Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
2010-10-04 20:56:49
Lai izveidotu savu komandu, ej uz izvēlni Reģistrācija Sokker sākuma lapā. Pēc savu datu un e-pasta adreses ievadīšanas tev būs jāgaida līdz tev tiks piešķirta komanda. Lūdzu, izmanto aktīvu e-pastu, jo tev nāksies aktivizēt komandu. Tu tiksi informēts caur e-pastu kad tava komanda būs izveidota. Visi komandu iesniegumi tiek izskatīti individuāli un paiet dažas dienas, kamēr komanda tiek piešķirta. Retos gadījumos tavas valsts līgas var būt jau aizpildītas ar aktīvām komandām, tāpēc var nākties gaidīt mazliet ilgāk līdz iegūsi komandu. Taču esi pacietīgs, jo līgas regulāri tiek paplašinātas un neaktīvās komandas tiek dzēstas. Līgu paplašināšanas notiek starpsezonu laikā.

Tu nedrīksti pieteikties vadīt komandu no citas valsts, ja vien tava valsts nav pieejama Sokker pasaulē. Ja tu atrodies valstī, kurā neesi dzimis, bet gribi izveidot komandu valstī, kurā esi dzimis, tev ir jāsūta e-pasts uz admins@sokker.org.

Lūdzu seko godīgiem spēles principiem 2. nodaļā, piemēram, ja tu zini, ka tu dalies ar vienu IP adresi , ar citiem lietotājiem ziņo - admins@sokker.org


Profila pārvaldīšana

Tavs Sokker profils var tikt dzēsts vairāku iemeslu dēļ:
- Ja tu neesi iegājis spēlē 50 dienas (Ja valstī ir komandas gaidīšanas sarakstā un brīvu komandu esošajās līgās nav šis skaitlis var samazināties līdz 15 dienām. Šādā gadījumā, Sokker personāls informēs par šo gadījumu tavas valsts Diskusijā).
- Tava komanda vairāk nekā 14 dienas ir pārsniegusi pieļaujamo bankrota limitu.
- Tavs profils ir dzēsts dēļ godīgas spēles principa neievērošanas vai par forumu noteikumu neievērošanu, kas ir uzskaitīti 2. nodaļā.

Katrā gadījumā, ja tu gribi pievienoties atkal Sokker, tev tiks dota iespēja pieteikties vēl vienu reizi. Tev ir jāgaida 50 dienas kopš tavas pēdējās ieiešanas spēlē.

Lietotāju aicināšana

Kad tu uzaicini draugu pievienoties Sokker menedžerspēlei tu vari viņam lūgt pie reģistrēšanās, kur tiek prasīts ierakstīt lietotāja vārdu, kas viņu ir iepazīstinājis ar šo spēli, ierakstīt tavu niku vai arī ielūgt viņu spēlē nosūtot viņam šo saiti:

www.sokker.org/?buddy=your_login

Tu saņemsi 10 dienu ilgu Plus, ja lietotājs, kuru tu esi ielūdzis spēlē iegādāsies Plus komplektu pirmo reizi.
Ja tev jau ir Plus kopmlekts tad tavam atlikušajam abonētajam laikam tiks pieskaitītas vēl 10 dienas klāt.
2010-10-04 21:07:25
GALVENIE SOKKER NOTEIKUMI

Kā lietotājam tev ir jāseko līdzi galvenajiem noteikumiem. Spēlē ir aizliegts:
- Vadīt vairāk kā vienu komandu
- Pārdot vai atdot savu komandu citai personai(nav svarīgi vai viņš ir jau iepriekš kontrolējis Sokker komandu vai ir jauns lietotājs)
- vadīt komandu valstī, kurā neesi dzimis vai vadīt komandu valstī, kurā nedzīvo pastāvīgi. Gadījumā ja reģistrējies no citas valsts vai arī no valsts, kas nav pievienota Sokker datubāzei, raksti vēstuli uz admins@sokker.org un izskaidro savu situāciju.
-Tirgoties ar spēlētājiem starp komandām, kuras pieslēdzas Sokker no vienas IP adreses vai datora
- Palīdzēt citām komandām solot par šo komandu tirgū esošajiem spēlētājiem neadekvātu cenu
- Pārdot spēlētāju par cenu kas pārsniedz viņa vērtību
- Mēģināt uzminēt citu lietotāju paroles
- Lietot programmas, kas traucē Sokker darbībai
- Publicēt materiālus, kas kādu noteiktu daļu publikas var aizskart saistībā ar viņa izcelsmi, ādaskrāsu, dzimumu vai vecumu(kā piemēram, popularizēt rasismu, fašismu vai pornogrāfiskus materiālus, reklamēt nelegālus materiālus, kas bojā programmatūru licences/autortiesības) vai kaitēt citu lietotāju datoram (piemēram, ietverot vīrusus, kaitnieciska uzvešanās, utt).
- Izmantot Sokkes spēles kļūdas, lai gūtu personīgo labumu (par katru atrasto kļūdu ir jāziņo spēles administratoriem)
- Pārkāpt Sokker menedžerspēles vai Diskusijas noteikumusVIENA INTERNETA PIESLĒGUMA VAI DATORA IZMANTOŠANA VAIRĀKIEM SPĒLES LIETOTĀJIEM

Ir pilnīgi aizliegts kontrolēt vairāk kā vienu komandu. Šis ir viens no svarīgākajiem noteikumiem Sokker menedžerspēle.

Vairāki lietotāji ar administratoru atļauju var reģistrēties spēlei no viena datora vai viena interneta pieslēguma (ģimenē vēlas spēlēt vairāki cilvēki utt.).

Lai reģistrētu komandu un saņemtu atļauju no administratoriem, ka drīksti spēlēt spēli no viena datora vai viena interneta pieslēguma, tev vajag sūtīt e-pastu uz admins@sokker.org ar godīgu situācijas aprakstu, kā arī sarakstu ar visu komandu nosaukumiem un lietotājvārdiem, kas izmantos vienu datoru vai vienu interneta pieslēgumu, lai pieslēgtos Sokker vietnei. Šis e-pasts ir jānosūta pirms reģistrēšanās, savādāk tu vari tikt sodīts par aizdomām, ka spēlē ar vairākām komandām.


Jebkurā gadījumā pat saņemot atļauju reģistrēt vairākas komandas uz vienas IP adreses tu nekad nedrīksti veikt tirgus darījumus ar šīm komandām.

Šo Sokker noteikumu pārkāpšana var tikt sodīta pat ar lietotāja bloķēšanu.

KOMANDU KOPLIETOŠANA UN PIEKĻŪŠANA CITA LIETOTĀJA KOMANDAI

Katru komandu Sokker spēlē drīkst kontrolēt tikai viens lietotājs, bet ir pieļaujams izņēmums:
- neparedzētās situācijās, kad komandas īpašnieks nespēj pieslēgties spēlei ilgu laiku (piemēram, atrašanās militārajā dienestā vai arī slimnīcā), bet komandai nepieciešams veikt uzstādījumus, var tikt pieļauts šī noteikuma izņēmums uz kādu noteiktu laika periodu sazinoties ar administratoriem caur e-pastu admins@sokker.org.
- izņēmuma gadījumā persona, kas uzrauga otra lietotāja komandu drīkst TIKAI uzstādīt spēles rīkojumus (pēc īpašnieka izveidotajām taktikām) un neapstiprināt vai izsaukt juniorus.
- uzraugs nedrīkst solīt par spēlētājiem naudu vai pārdot spēlētājus (izņemot juniorus), rakstīt forumā vai sūtīt pastu vai vispār izdarīt kādu darbību ar ļaunu nolūku vai arī ar mērķi palīdzēt kādai komandai iegūt kādas priekšrocības.
- gadījumā, ja šis lietotājs ir nacionālas izlases treneris, atļauju, ka komandu drīkst vadīt uzraugs, jāpaziņo publiski forumā, tad šim uzraugam drīkst piešķirt tiesības vadīt nacionālo izlasi, vai arī administratori var izveidot jaunas trenera vēlēšanas, ja tas nepieciešams.
- komandas īpašniekam jānomaina parole pēc tam, kad viņš pats spēj kontrolēt savu komandu.
- uzraugs nedrīkst būt no tās pašas līgas, kurā atrodas komanda, kas tiks uzraudzīta.


SOKKER PERSONĀLS UN SODI

Lai pārraudzītu spēli, spēles izstrādātāji ir nozīmējuši lietotājus no Sokker vides, lai veiktu administratora pienākumus. Viņi atbalsta lietotājus un nodrošina, lai tiek sekots līdzi spēles noteikumiem. Administratoriem ir dotas pilnvaras, lai sodītu lietotājus, kas ir pārkāpuši Sokker noteikumus. Administratori var:
- uzlikt naudas sodu lietotāja komandai,
- izteikt pēdējās iespējas brīdinājumu („dzelteno kartiņu”), kas nozīmē, ka šim lietotājam ir dota pēdējā iespēja spēlēt godīgi,
- bloķēt lietotāja profilu (ieskaitot aizliegumu vēlāk atgriezties spēlē),
- sodīt ar citām sankcijām.

Administratoriem ir tiesības izmantot vai kombinēt šos sodus, lai tiktu nodrošināta godīga un droša spēle.Administratoriem ir tiesības:
- neatklāt lietotājiem sava darba vai lēmuma detaļas,
- ierobežot piekļuvi informācijai par pieņemtu lēmumu, kas var ietekmēt lietotājus,
- pārskatīt pašrocīgi tirgus darījuma cenu ja cena, kas samaksāta acīmredzami pārsniedz tirgus vidējo cenu šādam spēlētājam (pārmaksāts vai arī pārāk aizdomīgs darījums),
- sodīt vai arī neatgriezeniski bloķēt lietotāja profilu, ja viņš apvaino citus lietotājus vai lieto vulgāru leksiku saskarsmē ar citiem lietotājiem (ieskaitot privātās ziņas),
- bloķēt lietotāja profilu pie aizdomām, ja tiek vadītas vairāk nekā viena komanda,
- ignorēt lūgumus pēc datu atgūšanas (spēlētāju, stadiona, treneru, junioru) ja lietotāja profils nav bijis izmantots piesardzīgi (parole bija zināma citam lietotājam vai bija saglabāta visiem pieejamā datorā) vai pats lietotājs izdarījis kādu kļūdu. Citos gadījumos (veikta ļaunprātīga pieslēgšanas lietotāja profilam) var tikt atjaunoti dati, ja tas iespējams,
- prasīt lietotājam viņa patieso identitāti, drošības vai spēles godīguma gadījumā.

