Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文

LFC Warszawa [24751]

Owner: inmaj

Joined: 2005-10-08 Language: Polski

Coach: Shqipëria

Leagues: Liga V.211

Country: Polska Region: Mazowieckie


Last matches:
Liga V.211 Hooligans Goleniów ;D -:- LFC Warszawa

Liga rezerw M1 Quatr Team 0:0 LFC Warszawa

The Kop Tribune

Bałkański zaciąg nadciąga!

2020-04-29 10:12

OKIENKO TRANSFEROWERozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu. Do teamu w ostatnich dniach dołączyli:

1. Chorwacki skrzydłowy Josip Mrša i po pierwszych treningach wszystko wskazuje na to, że będzie to nowa gwiazda składu. Jest to już trzeci bałkański gracz w zespole (przyp. w składzie od poprzedniego sezonu grają Gordan Grbović, Saša Logara).
2. (update z 30 kwietnia) Rumuński zawodnik Herbert Andone pozyskany z polskiej drugiej ligi. Będzie on bardzo solidnym wzmocnieniem dla naszej defensywy.
3. Ostatnim transferem jest rezerwowy bramkarz, Portugalczyk Henrique Tourinho. W szatni został ochrzczony już jako Mourinho na cześć swojego słynnego krajana :) Powiedział, by zostawić mu parkowanie autobusu przed bramką a la Mou!

O kilka zdań na temat skilli Josipa poprosiliśmy głównego trenera zespołu pana Jeremiego Klatta:

- To bardzo szybki zawodnik. Generalnie jest to gracz kompletny. Ma technikę, strzał, pass, przegląd pola. Powinien ostro namieszać w tym sezonie. Podjęliśmy decyzję, że nasz Bobby (przyp. ksywa Gordana Grbovicia) przejdzie z 9ki, 10ki na skrzydło. Liczymy, że ten bałkański duet odpali! Pierwszy test już dziś. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz :)

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że klub posiada jeszcze znaczne zasoby finansowe, ale nie ma deklaracji na jaki konkretnie cel zostaną one spożytkowane. Klub w tej sytuacji idzie wzorem Liverpoolu, który to w ostatnim letnim okienku transferowym nie kupił żadnego zawodnika, pomimo iż mieli środki na ewentualny transfer. Kloppo wówczas powtarzał (cytuję z pamięci, ale tak właśnie było!):

- Czekamy na okazję. Monitorujemy rynek transferowy. Musi to być zawodnik, który będzie prezentował odpowiednią jakość na boisku. A jednocześnie nie dajmy się zwariować przy obecnych cenach na rynku. Musimy znaleźć równowagę. Nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli do końca okienka transferowego nie znajdziemy gracza. Już w tej chwili mamy mocną, wyrównaną kadrę zawodników z wystarczająco dobrą głębią składu.


CELE KLUBU NA NAJBLIŻSZY SEZONKilka słów przekazał nam też prezes inmaj:

- Skończyliśmy właśnie w klubie przekształcenie szkolenia młodych graczy. Wiem, wiem, powtarzam to co sezon :) Zmiany kosztowały nas sporo (przyp. klub zaliczył spadek z 3 do 5 ligi), ale są tego też już pierwsze plusy.

- Podsumowanie tego sezonu? Bardzo pozytywne. Nie liczyliśmy na zbyt wiele przy obecnej sytuacji. Druga pozycja jest jak najbardziej spoko. Mogliśmy przecież spaść jeszcze niżej :) Cel na przyszły sezon? Nie myślę jeszcze o ambitnych celach. Kluczowa jest teraz taka kwestia, jak zaprezentują się w lidze nowi juniorzy? Proszę pamiętać, że Gaspar Guardiola i Augustin Walk mają raptem po 16, 17 lat! Nasz dyrektor sportowy oraz dział scoutingu mocno przepracowali cały sezon, by wpierw wyselekcjonować potencjalne cele transferowe graczy młodego pokolenia, a następnie zrealizować transfery za rozsądną cenę. A przekaz dla tych dzieciaków? Teraz przede wszystkim zero presji i niech grają, trenują na loozie, by po kilku sezonach być nowymi Karbownikami, czy nowym Fhilo.

