisti šį žaidėjų išsidėstymą, tiesiog "palikite" kamuolį pasirinkote vietoje ir perstatykite žaidėjus pagal savo norus. Būkite atidūs ir stebėkite, ar judant kamuoliui žaidėjai sklandžiai keičia savo pozicijas. Netinkamas žaidėjų išdėstymas gali nulemti, kad žaidėjai nespės laiku pasiekti savo pozicijų, todėl jūsų taktika taptų bevertė.
Kokį žaidimą propaguos jūsų komanda, lemia tik jūsų sprendimai. Jūs galite nuspręsti, kiek toli nuo savo vartų turi išeiti gynėjai, kai komanda atakuoja, kaip žaidėjai išrikiuoti aikštėje (plačiai ar "sukoncentruoti"), kas gali lemti dominavimą pasirinktose aikštelės vietose. Galimi šimtai įvairiausių kombinacijų, kurias galite naudoti!

Rungtynių puslapyje, kuriame galima matyti komandos sudėtį bei žaidėjų individualų įvertinimą, yra sugeneruojamas rungtynėse naudotos taktikos vaizdas. Nenustebkite, jei šis vaizdas skiriasi nuo to, kurį matote sukurtų taktikų puslapyje, nes jis parodo žaidėjo "vidutinę" poziciją rungtynėse.
Programos ir "skriptai" (tiek atskiros programos, tiek naršyklių priedai) kurie:

- Apiformina ar pertvarko duomenis, gautus iš Sokker
- Keičia Sokker puslapio vartoseną ar išvaizdą
- Pateikia naujų Sokker puslapio funkcijų ar patobulina jau egzistuojančias

yra laukiami, nes jie palengvina ir pagyvina šį žaidimą komandų valdytojams.

Vis dėlto, jei bus nustatyta, kad programos yra žalingos žaidimui (pavyzdžiui, skirtos "spamui", mažinančios susidomėjimą žaidimu ar paprasčiausiai labai apkraunančios puslapį), Sokker vystytojai bei administratoriai gali imtis šių priemonių:

- Uždrausti bet kokius programų ar "skriptų skelbimus bei diskusijas Sokker forumuose.
- Uždrausti naudoti tokias programas, o už jų naudojimą vartotojai gali susilaukti sankcijų.
- Jei įmanoma, imtis visų galimų teisinių priemonių prieš kenkėjiškos programos kūrėją(-us).

Be to, nepamirškite, kad vienintelis patvirtintas būdas gauti duomenis iš Sokker yra per XML, kurį galite rasti adresu
http://online.sokker.org/xmlinfo.php. Ten pateiktus duomenis galima naudoti kuriant įrankius bei programas, kurios paįvairina šį žaidimą ir suteikia jam tik dar įdomesnių spalvų.

Naršant Sokker puslapyje leidžiama naudoti trečių šalių sukurtus naršyklių priedus, kurie leidžia valdyti puslapio turinį, jei šie priedai atitinka aukščiau iškeltus reikalavimus ir nekenkia žaidimui.
Sokker neprižiūri tokių priedų kūrimo ir vystymo, todėl naudodami juos turite būti atsargūs, nes paliktos klaidos gali sukelti netikėtų funkcionavimo sutrikimų. Jei susidūrėte su tokiais sutrikimais, prieš siųsdami mums pranešimą, apie pastebėtas klaidas Sokker puslapyje, pirmiausia išjunkite tokį naršyklės priedą. Jei iškilo problemų su kuriuo nors naršyklės priedu, apie tai praneškite to priedo kūrėjui ar parašykite pranešimą atitinkamoje forumo temoje.

Įgūdžių tvarka

0. tragic
1. hopeless
2. unsatisfactory
3. poor
4. weak
5. average
6. adequate
7. good
8. solid
9. very good
10. excellent
11. formidable
12. outstanding
13. incredible
14. brilliant
15. magical
16. unearthly
17. divine
17+. superdivine (Žaidėjo įgūdis pasiekė aukščiausią lygį)

Rėmėjų nuotaikos

1. are furious
2. are losing hope
3. are depressed
4. believe in their club
5. are satisfied
6. are delighted with their club`s performance
7. are madly in love with their club

Sirgalių lūkesčiai

1. Totally outclassed here. Even your stars will be happy to get an opponent players autograph.
2. Your supporters hope the team won`t bring them too much shame in this match.
3. Supporters think the opponent is better, but with a little luck you could spring a surprise.
4. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to opponent team.
5. This match is expected to be a tough and even game by your supporters.
6. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to your team.
7. Rival is respectable by your supporters, but they expect a win.
8. Your supporters are sure of an easy win in this match.
9. Supporters come to eat popcorn, relax and watch a festival of goals from your team.

Savaitinės stadiono išlaidos (1 vietai):0.75 $
Savaitinės išlaidos jaunių mokykloje už vieną jaunį:1 000.00 $
Skolos bankui palūkanos :4.5%
Didžiausia skola bankui:-250 000 $
Bankroto limitas:-500 000 $
Sirgalių klubo nario mokestis (sezonui):125.00 $

Standartinės bilietų kainos

Vietų rūšys Prie šoninės linijos Už galinės linijos
Stovimos vietos 2.00 $ 2.00 $
Stovimos vietos po stogu 2.00 $ 2.00 $
Terasos 4.00 $ 4.00 $
Terasos po stogu 5.00 $ 5.00 $
Suoliukai 6.25 $ 6.25 $
Suoliukai po stogu 7.50 $ 6.25 $
Kėdės 7.50 $ 6.25 $
Kėdės po stogu 8.75 $ 7.50 $