Administratori parasti nepielietos šīs darbības, bet patur tiesības to darīt ārkārtas gadījumos:
- iejaukties gadījumos, kad netiek solīta par spēlētāju apsolītā nauda pēc abu lietotāju (pārdevēja un pircēja) mutiskās vienošanās,
- izņemt no tirgus spēlētāju pēc pircēja, pārdevēja vai citu lietotāju lūguma,
- izņemt no tirgus spēlētāju, ja tas ticis ievietots emocionālas darbības rezultātā,
- pieslēgties lietotāja profilam, bez saņemtas lietotāja atļaujas (piemēram, lai noņemtu rasistisku rakstu komandas profilā).

Katrs nestandarta gadījums tiks vērtēts pēc administratora spēles izpratnes, ņemot vērā vispārīgos noteikumus, lai nodrošinātu godīgu spēli. Rezultātā var tikt palielināts vai samazināts sods par noteiktām darbībām, skatoties pēc administratora redzējuma.

Nesazinies ar administratoriem no citu lietotāju profiliem. Ja tavs profils ir ticis bloķēts, tad vienīgais veids kā sazināties ar Sokker administrāciju ir rakstīt e-pastu uz adresi admins@sokker.org. Citos gadījumos, ja nepieciešams sazināties ar administratoru, mēs iesakam nesazināties ar vairāk kā 2 administratoriem vienlaicīgi. Pārbaudi, kurš no administratoriem ir tiešsaistē un sūti vēstuli viņam un sagaidi līdz tava vēstule tiks izlasīta.

Katru gadījumu, kas nav aprakstīts noteikumos, izskatīs spēles administratori.Administratorus atbalsta forumu moderatori. Moderatori izvērtē forumu diskusijas, jaunumus, viesu grāmatu ierakstus, komandu nosaukumus un logotipus un visas citas lietotāju publiskās aktivitātes, lai saglabātu diskusijas kulturālas un neaizskarošas. Ja moderators nolemj, ka lietotājs pārkāpj noteikumus, viņam ir tiesības:
- bridināt lietotāju,
- bloķēt pieeju forumiem,
- lūgt administratoriem, lai sodītu lietotāju vēl vairāk (sodīt ar soda naudu un/vai bloķēt profilu).

Forumu noteikumi ir pieejami Forum Statute sadaļā, no saites pašā augšā foruma galvenajā lapā.

Lēmums sodīt lietotāju ir pilnībā atkarīgs no moderatora vai administratora un nav apspriežams publiski. Gadījumā ja lietotājs nepiekrīt administratora lēmumam, viņš var iesniegt šo sodu ar paskaidrojumu otreizējai pārskatīšanai sūtot vēstuli ar savu skaidrojumu uz e-pastu admins@sokker.org. Lēmums, kas tiks pieņemts pēc otrreizējas izvērtēšanas no cita administratora vai administratoru grupas būs galīgs.


Noteikumu nezināšana neatbrīvo no atbildības gadījumā, ja ir pārkāpti noteikumi.
2010-11-22 08:21:26
Tavam klubam tieši tāpat kā īstam futbola klubam pieder savs stadions, spēlētāji, treneri un asistenti, kā arī sava jauniešu skola. Komandas vadīšana prasa zināmas izmaksas kā algas, tirgus darījumi, stadiona uzlabošana utt. Tavam klubam jāsaglabā finansiālā stabilitāte citādāk tas bankrotēs. Tālāk noteikumos atradīsi vairāk detaļas, kas attiecas uz komandas vadīšanu.


Bankrots

Komandas, kas ir tuvu bankrota stāvoklim (naudas apjoms kontā ir mazāks kā -400 000 Ls), drīkstēs pieslēgties spēlei vēl 72 stundas pēc šī limita sasniegšanas.


Tas ir tāpēc, lai atļautu izlabot savu finansiālo stāvokli – pārdodot spēlētājus, atlaižot trenerus utt. Pēc 72 stundām komandas īpašnieks vairs nevar pieslēgties spēlei tik ilgi, kamēr konta stāvoklis ievērojami uzlabojas (naudas apjoms kontā ir lielāks kā -400 000 Ls). Ja naudas apjoms kontā būs lielāks par šo summu tad vadītājs varēs pievienoties spēlei kā parasti, lai gan ja finansiālais stāvoklis paliek zem -400 000 Ls 14 dienas, komanda oficiāli tiks pasludināta par maksātnespējīgu un tiks dzēsta, kā tas ir aprakstīts noteikumu 1. nodaļā Profila pārvaldīšana sadaļā.
2010-11-22 08:19:44
Katram spēlētājam ir 8 pamatprasmes. 7 no šīm prasmēm (Ātrums, Piespēles, Saspēle, Aizsardzība, Realizācija, Tehnika un Vārtu sargāšana) ir vērtības sākot no traģiski(0) līdz dievišķi(17). Izturības prasmes vērtības ir no traģiski(0) līdz iespaidīgi(11). Jo augstāka prasmes vērtība, jo labāk spēlētājs pārvaldīs notikumus laikumā, kurus ietekmē šī prasme.

Pamatprasmes

Ātrums

Norāda cik ir ātrs spēlētājs. Šī prasme ietekmē ātrumu cik ātri spēlētājs skries pēc bumbas, kā arī ātrumu ar kādu pārvietosies kontrolējot bumbu. Ātrākiem spēlētājiem ir lielākas iespējas aizbēgt no saviem pretiniekiem vai arī tieši otrādi – noķert viņus. Kā arī vārtsargi ar augstu ātruma prasmi labāk tiks galā ar divcīņām starp vārtsargu un uzbrucēju.

Piespēles

Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs piespēles bumbu (gan ar kāju, gan galvu). Precizitāte nozīmē to, ka spēlētājs izvēlēsies pareizu virzienu un spēku, lai komandas biedrs spētu saņemt bumbu.

Saspēle

Spēlētāji ar augstu saspēles prasmi piespēlē bumbu nevilcinoties un redz, kuram spēlētājam ir labāka pozīcija laukumā, lai saņemtu bumbu. Ja tavam spēlētājam saspēles prasme ir zema, viņš var sākt skatīties apkārt kam piespēlēt bumbu, tādējādi samazinot ātrumu, kas ļaus pretiniekiem vieglāk atņemt viņam bumbu. Augstāka saspēles prasme palielina spēlētāja spējas izdarīt precīzas piespēles atrodoties kustībā.

Aizsardzība

Jo augstāka aizsardzības prasme, jo lielākas iespējas pretiniekam atņemt bumbu, kā arī lielāka prasme atļauj spēlētājam mēģināt atņemt bumbu no lielāka attāluma. Šo prasmi visvairāk izmanto aizsargi, lai gan arī pussargi un uzbrucēji izmantojot aizsardzības prasmi var atņemt pretiniekam bumbu pretinieka laukuma pusē radot bīstamu situāciju pie vārtiem. Bumbas atņemšanas izdošanās ir tieši atkarīga no pretinieka tehnikas prasmes. Jo augstāks līmenis pretiniekam būs tehnikas prasmei, jo lielākas iespējas viņam ar dribla palīdzību apspēlēt aizsargus.

Realizācija

Šī prasme nosaka precizitāti un spēku ar kādu spēlētāji sitīs pa vārtiem. Spēlētāji ar augstu realizācijas prasmi biežāk spēs trāpīt vārtu rāmi kā tie kam šī prasme ir zema. Šī prasme ir noderīga visiem tiem spēlētājiem, kuri var atrasties vārtu gūšanas pozīcijā.

Tehnika

Ļoti daudz lietas spēle iespaido tehnikas līmenis:
- prasmi uzņemt piespēli no komandas biedriem – spēlētājs ar zemu tehnikas līmeni var kļūdīties pat saņemot vienkāršākās piespēles,
- dribla ātrumu – spēlētāji ar zemu tehnikas līmeni zaudē ātrumu kontrolējot bumbu,
- prasmi apspēlēt aizsargu izgājienā pret vārtusargu,
- iespējas netrāpīt pa bumbu novirzot to komandas biedram.

Vārtu sargāšana

Šo prasmi izmanto tikai vārtu sargi. Jo augstāks līmenis, jo biežāk vārtu sargi noķers bumbu vai atsitīs to tālāk no pretinieku komandas spēlētājiem.

Izturība

Spēlētāji spēlējot spēli nogurst. Kad tas notiek viņi paliek paviršāki un zaudē kādu daļu no savām prasmēm. Tikai saspēles prasme paliek nemainīga neatkarīgi no spēlētāja noguruma. Spēlētāja nogurumu ietekmē nevis cik ilgi viņš spēlē, bet gan cik daudz kustās laukumā. Jo vairāk pārvietojas laukumā un vairāk piedalās spēlē, jo ātrāk viņš nogurst. Spēlētāji ar augstu izturības prasmes līmeni spēj aktīvi darboties laukumā ilgāk salīdzinājumā ar spēlētājiem kam izturības līmenis ir zems. Ņemiet vērā, ka netrenējot izturību, tās līmenis sāks kristies.

Papildus spēlētāju parametri

Forma

Nosaka to vai spēlētājs izmantos visas savas prasmes spēles laikā. Spēlētāji ar zemu formu darbosies sliktāk laukumā nekā tie, kam formas līmenis būs augstāks.

Taktiskā disciplīna

Šī prasme nosaka cik precīzi spēlētājs pieturēsies pie taktiskās shēmas spēles gaitā. Taktiskā disciplīna balstās uz divām prasmēm: Pieredzi un Komandas darbu.

Pieredze:
Pieredzi iegūst spēlējot spēles. Pieredzes līmenis ir atkarīgs no tā cik daudz spēles spēlētājs aizvadījis, aktivitāšu daudzumu spēles gaitā un spēles tipu (draudzības, oficiālā vai arī izlases). Spēlētāji ar zemu pieredzes līmeni to paaugstinās ātrāk nekā spēlētāji ar augstu līmeni.

Aizsargi izmantojot savu pieredzes līmeni spēs bloķēt vai vismaz traucēt saviem pretiniekiem, kamēr viņi skries ar bumbu. Tomēr aizsargi nespēs bloķēt pretinieku gaisa divcīņās.

Komandas darbs:
- nosaka to cik labi treneris spēj iemācīt taktiku, kā arī to cik daudz spēlētājs ir iemācījies savā klubā,
- prasme mainās katru nedēļu kā visas citas prasmes, neatkarīgi no izvēlētā treniņa tipa. Pieaugums ir atkarīgs no tava trenera vidējā vērtējuma – tas nozīmē, ka šī prasme var kristies, ja tiks nomainīts galvenais treneris, kam vidējais vērtējums būs sliktāks nekā iepriekšējam.
- atkarīgs no laika cik ilgi spēlētājs ir spēlējis spēli,
- trenera asistenti palīdz palielināt komandas darbu, bet viņu ietekme ir mazākā kā asistējot trenēt spēlētāja pamatprasmes,
- vecākiem spēlētājiem komandas darbs pieaug un samazinās ilgākā laika periodā,
- nopirktam spēlētājam komandas darbs nokritīsies uz zemāko vērtību.