- A jeśli chodzi o klub, to teraz tylko praca, praca, praca. Nasz cel? Powtórzenie aktualnego wyniku top2, top3 będzie nadal spoko. Na tę chwilę ważniejsze jest pewne utrzymanie się w lidze, niż walka o mistrza. Po zmianach rating składu spadnie z 57% do ~55%. Celuje, że średnia ocena zespołu wraz z ostatnią kolejką wzrośnie do ~58%, a średnia wszystkich meczów z całego sezonu będzie na poziomie 56-57%, ale to bardziej strzał. W temacie takich przewidywań potrzeba nam jeszcze trochę czasu i researchu. Generalnie presja zero, może pokusimy się o jakiś rekord w Pucharze Polski (przyp. 6 runda). Tu jednak wszystko zależy od losowania, także tego... komu w drogę, temu wrotki. Pozdrawiam!


BRAZYLIJSKIE SENTYMENTYPożegnana została również grupa starszych zawodników. Zgodnie z przewidywaniami klub najwięcej zarobił (~7 mln $) na sprzedaży ... najmłodszego, utalentowanego reprezentanta Brazylii U-21 Hugo Nunes Filho. Życzymy mu wszystkiego dobrego w dalszej karierze! Na pewno świat jeszcze o nim usłyszy. Jego młodszy rodak, kumpel z szatni Eppo Gasolina liczy na podobny rozwój. Widać u niego progres podczas pracy na treningach oraz mega zaangażowanie bezpośrednio w meczach. Już w tej chwili młody Brazylijczyk jest liderem wśród swoich rówieśników w rankingach U-18 w Brazylii. Oto co powiedział młody Eppo:

- Wiem po co tu przyjechałem. Chce pracować i rozwijać się. Team wzoruje się na szkółce trenerskiej Ajaxu. Same propsy dla nich, bo to fajny projekt. No i po zmianach organizacyjnych w klubie są pierwsze efekty. Nie miałem okazji z nim grać, ale słyszałem wcześniej o owocnym rozwoju Beato Tidu (przyp. rozgrywający reprezentacji Włoch U-21, 9 meczów i 5 asyst), a teraz mój ziomal z dzielni Hugo jest na hajpie ;). Obaj pokazali swoimi charakterami, że jeśli chce się zrealizować obrany wcześniej cel, to musi się udać! Z wypiekami na twarzy emocjonowałem się, gdy Hugo i Brazylia U-21 rozegrała fantastyczny turniej na Mistrzostwach Świata Juniorów i doszła aż do ćwierćfinału. Szkoda tylko, że zabrakło medalu... Karne to zawsze loteria. Chorwacja naprawdę była do ogrania zwłaszcza, że kończyła ... w dziewięciu (przyp. Brasil U21 - Hrvatska U21 1:3).

- No nic. Lecimy z nowym sezonem. Wiem, że team stawia na mnie. Nie mogę się doczekać kolejnych treningów. Jeden z trenerów zdradził mi nawet w szatni, że przez cały sezon w końcu będzie mniej defensywy, a więcej techniki. Także, Joga Bonito bejbi, jedziemy z tym xd

I to już tyle. Jak na debiut to i tak sporo :)
Do następnego!
inmaj


Archive
Guestbook

nice logo .-)

t500 2020-02-27

entries: 1 | next

Invite friends and earn free Plus!
Number of users invited: 0

Events
Marcel Petre has been bought
2020-07-07 19:58:43
Darko Cruceanu has been bought
2020-07-07 19:54:32
Bohdan Smotarski has been bought
2020-07-06 20:43:32
Omurtag Traykov has been bought
2020-07-05 20:45:55
Grozdan Burina has been bought
2020-07-05 20:28:31