Talants

Slēpta prasme, kas nosaka cik ātri spēlētājs uzlabos savas prasmes treniņu laikā un nosaka treniņu efektivitāti gan pieaugušo, gan junioru treniņiem.

Vecums

Pēc katras sezonas tavi spēlētāji paliks par vienu gadu vecāki. Jaunāki spēlētāji trenējas ātrāk nekā vecie. Kad spēlētājs sasniedz 30 gadu slieksni, viņa prasmes var sākt kristies. Jo vecāks spēlētājs, jo ātrāk viņa prasmes kritīsies.

Vērtība

Aptuvenā spēlētāja vērtība, kas ir tieši atkarīga no viņa prasmēm. Šī vērtība nenorāda viņa tirgus vērtību, ja spēlētājs tiks pārdots.

Alga

Spēlētāja nedēļas alga, kas ir tieši atkarīga no spēlētāja prasmēm. Katras sezonas sākumā līgumi tiek pārskatīti un algas tiek parēķinātas.

Augums

Garākiem spēlētājiem gaisa divcīņās būs lielāka iespēja uzvarēt. Tomēr īsāki spēlētāji spēs ātrāk uzņemt ātrumu no miera stāvokļa nekā garāki (maksimālais ātrums tomēr visiem būs vienāds neatkarīgi no garuma, balstoties uz ātruma prasmes vērtības).

Spēlētāju atlaišana

Ja spēlētājs netiek iekļauts sastāvā un tu saproti, ka tirgū viņu nav vērts ievietot, tu vari atlaist viņu. Ja tu atlaid spēlētāju tad šis spēlētājs vairāk nespēlēs tavā komandā, kā arī nebūs pieejams nevienai citai komandai. Šis spēlētājs pametīs Sokker pasauli.

Spēlētāji, kas ir izsaukti uz kādu no valsts izlasēm nevar tikt atlaisti. Spēlētāji, kas nav valsts izlasē, bet viņu prasmes atbilsts valsts izlases spēlētāju līmeni, var tikt atlaisti.

Valsts izlašu spēlētāji no neaktīvajām komandām tiks ievietoti tirgū (ja viņi ir spēlējuši vismaz 1 spēli valsts izlasē) kad šīm komandām tiks piešķirts jauns vadītājs.
2010-09-17 16:15:12
Kur gan atrastos komanda bez trenera? Pilnīgi nekur, jo komandā nenotiktu nekāds progress.
Tavi treneri trenē spēlētāju prasmes treniņu laikā, kā arī neļauj taviem junioriem atslābināties treniņu laikā.


Prasmju trenēšana

Katram trenerim ir astoņas trenēšanas prasmes, tieši tāpat kā spēlētājiem spēlēšanas prasmes. Katrai no šīm 8 prasmēm ir sava vērtība, kas norāda cik efektīvi tavs treneris spēs spēlētāju trenēt šajā prasmē. Šo prasmju vērtības ir svarīgas tikai tavam galvenajam treneri, bet citiem taviem treneriem ir nepieciešams tikai trenera vidējais vērtējums. Tev ir nepieciešams izvēlēties labāko treneri tai prasmei, kuru tu esi izvēlējies trenēt.

Trenera vidējais vērtējums

Trenera vidējais vērtējums tiek noteikts no trenera individuālo prasmju trenēšanas vērtību summas. Tas ir ļoti svarīgs galvenā trenera asistentiem – jo augstāks vidējais trenera vērtējums, jo labāk viņš spēs palīdzēt galvenajam trenerim. Kā arī ir svarīgi tas, lai tavai junioru komandai tiktu izvēlēts treneris ar augstu trenera vidējo vērtējumu. Jo augstāks šis vērtējums, jo ātrāk tavi juniori trenēsies. Komandas darba trenēšana ir tikai atkarīga no tava trenera vidējā vērtējuma (lielākoties no galvenā trenera).

Alga

Jo labāks treneris, jo lielāka alga viņam jāmaksā. Pašā sākumā tu nevarēsi atļauties algot fantastisku treneri, ja vien nevēlies, lai tavs klubs bankrotētu. Trenera alga nemainās – tā paliks vienā līmenī visu līguma laiku, kamēr viņš strādās tavā klubā.

Vecums

Tavi treneri arī ir cilvēki un kādā jaukā dienā viņš var beigt savu trenera karjeru. Neesi pārsteigts, ja tavs treneris iesniedz atlūgumu un dodas savā nopelnītajā pensijā uz Bermudu salām.

Treneru meklēšana

Kad tu tikko sāc spēlēt Sokker menedžeri, tavam klubam jau būs pieejami daži treneri. Tie nebūs paši labākie treneri, ko tu varētu atļauties. Šie treneri atrodas klubā pateicoties iepriekšējam kluba īpašniekiem. Tomēr viņiem ir viena laba īpašība – viņu algas ir zemas. Tu vari viņus atlaist un sākt meklēt labāku personālu.

Noalgošana

Tu vari meklēt treneri izmantojot treneru meklēšanas formu. Jauna trenera noalgošana maksā naudu. Jo precīzāk tu nosaki viņa prasmes, jo lielāka šī summa būs. Tev ir jāmaksā maksa par meklēšanu pat tad, ja sistēma nevar atrast treneri, kas atbilst tavām prasībām.
Treneris ieradīsies ar prasmēm, kas ir ļoti līdzīgas tām, kādas izvēlējies meklēšanas formā. Ja viņš atbilst tavām prasībām tu vari viņu pieņemt darbā savā komandā. Līguma noslēgšana nemaksā neko, tomēr kad līgums tiks pārtraukts treneris saņems nedēļas algu. Ja piedāvātais treneris neatbilst tavām prasībām tev nav obligāti ar viņu jāslēdz līgums, tu vari viņu atlaist un meklēt citu. Trenera atlaišana bez līguma noslēgšanas nemaksā neko.
Padoms: Norādi visas prasmes meklēšanas formā tādā līmenī kādu tu vēlies trenera vidējo vērtējumu, ja tiek meklēts trenera asistents vai junioru treneris (piemēram, visur labi priekš laba trenera)

Treneru atlaišana

Trenerim, kurš ir ticis meklēts caur Noalgošanas formu un kurš vēl nav nolīgts, nav jāmaksā nekāda kompensācija par viņa atlaišanu. Tomēr ja tu esi pieņēmis treneri, viņa atlaišana izmaksās vienu nedēļas algu. Ja treneris tiek atlaists viņš tiek ievietots treneru tirgū.

Trenera norīkošana

Līdzko tu esi nolīdzis treneri, viņš tiek pievienots tavas komandas personālam un var tikt atrasts treniņa sadaļā zem sadaļas Nav norīkoti. Tas nozīmē to, ka treneris ir nolīgts, bet vel nav norīkots amatā tavā klubā. Galvenā trenera, asistenta vai junioru trenera amatus var ieņemt jebkurš tavā sistēmā strādājošs treneris. Tomēr tev vajadzētu treneri likt tādā pozīcijā kādai tu viņu meklēji. Tu vari mainīt vietām trenerus jebkurā brīdi un tas neko nemaksā (samainīt galveno treneri par asistentu vai junioru treneri vai otrādi). Treneri, kas ir nolīgti saņems savas algas arī tad ja neko nedarīs.

Treneru tirgus

Atlaistie treneri (ja viņi iepriekš bija nodarbināti) ja vēlas turpināt savu trenera karjeru dodas uz treneru tirgu. Ja tu kādu no viņiem vēlies savā klubā, tad tev vajadzētu par viņu solīt naudu. Naudu saņem treneris, viņa iepriekšējais klubs nesaņem nekādas kompensācijas.

Ja darījums netiek pabeigts vienas nedēļas laikā (izsoles uzvarētājs neapstiprina līgumu), izsole tiek atcelta un klubs, kas uzvarēja maksā 10% soda naudu no piedāvātās likmes.
2010-09-17 16:18:18
Lai tava komanda attīstītos un tās spēks pieaugtu nepieciešams, lai spēlētāji tiktu pareizi trenēti. Katru nedēļu tu vari izvēlēties prasmi, kas tiks trenēta individuālā treniņa laikā. Lielākā daļa treniņu tipu pieprasa, lai spēlētājs būtu spēlējis norādītajā pozīcijā šīs nedēļas laikā kādā no draudzības/kausa spēlēm un/vai līgas spēlē.

Spēlētājs, kurš spēlējis vienas nedēļas ietvaros divas reizes vienā un tajā pašā pozīcijā (piemēram, aizsardzībā) trenēsies labāk nekā tas, kurš ir spēlējis tikai vienu spēli, kā arī spēlētājs, kurš ir spēlējis līgas spēli trenēsies ātrāk nekā tas, kurš piedalījās draudzības spēlē. Ja spēlētājs nedēļas laikā ir spēlējis dažādās pozīcijās tad treniņā tiek skaitīta tā pozīcija, kurā viņš aizvadīja pēdējo spēli. Ieguvums no tā, ka viens un tas pats spēlētājs spēlē 2 spēles nedēļā treniņa ātrumā ir mazs – citi spēlētāji, kas būs aizvadījuši tikai vienu spēli saņems gandrīz tādu pašu treniņu. Ja spēlētājs ir spēlējis tikai starptautisko spēli, tad viņš saņems aptuveni 50% no normāla treniņa. Spēlētāji nesaņem treniņu no papildus spēles laika ja ir pārāk noguruši.

Atšķirība treniņos starp spēlētājiem, kas ir spēlējuši draudzības spēli vai arī līgas spēle ir ļoti maza. Šī atšķirība ir vēl mazākā ieguvumam no 2 spēļu spēlēšanas vienas nedēļās ietvaros.

Katram spēlētājam ir apslēpta īpašība – talants. Jo talantīgāks spēlētājs ir, jo ātrāk viņš trenējas. Papildus individuālajiem treniņiem ir arī kopējais treniņš. Visi spēlētāji, kas ir spēlējuši šajā nedēļā piedalās šajā treniņā. Kopējā treniņa efektivitāte ir daudz mazāka nekā individuālā treniņa.

Abu treniņu kvalitāte ir atkarīga no tava galvenā trenera individuālajām prasmēm. Galvenā trenera vidējais vērtējums neiespaido treniņa efektivitāti. Izvēlies galveno treneri, kuram ir visaugstākā prasme tai prasmei ko esi iecerējis trenēt individuālajā treniņā. Izlem pats cik nozīmīgas ir pārējās trenera prasmes un vai tu vari atļauties maksāt vairāk par labāku treneri.

Trenera asistenti var palīdzēt galvenajam trenerim uzlabot tā efektivitāti – jo labāks asistents (viņa vidējais trenera vērtējums), jo vairāk viņš palīdzēs. Tomēr neaizraujies ar pārāk daudz asistentu noalgošanu, jo ja būs vairāk par 3 asistentiem tad viņi savā starpā sāks strīdēties, kas novedīs pie tā, ka treniņš būs nepilnvērtīgs vai pat ļaunākajā gadījumā pavisam zaudēts.

Atceries to, ka spēlētājs, kas nācis uz maiņu, saņems tik daudz treniņu cik ilgi viņš ir spēlējis spēli. Spēlētājam vajag spēlēt ar tādu pašu pozīciju abas spēles vienas nedēļas ietvaros citādi pēdējā spēle tikai skaitīsies pie treniņa (pat tad ja tu trenēsi ātrumu). Vienīgais treniņa veids, kam netiek ievērotas spēlētāja pozīcijas ir izturības treniņš.

Izturības trenēšana

Šī prasme tiek trenēta visātrāk. Visi komandas spēlētāji trenējas neatkarīgi no tā vai viņi šajā nedēļā spēlēja spēli vai nē. Spēlētāji trenējas ar vienādu ātrumu neatkarīgi no vecuma vai talanta. Tomēr netrenēta izturība var kristies pat jauniem spēlētājiem. Maksimālais izturības līmenis ir Iespaidīgi[10].

Ātruma trenēšana

Ātrums tiek trenēts visiem spēlētājiem, kas nedēļā aizvadījuši vismaz vienu spēli neatkarīgi no pozīcijas. Ātrums ir fiziskais treniņš un tā trenēšanas ātrums ir atkarīgs gan no spēlētāja vecuma, gan talanta.

Realizācijas trenēšana

Uzbrucēji (ATT pozīcija) trenējas visātrāk, mazliet lēnāk pussargi (MID), aizsargi (DEF) un vārtu sargi (GK) minimāli uzlabo šo prasmi.

Piespēles trenēšana

Piespēles prasmi visātrāk tiek trenēta pussargiem (MID), pārējo pozīciju spēlētāji šo prasmi trenē lēnāk. Ja tu vēlies uzlabot treniņu ātrumu pārējām pozīcijām tu to vari darīt, tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.

Saspēles trenēšana

Saspēles trenēšana ir līdzīga piespēles trenēšanai. Pozīcija, kura visātrāk trenē saspēli ir pussargi (MID). Tāpat, kā piespēles prasmi tu vari uzlabot treniņa ātrumu pārējām pozīcijām tomēr tas mazinās pussargu trenēšanās ātrumu šajā prasmē.

Aizsardzības trenēšana (bumbas izsišana)

Tu vari izvēlēties kura pozīcija trenēs šo prasmi visātrāk no ATT, MID un DEF pozīcijām. Neizvēlētās pozīcijas šo prasmi trenēs lēnāk.

Tehnikas trenēšana

Tāpat kā aizsardzības prasmi, tehniku trenēs visātrāk tās pozīcijas spēlētāji, kura ir uzstādīta kā galvenā.

Vārtu sargāšanas trenēšana

Tikai vārtsargi (GK), kas spēlēja šajā nedēļā piedalīsies treniņu procesā.

Taktiskā disciplīna

Taktiskā disciplīna paaugstinās/pazeminās neatkarīgi no citām trenētajām prasmēm. Pieredze tiek iegūta vai zaudēta balstoties uz spēlētājām spēlēm, aktivitātēm spēlē un no spēles tipa. Spēlētāji ar zemākiem pieredzes līmeņiem paaugstinās šo prasmi ātrāk nekā spēlētāji ar augstiem līmeņiem. Komandas darbs norāda to cik labi treneris spēj iemācīt spēlētājiem taktikas, kā arī cik daudz pats spēlētājs ir apguvis zināšanas ar savu komandu. Šo prasmi galvenokārt ietekmē trenera vidējais vērtējums. Komandas darbs ir atkarīgs no tā cik daudz spēlētājs ir spēlējis spēles ar tavu komandu. Vecākiem spēlētājiem komandas darbs palielinās un pazeminās lēnāk. Pēc katras spēlētāja pārejas, komandas darbs šim spēlētājam nokrītas uz zemāko vērtību.
2010-09-17 16:21:55
Kā jau visiem lielajiem futbola klubiem arī tev var būt jauniešu akadēmija. Te tiek trenēti tavi jaunie spēlētāji - juniori. Juniori ir spēlētāji ar pārāk mazu pieredzi vai prasmēm, lai spēlētu oficiālās spēlēs.

Vietu skaits akadēmijā

Tev vajag noteikt vietu skaitu jauniešu akadēmijā tā, lai daļa vietu jau ir aizpildītas ar junioriem, bet vēl paliek brīvas vietas, lai jauni spēlētāji varētu pievienoties. Katra vieta nedēļā rada noteiktus izdevumus(18.nodaļa). Maksimālais vietu skaits jauniešu akadēmijā ir 30. Katru nedēļu jauniešu komandai var pievienoties jauni spēlētāji, ja vien akadēmijā ir brīvas vietas. Nedēļā akadēmijai var pievienoties līdz pat 6 spēlētājiem, tomēr var arī nepievienoties neviens. Ja akadēmijā nepietiks brīvo vietu jauniešiem, kas vēlas pievienoties, tad daļa no viņiem tiks noraidīti, taču tu nekad neuzzināsi, kuri tika noraidīti… tie var būt gan futbolam nederīgi spēlētāji, gan potenciālās zvaigznes.

Tavi jaunieši

Jaunieši akadēmijā pavadīs noteiktu skaitu nedēļu, lai trenētos. Jauniešu akadēmijas sadaļā tu vari redzēt ieteicamo spēlētāja pozīciju laukumā(vārtsargs vai laukuma spēlētājs), vecumu, kopējo prasmju līmeni jaunietim, kuru nosaka jauniešu treneris, kā arī nedēļu skaitu, kuru spēlētājs pavadīs akadēmijā, bet spēlētāja individuālās prasmes diemžēl aplūkot nav iespējams. Ja tomēr vēlies apmēram noteikt kāda jaunieša prasmes, tev jāļauj šim jaunietim spēlēt dažādās pozīcijās jauniešu skolu savstarpējās spēlēs, lai redzētu kurā no pozīcijām spēlētājs labāk jūtas. Kad jaunietis ir gatavs pievienoties lielajai komandai, tu vari viņu paaugstināt no akadēmijas uz pieaugušo komandu. Kad jaunietis ir pievienojies pirmajai komandai, tad viņa prasmes ir redzamas tieši tāpat kā visiem taviem pieaugušo komandas spēlētājiem.

Jauniešu treneris

Lau jaunieši akadēmijā trenētos nepieciešams nozīmēt treneri, kas strādās ar jauniešiem. Trenera vidējais prasmju vērtējums nosaka cik ātri jaunieši attīstīs savas prasmes. Treneris arī nolemj, kad jaunietis ir gatavs pievienoties pirmajai komandai. Jauniešu trenera kopējais prasmju līmenis nosaka arī to cik precīzi viņš spēs noteikt jauniešu kopējos prasmju līmeņus. Jo augstāks ir trenera vidējais prasmju vērtējums, jo precīzāk viņš spēs noteikt jauniešu prasmju līmeni. Trenerim novērtēt jaunieti palīdz arī spēlēšana jauniešu līgas spēlēs.

Treniņš

Kad jaunietis pievienojas jauniešu akadēmijai, viņam jau piemīt savas individuālas prasmes(redzams tikai kopējais prasmju līmenis); katra individuālā prasme pieaug proporcionāli kopējam prasmju līmenim, kad jaunietis trenējas. Jaunieša talants un trenera prasmju līmenis nosaka cik ātri jaunieša prasmes attīstās un vai pēc jauniešu akadēmijas pamešanas spēlētājs būs vērtīgs. Tas vai jaunietis piedalās spēlēs neietekmē viņa treniņu- viņš vienmēr saņem pilnu treniņu.

Jauniešu spēles

Jauniešu spēles tāpat kā senioru spēles izspēlē pēc tiem pašiem noteikumiem. Jaunieši izmanto savas individuālās prasmes, lai spēlētu, bet viņu ātrums ir nedaudz palielināts, lai spēles padarītu saistošākas. Jaunieši spēlē it kā būtu dievišķā+[17+] formā. Jaunieši var gūt savainojumus spēles laikā, bet ja tāds ir gūts uzreiz pēc spēles notiek ātra atveseļošanās. Kartiņas un vārtu guvumi arī netiek atzīmēti.

Līgu sistēma

Jaunās jauniešu skolas vienmēr pievienojas zemākajai jauniešu līgai valstī, neatkarīgi no tā, kurā divīzijā spēlē senioru komanda. Junioru līgām ir tik pat divīzijas, cik attiecīgās valsts senioru līgām. Jauniešu līgas nav sadalītas pa 8 komandām līgā, kā senioru līgās- visas komandas no attiecīgā divīzijas līmeņa sacenšas vienā līgā(ar kopīgu līgas tabulu). Katru nedēļu nejauši tiek izlozēti komandu pāri, kuri aizvadīs spēles attiecīgajā kārtā. Līgas tabula ir sadalīta uz pusēm. Tabulas augšdaļas komandas aizvada savstarpējās spēles, arī tabulas apakšdaļas komandas aizvada savstarpējās spēles. Komanda, kura spēli aizvadīs mājas, tiek izvēlēta nejauši. Visi ienākumi par biļetēm no spēles pienākas mājās spēlējošajai komandai. Zemākajās līgās varētu būt arī nepāra skaits komandu, tādēļ komanda kādā no kārtām var palikt arī bez spēles. Ja tavai komandai ir gadījusies šī brīvā nedēļa, tad par to nevajag uztraukties, jo nākošnedēļ tava komanda obligāti aizvadīs spēli. Jauniešu līgas spēles neietekmē tavas komandas pozīcijas reitingu tabulā, tomēr šīs spēles ietekmē fanu noskaņojumu, taču šī ietekme ir dažas reizes mazāka kā senioru komandu draudzības mača iznākuma ietekme. Arī fanu skaits, kas ieradīsies uz spēli ir daudz mazāks kā senioru spēlēs.

Paaugstināšana un pazemināšana

Katrai jauniešu līgas sezonai ir 14 kārtas, gluži tāpat kā senioru sezonai. Pēc visu kārtu nospēlēšanas līgas labākās komandas automātiski kvalificējas augstākai līgai. Katras jauniešu divīzijas lielums ir ekvivalents senioru divīzijām. Komandu skaits, kas tiek paaugstinātas vai pazeminātas vienmēr ir 50% no maksimālā divīzijas komandu skaita. Tomēr, ja divīzijas nav pilnīgi piepildītas, tad pazemināto komandu skaits ir pēc iespējas mazāks. Piemēram, ja 2.līgā ir 32 komandas, tad 16 var tikt pazeminātas un 16 jaunas komandas paaugstinātas. Bet ja 2.līgā ir tikai 20 komandas, tad 4 komandas tiks pazeminātas, bet 16 komandas no 3.līgas- paaugstinātas(4 komandas pazemināto vietā un 12 komandas brīvajās vietās).

Ja jauniešu komanda saņem tehnisko zaudējumu 2 nedēļas pēc kārtas, tad komanda tiks atskaitīta no jauniešu līgas.
2010-09-17 16:29:26
Viens no vienkāršākajiem veidiem kā iegūt jaunus spēlētājus Sokker menedžerspēlē ir iegādāties tos no citām komandām. Tirgus darbojas pēc izsoles principa. Atceries, ka nav iespējams ievietot tirgū spēlētājus ar sākumcenu 0 Ls – sākumcenu vajag likt vismaz 1 Ls, lai veiksmīgi pievienotu spēlētāju tirgum.

Spēlētāja ievietošana tirgū maksā 4% no sākumcenas, pēc veiksmīgas pārdošanas pārdevējam atkal jāmaksā 4% nodoklis no iegūtās naudas. Ja spēlētājs nav izaudzis tavā komandā un ir jaunāks par 23 gadiem, tad 5% nodoklis no saņemtās naudas jāmaksā viņa pirmajai komandai.

Spēlētāji tiek ievietoti tirgū uz 2 dienu ilgu termiņu. Īpašnieks var atsaukt spēlētāju no tirgus tikai tādā gadījumā, ja nav vēl neviens solījis par šo spēlētāju naudu. Kad solīšanas laiks izbeidzas, spēlētājs pievienosies tai komandai, kas solījusi visaugstāko likmi. Pēc solīšanas spēlētājs paliek savā iepriekšējā klubā tik ilgi, kamēr jaunais klubs nav viņu izsaucis. Kad tas ir paveikts tad ir pilnībā pabeigta sekmīga spēlētāja pāreja no vienas komandas uz otru.

Tomēr ja pircējs neizsauc spēlētāju un pārdevējs neaizsūtu viņu uz jauno komandu ir iespējams atcelt pārēju. Lai to izdarītu abām iesaistītājām pusēm ir jāgaida vienu nedēļu pēc solīšanas noslēgšanās. Pāreja tiks automātiski atcelta un abām iesaistītājām pusēm būs jāmaksā 10% soda nauda no uzsolītās cenas.

Tirgus spekulēšana

Sokker spēlē ir iestrādāti noteikumi, lai mazinātu līdz minimumam iespējas spekulēt ar spēlētājiem. Ikviens spēlētājs var atteikt komandas vadītājam un turpināt savas gaitas tavā komandā pret tavu gribu.

Iespējas, ka spēlētājs atsakās no iespējas mainīt komandu ir atkarīgas no šādiem faktoriem:
- Cik daudz spēles spēlētājs ir aizvadījis savā komandā – jo mazāk viņš ir spēlējis, jo lielākas iespējas, ka viņš atteiksies no pārdošanas
- No spēlētāju skaita, kas ir pārdoti pēdējas 2 nedēļās
- No spēlētāja formas – jo zemāka forma, jo lielākas iespējas, ka nepiekritīs tik pārdotam (mazāka ietekme)
- Atbalstītāju noskaņojuma – jo sliktāks noskaņojums, jo vairāk spēlētājs vēlēsies pāriet uz citu komandu (mazāka ietekme)

Spekulēšanas ierobežojumi neattiecas uz taviem sākuma spēlētājiem vai arī uz tiem, kas pievienojušies no jauniešu komandas.

Spēlētāju reklamēšana

Ir vairāki veidi kā reklamēt savus spēlētājus:

- Tu vari izveidot līdz pat 3 spēlētāju reklāmām, lai uzzinātu cik liela interese ir par viņiem no citām komandām. Lai to izdarītu jāspiež uz pogas „pārdot” spēlētāja personīgajā lapā un pēc tam uz „Izveidot reklāmu” pogas. Šī operācija izveidos forumā tēmu ar viņa aprakstu un tavu pievienoto informāciju. Šis spēlētāja prasmes būs redzamas visiem, kas aplūkos tavus spēlētājus. Tirgus sadaļā lietotāji var meklēt spēlētājus, kas pašlaik tiek reklamēti (izvēlies spēlētāju reklāmas pie saraksta tipa izvēles)
- Tos spēlētājus, kas atbilsts noteiktām minimālajām prasībām var ievietot Trasnfers (en), Transfer Star (en) un Transfer Junior (en) forumos. Tu vari šos forumus pievienot savam forumu sarakstam spiežot uz Show other forums. Pirms pievieno spēlētāju pārliecinies, ka zini minimālos kritērijus, lai drīkstētu ievietot šajos forumos savus spēlētājus.
- Tu drīksti reklamēt savus spēlētājus vietējā tirgus forumā, kā arī tās valsts forumā no kuras šis spēlētājs nāk. Piemēram, ja tu esi no Latvijas un pārdod spēlētāju, kas ir no Igaunijas, tu drīksti viņu ievietot gan Latvijas, gan Igaunijas vietējos tirgus forumos.

Atceries godīgas spēles noteikumus par tirgus darījumiem, kas ir aprakstīti šo noteikumu sākumā.
2010-09-17 16:31:15
Katras komandas stadionam ir astoņi sektori, kuros var būvēt tribīnes, lai skatītāji varētu atbalstīt un vērot savas komandas spēles. Tribīnes iespējams ir gan palielināt, gan samazināt. Viss atkarīgs no tavas komandas budžeta. Lai iegūtu izmaksas cik paplašināšana izmaksās iecerētajam tribīnes veidam, jādodas uz Stadiona izvēli un jāieraksta vietu daudzums, kas ir nepieciešams. Atceries, ka izmaksas aug proporcionāli tribīnes lielumam. Tas var sanākt lētāk uzbūvēt 2 mazākas tribīnes nekā vienu lielu.

Tribīnes

Ir 4 veidu tribīnes. Katrs tribīnes veids nosaka biļešu cenu un skatītāju skaitu. Daļa no taviem faniem var neapmeklēt spēles, kamēr tu nespēsi nodrošināt viņus ar apmierinošu vietu, lai vērotu spēles. Atbalstītāji izvēlas lētāko iespējamo tribīni no tām, kas viņiem liekas piemērotas. Tomēr spēles skatītājs visticamāk izvēlēsies skatīties spēli dārgākā tribīnē, ja viņa apmierinošās vietas būs izpārdotas.
Katrai tribīnei var uzbūvēt jumtu, lai saglabātu vienmērīgu apmeklējumu neatkarīgi no laika apstākļiem. Būvdarbu laikā tribīne ir slēgta, tomēr ļoti maza daļa atbalstītāju var šajā tribīnē vērot spēli.

Tribīņu veidi:
- Zālājs – tribīne nav uzbūvēta. Katrā zālāja sektorā 100 skatītāji var atrasties pie laukuma līnijas.
- Terase – Stāvietas, kas uzbūvētas no betona. Otrs lētākais tribīņu veids, tomēr Futbola Asociācija ir noteikusi noteikumus, kas regulē terases lielumu. Tavs stadions nedrīkst būt būvēts tikai no terasēm.
- Soli – lētākais tribīnes tips ar sēdvietām.
- Krēsli – Dārgāka un ekskluzīvāka tribīne. Krēsli ir dārgāki nekā soli, bet tu vari sagaidīt vairāk skatītājus krēslos, kad notiks tavas komandas spēles.
2010-09-17 16:33:10
Katram klubam ir savi fani, kas ir gatavi atbalstīt savu komandu gan priekos, gan bēdās neatkarīgi ne no kā. Paši dedzīgākie piesakās Fanu klubā (kopējais fanu skaits ir pieejams Ofisa izvēlē). Katrā spēlē vienmēr ir parasti, ar komandu nesaistīti, skatītāji atkarībā no laikapstākļiem, fanu kluba lieluma un pretinieku komandas fanu kluba noskaņojuma.

Pašreizējo fanu noskaņojumu var redzēt Ofisa izvēlē.
Ir noteiktas atbalstītāju grupas, kas neapmeklēs tavas komandas spēles, ja tu viņiem nenodrošināsi labākos apstākļus stadionā. Piemēram, daži no viņiem nenāks uz spēli ja nebūs pieejamas vietas ar krēsliem, lai vērotu spēli.

Katru nedēļu fanu kluba skaits tiks atjaunināts. Fanu daudzums, kas piesakās ir atkarīgs no:
- Līgas līmeņa , kurā komanda spēlē
- Līgas prestiža
- Pretinieka komandas spēka

Komandas pārspēlēm par vietu augstākā līgā ir lielāka ietekme atbalstītāju noskaņojumā nekā līgas spēlēs.
2010-09-17 16:38:43
Sokkerā spēles tiek spēlētas vadoties pēc īstā futbola noteikumiem.

Sastāva sastādīšana

Katrai spēlei jāizvēlas vismaz 11 spēlētāji, kā arī līdz pat 5 rezervistiem. Spēlētāji, kuru traumas pārsniedz 7 dienas, nevar piedalīties spēlē, taču spēlētāji, kuru traumas ilgums ir mazāks kā 7 dienas(slight injury), var piedalīties spēlē, tomēr viņu sniegums būs zemāks par pašu spējām. Spēlētājam ar 3 dzeltenajām vai sarkano kartiņu ir jāizlaiž 1 oficiāla spēle(apskatīt kartiņas var pie spēlētāja vārda, ja viņam ir kāda). Ja spēlētājs ir traumēts vai arī diskvalificēts kartiņu dēļ, bet tu tik un tā esi viņu pieteicis spēlei, spēlētājs laukumā nedosies.

Katram spēlētājam jūs varat izvēlēties sekojošas pozīcijas:
GK- vārtsargs
DEF- aizsargs
MID- pussargs
ATT- uzbrucējs

Šīs pozīcijas nosaka veidu kā spēlētājs spēlēs(aizsargs biežāk sitīs bumbu prom nekā mēģinās apspēlēt savu pretspēlētāju). Katrai pozīcijai ir maksimālais spēlētāju skaits tajā. Tās ir: 1 vārtsargs, 5 aizsargi, 5 pussargi, 3 uzbrucēji. Ja jūs kādā no minētajām pozīcijām izvēlaties vairāk spēlētāju par atļauto(piemēram 6 aizsargi), tad spēlētāji zaudēs treniņu, ja vien jūs to nenomaināt uz izturības treniņu(par treniņiem vairāk 6.nodaļā).

Ja komanda spēlei piesaka mazāk par 10 spēlētājiem, vai arī ir izdzēsti pirmsspēles iestatījumi, pretinieku komandai automātiski tiek piešķirta uzvara. Spēlētāji no uzvarošās komandas šādā gadījumā saņems pilnu treniņu, it kā spēle tiktu aizvadīta bez maiņām.

Maiņas

Spēles gaitā var rasties nepieciešamība pēc maiņas, jo kāds no spēlētājiem laukumā guvis traumu. Šādā gadījumā uz laukuma dosies spēlētājs, kas spēles pieteikumā ir pirmais rezervists nepieciešamajā pozīcijā.

Bez sastāva noteikšanas var arī noteikt dažus citus uzstādījumus sastāvam. Lai veiktu maiņu, tev jānorāda pozīcija, kuru vēlies nomainīt, laiku, kad maiņai jānotiek un noteikumu pie kādiem nosacījumiem maiņai jānotiek. Iespējams arī noteikt to, kurš spēlētājs izpildīs soda sitienus un brīvsitienus, bet stūra sitienus izpildīs tas spēlētājs, kas atrodas tuvāk bumbai.

Nosacījuma rīkojumiem, nosakot laiku, tie tiks nemitīgi pārbaudīti no norādītās minūtes, nevis tikai pārbaudīti vienu reizi norādītājā spēles laikā(ja nosacījums ir uzlikts jau no 1 minūtes, bet tas notiek tikai 89 minūtē, tad tik un tā notiks maiņa).
Nosacījumi var būt:
- spēlētājam ir dzeltenā kartiņa,
- spēlētājam ir sarkanā kartiņa vai arī nav pieteikts spēlētājs šajā pozīcijā,
- spēlētājam ir neliela trauma,
- u.c.

Piezīme:
Ja nēesi norādījis kuri spēlētāji izpilda brīvsitienus, tos, tāpat kā stūra sitienus, izpildīs spēlētājs, kas atrodas vistuvāk bumbai.

Tehniskās uzvaras

Komanda iegūst tehnisko uzvaru, ja:

- pretinieku komanda pieteikusi mazāk kā 10 spēlētājus (5:0),
- pirmsspēles taktikas ir izdzēstas un nav aizvietotas ar jaunām (5:0),
- ja abu komandu sastāvi spēlei nav gatavi, tad
*0:0 ja līgas spēle
*1:0 ja kausa spēle

Spēles video

Katru savas komandas spēli tu vari vērot video formātā. Vari redzēt kā katrs spēlētājs aizvadīja spēli, interesantākos momentus, kā arī savas taktiskās shēmas darbībā.
Spēles skatīšanās laikā navigācijai var izmantot šādus taustiņus:
- [Home], spēlētāju uzvārdi spēles laikā iesl./izsl.;
- [Space], panelis ar pogām iesl./izsl.;
- [left][right] spēles tempa koriģēšana, tiešo translāciju nevar koriģēt;
- [down] pauze
- [alt+f4] izslēgt pārraidi

Pēcspēles statistika

Pēc spēles abām komandām ir pieejama spēles statistika:
- bumbas kontrole, laiks tiek skaitīts no bumbas iegūšanas brīža līdz zaudēšanas brīdim, standartsituācijas netiek iekļautas bumbas kontrolē,
- spēlēšana laukuma pusēs, laiks, kuru bumba pavadīja katras komandas laukuma pusēs. Ja jūsu komandas rādītājs ir 50%, tad tas nozīmē, ka abas komandas vienādu spēles laiku gan aizsargājās, gan uzbruka,
- sitieni pa vārtiem,
- pārkāpumi,
- kartiņas,
- sitienu, piespēļu un aizsardzības efektivitāte, kas tiek aprēķināta pēc visu komandas spēlētāju snieguma. Atceries, ka vērā tiek ņemts katra spēlētāja individuālais sniegums spēlē(tiek summēts), nevis komandas darbs. Komandas darba rezultāts ir atkarīgs no tevis, it īpaši izvēloties taktiku spēlei.

Spēlētāju individuālā pēcspēles statistika

Klikšķinot uz individuālo sasniegumu izvēlnes tu vari apskatīt katra atsevišķa spēlētāja statistiku dotajā spēlē. Te tu vari atrast:
- Atzīme: galvenais spēlētāja vērtējums spēlē, vērtējot viņa kopējo sniegumu. Jo vairāk iespēju spēlētājam spēles laikā ir apliecināt savas spējas, jo augstāku atzīmi par spēli viņš var saņemt. Atzīme ir ļoti atkarīga no pozīcijas, kā arī no dažiem citiem faktoriem, piemēram, uzbrucējam atzīmi ietekmē sitienu kvalitāte(ja spēlētājam bija iespējas gūt panākumu). Arī spēlētāja forma ietekmē atzīmi, jo spēlētājs nespēj pilnvērtīgi izmantot savas prasmes.
- Spēles laiks. Laiks kad iesaistījās spēlē/pameta laukumu.
- Sitienu skaits uz vārtiem
- Pārkāpumi
- Off: uzbrukuma darbību procents(atsevišķi katram spēlētājam). Spēles laika daļa, kad tavs spēlētājs pārvietojas ar bumbu, piespēlē to, apvada pretspēlētājus utt.
-Def: aizsardzības darbību procents(atsevišķi katram spēlētājam)- spēles laiks, kuru spēlētājs pavadījis atņemot bumbu pretinieku spēlētājam vai dzenoties tam pakaļ. Komandām, kuras vairāk uzbrūk, šis faktors lielāks ir pussargiem un uzbrucējiem, nevis aizsargiem.

Komentāri

Komentāros pēc spēles tiek aprakstīti svarīgākie spēles momenti, kā:
- gūti vārti;
- sitieni pa vārtiem, kad bumbu trāpa pa vārtu stabu vai pārliktni;
- sitieni pa vārtiem, kad vārtsargam ir problēmas noķert bumbu;
- dzeltenās un sarkanās kartiņas;
- maiņas;
- soda sitieni.
2010-09-17 16:41:43
Līgu sāncensība

Katrā valstī līgas ir sadalītas divīzijās. Kopējais divīziju skaits ir atkarīgs no komandu skaita valstī. Katrā valstī ir viena augstākā divīzija. Latvijā tā ir Virslīga - pati nozīmīgākā un prestižākā. Katra zemāka līmeņa divīzija sastāv no četrreiz vairāk līgām nekā 1 līmeni augstāka divīzija.

1. Divīzija: 1 līga
2. Divīzija: 4 līgas
3. Divīzija: 16 līgas
4. Divīzija: 64 līgas
utt.

Katra līga sastāv no 8 komandām, kuras izspēlē 2 apļu turnīru tādējādi sastādot 14 spēles sezonas laikā. Punkti par spēlēm tiek iegūti tāpat kā īstajā futbolā – uzvara 3 punkti, neizšķirts 1 punkts. Vietas tabulā tiek noteiktas pēc šādiem kritērijiem (sākot no svarīgākā):
- iegūtie punkti,
- vārtu attiecība,
- gūtajiem vārtiem,
- iepriekšējā sezonā iegūtās vietas.

Sezonas beigās pirmās divīzijas uzvarētājs kļūst par valsts čempionu.

Paaugstināšana un Pazemināšana

25% labākās zemākas divīzijas komandas tiks paaugstinātas bez kvalifikācijas spēles. Tas arī nozīmē, ka 25% vājākās komandas (secība noteikta pēc iegūtajiem punktiem, vārtu attiecības, gūtajiem vārtiem un pozīcijas līgā sezonas beigās) tiks pazeminātas automātiski. Pārējo līgu uzvarētāji spēlēs izslēgšanas spēles ar atlikušajām komandām, kas ieguva 5-8 vietu sezonas beigās.

Izslēgšanas spēles pārus nosaka no iegūtajiem punktiem un vārtu attiecības, lai vājākā komanda no augstākas līgas spēlētu ar spēcīgāko zemākas līgas uzvarētāju. Ja pēc pamatlaika beigām šajā spēlē joprojām ir neizšķirts, tad komandas spēlēs papildlaiku, bet pēc tam ja saglabāsies neizšķirta stāvoklis – sitīs soda sitienus. Spēle tiek spēlēta tās komandas stadionā, kura ir no augstākas līgas.

Kauss

Nacionālais kauss sākas pirms pirmā apļa spēlēm jaunajā sezonā. Komandu skaits, kas kvalificējas kausam ir augstākā iespējamā vērtība no skaitļa 2 algebriskās progresijas, kura iekļaujas visas valsts kopējā komandu skaitā. Tātad, valstī ar 3 divīzijām (21 līga, 168 komandas) kausā piedalās 128 komandas. Tās komandas, kuras piedalīsies Nacionālajā kausā nosaka pēc komandas reitinga punktiem. Pēc šiem pašiem punktiem nosaka arī komandu pārus. Šī sistēma palielina nozīmi draudzības spēlēm, īpaši zemāko līgu komandām, jo reitinga punktu zaudējums var izšķirt to vai komanda piedalīsies vai nepiedalīsies Nacionālajā kausā. Katras valsts komandu reitinga lapā var aplūkot tās komandas, kas kvalificēsies Nacionālajam kausam nākamajā sezonā. Tās komandas, kas nekvalificējās kausam būs iezīmētas ar pelēku fonu.

Pirms katras spēļu kārtas komandas tiks sadalītas 2 grozos pēc komandu pagājušās sezonas reitinga punktiem, kas bija 15 nedēļas Pirmdienā. Pirmajā grozā tiks iedalītas puse stiprākās komandas, bet otrajā pārējās „vājākās” komandas. Kad grozu sadalīšana ir pabeigta pāru izloze notiks pēc nejaušības principa – jebkura komanda no pirmā groza var spēlēt pret jebkuru komandu no otrā groza.

Komandas spēlē tikai vienu spēli vājākās komandas stadionā. Spēles tiek spēlēts pēc kausa sistēmas ar papildlaiku un soda sitieniem, ja nepieciešams.

Čempionu Līga

Labākās komandas no katras valsts piedalīsies Sokker Klubu Čempionu Līgā. Kopējais komandu skaits, kas piedalās Čempionu Līgā ir 128.

Katras valsts čempions (no tām valstīm, kam ir sava valsts izlase) piedalīsies līgā. Kopējais dalībnieku skaits tiek noteikts pēc Nacionālo Kausu uzvarētājiem tajās valstīs, kurās ir augstākais kopējais reitings. Tajā valstī kur viena komanda uzvar gan Nacionālajā kausā, gan vietējā čempionātā, tad Čempionu Līgas vieta tiek piešķirta nākamās valsts (vadoties pēc valsts reitinga) Nacionālā Kausa uzvarētājam.

Čempionu Līgā spēles tiek spēlētas pēc izslēgšanas metodes līdzīgi nacionālajam kausam. Pāru izloze notiks balstoties uz komandas pašreizējo reitingu.

Draudzības spēles

Komandas, kas nav kvalificējušās nacionālajam kausam vai ir jau izslēgtas var spēlēt draudzības spēles. Komandas var pievienoties kādai no draudzības spēļu līgām (ja tādas pieejamas) vai arī vienojas ar citu komandu spēlēt draudzības spēli. Spēle var tikt ieplānota izmantojot līgu sistēmu (bez papildlaika un soda sitieniem) vai arī izmantot kausa sistēmu. Ja tu vēlies izaicināt kādu komandu uz draudzības spēli, dodies uz pretinieka kalendāru. Ja draudzības spēle būs iespējama tu redzēsi saiti ar iespēju izaicināt pretinieku uz spēli.

Draudzības spēļu līgas

Tikai Plus komplekta lietotāji var sākt savas draudzības spēļu līgas, bet pievienoties līgai var jebkurš menedžeris.
Līgas dibinātājs var izveidot tikai vienu līgu. Programma, lai izveidotu līgu, atrodas „Friendlies” lapā Reception sadaļā.
Līgas izveidotājs nosaka:
- kad līga sākas,
- kuras no pieteikušajām komandām piedalīsies un vai otrais aplis tiks spēlēts.

Līgas izveidotājs nevar pats nepiedalīties savā izveidotajā līgā, viņš var to nesākt vai izdzēst to.

Brīdī kad līga ir izveidota komandas var pieteikties dalībai šajā līgā. Līgas izveidotājs apstiprina tās komandas, kas viņam liekas piemērotas līgai. Tad kad līga ir nokomplektēta un var sākties, līgas izveidotājs to var sākt.
Līga var tikt nokomplektēta pēc šādiem kritērijiem:
- komandu skaitam jābūt pāra, ne mazāk kā četrām komandām un ne vairāk kā maksimāli noteikts, atkarīgs no atlikušajām nedēļām sezonā.
- visām izvēlētajām komandām nav ieplānota draudzības vai kausa spēle.

Līga, kas nokomplektēta starp ceturtdienu un svētdienu sāksies jau nākamajā trešdienā. Kalendārs tiks izveidots pirmdien. No pirmdienas līdz trešdienai tu vari izveidot jaunu līgu vai arī pievienoties vienai no vēl nesāktajām līgām, tomēr šajās dienās nevar nokomplektēt vai sākt savu līgu.

Līgas stāvoklis, kura nav nokomplektēta, paliek nemainīgs. To var aktivizēt nākamajās nedēļās vai arī atstāt neaktīvu.

Draudzības spēļu līgas, kas ir pabeigta kļūst neaktīva – šajā laikā tu vari sākt jaunu sezonu, apstiprināt un ielūgt jaunas komandas utt.
Katra sezona sastāv no 16 nedēļām, numurētām no 0 līdz 15. Atkarībā no dienas, Sokker pasaulē notiek dažādi notikumi. Daži notikumi notiek tikai noteiktā nedēļā. Šis ir saraksts ar notikumiem un dienām, kuros tie notiek.

Katru dienu

- Savainoto spēlētāju veselības pārbaudes.
- Celtniecības darbu pārskats.
- Spēlētāju vērtību atjaunošanās.
- Laikapstākļi dienai tiek noteikti.

Sestdiena

- Algu maksāšana un iknedēļas stadiona izmaksu samaksāšana.
- Jaunieši var pievienoties tavai jaunatatnes skolai.
- Iknedēļas sponsoru iemaksu saņemšana.
- Pieaugušo valsts izlašu spēles tiek aizvadītas.
- (0. Nedēļa) Tiek izlozētās Pasaules Kausa kvalifikācijas grupas.
- (1. Nedēļa) Tiek izlozētas Pasaules Kausa finālturnīra grupas.

Svētdiena

- Prasmju atjaunošanās vecākiem spēlētājiem.
- (1. Nedēļa) – Noslēdzas valsts izlases trenera vēlēšanas.
- (1 – 14. Nedēļas) Notiek līgas spēles.
- (15. Nedēļa) Kvalifikācijas spēles (apskati 12. nodaļu)
- Piezīme: 0 nedēļā nav paredzētas spēlēs svētdienā.

Pirmdiena

- Draudzības spēļu līgu kalendāra izloze.
- Fanu kluba atbalstītāju skaita atjaunošanās.
- Spēlētāju formas atjaunošanās.
- Līgas tabuļu atjaunošanās.
- (0. Nedēļa) pēc sezonas maksājumi (fanu kluba biedru kartes pagarināšana un sponsoru bonusi)
- (15. Nedēļa) Sākas valsts izlases trenera vēlēšanas..

Otrdiena

- (1 – 14. Nedēļas) Tiek izspēlētas Jauniešu līgas spēles.

Trešdiena

- Spēļu izlozēšana Jauniešu līgās.
- Tiek dzēsti draudzības spēļu izaicinājumi.
- Piezīme: draudzības spēles nav iespējams sarunāt trešdienā.
- Tiek izspēlētas draudzības vai Kausa spēles. Kauss sākas sākot ar 0. nedēļu.

Ceturtdiena

- Tiek izspēlētas Sokker Čempionu Līgas spēles. Čempionu Līga sākas 15. nedēļā.
- Nākamās kārtas izloze Kausa spēlēm (ja kauss nav noslēdzies).
- Draudzības spēļu stāvokļa un tabulu atjaunošanās.
- Jauniešu treniņu progresa atjaunošanās ieskaitot paaugstinātos spēlētājus no jauniešu komandas.
- Spēlētāju treniņa progresa atjaunošanās.
- Spēlētāju formu atjaunošanās.

Piektdiena

- Čempionu Līgas nākamās kārtas izloze (ja līga nav noslēgusies).
- Tiek izspēlētas U21 valsts izlases spēles.
- (15. Nedēļa) spēlētāji paliek par gadu vecāki un viņu algas tiek atjaunotas.
2010-09-17 16:46:43
Katra valsts, kas ir pārstāvēta Sokker, iegūst savu valsts izlasi, tiklīdz šī valsts ir noturējusies spēlē vienu sezonu. Katra valsts drīkst izsaukt uz izlasi tikai savas nacionalitātes spēlētājus. Spēlētājus var izsaukt izlases vadītājs, ko ir ievēlējusi šīs valsts lietotāji. Ikviens var skatīties starptautiskās spēles neatkarīgi no tā vai viņiem ir Plus komplekts vai nav.

Trenera vēlēšanas

Jebkurs lietotājs var pieteikties par valsts izlases vadītāju jebkurā Sokker pārstāvētajā valstī neatkarīgi no tā kāda nacionalitāte ir pašam lietotājam. Treneris tiek ievēlēts demokrātiskās vēlēšanās katras sezonas beigās. Treneris nevar redzēt spēlētāja prasmes. Vienīgie izņēmumi ir tad ja trenerim savā komandā ir izlases spēlētāji vai arī izlases spēlētājs atrodas tirgū.

Spēlētāji

Valsts izlasē ir 40 spēlētāju limits.
Valsts izlases spēlētājs nevar tikt atlaists.
Valsts izlases spēlētāji ir aizsargāti, ja komanda kļūst neaktīvā. Tik ilgi, kamēr šie spēlētāji atrodas izlasē un ir aizvadījuši vismaz vienu spēli, tie tiks izlikti tirgū kolīdz šai komandai tiks atrasts vadītājs.

Spēles

Draudzības spēles

Draudzības spēles notiek katru nedēļu, ja vien Pasaules Kausa spēles nav ieplānotas. Tas ir atkarīgs no valsts izlases treneriem, lai sarunātu draudzības spēles. Šeit ir tieši tāda pati sistēma kā parastiem Sokker spēles lietotājiem. Treneris var izsaukt jebkuru spēlētāju, kas pārstāv šo valsti, un izmantot viņu kādā pozīcijā pats vēlas.

Pasaules Kausa Kvalifikācijas spēles

Visu valstu izlases piedalās PK kvalifikācijas spēlēs. Komandas tiek iedalītas dažādos grozos atkarībā no izlases reitinga. Komandas ar reitinga vietu 1 līdz 7 tiek ievietots A grozā, 8 līdz 14 B grozā utt. Komandas no A groza tiks ielozētas katrā grupā pirmās, pēc tam no B groza kā otrās utt. līdz visas komandas ir izlozētas.

Kvalifkācijas spēles nenotiek katru nedēļu tāpēc ir iespējams spēlēt draudzības spēles.

Pasaules Kauss

Tikai labākās 32 komandas kvalificējas finālturnīram, kuras nosaka pēc:
1. Iegūtās vietas kvalifikācijas turnīra grupā
2. Iegūtajiem punktiem kvalifikācijas turnīra grupā
3. Gūtajiem vārtiem
4. Zaudētajiem vārtiem
5. Uzvaru skaita
6. Reitinga punktiem izlozes laikā

Finālturnīrā visas komandas tiks ielozētas 8 grupās pa 4 komandām katrā skatoties pēc rezultātiem kvalifikācijas turnīrā – komandas, kas uzvarēja savās grupās tiks izliktas pirmajā izlozes grozā, nākamās 8 otrajā grozā, nākamās 8 trešajā un pēdējas 8 komandas pēdējā grozā.
2010-09-17 16:52:19
Šī sadaļa ir īss ceļvedis spēles izvēlnē.

Lietotāja izvēlne – labā puse

Spēles mājaslapas labajā pusē tu redzi rīkjoslu ar 9 ikonām – saitēm uz nozīmīgākām sadaļām tavā klubā:

- Ziņas – Saite uz sākumlapu, kur vari izlasīt jaunumus par spēli
- Kluba lapa - Saite uz tava kluba galveno lapu. Šajā lapā tu vari apskatīt savas līgas tabulu, tāpat kā savu profilu un izmainīt personīgo informāciju kā lietotājvārdu, paroli, e-pastu utt.
- Spēlētāji – spēlētāju saraksts, kas spēlē tavā klubā. Šajā lapā tu vari iegūt visu nepieciešamo informāciju, lai izveidotu savu sastāvu. Tu vari doties uz spēlētāja individuālo profilu, lai iegūtu papildus informāciju par viņu, izliktu tirgī vai atlaistu.
- Spēles - Pēdējo spēlēto spēļu saraksts, kā arī tuvāko spēļu kalendārs.
- Treniņšs – šajā sadāļa vari uzstādīt savai komandai treniņa tipu un pozīciju ko trenesi šajā nedēļā. Tu vari uzstādīt pozīcijas treneriem, rekrūtēt jaunus trenerus, kā arī vari apskatīt treneru individuālo lapu, lai redzētu viņā individuālās prasmes vai atlaist viņu.
- Finanses – šajā sadaļā vari apskatīt savas komandas ienākumus un izdevumus gan iepriekšējā nedēļā, gan tekošajā, kā arī ir iespējams aplūkot savu kopējo konta stāvokli.
- Stadions – šajā sadaļā tu vari aplūkot savu stadionu, tā lielumu, veikt biļešu cenu izmaiņas, kā arī sākt tribīnu celtniecību vai noskaidrot cik tribīnes celtniecība vai paplašināšana izmaksās.
- Ofiss – ofissā tu uzzināsi kas notiek tavā klubā, redzēsi atskaites, kā arī uzzināsi fanu kluba biedru skaitu un viņu noskaņojumu. Šeit arī varēsi sekot līdzi arī saviem darījumiem tirgū. No Ofissa lapas tu izmantojot saites vari piekļūt svarīgām kluba sadaļām.
+ Juniori – apskati savu junioru komandu, nosaki maksimālo spēlētāju skaitu, kā arī vari paaugstināt juniorus uz savu galveno komandu, kad viņi ir gatavi pievienoties.
+ Draudzības spēles – informācija par draudzības spēlēm un draudzības spēļu līgām .
+ Prese – uzstādi kluba formu krāsas, kluba emblēmu, publicē preses paziņojumus utt (šīs iespējas pieejamas Plus abonētājiem).
+ Portfelis – šajā sadaļā tu vari atrast sarakstu ar novērotajiem spēlētājiem (pieejams tikai Plus abonētājiem).
+ Pasts- izmanto iekšējo Sokker pastu, lai sazinātos ar citiem lietotājiem.

Galvenā izvēlne – kreisā puse

Šajā izvēlnē atrodas saites uz tavas valsts un Sokker pasaules svarīgākajām lapām:
- Valsts – galvenā tavas valsts lapa, pamata informācija par valsti pieejama, saraksts ar līgām un draudzības līgām. Papildus saites ie pieejamas:
+ Reģioni – izvēlētās valsts reģionu saraksts.
+ Statistika (pieejama tikai Plus abonētājiem) .
+ Notikumi – saraksts ar notikumiem, kas šajā dienā notiek tavā valstī.
- Meklētājs – lietotāju, spēlētāju un komandu meklētājs.
- Tirgus – spēlētāju un darbinieku tirgus.
- Forums – pieeja forumiem, kuros vari veidot diskusijas ar citiem lietotājiem. Ja aiz foruma nosaukuma ir cipari (+x / +y), tad tas nozīmē, ka kopš tavas pēdējās foruma apmeklēšanas ir pievienoti x jauni komentāri y dažādās diskusijās. Atceries izlasīt foruma lietošanas noteikumus.
- Noteikumi – saite uz spēles noteikumiem, kurus pašlaik lasi.
- Plus - šajā lapā vari atrast informāciju par Plus papildiespējām, kā arī vari abonēt pašu pakalpojumu.

Spēles rīkojumu uzstādīšana

Ieejot spēļu sarakstā, atrodas saite Spēles rīkojumi blakus spēlēm, kas vēl nav spēlētas. Šī saite atvers lapu, kurā tu varēsi izvēlēties spēlētājus, kas spēles šajā spēlē, norādīt viņu pozīcijas un izvēlēties pareizo taktiku. Taktika ko tu redzi izkārtojumā var atšķirties no tās, ko tu esi izvēlējies (tā parādisies tikko saglabāsi sastāvu un lapa tiks pārlādēta). Izvēlies spēlētājus vajadzīgajās pozīcijās (11 pamatsastāva un 5 rezervistus) norādot viņu vārdus pretī pozīcijām no 1 līdz 16. Izvēlies taktiku un spied pogu Saglabāt. Tagad tev būtu jāredz izvēlētais sastāvs un taktika.

Taktikas izveidošana

Taktikas veidotājs ir pieejams no Treniņu lapas vai arī Spēļu rīkojumu lapas. Tu vari pārveidot tikai savas izveidotās taktikas. Ja tu nēesi nevienu vēl izveidojis, tev ir nepieciešams nokopēt kādu no piedāvātajām taktikām. Lai to izdarītu spied uz pogas Izveidot jaunu taktiku, kas balstās uz: izvēlies no saraksta taktiku uz kuras pamata veidosi savu taktiku. Tad ieraksti savas taktikas nosaukumu, lai varētu vieglāk izmantot to. Kad viss izdarīts spied uz pogas Izveidot. Kad tas izdarīts lietotāja izveidotā taktika būs pieejama zem pārējām taktikām.

Izvēlies taktiku ko vēlies pārveidot, tai būtu jāparādās uz futbola laukuma, kas atrodas labajā pusē. Lai redzētu spēlētāju novietojumu futbola laukumā atkarībā no bumbas atrašanās vietas ar peles kreiso taustiņu velc bumbu pa laukumu un tavi spēlētāji kustēsies pēc tiem dotajām komandām. To pašu viņi darīs spēlē, ja vien viņu ātrums un izturība būs pietiekami augstā līmenī, lai šos rīkojumus spētu izpildīt. Ja tu vēlies mainīt spēlētāju atrašanos laukumā kādā no bumbas pozīcijām, tad novieto bumbu izvēlētāja kvadrāta un ar peles kreiso taustiņu pārvieto spēlētājus tur, kur viņiem būtu pēc tavām domām jāatrodas. Pievērs uzmanību tam vai tavi spēlētāji pozīcijas maina vienmērīgi ar bumbas kustēšanos savādāk var gadīties, ka tavi spēlētāji nespēs izpildīt taktiskās shēmas rīkojumus, padarot šo taktiku nevērtīgu.
Tu pats vari izlemt kādu spēles stilu tava komanda spēlēs – izvēlies cik tālu tavi aizsargi dosies uzbrukuma gadījumā, vari izvēlēties novietot spēlētājus tālāk vai tuvāk vienu no otra tādējādi pastiprinot vai pavājinot kādu laukuma vietu.

Lapās ar spēlētāju izkārtojumu spēlei un lapās ar individuālajām atzīmēm pēc spēles, taktikas standarta izkārtojums tiks parādīts, tomēr nēesi pārsteigts ja šis izkārtojums atšķiras, jo tiek parādīta aptuvenā spēlētāja pozīcija laukumā.
Programmas vai skripti, kas

- Papildina vai pārveido Sokker vietnes datus
- Pārveido lietotāja interfeisu vai Sokker vietnes lietošanu
- Piedāvā jaunu funkcionalitāti vai pārveido pašreizējo funkcionalitāti Sokker vietnei

tiek atļauti, jo šādas palīgprogrammas uzlabo lietotāja saskarsmi.

Tomēr, ja kāda no šīm programmām vai skriptiem atļauj veikt kaitnieciskas darbības spēlei (spamošana, reklāmu bloķēšana vai noslogo serveri), tad Sokker veidotāji un administratori var:

- Aizvērt šīs programmas vai skripta diskusijas tēmu Sokker forumā.
- Aizliegt lietot šo programmu un sodīt tās lietotājus.
- Ja iespējams, iesniegt prasību tiesā pret tās autoru.

Ņemiet vērā, ka vienīgā metode kā šīm programmām iegūt datus no Sokker ir izmantojot XML failu, kas atrodas http://online.sokker.org/xmlinfo.php adresē. Šos datus drīkst izmantot palīgprogrammas, lai palīdzētu tev vadīt tavu komandu.

Ir atļauts izmantot citu pušu veidotos interneta pārlūkprogrammu palīgprogrammas, kas operē ar saturu, kamēr tiek lietota vietne Sokker ja šīs programmas nav pret spēles noteikumiem. Sokker nevērtē šādas palīgprogrammas tāpēc esi piesardzīgs izmantojot šādas palīgprogrammas, jo šādām programmām var būt kļūdas, kas var novest pie dažādām spēles kļūdām. Kad nevarat izpildīt kādu noteiktu darbību Sokker vietnē, pirmais ko darāt, atslēdzat visas pārlūkprogrammas palīgprogrammas pirms sūtāt kļūdas atskaiti. Kļūdas gadījumā informējiet šīs programmas veidotāju vai izmantojiet šis palīgprogrammas diskusijas tēmu forumā.

Prasmju sadalījums

0. tragic
1. hopeless
2. unsatisfactory
3. poor
4. weak
5. average
6. adequate
7. good
8. solid
9. very good
10. excellent
11. formidable
12. outstanding
13. incredible
14. brilliant
15. magical
16. unearthly
17. divine
17+. superdivine (spēlētāja prasme ir sasniegusi maksimālo vērtību)

Atbalstītaju noskaņojums

1. are furious
2. are losing hope
3. are depressed
4. believe in their club
5. are satisfied
6. are delighted with their club`s performance
7. are madly in love with their club

Supporters expectations

1. Totally outclassed here. Even your stars will be happy to get an opponent players autograph.
2. Your supporters hope the team won`t bring them too much shame in this match.
3. Supporters think the opponent is better, but with a little luck you could spring a surprise.
4. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to opponent team.
5. This match is expected to be a tough and even game by your supporters.
6. This match is expected by supporters to be a tough and even game, with slight advantage to your team.
7. Rival is respectable by your supporters, but they expect a win.
8. Your supporters are sure of an easy win in this match.
9. Supporters come to eat popcorn, relax and watch a festival of goals from your team.

Iknedēļas stadiona uzturēšanas izmaksas (1 vietai):0.75 $
Iknedēļās izmaksas vienai vietai jauniešu akadēmijā:1 000.00 $
Procentu maksājumu likme parāda gadījumā:4.5%
Maksimālais parāds:-250 000 $
Bankrota limits:-500 000 $
Atbalstītāju abonomenta cena (sezonai):125.00 $

Biļešu cenas (noapaļotas)

Tribīnes tips gar sānu līniju aiz vārtiem
Stāvvietas 2.00 $ 2.00 $
Stāvvietas zem jumta 2.00 $ 2.00 $
Terases 4.00 $ 4.00 $
Terases zem jumta 5.00 $ 5.00 $
Soli 6.25 $ 6.25 $
Soli zem jumta 7.50 $ 6.25 $
Krēsli 7.50 $ 6.25 $
Krēsli zem jumta 8.75 $ 7.50 $